forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 172 Shi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 08/01/2021 : 21:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Posle pročitanog preview-a koji mi se inače svideo, danas nađoh vremena da pročitam ceo strip.
Nisam siguran da sam shvatio neka izrazito kritička mišljenja o stripu, a koja sam pročitao na forumu.
Možda ja nemam neke kriterijume, ali svakako neki od forumaša od stripa verovatno očekuju "Rat i mir", "Tihi Don" ili možda "Lovac u žitu". A možda im se ni ta remek dela ne bi svidela.
Ali da ne dužim o ukusima i mišljenjima, znamo kako to ide.

Možda je dovoljno samo reći Zidrou & Homs.
Dvojica velikana devete umetnosti su našla takvu hemiju i jednostavno napravila fenomenalan strip.
Scenario koji tako čitaoca uvlači u priču, drži pažnju (strip nisam ostavio dok ga nisam "slistio"), dotiče se onih najvažnijih životnih vrednosti: porodica, roditeljstvo, odanost, izdaja, osveta, društvena nejednakost, nepravda, nada...
Dijalozi koji su tako dobro napisani.
Pregršt rečenica koje ostaju za pamćenje:
"Surova je lutrija života! Ili se rodiš sa zlatnom žlicom u ustima...ili završiš s nečim u dupetu".
"Koga briga od kakve je tkanine satkana laž, dok god zaodijeva surovu nagost skandala..."
Toliko toga...

Kada je reč o crtežu, on jednostavnno ostavlja bez daha.
Ne znam da li je bolja boja ili kadriranje, ekspresije likova ili prikaz okoline, scene viktorijanske engleske koje tako dobro dočaravaju sve što je Zidrou zamislio...

Ovo je za mene sve što treba da ima i što očekujem od jednog stripa.
Apsolutna preporuka za svačiju kolekciju.

p.s.Reče Marko da će biti i drugi ciklus.
Radujem se tome...

Carpe diem
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/01/2021 : 22:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels
Nisam siguran da sam shvatio neka izrazito kritička mišljenja o stripu, a koja sam pročitao na forumu.
Možda ja nemam neke kriterijume, ali svakako neki od forumaša od stripa verovatno očekuju "Rat i mir", "Tihi Don" ili možda "Lovac u žitu". A možda im se ni ta remek dela ne bi svidela.



Na tragu si nekih mojih komentara i razmišljanja.

Pobudio si mi dodatno zanimanje za Shi pa ću požuriti s njim.

Drago mi je da si počeo pisati duže komentare za pročitano.

Umnogome se slažemo, samo nastavi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/01/2021 : 10:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels


Nisam siguran da sam shvatio neka izrazito kritička mišljenja o stripu, a koja sam pročitao na forumu.
Možda ja nemam neke kriterijume, ali svakako neki od forumaša od stripa verovatno očekuju "Rat i mir", "Tihi Don" ili možda "Lovac u žitu". A možda im se ni ta remek dela ne bi svidela.
Ali da ne dužim o ukusima i mišljenjima, znamo kako to ide.

...
Dijalozi koji su tako dobro napisani.
Pregršt rečenica koje ostaju za pamćenje:
"Surova je lutrija života! Ili se rodiš sa zlatnom žlicom u ustima...ili završiš s nečim u dupetu".
"Koga briga od kakve je tkanine satkana laž, dok god zaodijeva surovu nagost skandala..."
Toliko toga...


hvala ti što si dopunio ono što i ja spomenuh u svom osvrtu.

mislim, kakvo crno "lagano štivo","bd boneli (sa svojom aluzijom)"...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/01/2021 : 18:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Uvatih se danas ovoga. Prvi album jebački dobar. Vidićemo dalje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/01/2021 : 21:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Zidrou mi je meh. Svi su mu stripovi ok, a nijedan mi nije zakon. Zanimalo me kakvi će se pokazati u nekom dužem serijalu, ipak su ti dugi serijali perjanica frankobelgijskog stripa. Znači, Shi:

Shi je fantastično nacrtan i već samo zbog toga ovo je meni natprosječan strip. Homs mi nije u rangu stripovskih genijalaca ali je majstor pa Shi izgleda jebeno! Gušt je samo listati integral i gledati sve te bogate crteže, raskošne stranice koje ipak ne guše priču. Najjače mi je i što mu je svaki lik drugačiji i instant prepoznatljiv. Ima crtača koji uvijek crtaju istih par likova koje se razlikuju samo po odjeći, a ovdje je svaki lik dobio svoje lice i karakterizaciju. Jedino mi se ne sviđa kako je nacrtao djecu, malo su mi preglavata.

Što se priča tiče, ona je akcijsko fantastična. Britanski imperij na vrhuncu moći ugnjetava slabije, u ovom slučaju bespomoćne djevojke iz čega se rađaju gnjev, mržnja i osveta. Imperij predstavljaju bolesno bahati, samoživi, okrutni aristokrati, perverzni svećenik, sadistička policija i makijavelistička kraljica. Dvije djevojke su slobodoumna kćer nekih vojvoda i japanska useljenica sa tajanstvenom tetovažom demona. Ima i dio priče u današnjem vremenu ali je nebitan i ne razrađuje se kroz integral.

Zidrou je najbolji u osmišljavanju perverznih likova tih engleskih aristokrata, tu stvarno ima svakakvih pervertita, bogalja, impotentnih, slabića, alkosa, baš svega. Ajmo reć da je ta raznolikost, bahatost i zloba tih engleza najzanimljiviji dio scenarija - istovremeno su smiješni i zamrziš ih.

Mana u priči je što te dvje glavne likice nisu baš nekako zaživjele.. nisam ih zavolio kroz strip kao npr Isu i Mary iz Nošenih vjetrom. Također, u priči ima i taj fantastični element s demonima iz tetovaže koji je na silu ubačen: nema nikakvog objašnjenja niti dolazi prirodno iz stripa nego samo cap! i odjednom se pojavljuju demoni i kao deus ex machina rješavaju probleme. Onda, u stripu ima neka zavjera protiv Amerike koja više liči na sprdnju. Ima i još nekakvih nelogičnosti.. npr. onaj velečasni Green koji je na početku predstavljen kao bludnik, pa u stedini kao impotentan, pa na kraju kao gay, pa onda izdaja one curice koja nema nikakvog smisla jer ona mrzi policajce zbog toga što su joj ubili sestru..

Sve to nisu velike greške, ne bodu oči ali se gomilaju kroz integral pa je vjerovatno to ono na što su mislili ovi koji kažu da su kasniji albumi lošiji.

Na kraju, konačna ocjena: zabavan integral sa fantastičnim crtežom.

Edited by - pcoro on 17/01/2021 21:24:38
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 18/01/2021 : 18:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dosta sam iskritizirao Zidroua, a ima i stvari za pohvalu. Ubacio je neke neobavezne sitnice u strip, a ja to volim. Tako Mako govori u infinitivu kao klasicni strip likovi istocnjackog porijekla ali je Jay uvijek ispravlja i podučava. Pa onda, kad onom vojvodi pozli u kadi, na idućoj slici tone u dubinu... ili prijeteći kadar prije nego što riješe glavnog negativca, pa lik bez ruke, svašta. Takvi detalji daju dodatnu draž stripu.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 17/05/2021 : 20:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Skoro pa odlično. Pravi, čistokrvni. "komercialni", avanturistički BD strip sa dobrom pričom i prekrasnim crtežom.

Vrlo dobra priča, zaplet, možda malo slabiji rasplet ali još uvijek super. Ne znam samo zašto se odjednom odustalo od radnje u novijem vremenu. Isprva to ide fino usporedno, a onda odjednom više nema toga već je samo London u 19.stoljeću. Druga stvar koja me zasmetala je gradnja brodova sa kojima će se pokoriti Amerika. Malo nategnuto i prenaivno, nije na razini stripa nikako. Moglo se nešto drugo izmisliti. Drugo mi se sve jako svidjelo - ima jakih likova, nasilja, mistike, sexa..sve dobro kombinirano. Homoseksualne sklonosti glavnih junakinja su dodatni plus koji intrigira, mada meni je realno najjači lik inspektor Kurb i njegove poslovice. Puno se može naučiti od njih, definitivno.

Ima materijala za nastavke , znači odakle Maku i njene moći, kako je nastala "organizacija" i na kraju krajeva - kako je došlo do onog zadnjeg kadra na zadnjoj tabli. Uglavnom - jedva čekam drugi ciklus.

Crtež briljantan. Od kadriranja, stilizacije, detalja, boje...jednostavno uživancija od prve do zadnje table. Scena sa demonima - to treba vidjeti. Kad se Shi rasproda, očekujem da fibra objavi deluxe izdanje na većem formatu ;-)

Od Zidroua sam do sada čitao samo Lydie a ostalo sam preskočio jer mi vizualno ništa posebno nije dojmilo. MOžda uzmem još nešto.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/05/2021 : 22:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mislio sam da si ozbiljniji stripofil

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 18/05/2021 : 08:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Mlad sam. Nikad nije kasno naučit od vas iskusnijih i ozbiljnijih.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 18/05/2021 : 12:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco


Druga stvar koja me zasmetala je gradnja brodova sa kojima će se pokoriti Amerika. Malo nategnuto i prenaivno, nije na razini stripa nikako. Moglo se nešto drugo izmisliti.




Meni je ovo isto bilo smiješno, ali sad, s odmakom mi više ne bode oči. Ionako su smiješni ti zavjerenici, propadajuće plemstvo uvjereno u svoju superiornost koja se zapravo temelji na staroj slavi i tlapnjama. Gospodari su svijeta, a zapravo su iskvareni, sujetni i slabi, moć im se ne temelji na snazi nego na sustavu u kojem su gospodari. Stoga od njih ni nije očekivati ništa bolje od takvog blesavog plana..
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1064 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 18/05/2021 : 14:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco
Druga stvar koja me zasmetala je gradnja brodova sa kojima će se pokoriti Amerika. Malo nategnuto i prenaivno, nije na razini stripa nikako.


Ma nemoguće. Mislio sam da je naiva samo kod Bonellija. Ipak su ovo ozbiljna djela za intelektualce.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/05/2021 : 16:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Iako mi se i dalje ne sviđa jedan detalj (tiče se plana pukovnikove ekipe,koji mi je malo sulud i nerealna,a podržava ga kraljica lično)



quote:
Originally posted by Aco

Druga stvar koja me zasmetala je gradnja brodova sa kojima će se pokoriti Amerika. Malo nategnuto i prenaivno, nije na razini stripa nikako. Moglo se nešto drugo izmisliti.



quote:
Originally posted by Aco

Mlad sam. Nikad nije kasno naučit od vas iskusnijih i ozbiljnijih.


vidim da polako učiš.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/05/2021 16:05:11
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 18/05/2021 : 19:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Pa zato si ti tu, da me naučiš i usmjeriš na pravi put.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/05/2021 : 19:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Judge Anto.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/06/2021 : 15:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao. Crtež je fantastičan iako me je u nekim kadrovima iznenadila lošija perspektiva, pa i proporcije.

Što se tiče priče djeluje kao udrobljeno svašta-nešto, prikupljeno sa puno strana i uglavnom već viđeno i nategnuto.

Ovaj strip će sigurno imati publiku i to nemalu, ali meni nije "legao", a očigledno ni Zidrou (zasad mi je najbolji na Emma G. Wildford).
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 30/06/2021 : 16:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Zula
Average Member

757 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 30/06/2021 : 17:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.


Najsigurnije je da kreneš od Nuryja, Lupana i Ayrolesa. Kad sve pročitaš napiši dojmove pa će ti već netko reći u kojem smjeru dalje...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/06/2021 : 17:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.



Ovo si vidio?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46609
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 01/07/2021 : 08:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Hvala! :)

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Betmen987

Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.


Najsigurnije je da kreneš od Nuryja, Lupana i Ayrolesa. Kad sve pročitaš napiši dojmove pa će ti već netko reći u kojem smjeru dalje...


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 01/07/2021 : 08:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Jesam, tu ima svega i svačega, ogroman broj sam i pročitao već. Pitao sam za taj relativno novi BD strip, kao što je SHI ili Prdonje (veoma su mi dobri pa zato), jer to veoma ne poznajem.

Veliki mrtvac mi je npr. isto ok (osim zadnjih 20%).

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Betmen987

Relativno skoro sam počeo da čitam francuske stripove novijeg datuma. Meni je ovo skroz dobro i voleo bih ako bi neko mogao da mi preporuči neke kolorke ako nije problem. Prdonje sam isto uzeo ivrh su.



Ovo si vidio?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46609


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/07/2021 : 14:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Dobro ti je Zula napisao, to ti je nekako sigurica
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-163-garulfo/645/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-105-covjek-koji-nije-volio-vatreno-oruzje/485/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-133-katanga/563/
Probaj recimo početi sa ova tri.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2021 : 02:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Obavezno pročitaj strip Tyler Cross od Nurya i Brunoa.
Sjajan strip! Takodje i Katanga i Zlato i krv.
Pogledaj i druge stripove koje je radio Zidrou ako ti on odgovara kao autor.

I preporucujem ti Svagdanju borbu, to je strip od pre 20ak godina ali je pravi predstavnik novog talasa francuskog autorskog stripa.
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 02/07/2021 : 10:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovorima! Koliko sam pregledao privjue, to je to što mislim da bi mi se svidelo.
Jedino francuze ne mogu da čitam na tabletu, pa zbog toga pitam ovako. Nemam baš preterano mnogo sredstava da sve to uzmem odjednom, al lagano :D
Pokušaću da nađem tu svagdanju borbu, mada od Larcenet-a mi povratak zemlji nije legao uopšte, tri puta sam čitao i pokušavao da mi se dopadne, bezuspešno..

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 04/07/2021 : 12:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Svagdanja borba je drugačija od Povratka zemlji, i ja je preporučujem.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1587 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 29/07/2021 : 17:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nisu me oduševljavali komentari na strip ali stalno me nešto vuklo ovom stripu..

Uglavnom nakon pročitanog stripa pročitao neke komentare ovdje i da, slažem se s nekima, nije dovoljno razrađen magični element u priči, priča vezana za našu sadašnjost mi je fora ali isto nedovoljno razrađena a i samo ispari u jednom trenutku na polovici stripa a mislim da je bilo elemenata za produbljivanje iste, a i žao mi je što cijela priča sa Erie, mislim na njihove planove, nije bilo u stilu kad je bal, nek je maskenbal. Hajde još za engleskinju ali japanka mi nije dovoljno razrađena a i sam kraj mi nekako naprasno završava.

S druge strane čitanje je tečno, radnja i setting su me naprosto povukli i to još uz odličan crtež, premda prema kraju priča slabi što je vezano uz prigovore iznesene gore, ali sveukupno dobro je bilo a da se autor posvetio detaljima koje sam iznio i da je potrajala još koji album, mogla je biti i čista petica.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.32 seconds. Snitz Forums 2000