forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / BALKANSKA ARENA (CRNO OGLEDALO 2)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 28/10/2020 : 16:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote


🎩 Dragi prijatelji!

Drugu godinu našeg postojanja otpočeli smo novim knjigama Magičnog Vetra i Julije, koji polako, ali sigurno postaju zaštitni znak naše kuće… Naredna, peta knjiga Priča je uveliko u štampi i očekujemo je svakog dana, a na red je stigao i novi predstavnik francusko-belgijske škole, koga smo, ko je malo pažljivije slušao, u par navrata već najavili. Svrstan je na drugo mesto u biblioteci CRNO OGLEDALO, a nosi naslov BALKANSKA ARENA, i nastao je po sjajnoj ideji velikog majstora Darka Macana, a u izvedbi Filipa Tiroa i Žorže Migela.

📜 Reč je o uzbudljivoj i poprilično kontroverznoj triler-priči koja se odvija u današnjoj Hrvatskoj, a u kojoj pratimo pokušaje Frana Sokola, hrvatskog emigranta iz Kanade da pronađe svog nestalog sina i istovremeno se izbori sa demonima prošlosti koji ga proganjaju.

Osim porodične drame i napetog zapleta, bitno je napomenuti i da se priča dobrim delom dešava na jednom od najozloglašenijih mesta iz istorije bivše SFRJ, a inspirisana je jednim od najkrvavijih zločina koji su se desili tokom građanskog rata koji je usledio nakon njenog raspada.



🔞 BALKANSKA ARENA obiluje grafičkim scenama nasilja kao i veoma eksplicitnim rečnikom, pa želimo i da vas upozorimo da ovu priču NE PREPORUČUJEMO ZA ČITANJE MLAĐIMA OD 18 GODINA!!!

Verujemo da se, iz naših prethodnih najava, sećate da smo pominjali da ćemo u okviru našeg izdavačkog poduvata pokrenuti bar tri različite edicije BD izdanja. Prvobitni plan je bio da one budu jasno žanrovski određene, ali smo, nakon duže diskusije i konstruktivnih predloga koje smo dobili, između ostalog i od vas, odlučili da to malo korigujemo. Uostalom, neki od naslova koje ćemo uskoro izdati, ali i onih koje planiramo na duže staze, teško da mogu da se „ukalupe“ u okvire jednog žanra. Zato je biblioteka CRNO OGLEDALO doživela svojevrsno „rebrendiranje“, jer, sam joj naziv zapravo može da asocira i na ružnu stranu stvarnosti, sveta i dešavanja u svetu, te mračnih poriva poteklih iz ponora ljudskih psiha, kao i slike sumorne i surove realnosti, upakovane u stvarno doživljene i (ne)preživljene situacije. Tako da smo u njoj odlučili da sakupljamo one „najteže“ storije, kako ne bi bila čisto ograničena žanrom, a i kako bi postala naša asocijacija za neke mračnije priče, kao i one koje su manje ili više inspirisane istinitim događajima.

🎁 Već ovih narednih dana podelićemo neke fine rođendanske poklone, a za sam početak narednog meseca spremili smo vam prvu knjigu fenomenalnog Darvina, za njom odmah slede nova Julija, Kripi, Odesa… možda ne baš tim redosledom, ali svakako tako nekako.

Decembar smo rezervisali za još 3-4 sjajna izdanja, i ove zime pred Novogodišnje i Božićne praznike, prigodno, jer su ove prve epizode baš zimske, stiže nam prvi integral dugo očekivanog DURANGA, a onda odmah idemo dalje, u Novoj godini i sa (možda) nekim baš baš ⚡️neočekivanim iznenađenjem⚡️…

👉 Pratite nas u narednim danima, očekujte poklone…
Čuvajte se, ostanite zdravi, jer to je i najvažnije!
Puno pozdrava iz Golkonde!

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

Edited by - Golconda on 28/10/2020 18:06:02

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/10/2020 : 17:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Super!!
Jel to onajj Darwin kojega je započeo PP?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/10/2020 : 17:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Prvo, bravo za ovaj naslov! (malo mi 'steka' ono gradanski rat u objavi...)
Drugo, bravo za Odessu.
Trece, sto je to Kripi?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 28/10/2020 : 17:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Kripi=Creepy Past
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 28/10/2020 : 20:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Cena?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/10/2020 : 21:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Baš me briga za cijenu, ovo uzimam sigurno... Baš da vidim kako mi je Rijeka ispala u stripu.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/10/2020 : 21:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Baš me briga za cijenu, ovo uzimam sigurno... Baš da vidim kako mi je Rijeka ispala u stripu.
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 28/10/2020 : 22:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Čekam neke ogledne stranice. Ovako izgleda dosta zanimljivo, a i naslovnica mi je super. Volim stvari u kojima je mjesto radnje geografski mi blisko (tu mislim na cijelu ex-yu)
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 28/10/2020 : 22:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Datum, cena?
Za ovo cu jos da razmislim, tj da sacekam komentare i recenzije, ima malo skakljivih elemenata 🙂
Ali sa nestrpljenjem iscekujem Darvina i Odesu.

Edited by - jagodanbg on 28/10/2020 22:44:00
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 29/10/2020 : 08:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DK24

Čekam neke ogledne stranice. Ovako izgleda dosta zanimljivo, a i naslovnica mi je super. Volim stvari u kojima je mjesto radnje geografski mi blisko (tu mislim na cijelu ex-yu)



Ima ovde početak priče prvog i drugog albuma:
https://books.google.si/books?id=YkI4DwAAQBAJ&printsec=frontcover&hl=sl#v=onepage&q&f=false
https://books.google.si/books?id=YEI4DwAAQBAJ&printsec=frontcover&hl=sl#v=onepage&q&f=false

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 29/10/2020 : 10:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Prvo, bravo za ovaj naslov! (malo mi 'steka' ono gradanski rat u objavi...)
Drugo, bravo za Odessu.
Trece, sto je to Kripi?



pozdravljam izdanja, pogotovo zbog Macana koji mi se dopao jako u Marshalu Bassu.....

Građanski? Ha gle, da je možda izdavač s naših prostora možda bi dobio drugačiji pridjev.... no nećemo skretat s teme

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000