forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor korijeni 1: Clear Water
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 29/10/2020 : 09:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

čudi me što nisu htjeli biti pioniri u npr. "Zagor-NOVELAMA" već recikliraju nešto što je nedavno izišlo.

Ovo su mogli, naravno, izdati ali za par godina



Zašto ne? Ima sigurno dosta zainteresiranih kupaca koji kupuju Bonellija u kiosk izdanju (kao ja), a ne žele kupiti skupa LL izdanja. Naravno, pozdravljam i LL izdanja koja očito imaju svoje kupce, ali lijepo je kad je nešto dostupno i u ovakvom formatu.....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 29/10/2020 : 10:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Kod Zagora ništa ne čudi - hrpa reprinata, neka izlazi, naravno... sve "papirnato" veseli i žilavi je otpor "digitalnom"

Šteta jedino za redoslijed - ali kako je netko napisao - možda netko već ima i prava za "Zagor-NOVELE" pa će redoslijed biti takav kakav vidimo, ne sumnjam da neće sve izići u barem 2 - 3 verzije

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/10/2020 : 11:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Svaki udarac na neopravdanu elitizaciju svega i svačega me veseli jer mi izgleda da se strip tržište tako dovodi u nekakav zdravi balans. Iako ću se sad teže riješiti Libellusovog nek samo piči. Meni nije bas toliko loš koliko se tu govori ali nije ni neka revolucija. Ipak, od Bureta smo navikli i na puno puno gore.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 29/10/2020 : 11:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

čudi me što nisu htjeli biti pioniri u npr. "Zagor-NOVELAMA" već recikliraju nešto što je nedavno izišlo.




Ovo je super udarac za Veseli Četvrtak, ako ovo oni takođe planiraju izdavati.


Da li neko ima informaciju da će VČ ovo izdavati?

Mesecima sam čuo neke najave da će doći "6 u 1" luksuzno izdanje.

Je li VČ najavio to negde?

Edited by - hua on 29/10/2020 11:19:01
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/10/2020 : 11:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a ja baš neki dan skužio da imaju korijene u knjižnici... i onda mi netko pokupio, ali sam danas uspio posuditi knjigu 4 i 5. pa da dam svoj uzvišeni sud. vidim da je cijena 185 kundingasa. haha, baš stavljaju momačke cifre.

a sad vidim da je krenulo kak spada, na kiosku za 25 kn. bit će jednog dana na sajmu za 10. 10 je već okej, makar i 25 može pod mus.
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 29/10/2020 : 13:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Yaay još jedan strip koji nije Mister no ili Marty

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/10/2020 : 13:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

a ja baš neki dan skužio da imaju korijene u knjižnici... i onda mi netko pokupio, ali sam danas uspio posuditi knjigu 4 i 5. pa da dam svoj uzvišeni sud. vidim da je cijena 185 kundingasa. haha, baš stavljaju momačke cifre.

a sad vidim da je krenulo kak spada, na kiosku za 25 kn. bit će jednog dana na sajmu za 10. 10 je već okej, makar i 25 može pod mus.


Ma je, i u redu je to. Svaka roba svom kupcu. Ali vidis sta se pise udarac ovome, udarac onome, trlababalan... a oni albumi kojima su upuceni ti 'udarci' skoro rasprodani... kako to? A ionako je tocno izracunato koliko ce kolekcionara kupiti takvu kolekcionarsku knjigu. Uvjek isto, govorim ti ja lijepo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 29/10/2020 : 13:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hua

Je li VČ najavio to negde?


Da, najavili su.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/10/2020 : 14:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Ali vidis sta se pise udarac ovome, udarac onome, trlababalan... a oni albumi kojima su upuceni ti 'udarci' skoro rasprodani... kako to? A ionako je tocno izracunato koliko ce kolekcionara kupiti takvu kolekcionarsku knjigu.


Udarac je naravno figurativno i kao što vidiš napisao sam "zdravi balans" jer je istina da su i kolekcionari dio stripovskog miljea, sviđalo se to nekome ili ne (meni ne ali whocares).
Ako ti možeš konstantno pozivati na ''savršena i jedina ispravna izdanja'' na svakom nepripadajućem topiku onda dozvoli i da netko izražava svoje oduševljenje na pripadajućim.
Višegodišnji monopol nije omiljen nikome osim monopolistu i malobrojonoj sljedbi a meni kao čitatelju predstavlja zadovoljstvo što se zadnjih godina razlika između elitnog i narodnog sve više smanjuje. I to je sve.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 29/10/2020 : 14:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by ivanl
Ali vidis sta se pise udarac ovome, udarac onome, trlababalan... a oni albumi kojima su upuceni ti 'udarci' skoro rasprodani... kako to? A ionako je tocno izracunato koliko ce kolekcionara kupiti takvu kolekcionarsku knjigu.


Udarac je naravno figurativno i kao što vidiš napisao sam "zdravi balans" jer je istina da su i kolekcionari dio stripovskog miljea, sviđalo se to nekome ili ne (meni ne ali whocares).
Ako ti možeš konstantno pozivati na ''savršena i jedina ispravna izdanja'' na svakom nepripadajućem topiku onda dozvoli i da netko izražava svoje oduševljenje na pripadajućim.
Višegodišnji monopol nije omiljen nikome osim monopolistu i malobrojonoj sljedbi a meni kao čitatelju predstavlja zadovoljstvo što se zadnjih godina razlika između elitnog i narodnog sve više smanjuje. I to je sve.



Proizvode se skupi auti, ali proizvode se jeftini auti..... koja je poanta - svi se vozimo i svi smo zadovoljni

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/10/2020 : 14:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Naravno, ali trebalo je stići do toga. Jedno vrijeme se nije moglo birati između skupog i jeftinog stripovskog auta nego si mogao kupiti samo skupi. U tome je poanta.

Imam potrebu napisat jednu riječ pa ću je i napisati. Mercedes

Bok, kako si.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/10/2020 : 14:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Nedavno Sam citao na forumu komentare o epizodi newfoundland. Reko bi teska Katastrofa dok nisam procitao Strip, Koji je originalan i mastovit, ukratko vrhunska avantura. Nema nijedan topic da neko svako Malo ne baca blato na bureta. To je sad vec postao ritual.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/10/2020 : 14:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
To je osvrt na prethodnu stranicu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/10/2020 : 14:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Naravno, ali trebalo je stići do toga. Jedno vrijeme se nije moglo birati između skupog i jeftinog stripovskog auta nego si mogao kupiti samo skupi. U tome je poanta.

Imam potrebu napisat jednu riječ pa ću je i napisati. Mercedes


Samo VW Buba!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/10/2020 : 14:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Čiko kao putnik kroz vrijeme na 64 stranice u boji koštao je 4,90 KM. Nešto ne vjerujem da će integral Veselog četvrtka koštati više od 40 KM.


zanimljivo da je ciko kostao 20 kuna a ovo 25 kuna, a isti broj stranica, isti izdavac, oba u boji...da nece ovo biti u malo vecem formatu, mada toga nema kod ludensa...ili a5 ili A4 gigant format...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/10/2020 : 14:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by ivanl
Ali vidis sta se pise udarac ovome, udarac onome, trlababalan... a oni albumi kojima su upuceni ti 'udarci' skoro rasprodani... kako to? A ionako je tocno izracunato koliko ce kolekcionara kupiti takvu kolekcionarsku knjigu.


Udarac je naravno figurativno i kao što vidiš napisao sam "zdravi balans" jer je istina da su i kolekcionari dio stripovskog miljea, sviđalo se to nekome ili ne (meni ne ali whocares).
Ako ti možeš konstantno pozivati na ''savršena i jedina ispravna izdanja'' na svakom nepripadajućem topiku onda dozvoli i da netko izražava svoje oduševljenje na pripadajućim.
Višegodišnji monopol nije omiljen nikome osim monopolistu i malobrojonoj sljedbi a meni kao čitatelju predstavlja zadovoljstvo što se zadnjih godina razlika između elitnog i narodnog sve više smanjuje. I to je sve.


Ne znam da li su ispravna ta izdanja, i ne znam tko ce dati taj sud... Ja dosad dragi moj to nigdje nisam upisao. Ali da su savrsena, jesu. To ipak znam. 100%.
A sad tek vidim kako kidas i prekrajas tude posteve, kako ti odgovara. Jesi li novinar?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 29/10/2020 15:12:06
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 29/10/2020 : 15:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

a ja baš neki dan skužio da imaju korijene u knjižnici... i onda mi netko pokupio, ali sam danas uspio posuditi knjigu 4 i 5. pa da dam svoj uzvišeni sud. vidim da je cijena 185 kundingasa. haha, baš stavljaju momačke cifre.

a sad vidim da je krenulo kak spada, na kiosku za 25 kn. bit će jednog dana na sajmu za 10. 10 je već okej, makar i 25 može pod mus.


Pa nećeš valjda početi čitati od četvrte knjige?????
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/10/2020 : 15:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Ne znam da li su ispravna ta izdanja, i ne znam tko ce dati taj sud... Ja dosad dragi moj to nigdje nisam upisao. Ali da su savrsena, jesu. To ipak znam. 100%.
A sad tek vidim kako kidas i prekrajas tude posteve, kako ti odgovara. Jesi li novinar?


Kompa ne da mi se prepirat, stvarno.
Ovako po sjećanju upisao si to u topicima za Darkwoodovog Kena, Glocondinog Magičnog, za neki ČK i tko zna još gdje. Tko prati forum zna sve.
Nisam novinar i ne prekrajam tuđe postove. Skraćujem na ono što odgovaram jer mi nema goreg nego kad ljudi zatrpavaju stranicu quotajući nepotreban tekst.

quote:
Originally posted by ivanl
Samo VW Buba!


Što se mene tiče- može

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/10/2020 : 15:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma niko se ne prepire...normalno da tko prati forum da zna sve. Sta da ti kazem, cekas savrsene stripove i napokon ih i docekas, i sad je to konstanta, realnost koja traje... sto se mene tice, ja beskrajno zahvalan, pa to i hvalim. Sve jednostavno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 29/10/2020 : 16:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Netko može izgovoriti da je crno zeleno, a da je zeleno crno. I to je demokracija.
Samo je pitanje - da li je točno to što je rekao.

Ne vidim u postovima ivanl ništa krivo po pitanju osvrta na kvalitetu tiska/izdanja. Uostalom, neka me netko demantira ako postoje kvalitetnija izdanja navedenih junaka od Libellusovih (mislim na izdavače u RH).


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •

Edited by - DOMI on 29/10/2020 16:34:18
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/10/2020 : 16:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Netko može izgovoriti da je crno zeleno, a da je zeleno crno. I to je demokracija.


Nema to veze s demokracijom. Demokracija je oblik vlasti, a ovo sto navodis je sloboda govora ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/10/2020 : 17:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Pa nećeš valjda početi čitati od četvrte knjige?????



sumo, kad se mora, nije teško
vidim to prije dva-tri dana, i eto, netko me pretekao. ali ja sam zadovoljan i s time da zavirim u 4 knjigu, pa da vidim što je to.
ionako kasnije mogu opet čitati, sve to ide u rok službe.

ivan,
pa meni je ovo savršenije, kad uzmemo u obzir čitav kontekst. to će ti se sada kapilarno širiti i na sajmove, eeee, tek to ti je podizanje baze.
libellus pak ima dobru stranu što može u knjižnice; jedini je problem što podosta toga nema (recimo, noviji brojevi mister noa). libellus ima momačke cijene; tebi se to fućka, kao što se meni fućka za tehničku izvedbu izdanja. tako ti je to, a sad mi možemo filozofirati što je gore, a što dolje. i ja kažem da ovaj ludens tuče libellus, da je to savršenije izdanje, jer u igru ulazi širi kontekst.
a oni koji si žele kupiti lijepo izglancanog za 185 kundingasa, pa to je u redu. neću se ja potresti zbog toga. libellus bi mogao otići u još veću bizarnost, pravi dendizam, i ispovijedati otvoreni elitizam: izdanja za zatvorenu grupu, 50 komada ili manje. naručiti da crtaju posebne epizode, samo za uski krug, prava ezoterija. i cijene po par tisuća kundingasa. toga nema na sceni, još to fali. jer, ovo što ti govoriš d aje savršeno, ma nije; to je polovičnjak, jer je to bliže mas-konzumaciji, obični pop. libellus sada čine pop-konzumenti, a ne zatvorena sociološka grupa. a tek to bi bila pretpostavka za elitizam. ja bih baš volio i to vidjeti, pa da vidiš kakve bi ratove onda vodili na strip sceni.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 29/10/2020 : 17:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

A ona priča o pravima ovdje očito ne vrijedi.
Zar samo jedan izdavač može imati prava u jednoj državi?



Jedan izdavač tzv. kiosk izdanje, drugi “kolekcionarsko” (hc).
Kao u slučaju Tex kolor / Tex specijal.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 29/10/2020 : 18:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koji vam je vrag ljudi. Fakat vas ne razumijem.
Ovakvih situacija da možete birat (ok, prema svojim mogućnostima i željama) u kojem formatu želite pojedini strip serijal vi se tu prepucavate tko je "gulikoža", "nešto-izam" ili "siromašak".
Baš me zanima kak biste nazvali onoga koji nabavlja sve verzije svog omiljenog strip junaka.
Jedina bolja situacija od ove je da je ista cijena bez obzira na "pakiranje" pa bi to bila prava sloboda izbora za sve, ali kao što znamo to jednostavno nije realnost.
Svrstavnaje u jedan ili drugi (možda treći ili n-ti) tabor nije dobro za tako i onako "klimavu" strip scenu na Balkanu (ili koji razumiju "balkanštinu").
Po meni je najbolje da svako u svojim mogućnosti i željama podrži stripove koji izlaze i smanje "izljevanje žuči" na ovom ili sličnim forumima.
Naravno govorim onima koji vole strip, koji ga ne vole ne znam kog vraga onda rade na ovom ili sličnim forumima.
Osim da nam možda "dižu živce" jer im je to lijepo i "kul".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/10/2020 : 18:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stinky, vec su te Taljani presli u ideji. Jbg. Martin Mystere album u posebnom ruhu, sa originalnom tablom u sklopu istoga. Koliko stranica toliko, primjeraka, toliko 'orididi' tabli... cijena; prava sitnica! E, to je vrhunski elitizam, snobizam, mozda i monoplizam i ini izam, sto sve vec ne...
Mozda i mi dodemo jednom do te faze izdavastva. Valja biti strpljiv. Ja se nadam da hocemo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000