forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 16 - Mračni princ
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 22/05/2021 : 20:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Kad Paka01 piše o stripovima koje svi imamo prilike čitati u domaćim dostupnim izdanjima, to sve češće uviđam koliko njegovi osvrti najčešće nemaju blage veze sa mojim utiscima o tom stripu. To znači da ili ja nemam pojma ili on, nema treće opcije . A kako ja cijenim svoje mišljenje, zaključak se sam nameće

Ovaj Batman mi ima zadovoljavajuću priču praćenu vrhunskim crtežom. Ništa više i ne tražim kao casual reader.



Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/05/2021 : 20:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Kad Paka01 piše o stripovima koje svi imamo prilike čitati u domaćim dostupnim izdanjima, to sve češće uviđam koliko njegovi osvrti najčešće nemaju blage veze sa mojim utiscima o tom stripu. To znači da ili ja nemam pojma ili on, nema treće opcije . A kako ja cijenim svoje mišljenje, zaključak se sam nameće

Ovaj Batman mi ima zadovoljavajuću priču praćenu vrhunskim crtežom. Ništa više i ne tražim kao casual reader.


Mislim da je borg bio "on point" sa tim da je Paka previše amerikaniziran da bi mu leglo nešto ovako.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 22/05/2021 : 20:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Beren

Kad Paka01 piše o stripovima koje svi imamo prilike čitati u domaćim dostupnim izdanjima, to sve češće uviđam koliko njegovi osvrti najčešće nemaju blage veze sa mojim utiscima o tom stripu. To znači da ili ja nemam pojma ili on, nema treće opcije . A kako ja cijenim svoje mišljenje, zaključak se sam nameće

Ovaj Batman mi ima zadovoljavajuću priču praćenu vrhunskim crtežom. Ništa više i ne tražim kao casual reader.


Mislim da je borg bio "on point" sa tim da je Paka previše amerikaniziran da bi mu leglo nešto ovako.



Pa da, vidiš da se zezam malo

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/05/2021 : 22:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Previše si se ti amerikanizovao, pa ne razumeš evropski stil ;)




i da se zezamo,ovo je zaista tako - zato sam i rekao da me živo interesuje kako će se ovakav evropski bets dopasti ljudima naviklim na amerčkih 60 herca frekvencije;a bio sam siguran da im se neće dopasti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/05/2021 : 23:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Očekujem da Tarantino u nekom od narednih filmova ubaci raspravu između likova o tome, koji je Betmen bolji - od Frenka Milera ili od Marinija. Kao što je u Crimson Tide ubacio raspravu - da li je bolji Silver Surfer od Kirbija ili Mebijusa (The film has uncredited additional writing by Quentin Tarantino, much of it being the pop-culture-reference laden dialogue)
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 22/05/2021 : 23:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Malo mi je čudno kad postaviš Marinija u istu rečenicu sa ostalim nabrojanim :)

A još mi čudnije da među toliko Fibrinih amera nema Silver Surfer...

Resistance is futile.

Edited by - borg on 22/05/2021 23:25:08
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/05/2021 : 10:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Heh, ajde neka se pokrenula rasprava

Moji osvrti su oduvijek bili i uvijek će biti odraz isključivo mog osobnog dojma i ništa više. Ja o teoriji stripa ne znam ništa niti se trudim pisati unutar tih gabarita. Svi moji tekstovi su uvijek subjektivni, dok o nekim objektivnim stvarima ne znam i nemam interesa pisati, niti mi se iskreno i sviđa čitati osvrte koji se trude biti objektivni. Zato moji osvrti jedino imaju veze s mojom percepcijom nekog stripa, a ne sa njegovom potencijalnom stvarnom (ne)vrijednošću. Naravno da se kao takvi neće slagati sa svačijim mišljenjem, no to mi je sasvim u redu.

Također, ima još jedna stvar zbog koje sam realno najviše i sam kriv. Vjerojatno se kroz moje postove stječe dojam da osim američkog stripa ne čitam ništa drugo. Srećom to ne može biti dalje od istine jer stvarno volim čitati sve škole stripa s kojima sam se do sada susreo. Neke manje, neke više, no kod svih ima zanimljivih stvari. Druga je stvar to što o njima pišem malo ili nimalo. Spominjao sam već jednom prije da se ne osjećam dovoljno kompetentno pisati neke dulje osvrte za francuske stripove ili mange i da je to jedini razlog zbog kojeg ne pišem o njima. No, čitam ih. Količinski ne toliko koliko američki strip, no volim probrati neke meni zanimljive stvari i redovito ih čitati.

Međutim, ono što me buni kod Mračnog Princa je to što ga neki (recimo Anto ili Red Marquis) trpaju u europski koš. Moram priznati da ne primjećujem neke značajke zbog kojih bi se Mračni Princ trebao okarakterizirati kao europski strip, tako da bih molio nekoga od vas da mi pokuša objasniti na šta točno mislite kad kažete da je ovo europski Batman, odnosno koje su to njegove europske karakteristike zbog kojih mislite da mi nije dobro legao? Nisam sarkastičan, ozbiljno mislim.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/05/2021 : 12:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Heh, ajde neka se pokrenula rasprava

Moji osvrti su oduvijek bili i uvijek će biti odraz isključivo mog osobnog dojma i ništa više. ... Svi moji tekstovi su uvijek subjektivni ... Zato moji osvrti jedino imaju veze s mojom percepcijom nekog stripa, a ne sa njegovom potencijalnom stvarnom (ne)vrijednošću. Naravno da se kao takvi neće slagati sa svačijim mišljenjem, no to mi je sasvim u redu.




S ovim se potpuno slažem. Tako i sam razmišljam.

I takvi osvrti mi više vrijede. Tome forum i služi.

To mi je OK sve dok netko ne piše u stilu, tko se s mojim mišljenjem ne slaže ništa ne razumije, glup je, bolje mu je da šuti i sl.

Ipak, ako smo manji ili veći strip znalci ili smo barem pročitali veliki broj stripova, trebali bi na temelju toga moći prepoznati vrijednost nečijeg rada i kada nam se osobito ne sviđa i ne gledati previše svisoka na takve stripove.

Vezano za Marinijevog Batmana i europski štih možda je više do izvedbe (crtačke i atmosfere) koja podsjeća na njegove BD albume. Rekao bih da je i Miller sa nekim svojim stripovima napravio pomak u tom smjeru.

Nerijetko meni su draže neke netipične izvedbe/obrade strip junaka (Batman, Tex i dr ...) od autora koji ih inače ne crtaju od onih u regularnoj seriji.

Sam Mračni princ nije remek djelo, ali funkcionira kao zabavan strip s odličnim crtežom. Meni dosta za kolekciju u koju neće ulaziti stripovi označeni/doživljeni kao remek djela, a koje nemam nikakvu potrebu čitati i drugi put.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/05/2021 : 12:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Evo da ti ja odgovorim moj stav, ionako Betmena više čitam od Antoana.

Ne mislim samo zbog toga što je autor iz Evrope, već ti problemi što baš nekima ne leži je to što se meni sviđa ovde. Vidi se da Marini nije isčitao tone Betsa, niti mu to igra ulogu ikakvu. U priči se može osetiti to površnije znanje o samom junaku ali to silno predznanje mi se čini da sve novije autore samo opterećuje pa stalno pokušavaju da reinventuju nešto, nadvise nešto, napucaju nešto više brže bolje jače no prethodnici. Nema uvlačenja zilion likova u priču, nema pretencioznosti, nema nakrkavanja teksta. Čak i kad su tabačine prozgovori se samo pokoja a ne da se vodi dijalog ko na seminaru usred tuče kao u skoro svakom superherojskom uradku Da, ogoljen je i jednostavan strip, nešto što bi pre se svidelo onima koji Betmena ne čitaju redovno već znaju da tako kažem, glavne hitove + su pogledali filmove.

Ja baš ne spadam u tu gore spomenutu kategoriju, jer čitam podosta Betmena, ali i dalje preferiram te neke standalone stvari i neke manje arc-ove i stoga mi ova jednostavna a dovoljno zabavna priča + predobar crtež sasvim lepo rade posao.


Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 23/05/2021 : 12:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Pa možda su mislili na to da je ovaj strip prilagođen ljudima koji nisu odrastali/živjeli s Batmanom kao strip junakom dc-a, već kao pojavom iz pop kulture, filmova, crtića, video igara itd.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/05/2021 : 14:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Lagana i simpa priča sa odličnim crtežom i bojama u lijepom izdanju.
Nije me umorio za razliku od ostalih Batmana koje smo imali priliku čitati u našim izdanjima od kojih neke nisam imao ni snage pročitati do kraja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/05/2021 : 15:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Moja replika na Pakino pisanje je bila sa ciljem dijaloga među ljudima koje (manje-više) zanima američki strip - da imam isti utisak, iako nisam čitao.

Inače, ja sam dobrim delom zainteresovan za Marinijev opus. Imam Reptorse i Džipsija, kompletno, srpska izdanja i oba serijala su mi dobra. Posebno Džipsi, koji mi je tipičan pravi Marini i šteta je što Marketprintovo izdanje nije privuklo pažnju (mada se pojavilo pre začetka novije tj obnove strip-scene kod nas). Imam i nekoliko epizoda Škorpije iz Zabavnika, dok me Orlovi Rima (za sada) nisu privukli.

Sve to ne znači, da mi ne bi bilo intrigantnije da se Marini više potrudio na Betmenu, sem da zadovolji one koji su inače zadovoljni onim što radi. Možda, da je imao američkog scenaristu, kao Moebius Stena Lija? Nije bilo neophodno da nadmašuje prethodnike, nego da ima svežu, dobru priču, koja nije 100x viđena.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/05/2021 : 19:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
od svega što si pobrojao,Orlovi Rima su (mi) za dve klase bolji;a ok su i Džipsi i Škorpije i Reptorsi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/05/2021 19:10:26
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/05/2021 : 19:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Znači na kraju nismo zaključili koji su to francuski ili europski elementi zbog kojih se amerikaniziranom meni ne sviđa Mračni Princ. Jedino je Peyo rekao nešto konkretno po tom pitanju, da Marinijev Batman djeluje europski zbog crteža, međutim to je jedina stvar u stripu koja mi se zapravo i sviđa, zbog čega bih mogao izvući zaključak da to što je ovaj naslov radio europski autor i što crtež izgleda europski nema ama baš nikakve veze s time što mi se Mračni Princ nije svidio te da moja "amerikaniziranost" ne znači ama baš ništa u sveukupnom dojmu. Priča i način na koji je pisana mi ne valjaju ne zato šta je strip pisan na "europski" način (jer nije), već zato šta mi jednostavno ne valjaju iz razloga navedenih u osvrtu, nevezano tko je i kako pisao scenarij.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/05/2021 : 19:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa sve ovisi sto ocekujes od stripa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/05/2021 : 19:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Znači na kraju nismo zaključili koji su to francuski ili europski elementi zbog kojih se amerikaniziranom meni ne sviđa Mračni Princ. Jedino je Peyo rekao nešto konkretno po tom pitanju, da Marinijev Batman djeluje europski zbog crteža, međutim to je jedina stvar u stripu koja mi se zapravo i sviđa, zbog čega bih mogao izvući zaključak da to što je ovaj naslov radio europski autor i što crtež izgleda europski nema ama baš nikakve veze s time što mi se Mračni Princ nije svidio te da moja "amerikaniziranost" ne znači ama baš ništa u sveukupnom dojmu. Priča i način na koji je pisana mi ne valjaju ne zato šta je strip pisan na "europski" način (jer nije), već zato šta mi jednostavno ne valjaju iz razloga navedenih u osvrtu, nevezano tko je i kako pisao scenarij.



Pošto je to strip evropskog autora, uobičajeno je prehvaljen od onih koji uvek prehvaljuju stripove evropskih autora. Ja to tako vidim.

Zašto očekuju od tebe, da ih i ti isto uzdižeš ili te optužuju da se ne razumeš u evropski strip, ako to ne radiš, nije mi jasno?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/05/2021 : 20:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Znači na kraju nismo zaključili koji su to francuski ili europski elementi zbog kojih se amerikaniziranom meni ne sviđa Mračni Princ. Jedino je Peyo rekao nešto konkretno po tom pitanju, da Marinijev Batman djeluje europski zbog crteža, međutim to je jedina stvar u stripu koja mi se zapravo i sviđa, zbog čega bih mogao izvući zaključak da to što je ovaj naslov radio europski autor i što crtež izgleda europski nema ama baš nikakve veze s time što mi se Mračni Princ nije svidio te da moja "amerikaniziranost" ne znači ama baš ništa u sveukupnom dojmu. Priča i način na koji je pisana mi ne valjaju ne zato šta je strip pisan na "europski" način (jer nije), već zato šta mi jednostavno ne valjaju iz razloga navedenih u osvrtu, nevezano tko je i kako pisao scenarij.


pa i nema nikakve veze,ali kako da propustimo ovako lep zicer da se malo našalimo s'tobom

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/05/2021 : 20:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts



Pošto je to strip evropskog autora, uobičajeno je prehvaljen od onih koji uvek prehvaljuju stripove evropskih autora. Ja to tako vidim.

Zašto očekuju od tebe, da ih i ti isto uzdižeš ili te optužuju da se ne razumeš u evropski strip, ako to ne radiš, nije mi jasno?


ne evropskih nego francusko-belgijskih autora

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/05/2021 : 20:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ono što sam ja primjetio je da se Paki i meni počinju sve više i više razilaziti ukusi :D
Pročitao sam nekoliko stvari podstaknut pohvalama na njegovom topiku i sve su mi bile bezveze. I sad popiša ovog Betsa koji je skroz dobar i zabije posljednji ekser na sanduku :D
Paka, šta se desilo? :D
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/05/2021 : 20:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pogoršao ti se ukus

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/05/2021 : 21:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Znači ipak je do mene, tako sam i mislio :D
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/05/2021 : 23:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ma tebi ne valja ni Anihilacija ni Immortal Hulk već si odavno zastranio

A šta ti se nije svidelo od Pakinih preporuka, nisam ispratio te komentare
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/05/2021 : 07:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
A i Anihilacija je kao dobra stvar, ja čitavo vrijeme kontam da je isprazno, razvučeno krljanje po svemiru :D
Ne znam koje preporuke su bile, trebao bih pogledati, znam da je zadnje bilo How to talk to girls at parties, koji je meni bezvezarija.
Immortal Hulk je dobar prvih 10-ak svesaka, nisam totalno zastranio molim lijepo :D
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 24/05/2021 : 07:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Meni stvarno nije jasno po čemu je to priča u Mračnom princu tako loša u odnosu na druge koje je fibra izdala? 100 puta viđena? Što onda reći o npr. Čovjek koji se smeje? Ili Crno zrcalo od Snydera? Azzarelovi Batmani imaju jaku priču? Hush?
Ne znam koje bi kriterije Marinijev uradak morao ispuniti da mu se pravi fanovi Batmana poklone? Možda najmanje 10 stranica na kojima on plače za roditeljima i zaziva majku? Ili 3 (bivša) Robina + Demian + ostali dječji vrtić?

Slažem se da nema dubinu tima Arkam Asyluma, ali ne moraju svi Batmani biti takvi.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2021 : 20:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kao prvo,ko to kaže da je loša?? Koliko vidim,većina nas je nahvalila strip,crtež posebno,ali i priču.
mene su ti betsi koje si pobrojao ubili u pojam scenarijima,na koje svršavaju debilni amerikanci.

sa druge strane,kakva sad dubina Ludnice Arkam?? Ja je stvarno ne vidim,osim neke kvazi dubine.
Jedini Betmen koji ima slojevitu ili složenu ili kako već priču,je Povratak mračnog viteza - e tu treba koncetracija da se pohvataju svi konci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000