forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 16 - Mračni princ
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 30/12/2021 : 17:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ali onda radnja nema smisla


To i je problem ovog iznimno dobro nacrtanog stripa.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2022 : 04:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Spoj BD-a i Betmena! Meni se ovo neobicno svidelo. Prvo naravno treba istaci da je strip vizuelna uzivancija i sto se tice kadriranja i odabira kolora i svega. Stvarno je uzivanje gledati Marinijeve kadrove.
Sto se tice price ja sam isto vrlo zadovoljan jedna zabavna i nepretenciozna prica, izgleda kao najnormalniji Betmen kog smo do sad imali prilike da citamo (osim Lude ljubavi), nema ovde nekih nenormalnih uloga, preteranog insistiranja na tome kako je Betmenu tesko ili kako je psiholoski on ovakav ili onakav, znaci nema onog kvazi filozofiranja i preteranih unutrasnjih monologa. Zanimljiv dodatak prici je taj o navodnom Brus Vejnovom detetu. Samo onda onaj poslednji kadar stvarno cini da prica nema smisla, doduse to opravdava to sto Dzoker nije odma koknuo malu, bas me zacudila ta Dzokerova empaticnost i cak pokazivanje simpatija prema devojcici. Ali ne smeta mi to sveukupno.

Uzivanje je bilo citati ovaj strip i voleo bih da vidim jos neki Marinijev izlet u Betmenov svet. Jedino mi nije neka ova naslovnica integralnog izdanja, mogao je Marini malo da se potrudi oko toga.

9/10
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/05/2023 : 10:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Iznenađujuće dobar! Od tridesetak Fibrinih Betnema koje sam pročitao ovaj bi čak mogao upasti u nekakvu top 5 listu što zasigurno nije zbog scenarija koji je jednostavan da jednostavniji ne može biti ali jest zbog toga što je Marini potpuno izostavio one tipične američanske elemente, poput mudroserskih unutarnjih monologa i blebetanja u nedogled koji mi neopisivo idu na živce u Betmenima (a i u superherojskim stipovima općenito). Što se crteža tiče- Orlove Rima sam čitao prvi album ali se ne sjećam niti jedne scene, samo znam da mi je bio bezveze. Ovdje je super jer ima finu dinamiku a kadriranje je lukavo i domišljato te ne pada pod utjecaj standardno američki nabrijanog koji meni redovno popuši na testu jasnoće niti ne gubi na hrabrosti u komponiranju pojedinih scena.
Nije masthevuša a ipak imam osjećaj da bih ovo mogao relativno često skinuti sa police kad mi dođe volja za šišmišima. Čak mi je i malo žao što je rasprodan jer bi ga vjerojatno kupio prvom prilikom, iako uvijek ima i prečih naslova :D

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 17/05/2023 : 20:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Ovo je tako harizmatican i pitak strip da mi je jedan od drazih koje sam citao. Ostao mi je urezan u sjecanje i sigurno cu mu se opet vratiti
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/05/2023 : 22:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by borg


U moru očajnih Betsa



Stvarno si uporan. Kad ćeš jednom da shvatiš očigledno, da Betmen nije postao jedan od najpopularnijih likova stripa tako što je imao loše stripove, nego dobre?

I ti, natrag na doškolovanje - pregledaj sve spotove Salazara Knighta, za početak:

https://www.youtube.com/c/SalazarKnight/videos?pbjreload=102



Bravo Alexe
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 09/02/2024 : 21:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Od svih osvrta nekako su mi najupečatljiviji bili Pakin i Acin, koji su inače elaborirani i konkretni i volim ih pročitati.
I priklanjam se Pakinom mišljenju: izuzev crteža, strip je scenaristički slab, banalan. Nema toća, neke fore na koju bi me osvojio.
Vjerojatno je problem u tome što ovdje nema baš ničeg novog, a važnog za priču; Marini nit je nadaren u pisanju dijaloga nit uvodi koji novi motiv u standardni kriminalistički narativ: nikakvu motiviranost likova za ponašanjem kakvo dosad nismo vidjeli. Jedino vrijedno pozornosti jest međuigra Jokera i Harley.
Da dosad nisam pogledao Batmana na filmu, ili da možda nisam čitao niti jedan strip dosad, ovo bi mi vjerojatno bilo dobro. Ali tome nije tako.
Inače, jako mi se sviđaju kostim Jokerov i djevojke mu. Mada mi se ne sviđa lice Jokerovo - obična je lopuža, nema tu neke izvitoperenosti; u mnogih je autora uvrnutiji i opakiji. Opet, posljednji kadar s njime je fantastičan.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000