forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Paypal zajebava!?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/11/2020 : 20:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da li je jos netko dobio ovaj mail, to jest zna li jos netko da li je ovo LEGIT, istinito? Jer bazdi do neba!





Verify your identity to continue using PayPal

service@paypal.com <service@paypal.com>
To:

Wed, Nov 11 at 2:38 AM


Hello, .........


PayPal


Verify your identity to continue using PayPal


At PayPal we're obliged to verify the identity of our customers in accordance with applicable law. As your identity has not yet been verified, you'll need to provide the required information by .

What do I need to do?

Please log in to your PayPal account and click on the Notifications icon; here you'll see the information you'll need to provide to verify your identity.

What will happen if I don't provide the required information?

If you don't provide the required information by , you won't be able to withdraw or send money from your PayPal account until you do so.

If you have any questions or require more assistance, please contact us. You can also visit our Account Limitations page for more information.



PayPal

Help & Contact | Security | Apps

twitter instagram facebook linkedin

How do I know this is not a Spoof email?

PayPal is committed to preventing fraudulent emails. Emails from PayPal will always contain your full name. Spoof or "phishing" emails tend to have generic greetings such as "Dear PayPal member". To learn more, go to the PayPal website and click Security.



Please don't reply to this email. To get in touch with us, click Help & Contact.



Not sure why you received this email? Learn more


Copyright © 1999-2020 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A. Société en Commandite par Actions Registered Office: 22–24 Boulevard Royal, L-2449 Luxembourg RCS Luxembourg B 118 349

PayPal PPC001108:1.5:626c6bdf2b9f9



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/11/2020 : 21:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Poli, ja sam tek prošli tjedan po prvi put otvorio svoj PayPal račun. Nisam dobio ovaj mail.

Ispočetka me tražilo kao tu provjeru identiteta, kao pošalju mi na moj mob sms-om šesteroznamenkasti broj čiji je vijek trajanja 10 minuta, ukucam ga i normalno se logiram. Ali koliko vidim, sad ne traže da moram ukucavat taj code, samo ona klasična provjera da nisam robot. A na tu posebnu karticu stavim samo onoliko novca koliko košta neki određeni predmet koji recimo planiram kupiti.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/11/2020 : 22:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja zapravo nista ne stavljam na karticu, nego samo upotrebim svoju obicnu karticu za transakciju preko Paypala (ionako mi nitko ne uplacuje nista na moj Paypal), ali sam sada dobio ovo. A nisam bas napravio, ne znam, tisucu eura ove godine preko Paypala (trebao bih pogledati koliko zapravo).

Jedan kolega kaze, da je ovo legit, ali pored njega se jos nitko drugi nije javio, a ovo mi bas smrdi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/11/2020 : 22:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Odi na njihovu zvaničnu stranicu i ulogoraj se, ili preko aplikacije, ukoliko je koristiš na Smartphoneu ili tabletu.
Ako stvarno zahtjevaju bilo kakvu provjeru ili sigurnosnu potrvdu identiteta, to će ti saopštiti nakon što se ulogiraš.
A evetualno ti neće biti moguće ulogirati se pa ćeš tu proceduru morati prethodno obaviti?
No, u svakom slučaju dobiti ćeš tada njihovu (zvaničnu) uputu(potvrdu).

Sve ostalo odjebi, jer je najvjerovatnije zajeb.
Sigurno dobro kamufliran, ali ipak samo zajeb.


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/11/2020 : 23:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam, ovo me cekalo unutra:




A kada sam kliknuo na to:





A onda ovo (jedino ime sam izbrisao):




Pri cemu kada kliknem na ovaj gornji Add info dobijem:







Meni sve ovo i dalje bazdi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/11/2020 : 23:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A vec 5. oktobra sam dobio i ovaj mail:



Dear ..............,

We're making some changes to our legal agreements that will apply to you.

There is no action needed from you today, but if you would like to learn more, you can find details about these changes, when they apply and what you can do if you want to decline the changes on our Policy Updates page.
You can also view these changes by visiting paypal.com, clicking 'Legal' at the bottom of the page and then selecting 'Policy Updates'.

If you have questions about any of these changes or your account, please don't hesitate to get in touch with us.

Thank you for using PayPal.

Sincerely,

PayPal


We have to send this email to update you about changes to your account. This message is not affected by your marketing preferences.

Copyright © 1999-2020 PayPal. All rights reserved. PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A., Société en Commandite par Actions. Registered office: 22-24 Boulevard Royal, L-2449, Luxembourg, R.C.S. Luxembourg B 118 349.

32079













A kada se klikne na Policy Updates page dobiva se:

https://www.paypal.com/SI/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full?utm_source=epsilon&utm_campaign=A_EP_GLOBAL__72466_B2C_B2B_Q4_2020_UA_EMEA_Rest_SI_en_US&utm_medium=email






Effective date: December 16, 2020
Please click HERE to view an updated copy of the intended changes:
https://www.paypalobjects.com/marketing/ua/pdf/GB/en/ua-121620-v3.pdf




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 11/11/2020 23:06:07
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/11/2020 : 23:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ja sam im prije godinu-dvije slao sken osobne iskaznice i račun od komunalnog (kao potvrda adrese) jer bez toga bi mi ograničili račun.
To su mi još neki poznanici rekli, valjda to moraju raditi radi nekih zakona, barem se tako pravdaju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/11/2020 : 23:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ok, znaci nisam jedini baksuz i nije najveci prank na meni?


Ali ipak ima da im j**em sve po spisku.




Ima li tko iskustva sa Paysafom, i da li je to vise manje samo za muljaze ili i netko normalan (osim decurlije za igrice) to koristi?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 11/11/2020 23:14:17
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 12/11/2020 : 00:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ok, znaci nisam jedini baksuz i nije najveci prank na meni?


Ali ipak ima da im j**em sve po spisku.




Ima li tko iskustva sa Paysafom, i da li je to vise manje samo za muljaze ili i netko normalan (osim decurlije za igrice) to koristi?




Da ti imam broj tel., sad bih ti se privatno javio, a pm ovjde mi se ne piše.

Pa imaš "susjeda" Slovenca u Lo**ecu (nadan se da znaš na koga mislim?), koji Paypal koristi kao "portal za odlaganje kapitala" .
Cimni njega i on će ti sve u detalje pojasniti.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/11/2020 : 00:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa ako mislimo istoga :D on mi je i rekao da je to "normalno", ali eto... kad ovdje svi nenormalni i nitko ne razumije sta pitam, nikome se to jos nije desilo. Ok, solar je sada prvi.

Ili si to mislio samo za ovo u vezi Paysafe?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/11/2020 : 01:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam Paypalu isto prije godinu-dvije slao sliku osobne jer su mi ovako ograničili račun ko i tebi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Zar
New Member



Croatia
138 Posts

Member since 10/02/2004

Posted - 12/11/2020 : 10:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ja sam im prije godinu-dvije slao sken osobne iskaznice i račun od komunalnog (kao potvrda adrese) jer bez toga bi mi ograničili račun.
To su mi još neki poznanici rekli, valjda to moraju raditi radi nekih zakona, barem se tako pravdaju.



Također ista situacija, a koja je bila svima u HR, porezna je počela češljati po transakcijama po svim računima i iz tog razloga moraš dokazati svoj indentitet osobnom iskaznicom ili nekim drugim dokumentom. Prije dvje godine bilo je nekoliko tekstova o tome i u medijima. Zanimljivo da slovenci u nečemu kasne...

Edited by - Zar on 12/11/2020 10:03:51
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 12/11/2020 : 10:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam dobio ovaj mail, niti imam kakvo obavještenje kada se logujem na PayPal.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25846 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/11/2020 : 11:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Logično je da ne mogu zablokirati sve korisnike odjednom nego idu stupnjevito.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 12/11/2020 : 17:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa ako mislimo istoga :D on mi je i rekao da je to "normalno", ali eto... kad ovdje svi nenormalni i nitko ne razumije sta pitam, nikome se to jos nije desilo. Ok, solar je sada prvi.

Ili si to mislio samo za ovo u vezi Paysafe?





- Siguran sam da govorimo o istome susjedu.

- Ne, nisam mislio na Paysafe.

Meni se to nikada nije dešavalo jer ne trebamo “dokaz identiteta” u tom smislu (poslikavanje osobne etc.).
A koristim Paypal, koliko poslovno tako i privatno, dakle, preko dva različita naloga.
Kod oba ga jednostavno spojiš sa svojim bankovnim računima, tj. daš im “punomoć” za odbijanje svih transakcijskih iznosa sa istih, kao i isplatu na njih i to je to.
Dodatna verifikacija mi nije potrebna tako da mi je takav proces nepoznat.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/11/2020 : 19:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja mislim da sam dobio ovo zbog maloga... prosli mjesec sam mu MORAO kupiti nesto za neku igricu, i radije sam odabrao Paypal nego da stavim svoj racun na njegov telefon.

Drukcije mi Paypal ide na racku zbog svoje gramzive konverzije, umjesto 151€ koje sam uplatio, covjek dobio samo 138€. Majkuim!

(ali to ti je kad ides iz € preko $ u kn) nije do mene




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/11/2020 : 19:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ajd' kad pričate već o PayPalu, pa dajte meni početniku koji savjet.

Sad sam si na stranici Proteini.si naručio majica u iznosu od 785 kn. Odaberem opciju plaćanja putem PayPala, odmah me preumsjere na njihovu stranicu, kad tamo piše cifra 815 kn Ja odustanem, vratim se na stranicu Proteini.si i odaberem plaćanje kod preuzimanja robe.

Jel mi možete objasniti zašto oni tu naplaćuju 30 kn više i recimo kad sam sad od ovog lika na ebayu naručivao onu knjigu Panini Euro 1980-2004, tečaj eura je bio 7.8 kuna. Da li je to tako i kod vas?

Mislim, koga sam god pitao za PayPal, svi mi govore "to ti je super, ja samo preko toga plaćam" i tako dalje, ono, pa koliko ja vidim, nekad se više isplati platiti ovako pouzećem ako stranica nudi tu opciju..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/11/2020 : 19:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo mi je cudno, ali dobro, meni sve nesto cudno u zadnje vrijeme...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/11/2020 : 19:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto mislio da je dolar 5.5 kuna, najviše 6 kuna, ali koliko vidim oni na ebayu računaju oko 6.4 kune. Tako da svakako kad se nešto uzima treba uzeti u obzir taj tečaj, nije mi to baš jasno.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25846 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/11/2020 : 20:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A i ti možeš lupnit glupost
Pa pogledaj tečajnu listu HNBa na današnji dan i vidit ćeš da je dolar 6,42 kune.Gledaj pod prodajni.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/11/2020 : 09:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Ajde, ok to za dolar.. ali što sa ovom razlikom gore od 30 kn? Znači, na hrv. stranici izbaci ukupnu cifru 785,17 kn i pokraj toga stave cijenu u eurima: 103,81 EUR.

Izaberem opciju PayPal, prešaltaju me tamo automatski, piše isto tih 103,81 EUR, ali ispod u kunama ovaj put piše 815. Pretpostavljam onda da oni uzimaju proviziju, iako nije baš malo. Jer što ako poželim naručit neku sexy lutku za 1000 eura, koliko će mi onda to zaračunat?!?

Ništa, kad budem išao u grad, raspitat ću se u banci malo o tome (mislim na to da ću se raspitat o PayPalu, ne o lutki, da me se krivo ne shvati).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
342 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 13/11/2020 : 10:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Izaberem opciju PayPal, prešaltaju me tamo automatski, piše isto tih 103,81 EUR, ali ispod u kunama ovaj put piše 815.



Ako ti to piše baš na paypalu onda možda imaš odabranu opciju Paypalove konverzije koja ide po nešto višem tečaju. Prebaci na konverziju banke, odnosno da ti naplate u eurima, a banka će konvertirati prema svojem tečaju u kune.

Za neke kartice nije moguće to promijeniti kao niti valutu, mislim da npr. Diners odnosno Discover ima fiksnu valutu i konverziju koja je prilično nepovoljna.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301

Edited by - Spectre on 13/11/2020 10:20:14
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/11/2020 : 10:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, hvala ti puno Spectre, sad mi je puno jasnije Vidio sam tu opciju da mogu promijeniti i da mi skine u eurima, ali se nisam usudio. To će biti to, baš ću sljedeći put kad budem nešto kupovao tako napraviti, hvala još jednom

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/11/2020 : 19:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Aha, hvala ti puno Spectre, sad mi je puno jasnije Vidio sam tu opciju da mogu promijeniti i da mi skine u eurima, ali se nisam usudio. To će biti to, baš ću sljedeći put kad budem nešto kupovao tako napraviti, hvala još jednom



Upravo to što ti je Spectre napisao. Paypal dere na konverzijama i uvijek ti je bolje odbrati opciju da banka odradi konverziju i onda ti iznos piše u valuti koju je trgovac stavio. Tada ti bude tečaj kako treba.

A ovo drugo što su ti zaračunali 30kn više kad si odabrao paypal. Neki trgovci dodatno naplaćuju plaćanje paypalom jer oni paypalu plaćaju proviziju pa onda na taj način refundiraju dio sredstava. Isto je i kod kineskih trgovina, neke to ne računaju, a neke naplaćuju i po 20$ po transakciji.

I za Polia, meni su isto jučer tražili verifikaciju jednog računa, to je normalna procedura koju periodično provode. Meni je ponuđena telefonska verifikacija, ali nekad traže nekakav račun kao dokaz tip račun od struje ili vode, a nekad kopiju osobne i sl.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/11/2020 : 15:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala i tebi Stripofil

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/12/2020 : 21:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, paypal koristim automatski ako nesto kupim,a danas kad sam slao neku sitnu lovu za lego slicice u iznosu 1,30€ zeni uzeli 0,38€. Veli ona da uzmem "gebührenrechner",kalkulator za proviziju. Veli mi da sam trebao na freunden/friends ici,ali ja tu opciju nemam, pisala je ona opcija pred slanje "goods and merchandise" nema drugih opcija. Pa opet nije dovoljno,pa jos sitno nesto posaljem d a ne bude zakinuta za tih par centi.Eh, svabe sitnicavi,ali dobro ja posten,oni posteni.😏

Pa kako sad nekom u eurozoni poslati lovu a da ne uzmu proviziju,opcija friends kao postoji,ali ja je ne mogu naci.Jesam otvorio ono paypal/me ali i dalje me ne usmjerava na friends opciju.
Hvala unaprijed na mogucim odgovorima!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 05/12/2020 21:04:25
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000