forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 29 Svi moji ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/01/2021 : 21:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kad već maštamo, šteta što nije išao u takvom formatu, ali mekim koricama za kioske, pa da ga onda ljeti vučem na plažu, žutog, punog ušiju ali često čitanog
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/02/2021 : 01:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja ovo definitivno neću čitati ponovo. Da se razumijemo, u pitanju je stvarno dobar strip, ali od vrste koja ostavlja gorak okus u ustima i u kojoj mi je teško uživati. Strip je prepun brutalnog nasilja, ali ono što (mene) frustrira su politika i muljaže koji su uzrok svog tog zla. Znam, znam, svijet tako funkcionira i Ennis je to ovdje dobro prikazao, ali prokleto je depresivno. Parlov na visini zadatka, ali ne bih rekao da se ovdje ističe nekakvom virtuoznošću, više je u službi radnje,kako je pcoro primijetio.

Što se tiče usporedbi s Punisherom, ja sam čitao samo priče iz prve Fibrine knjige i rekao bih da je Fury i bolji i ozbiljniji strip.

Ništa, idem sad isprat' taj gorak okus zabavom u vidu Sterankovog Furya (ili se bar nadam).


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/02/2021 : 10:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Shaner ne voli “depra” stripove !

Prijeti li nova pandemija strip izdavaštvu u HR ?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/02/2021 : 13:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ma voli, al da nemaju veze s politikom.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/02/2021 : 16:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Ništa, idem sad isprat' taj gorak okus zabavom u vidu Sterankovog Furya (ili se bar nadam).



To je svakako ekstra vizualni doživljaj, ali ovo mi je možda i ponajbolji Fury, dostojan Fibre.

Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 07/02/2021 : 17:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj liči pomalo na Kurta Russella.
Ali slažem se sa osvrtom Shanera. Da nije ovo crtao Parlov, čiji crtež daje stripu ipak malo lakši ton, ispalo bi još više cinično i depresivno.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2021 : 21:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Ovaj liči pomalo na Kurta Russella.




Meni je ovo pljunuti Kurt Russel.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 07/02/2021 : 23:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by corto33

Ovaj liči pomalo na Kurta Russella.




Meni je ovo pljunuti Kurt Russel.


+1
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 07/02/2021 : 23:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Na neviđeno zbog podmuklih indija,tvrdim Planetarij mi je najbolji iz ove ture.


Meni je Planetarij ispao najpretenciozniji i najumišljeniji strip koji sam ikada pročitao. Dao sam si šansu u drugom čitanju al nisam uspio izržat do kraja.
Fury ide prvo na test iz knjižnice, navijam da je bliži Hitmanu nego Punisheru iako bojim se da je ovo drugo. Pokušaji ozbiljnosti u Marvela najčešće mi djeluju nekako isforsirano. Od pročitanog Marvela do sad Miller i Aaron su mi nekako najbolje legli. Baš znaju ubost likove i priču, bez ikakve pretencioznosti.

Edited by - Chui on 07/02/2021 23:32:30
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/02/2021 : 23:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by corto33

Ovaj liči pomalo na Kurta Russella.




Meni je ovo pljunuti Kurt Russel.


Stvarno liči na Russella. Inače, danas sam otkrio da postoji film o Nicku Furyu u kojem ga glumi ni manje ni više nego David Hasselhoff.

P.S.
Pročitao danas Sterankovog Furya, ali o tome nešto više sutra/preksutra.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/02/2021 : 23:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jel ti valja?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/02/2021 : 00:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


P.S.
Pročitao danas Sterankovog Furya, ali o tome nešto više sutra/preksutra.





E taj osvrt jedva cekam da procitam!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/02/2021 : 06:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Jel ti valja?


Djelomično.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/02/2021 : 08:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavio sam da će biti tako

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/02/2021 : 08:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by jaki

Na neviđeno zbog podmuklih indija,tvrdim Planetarij mi je najbolji iz ove ture.


Meni je Planetarij ispao najpretenciozniji i najumišljeniji strip koji sam ikada pročitao. Dao sam si šansu u drugom čitanju al nisam uspio izržat do kraja.
Fury ide prvo na test iz knjižnice, navijam da je bliži Hitmanu nego Punisheru iako bojim se da je ovo drugo. Pokušaji ozbiljnosti u Marvela najčešće mi djeluju nekako isforsirano. Od pročitanog Marvela do sad Miller i Aaron su mi nekako najbolje legli. Baš znaju ubost likove i priču, bez ikakve pretencioznosti.



Ni blizu.

Sam po sebi Fury je ok strip, ali problem mi je sto Fury ovdje i primjerice u Punisheru, da ne spominjem njegova druga pojavljivanja u Avengersima i sl, to su paralelni svemiri.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/02/2021 : 10:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
prilicno mi je dobar ovaj fjuri, prica prati ratove u kojima je ovaj opaki lik ucestovavo, gde je sve to enis umesno pokrio i to bolje nego sto sam ocekivao. imamo gorak ocekivani ukus na kraju, nije to sad nista epohalno, odavno se zna zasto se ratovi vode. al sam zadovoljan kako je ovo realiovano, prica jasno nosi enisov smek. imamo prilican broj zanimljivih likova u stripu, pravi vukovi rata. mozda mala zamerka ide na preteranu teatranost akcija. ranije enisove ratne price su mi bile nekako sirovije, nadam se da ce i to vremenom kod fibre da osvane
crtez mi je apsolutno legao u ovom formatu, pravo uzivanje (za razliku od planetarija). naslovica mi i nije nesto
nekako ovde vidim da idu diskusije da li ovaj nik lici na sebe, mislim ovo mi je najbolje pojavljivanje istoga da sada. stoga me bas briga da li lici na sebe iz jebenih osvetnika ili iz one kretenstine od epizode panisera majcica rusija.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/05/2021 : 20:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pošto sam puno kakao po Ennisu na forumu, red je i da ga pohvalim kad zasluži. Fury je odličan strip.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3737 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/05/2021 : 20:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Mozda je bilo govora o tome, ali ima li smisla citati ovo ako nisam imao doticaja s Ennisovim Punisherom?

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/05/2021 : 21:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ima.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/05/2021 : 21:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možeš.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/05/2021 : 21:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ja ovo definitivno neću čitati ponovo. Da se razumijemo, u pitanju je stvarno dobar strip, ali od vrste koja ostavlja gorak okus u ustima i u kojoj mi je teško uživati. Strip je prepun brutalnog nasilja, ali ono što (mene) frustrira su politika i muljaže koji su uzrok svog tog zla. Znam, znam, svijet tako funkcionira i Ennis je to ovdje dobro prikazao, ali prokleto je depresivno. Parlov na visini zadatka, ali ne bih rekao da se ovdje ističe nekakvom virtuoznošću, više je u službi radnje,kako je pcoro primijetio.

Što se tiče usporedbi s Punisherom, ja sam čitao samo priče iz prve Fibrine knjige i rekao bih da je Fury i bolji i ozbiljniji strip.

Ništa, idem sad isprat' taj gorak okus zabavom u vidu Sterankovog Furya (ili se bar nadam).





Kad je u pitanju depresija from hell i brodeckov izvještaj imaju toliko depresivni crtež da nisam uspio pročitati prvih 10 stranica
. A naj mućniji strip definitivno sigurna zona Goražde.A Parlov crta sve toliko light da teško može biti depresivan pa si me baš zaintrigirao za Furya
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 02/05/2021 : 23:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Brodeck i From Hell su mi dvije najdraze orke, crtez je ono što ih čini posebnim. U brodecku bi se komotno mogli izbaciti svi dijalozi i naracija i opet bi se kvalitetno ispričala priča kroz sam crtez.

Parlov u Punisheru mi jednostavno nije sjeo, prekomičan mi je taj stil crtanja. Ima jedna scena gdje je Barakudina ruka veća od prosječne osobe...

Furya imam na shortlisti, vjerojatno ću ga kad-tad uzeti.

Edited by - Odoakar on 02/05/2021 23:32:47
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/05/2021 : 06:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui


Kad je u pitanju depresija from hell i brodeckov izvještaj imaju toliko depresivni crtež da nisam uspio pročitati prvih 10 stranica
. A naj mućniji strip definitivno sigurna zona Goražde.A Parlov crta sve toliko light da teško može biti depresivan pa si me baš zaintrigirao za Furya


From Hell i Brodeck imaju, kao što reče Odoakar, izuzetan crtež koji stvara posebnu atmosferu i svakako bih ti preporučio da ih pročitaš do kraja. E sad, ta atmosfera jest depresivna, ali ja nemam neki problem s depresijom kao dijelom umjetničkog izričaja već s onom iz dnevnih vijesti, a ovaj Fury mi je upravo takav. Za Goražde se slažem.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/05/2021 : 08:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče depresije, meni je Jimmy Corrigan vrh. From hell i Brodeck imaju to siromaštvo, okrutnost i beznađe viktorijanskog Londona i poraća drugog svjetskog rata, ali mi se to ipak čini nekako dalekim dok tipkam po forumu u toplome. A Jimmyjevo otuđenje, strah i nemogućnost komunikacije spadaju baš u sad i ovdje.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/05/2021 : 08:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja stvarno ne razumijem što je to depresivno kod Furya. Poslovično nasilan i vulgaran, ali bogu hvala kontrolirani Ennis i s druge strane dječački razigrani i veselo obojani Parlov. Ako je problem u postavljanju stvari na svoje mjesto u smislu uzroka, motiva i zakulisnih političkih igara u modernim ratovima... pa to je odavno postalo jasno svakome tko je odrastao sa više od dvije moždane stanice u glavi. Fury je tarantinovska oda životu ostarjelog cinika ovisnog o paklu ratovanja i sasipanje istine u lice naivcima zatupljenima lažnim i iskrivljenim domoljubnim vrijednostima imperijalističke sile.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000