forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Planetarij
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/12/2020 : 11:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ha,ha,ha,ha....

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/12/2020 : 11:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/12/2020 : 12:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Uhhh, konačno se pojavila i impresija čitanja.




Da, konačno, jer sve ovo prije je naime bila diskusija o bananama, a ne o utiscima ovog stripa :p
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/12/2020 : 12:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Paka01

Pri kraju sam prve knjige i baš uživam, prva liga je strip za sada
Markose, na 259. stranici imaš grešku. Elijah Snow kaže "upotrijebila je to na mojoj djevojci u Marrakechu '76", a trebalo bi biti '67.


da je ovo Libelusov strip,za ovakav propust bi se radilo novo izdanje!




Istina, ali bi vjerovatno košta superpovoljnih 786 Kn u prva dva miseca, a posli toga ga više nebi moga kupit.


Zato sto je ipak samo jedan LL. Jedan i jedini.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/12/2020 : 22:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ne znam, članci o Watchmen, u njima se ne spominje konstantno neki drugi strip, Squadron supreme ili bilo koji drugi. Ne objašnjava se što je W i zašto valja tako što se povlače paralele sa tim drugim stripom, niti ima potrebe da se uvjerava da je W bolji ili jednako dobar kao taj drugi strip. Eventualno se nakloni autorima koji su inspirirali i utjecali na Moorea i onda se dalje priča o Watchmenima.

To je kao traženje "novog Boba Dylana" koje traje već preko 50 godina. A kad se priča o Dylanu ne priča se o njemu kao o kantautoru koji je jednako dobar ili bolji od Woodyja Guthrieja.


Postoji više razloga zašto Squadron Supreme nikad nije bio toliko hvaljen ili utjecajan kao Watchmen.

Za početak, Squadron Supreme se nije pretjerano isticao u estetskom smislu. Bio je vrlo sličan mnogim stripovima tada dostupnim na tržištu. Čak kroz serijal nije postojalo jedinstvo po pitanju vizualnog izgleda. Naime, tijekom 12 epizoda izmijenilo se troje crtača (jedan od njih bio je John Buscema).

Nadalje, Gruenwaldov stil pisanja nije nimalo sličan Mooreovom, niti je Gruenwald ikada bio na glasu poput Moorea. Mooreov stil pisanja je lako privlačio pozornost kritičara, stripovskih i književnih, što se za Gruenwalda ne može reći.

Također, Watchmen je bio jedna zaokružena cjelina, samostalna priča. Za razliku od toga, za čitanje serijala Squadron Supreme bilo je potrebno određeno predznanje, jer se donekle nadovezivao na neke prethodne stripove.

U konačnici, mislim da će jako mali broj ljudi reći da je Squadron Supreme bolji strip u odnosu na Watchmen.

Međutim, Squadron Supreme je zapravo dobar strip, a Gruenwald je dobar scenarist. On je jedan od onih autora koji pišu kvalitetne, zabavne stripove - tako da ti bude stalo do likova, te ti usput zagolicaju maštu nekim zanimljivim idejama - ali ne pišu nekim pretjerano upečatljivim stilom, te stoga prođu uglavnom nezapaženo. Nekako sam stekao dojam da je Gruenwald postao popularniji nakon smrti, u eri Interneta, pa se njegov rad čak i ponešto revalorizirao. Ako ne popularniji, onda barem glasovitiji. Imaš nekoliko zanimljivih tekstova o njemu, poput onih koje potpisuju Michel Fiffe i Scott Tipton.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/12/2020 : 22:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bushido, kad spominješ Fiffea, kakav ti je njegov strip Copra, ako si čitao?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/12/2020 : 10:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
@Bushido: Add Squadron Supreme to wishlist.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/12/2020 : 22:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/12/2020 : 10:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam neki dan i oduševljen sam.
Lijep i jednostavan crtže bez previše detalja i veselih boja, jako pitka i vrlo vrlo napeta priča, savršeni tempo bez pretjerivanja, bez previše epizoda. Ima početak i kraj kako treba, nema 1 stranice dosade ili manje zanimljive.
Baš odličan strip. I naravno brutalno Fibrino izdanje u svakom smislu te riječi, baš sam se napatio čitajući zbog veličine i težine ove dve knjižurine (već sam to negdje spomenuo), ali je kvaliteta kao i uvijek vrhunska.
Jedino...su mi bili malko lošije one zadnje dvije dodatne priče, tj prva je bolja od druge. Ali mi je drago da smo dobili ovo kompletno izdanje.

Od mene debela preporuka, a samo da napomenem da je privju jednostavno prekratak i meni nije dao dobru sliku o stripu, ali sam se ipak odlučio za kupnju i nije mi žao. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/12/2020 : 13:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Od mene debela preporuka, a samo da napomenem da je privju jednostavno prekratak i meni nije dao dobru sliku o stripu, ali sam se ipak odlučio za kupnju i nije mi žao. ;)



Ne sporim tvoju izjavu, ali ne znam tko osim Fibre (a da nije pirat ) ima ovolike previewove/zavire.

Napisao sam ovo ne zbog nepotrebne advokature nego zato što me to veseli i zadivljuje. Ostali izdavači kada ti daju par stranica kao da su ti dali cijeli svijet.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/12/2020 : 15:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
S tim da to prije nas, bar što se "regije" tiče, nitko nije uopće ni radio, pa su poslije svi to od Fibre preuzeli (kao i mnogo toga drugog, uostalom).
Što se veličine konkretnog previewa za Planetarij tiče, da sam stavio 100 ili 150 stranica, opet bi sličan bio dojam. Taj strip jednostavno što ide dalje postaje sve bolji, kako svi dijelovi slagalice počinju sjedati na svoje mjesto, tako da praktički nikakav preview ne bi bio dovoljno dobar.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/12/2020 : 16:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa nisam ja mislio ništa loše, samo sam objasnio da se ljudi ne oslanjaju previše na privju jer je strip puno bolji nego što bi se dalo zaključiti iz privjua. ;)
I da, privjui su meni odlična stvar i svaka čast na toj ideji(pogotovo što su to većinom dugi privjui).
Obojica ste moju izjavu izgleda shvatili kao napad, ali nije mi to uopće bila namjera, želim da se strip rasproda jer je odličan!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 05/12/2020 16:17:57
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/12/2020 : 16:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, nije napad, nego samo objašnjavam zašto "samo" 50 stranica previewa.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 05/12/2020 : 17:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ja sam itekako zahvalan na previews-ima, sve stripove koje ne znam, temeljno iščitam. Nisam čovek koji voli da kupuje tek na njuh, tuđa mišljenja baš i ne slušam, kontam barem trećinu Fibrinih stripova ne bi ni kupio da nije istih.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/12/2020 : 17:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa nisam ja mislio ništa loše, samo sam objasnio da se ljudi ne oslanjaju previše na privju jer je strip puno bolji nego što bi se dalo zaključiti iz privjua. ;)
I da, privjui su meni odlična stvar i svaka čast na toj ideji(pogotovo što su to većinom dugi privjui).
Obojica ste moju izjavu izgleda shvatili kao napad, ali nije mi to uopće bila namjera, želim da se strip rasproda jer je odličan!



Ma nije bilo napada na tebe, taman posla. I veliki preview može zavarati u smislu konačne ocjene nakon čitanja i tu si u pravu.

Ja sam se samo nadovezao da izrazim zadovoljstvo veličinom previewa kojom nas Fibra časti. Meni to puno koristi kod odluke o kupnji.

Edited by - Peyo on 05/12/2020 18:15:43
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/12/2020 : 17:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja ove previewe uglavnom osacujem, nikad to nije dozivljaj kao kad se strip cita. al ima tu neka lepota kad se preview pojavi, pa ako to bude neka gomilica zavira eto srece
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/12/2020 : 21:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nekako slicno, samo preletim, veoma veoma retko idem sa citanjem, tek da se stekne utisak, ali vise volim da znam sto manje prije citanja. Mislim da sam posljednji preview procitao u cjelini jos... kada su najavljeni Potocici. I odma' pohitao da ga nabavim (stavim na listu), jer se preview okonca bas na takvom mjestu da naprosto moras da znas sta sada, sta slijedi. Od tada nemam vise zivaca za to (cekanje). :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/12/2020 : 22:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Bushido, kad spominješ Fiffea, kakav ti je njegov strip Copra, ako si čitao?


Čitao sam nešto malo, ali mi se svidjelo. Planiram to jednom pročitati u cijelosti. Vidi se da je Fiffe crpio inspiraciju iz onoga što su Ostrander i Yale napravili na serijalu Suicide Squad, ali je strip učinio upečatljivim na svoj specifičan način.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/12/2020 : 22:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

@Bushido: Add Squadron Supreme to wishlist.


Iskreno, mislim da ti se neće svidjeti. Barem prema dojmu koji sam stekao o tvom ukusu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 06/12/2020 : 08:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Ja sam odrastao na Boneliju i Stripoteci, a za 70 % Fibrinih stripova nikad nisam čuo. Morao bi tražiti po netu o čemu se radi. Zato volim te privjue. Ako mi crtež ne odgovara strip neću ni razmatrati za kupnju bez obzira koliko je dobar. Preporuke za kupnju mogu poslušati, ali nismo svi isti.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/12/2020 : 08:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vukozec

@Bushido: Add Squadron Supreme to wishlist.


Iskreno, mislim da ti se neće svidjeti. Barem prema dojmu koji sam stekao o tvom ukusu.



Vjerojatno imaš dobar dojam, superherojština mi je na marginama interesa. Ali me interesiraju uzročno-posljednične veze i radoznao sam zaviriti u svaki strip koji je imao svoju ulogu u razvoju medija, naročito u one koji su razbijali kalupe.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/12/2020 : 14:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
https://www.vecernji.hr/kultura/nikad-nisam-volio-superjunake-ali-planetarij-je-veliko-ljubavno-pismo-stripu-i-popularnoj-kulturi-1452731

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/12/2020 : 01:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Uf, moja najveća greška je to što sam prestao gledati privjue.
Ovaj strip sam totalno zamjenio s nekim drugim stripom kada sam ga odlučio nabaviti, a kada sam ga krenuo čitati, već nakon pedesetak stranica vidim da ovo nije “moja šalica čaja”.
Crtež mi je drven, a priča nikako da me natjera na daljnje čitanje.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 24/12/2020 : 10:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Meni je Povratak Mracnog Viteza najbolji, vrhunski. A sada jedan kontroverzan stav, meni je i Odmazda Mracnog Viteza odlicna bila.
Godinu prvu zelim da obnovim, nije me toliko odusevila na prvo citanje. Ubistveni vic slatko a kratko.



Slažem se s tobom, meni je isto Odmazda super, mislim da je užasno podcijenjen strip, najviše zbog preotkačenog crteža vjerujem. Vic mi je pak totalno precijenjen, čini mi se da svoju popularnost osim što obrađuje najkasičniju temu Batmana uz komercijalni crtež duguje i svojoj kratkoći pa su ga svi mogli priuštiti. U biti to mi je neki standard ispod kojeg nebi trebalo ići. I Moore je rekao negdje nije zadovoljan vicom.
Godina prva mi je pak blago precijenjena. Ima super stvari, zapravo je više priča o Gordonu, psihologija Bruce Waynea ja ipak ponešto u drugom planu u odnosu na Gordona. Ali Povratak mračnoga je i dalje no1. Sljedeći najbolji mi je za sad Mračna pobjeda koji mi se čini kao poboljšana verzija Duge noći.

Al malo o glavnoj temi, pitao me djeda mraz daj reci neki strip ne kužim se ja u to, ja mu reko Planetarijum eno friško od Fibre, nači ćeš sigurno negdje, nemreš fulati. Uglavnom jedva čekam večer :))))

Edited by - Chui on 24/12/2020 10:21:15
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 24/12/2020 : 11:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

https://www.vecernji.hr/kultura/nikad-nisam-volio-superjunake-ali-planetarij-je-veliko-ljubavno-pismo-stripu-i-popularnoj-kulturi-1452731





Ali...da. Naslov sve govori. Priznanje. .

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000