forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Planetarij
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/02/2021 : 13:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Fantastična četvorka su u Planetariju državni službenici tajno financirani javnim novcem, a svoja otkrića nisu podijelili sa javnošću i poreznim obvezicima nego ih koriste u nečasne svrhe. Opravdano je da ih Planetarij želi razotkriti.

A Planetarij na kraju svu tehnologiju stavlja u službu javnosti i dolazi do velikog skoka u životnom standardu na cijelom svijetu. Mislim da je to ok.


Ok možemo to i tako gledati, jer inaće ameri rado dijele sa javnosti svoju najnoviju tehnologiju, nije im toliko napeto osvajanje svemira i svega što se kreće i donosi pare.
Ma ne znam, koliko god mi se svidio Spider Jerusalem toliko mi je iritantan Elijah Snow iako su obojica napuhani umišljenkovići. Možda to nešto govori o autoru

Edited by - Chui on 09/02/2021 13:04:49
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/02/2021 : 14:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni se nije svidio ni Spider Jerusalem jer je nadmen i umišljen i vulgaran, a ja ne volim takve stripove. Transmetropolitan mi je bio razočarenje jer je kompliciranim neologizmima prikrivao jednostavnu radnju i svijet u može bit sve što se autoru sprdne, jer je bio izrazito crno bijeli i jer je sve u stripu stvoreno samo da bi se Elis/Spider mogao bedačiti i titrati svom egu i biti nepobjediv i iz takve pozicije bacati nekakvu društvenu kritiku. I maleni format mi nije pasao uz prekrcane kadrove.

Ali opet, to adolescentsko pretjerivanje je ponekad znalo biti zabavno i imao je tu neku punky vibru Znao sam se ponekad nasmijati, eto

Ali znao sam se i uvrijediti jer sam konzerva i ne čita mi se o toj mulariji koja sve vrijeđa i ništa joj nije sveto
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/02/2021 : 15:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Meni se nije svidio ni Spider Jerusalem jer je nadmen i umišljen i vulgaran, a ja ne volim takve stripove. Transmetropolitan mi je bio razočarenje jer je kompliciranim neologizmima prikrivao jednostavnu radnju i svijet u može bit sve što se autoru sprdne, jer je bio izrazito crno bijeli i jer je sve u stripu stvoreno samo da bi se Elis/Spider mogao bedačiti i titrati svom egu i biti nepobjediv i iz takve pozicije bacati nekakvu društvenu kritiku. I maleni format mi nije pasao uz prekrcane kadrove.

Ali opet, to adolescentsko pretjerivanje je ponekad znalo biti zabavno i imao je tu neku punky vibru Znao sam se ponekad nasmijati, eto

Ali znao sam se i uvrijediti jer sam konzerva i ne čita mi se o toj mulariji koja sve vrijeđa i ništa joj nije sveto


Ok da, al kao primarno crno humorna komedija Transmetropolitan super funkcionira, crno bijeli svijet iskarikiran do bola u kojem kraljuje Spider Jeruzalem je ispao jako zabavan koliko god glavni junak bio odvratan zapravo ga volimo, znamo da se u dubini krije meka dušica puna ljubavi, izvana zaštičena od vanjskog svijeta raznim kompleksima i egom Često volimo takve likove jer bi ponekad i sami napravili neku spačku iz osvete nekome al se naravno ne usudimo. Ti likovi često projiciraju naše mane samo u pretjeranom iskarikiranom obliku. Sjeti se samo Crne Guje i Državnika novog kova A Ellijah Snow je samo umišljenko Božanskog kompleksa koji misli da može sve i ima pravo na sve i ta njegova aura se nekako prenaša na cijeli strip.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 09/02/2021 : 16:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Državnika i Spidera ima smisla uspoređivati i obojica su bezveze, ali Crna Guja je tu neka druga priča. Guji ne treba opaka spika (baš suprotno vrlo se blago izražava) da bi bio faca!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 09/02/2021 16:06:06
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/02/2021 : 17:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

da dodam da oni specijalnci na kraju (dodatne/visak epizode da ne bude zabune) nista ne valjaju




I meni su ona ukrštanja nekako suvišna, mada pročitah da mnogi seku vene u USA za onim Bets crossover-om...

Evo mog relativno skorog komentara vezano za ovo izdanje-

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg658576#msg658576

Resistance is futile.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/02/2021 : 17:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne bi rekao da je to isti tip junaka. Državnik i Guja su iskvareni likovi u iskvarenom svijetu, gledaju samo sebe ali pošto su i ostali većinom pokvareni i glupi, možemo se smijat njihovoj ljigavosti pa i simpatizirati ih.

A Spider je junak u svom svijetu, on uvodi red i pravdu. U Transmetropolitanu su svi pokvareni ili glupi ali zato je tu Spider koji im može sve skresati u bradu istovremeno pretjeruje s pićem, drogama i seksom.. Znači on dođe kao neka mizogina fantazija u kojoj se moze raditi sve sto hoce jer su svi ostali pokvareni, šupci ili samo glupani.

Ok, nije samo to, humor spašava stvar, a Elis pokušava ubaciti i neku filozofsku nit spoznaje kroz odavanje grijehu pa u jednom trenutku Spider postane i zen mudrac.. samo, mislim da Elis kros strip nikad to ne digne na razinu više, uvijek to ostane na razini te maštarije: e kako bi ja svima njima sve reko i usput popio, pojebo i pošmrko više od svih
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 09/02/2021 : 18:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
kad je on u pitanju, nije to daleko od istine
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/02/2021 : 22:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ne bi rekao da je to isti tip junaka.


U pravu si, nisu slični ma nisam ni mislio da su slični neg samo da su nestašni momci u glavnim ulogama svojih crno humornih serijala.
Eh već sam toliko kritizirao Planetarijum da sam sam sebi dosadio Ma desilo mi se što u životu još nije da me jedan strip uspio naživcirati Sad se već malo debilno osjećam. Obožavam Fibru i 90% stripova koje Markos izabere me oduševe, 9 % mi bude ok, a eto desi se i 1% koji mi ne legnu. Ah niš, idem završit Hitmana, Sagu i Bilo jednom u francuskoj čeka na redu. Pozdrav svima
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/02/2021 : 22:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja san reko što mi leži na duši i sad mi je lakše i sad mi skoro čini i da sam previše kritizirao i čak bi možda i dao priliku Transmetropolitanu još jednom ali sjećam se nekih sitnih slova

Nadam se da će ubuduće sve američke Fibre bit u formatu bar Zatamnjenja jer publika je sve starija, a slova sve manja.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/02/2021 : 22:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Eh već sam toliko kritizirao Planetarijum da sam sam sebi dosadio Ma desilo mi se što u životu još nije da me jedan strip uspio naživcirati


Meni je Planetary stvarno odličan strip i baš mi se svidio, no stvarno mi je drago vidjeti i lijepo i konstruktivno napisano negativno viđenje poput ovog tvoga. Nije da se slažem s tobom, ali zanimljivo mi je za pročitati Premalo je takvih postova, većinom se negativni dojmovi svedu na pljuvanje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 09/02/2021 22:30:19
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/02/2021 : 23:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:

Meni je Planetary stvarno odličan strip i baš mi se svidio, no stvarno mi je drago vidjeti i lijepo i konstruktivno napisano negativno viđenje poput ovog tvoga. Nije da se slažem s tobom, ali zanimljivo mi je za pročitati Premalo je takvih postova, većinom se negativni dojmovi svedu na pljuvanje.


A to je bilo malo usijane glave nakon friških neprospavanih dojmova (što nije dobro radit) od tjedan dana živciranja uz Ellijaha Snowa uglavnom malo sam pretjerao, pogotovo u onom da je "under 18" al... eh...e hvala svima s foruma što me niste razapeli zbog toga
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 09/02/2021 : 23:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Ellis je čitao New Scientist i uzimao je ideje i koncepte odatle. Možda je kod njega nauka još uvek predstavljena populistički, ali teško da je za šesti osnovne. Ili, ako jeste, to je onda najmoćniji edukativni program koji sam ikad video.

A, što se tiče karakterizacije, fakat je da je to Ellisu slaba strana, a Cassaday nije tip crtača koji može da ga izvadi.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 10/02/2021 : 00:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Ellis je čitao New Scientist i uzimao je ideje i koncepte odatle. Možda je kod njega nauka još uvek predstavljena populistički, ali teško da je za šesti osnovne. Ili, ako jeste, to je onda najmoćniji edukativni program koji sam ikad video.

A, što se tiče karakterizacije, fakat je da je to Ellisu slaba strana, a Cassaday nije tip crtača koji može da ga izvadi.


Pa ta znanost je i dio problema jer se stalno trudi biti pametniji nego što jest ali rješenja radnji koja izabire su često na razini najnaivnijih superjunačkih stripova. S druge strane zna biti i full zamoran sa prodavanjem pameti objašnjavajući tu znanost. Sjećam se Uniwersal war one gdje je Bajram pokušao epsku vonabe Interstellar priču ispričati sa likovima iz Dana nezavisnosti, ali i to je ispalo puno simpatičnije od ovog. evo opet kritiziram hahaha, ma odoh spat
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/02/2021 : 09:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Još jedna sitnica: upalo mi je u oči da su skoro svi superheroji ili ispali negativci ili doživjeli tužnu sudbinu. Pogotovo mala beba Supermen. To je bilo baš tužno. Tko može ubiti bebu? Malu bebu? Ta fantastična četvorka je bila stvarno zla Pa još i Green lantern koji je seciran na živo, pa Wander women, pa je Galaktus mrtav, od Thora ostane samo čekić, onaj neki kapetan Marvel isto bude ubijen, a u stvari je pervertit i retardo..

Zapravo su samo old skul likovi dobili častan prikaz.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/02/2021 : 09:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Još jedna sitnica: upalo mi je u oči da su skoro svi superheroji ili ispali negativci ili doživjeli tužnu sudbinu. Pogotovo mala beba Supermen. To je bilo baš tužno. Tko može ubiti bebu? Malu bebu? Ta fantastična četvorka je bila stvarno zla Pa još i Green lantern koji je seciran na živo, pa Wander women, pa je Galaktus mrtav, od Thora ostane samo čekić, onaj neki kapetan Marvel isto bude ubijen, a u stvari je pervertit i retardo..



wow, kakva reklama. ni ja ne bih tako
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/02/2021 : 10:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui
Pa ta znanost je i dio problema jer se stalno trudi biti pametniji nego što jest ali rješenja radnji koja izabire su često na razini najnaivnijih superjunačkih stripova. S druge strane zna biti i full zamoran sa prodavanjem pameti objašnjavajući tu znanost. Sjećam se Uniwersal war one gdje je Bajram pokušao epsku vonabe Interstellar priču ispričati sa likovima iz Dana nezavisnosti, ali i to je ispalo puno simpatičnije od ovog. evo opet kritiziram hahaha, ma odoh spat



al ovde se uglavnom ne resavaju te sf misterije, ovde se samo prolazi kroz njih. meni je taj deo super jerbo sve ima i neki retro strih sto ti dozivljavas kao naivnost. nije lose to nekad, meni se ovo ovde svidja.
to kad prodaje pamet je uglavnom kad se povezuju stvari u vezi negativne fatasticne cetvorke, al posle dodje neka fina akcija
hm, kad sumiram sada, jeste uwo bolji. ima elis neke probleme sa svojim likovima kao sto si podvukao ranije, tj. problem sa sobom

Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 13/02/2021 : 13:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Nije mi se svidilo da u stripu koji treba pokazati svu raskoš stripova 20tog stoljeća nema ni jednog THUD! ili BANG! ili TRAS!



Ne znam odakle to da Planetarij slavi tradiciju stripa. Ellis se bavi artefaktima pop kulture u najširem smislu. U prvoj epizodi imamo likove ekvivalentne junacima palp književnosti i radio drama iz 1920-ih i 1930-ih; u drugoj japanski kaiju, itd.

Iako je Ellis bio naklonjen mnogim starijim, izgubljenim, ili nepravedno zapostavljenim delima iz istorije stripa, kao i novim horizontima - recimo, čitao je Schodtovu knjigu Dreamland Japan kada se pojavila, što će reći, čak i pre mene - njegova ambicija je na nivou naglašavanja filmske dimenzije stripa. Po njemu, strip može da prikaže isto što i film, s tim da ima neograničeni budžet. Ovo u teoriji zvuči lepo, ali u praksi nalećemo na vrlo ograničene imaginacije ljudi s kojima je sarađivao. Meni je, npr. Bryan Hitch danas nepodnošljiviji za gledanje od velikog broja crtača iz 70-ih i 80-ih. (Mada je u The Authority, stripu koji je izlazio uporedo sa Planetary, još i ponajbolji.)

A Cassaday je definitivno slab sa prikazom akcije. I Ellis je slab sa karakterizacijom - tu si u pravu. Za njega su likovi samo prikazi - ili, još češće, recitatori - ideja. Grand Morrison liga karakterizacije . Ali, ne leži vraže, ti tvrdiš da je ovo superherojski strip, a onda i da nije dobar superherojski strip jer nema akcije? Možda je rešenje u tome da srce ovog stripa - ili mozak, ako neko misli da ovaj nema "toplinu" koju ona prva reč sugeriše - nije u superherojštini?

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 14/02/2021 02:02:39
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/02/2021 : 19:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Prva knjiga mi je bila dosadnjikava, a ni druga nije puno popravila dojam. Pojedine pričice su fora, ali mi sve te silne posvete uglavnom djeluju isforsirane. Kao ono: ajmo napraviti strip s posvetama pop kulturi iako baš nemamo neke dobre ideje za iste. Likovi kompletno nezanimljivi, bar oni glavni, a sporedni se ionako premalo pojavljuju. Cassadayev crtež ne pomaže ukupnom dojmu. Ima nekih upečatljivih scena, ali sveukupno mi je štur i bez neke posebnosti, o koloru da ne pričam. I da, ostavio me potpuno emocionalno hladnim. Morat' ću uskoro probati i taj Transmetropolitan s kojim nikako da krenem, pa da vidim šta taj Ellis misli.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/02/2021 : 20:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nakon što mi je ostao mlak dojam nakon prvog čitanja obje knjige, krenuo ponovo da vidim jesam li ga prebrzo čitao pa mi nešto promaklo, i tek sad skužio spidera jerusalema u liku, a baš mi je djelovao tako poznat u prvom čitanju
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 18/02/2021 : 12:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus
Ne znam odakle to da Planetarij slavi tradiciju stripa. Ellis se bavi artefaktima pop kulture u najširem smislu. U prvoj epizodi imamo likove ekvivalentne junacima palp književnosti i radio drama iz 1920-ih i 1930-ih; u drugoj japanski kaiju, itd.

Iako je Ellis bio naklonjen mnogim starijim, izgubljenim, ili nepravedno zapostavljenim delima iz istorije stripa, kao i novim horizontima - recimo, čitao je Schodtovu knjigu Dreamland Japan kada se pojavila, što će reći, čak i pre mene - njegova ambicija je na nivou naglašavanja filmske dimenzije stripa. Po njemu, strip može da prikaže isto što i film, s tim da ima neograničeni budžet. Ovo u teoriji zvuči lepo, ali u praksi nalećemo na vrlo ograničene imaginacije ljudi s kojima je sarađivao. Meni je, npr. Bryan Hitch danas nepodnošljiviji za gledanje od velikog broja crtača iz 70-ih i 80-ih. (Mada je u The Authority, stripu koji je izlazio uporedo sa Planetary, još i ponajbolji.)

A Cassaday je definitivno slab sa prikazom akcije. I Ellis je slab sa karakterizacijom - tu si u pravu. Za njega su likovi samo prikazi - ili, još češće, recitatori - ideja. Grand Morrison liga karakterizacije . Ali, ne leži vraže, ti tvrdiš da je ovo superherojski strip, a onda i da nije dobar superherojski strip jer nema akcije? Možda je rešenje u tome da srce ovog stripa - ili mozak, ako neko misli da ovaj nema "toplinu" koju ona prva reč sugeriše - nije u superherojštini?



Ne poznajem dovoljno dobro ostale artefakte pop kulture pa većinu referenci nisam ni pohvatao. Zapravo mi je tek kad sam kasnije listao strip postalo jasnije koji su sve junaci uključeni, a i tad sam vjerovatno pohvatao polovicu toga. Možda bi mi strip bio bolji da prepoznajem sve reference, ali sumnjam. Liga od Moorea mi je jako dobra, a tek tamo većinu referenci ne hvatam.

Mišljenje o stripu mi se popravilo sad kad mi je malo odležao, ali ne previše.. jednostavno ovo nije moja šolja čaja, kao ni npr. Morisonov All Star Superman. Tamo mi je izdanje bilo još boje, mogao sam više cijeniti scenaristov trud kad sam pročitao sve one zabilješke, ali strip kao strip mi nije skroz legao iz točno istih razloga kao i ovaj ovdje.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/02/2021 : 19:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Marka. U one dvije dodatne priče na kraju druge knjige (s Ligom Pravde i Batmanom) su navedeni različiti upisivači teksta a font je isti. To su se oni odlučili za isti font ili postoji neko pravilo ili je u originalu nešto drugačije?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/02/2021 : 21:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Čime se ti baviš...:)
Ma u originalu su bili drugi (mislim da je jedan rucno upisao, drugi fontom), a ja sam upisao istim fontom, jer nije bilo smisla mijenjati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/02/2021 : 22:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Besposlen pop i jariće krsti.

Ma pokušavam uvidjeti važnost tih upisivača, pa mi je zapelo za oko.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/02/2021 : 08:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno je u Americi posebno jak ceh upisivača i onda oni uvjetuju kompanijama da se mora naglasiti njihova uloga.

Ne znam koliko su u današnje doba važni, kad sve više stripova nastaje digitalno i lako je upisati tekst. Jedino ako crtač šalje skroz prazne stranice pa oni onda crtaju oblačke i sve.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/02/2021 : 08:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Besposlen pop i jariće krsti.

Ma pokušavam uvidjeti važnost tih upisivača, pa mi je zapelo za oko.



Bolje i to nego da j.be dicu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000