forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor knjiga 20.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/11/2020 : 17:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor
Zbog cega nije? Mislim da je najbolje izdanje Zagora na ovim prostorima.

1) Ritam izlaženja
2) Naslovnice u koloru

3) Otisak (nisu uzeli materijale iz tutto Zagora)
4) Prijevod (nakon Zoleta)
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/11/2020 : 17:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Libellusov Zagor bi bio daleko najbolje izdanje Zagora koje sam ikad vidio, samo da je c/b. Ovako je to samo skupa slikovnica. Koju uzgred budi rečeno imam svu, ali nažalost bolje od tog nema.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2020 : 17:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
losh otisak
prevod iz zagor extra

nema srece za zagora, sve sami poluprozovodi. mora se i dalje traziti najmanje lose resenje
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2020 : 17:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Libellusov Zagor bi bio daleko najbolje izdanje Zagora koje sam ikad vidio, samo da je c/b. Ovako je to samo skupa slikovnica. Koju uzgred budi rečeno imam svu, ali nažalost bolje od tog nema.



ma kakva boja, mucno je ono gledati. da je sad tu poneki u boji pa i ajde

al opet, sve drugo je na strani ll

Edited by - kasper on 18/11/2020 17:49:24
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/11/2020 : 17:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dalen

Libellusov Zagor bi bio daleko najbolje izdanje Zagora koje sam ikad vidio, samo da je c/b. Ovako je to samo skupa slikovnica. Koju uzgred budi rečeno imam svu, ali nažalost bolje od tog nema.



ma kakva boja, mucno je ono gledati. da je sad tu poneki u boji pa i ajde

al opet, sve drugo je na strani ll



Sva sreća da nije c/b....ja ga prvi ne bih kupovao pored sve sile izdanja koja su c/b. Ovako je baš onako kako treba biti.
I sto je najbolje prije LL sam Zagora nabavljao u ocuvanim ZS/LMS tako da mi je ovo sa LL neusporedivo jeftinija verzija.

Edited by - logo111 on 18/11/2020 18:04:55
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2450 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/11/2020 : 19:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by john connor
Zbog cega nije? Mislim da je najbolje izdanje Zagora na ovim prostorima.

1) Ritam izlaženja
2) Naslovnice u koloru

3) Otisak (nisu uzeli materijale iz tutto Zagora)
4) Prijevod (nakon Zoleta)


Da, sve ovo stoji. Meni uz sve sto pratim, a sve Zagore sam vec citao, ritam ne smeta, a ni nedostatak kolornih naslovnica. Ali otisak i prevod su vec bitne stavke. Do koje knjige prevodio Zole? I zasto nisu nastavili sa njim?
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/11/2020 : 20:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Ne znam točno. U stvari prijevod je od Elizabete Garber ali je Zole radio lekturu i redakturu. Za prve 3 knjige znam da jesu ali nakon toga ne znam jer sam prestao kupovati.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 18/11/2020 : 21:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Da je Extra krenula kako triba,bila bi najlipsa i najbolja.
Od svih HC izdanja,Ludens mi je najbolji.Prava knjiga!
HC u biti i nije i ne mora bit nuzno najbolje.Sto se tice stripova uopce,nisam pobornik tih integrala,2,3 u 1,jer bez obzira na to sto imaju ili nemaju naslovnice unutar,to ipak nije to.Ovdi se u vecini slucajeva dogadja da jednostavno "moras" uzet ono sto ti se nudi jer drugog neces docekat.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 18/11/2020 : 23:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Ali izbora za kolekcionare barem kod Zagora ne fali, pa kako kome odgovara.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 19/11/2020 : 07:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Hoce li ovo bit u svim poslovnicama Skolske knjige ili u samo nekima?

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/11/2020 : 12:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
4 knjige godišnje je već solidan ritam izlaženja i sada mi je još draže što sam se odlučio za ovu biblioteku, ipak mi nedostatak kolor naslovnica puno manje smeta nego nastavljanje unedogled.
Jedino bih malo drugačije rasporedio njihov izlazak da ne budu sve 4 istovremeno, najidealnije bi bilo dvije po dvije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 19/11/2020 : 22:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Od knjige 13 materijali/otisak su iz Tutto Zagora, a svi su prijevodi u cijelosti revidirani i korigirani u odnosu na one iz SD/Ludens Extra edicija,
što može primijetiti svatko tko knjigu zapravo i pročita...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/11/2020 : 22:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
super onda, cb naslovnice mi ne smetaju, tako da je to to. od odiseje pa na dalje
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/11/2020 : 10:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo
Od knjige 13 materijali/otisak su iz Tutto Zagora...

Pohvalno. Najveći razlog što sam kupio samo prve 3 knjige je bio vrlo loš otisak za takvo izdanje. Super papir a otisak katastrofa. Najviše zbog toga sam i odustao od tog izdanja. Ajde, još nekako bi i potrpio taj spor ritam i nedostatak kolor naslovnica (imam za to extru) ali taj otisak me nervirao .
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2020 : 11:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Tvrditi ultimativno "ovaj je najbolji zato sto se meni bas taj svida" je bezveze.
Uzivajte u izboru.

To je to Logo, imamo izbor i trebamo u tome uživati. Nemaju ni Talijani savršeno izdanje, kod njih prva priča kreće sa numeracijom #51.

Ne znam uopće zašto mi ovdje težimo nekom savršenstvu, mislim na nas (većinu) koja je odrasla uz ZS i LMS, generacije koje su s tim edicijama započele svoju "karijeru" čitanja stripova.

Ja u kolekciji imam jednu Ludens knjigu, jednu VČ, imao sam LL negdje komplet 60-ak knjiga i poslije svega toga kad sam sve vidio, meni osobno je najbolji izbor kombinacija SD/Ludens kiosk izdanje Zagora, posloženo (kao većini, koliko sam uspio ovdje pročitati) na policama kronološki kako su priče izlazile. I uživam u tim stripovima, završim s jednom sveskom, vratim u policu i uzimam drugu, pa tako dok god neka priča traje. Za mene je to naj izbor, nekome je nešto treće i cijenim to.

Pustite te neke težnje savršenstvu jer vam to ništa dobra neće donijeti, uživajte u stripovima, koju god ediciju imali!

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/11/2020 : 13:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
quote:
Originally posted by logo111

Tvrditi ultimativno "ovaj je najbolji zato sto se meni bas taj svida" je bezveze.
Uzivajte u izboru.
Nemaju ni Talijani savršeno izdanje, kod njih prva priča kreće sa numeracijom #51...

Itekako imaju. Tutto Zagor je za mene savršeno izdanje. Od korica, papira, izgleda i svega ostalog. Tko je rekao da treba biti HC. Ma drek! Da je extra Zagor, koji kopija tutto Zagora takav, nitko sretniji od mene. Samo što je tutto Zagor došao u Italiji samo do broja 235. Savršeno kiosk izdanje.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 20/11/2020 : 13:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Pa kad imas izbor,koji moze bit i dvosjekli mac,onda je i logicno da trazis bolje i lipse izdanje.Stvar je jednostavna.
Kako sam i naveo gori,a kolega Dalen je to i potvrdio,Extra je mogla bit najlipsa,ako i najbolja.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/11/2020 : 14:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

što može primijetiti svatko tko knjigu zapravo i pročita...




Zanimljiva konstatacija.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2020 : 14:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Itekako imaju. Tutto Zagor je za mene savršeno izdanje. Od korica, papira, izgleda i svega ostalog. Tko je rekao da treba biti HC. Ma drek! Da je extra Zagor, koji kopija tutto Zagora takav, nitko sretniji od mene. Samo što je tutto Zagor došao u Italiji samo do broja 235. Savršeno kiosk izdanje.

Znam Dalene to za Tutto, ali upravo ste sami sebi odgovorili, Talijani su nažalost (nakon koliko, 12 godina?) prekinuli s tim izdanjem i ta kolekcija nije onda savršena. Hoću reći, nakon originala (pričamo o Tutto) #235, odmah sljedeći njihov broj na policama je #287 kronološki po redu. Jer Zagor kolekcija nije samo Tutto, već sve do danas što je izašlo. Zato sam mislio da u principu kad gledamo u kompletu to, Talijani nemaju savršenu Zagor kolekciju da im ide od broja 1 pa redom sve kako treba..

A Bernardu svaka čast što je unatoč toj činjenici nastavio sa extrom (reprintom Tutta), šteta samo što je skratio strip za 1cm, iako se većina već odavno na to i navikla (neki možda i danas nisu toga svjesni kao ja do prije neku godinu).

quote:
Originally posted by roby05

Pa kad imas izbor,koji moze bit i dvosjekli mac,onda je i logicno da trazis bolje i lipse izdanje.Stvar je jednostavna.
Kako sam i naveo gori,a kolega Dalen je to i potvrdio,Extra je mogla bit najlipsa,ako i najbolja.

Pa meni je Roby upravo to SD/Ludens izdanje najlipše, vjerojatno mislite na taj početak što je SD šarala sa kronologijom (preslagivanje naslovnica i njihovo izmišljanje), pa možda i na Ludens što je strip skratio za 1cm. Velim, meni to ne smeta, prihvatio sam te njihove mušice, stripove sam složio po redu kako bi trebalo čitati i meni je to naj izbor.

Svaka ta Zagorova edicija ima svojih prednosti i nedostataka, za svaku ćemo reći što bi trebalo promijeniti nabolje, što joj nedostaje da bi bila top izdanje. Ali tu nam je izbor da sami odaberemo onu koja nam je po nečemu za nas osobno najbolja. Kod Zagora bar imamo tu privilegiju da možemo birati za razliku od nekih dr. junaka za koje bi voljeli bar jednom u životu da zasjaju na kioscima od broja 1.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/11/2020 : 06:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by globinjo

što može primijetiti svatko tko knjigu zapravo i pročita...




Zanimljiva konstatacija.


naravno da je...pola njih prosipa nebuloze, a knjige nisu ni vidili ni otvorili...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000