forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOOKGLOBE predstavlja: Winter Station
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Jason Fly
Starting Member

71 Posts

Member since 29/12/2018

Posted - 18/11/2020 : 08:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jason Fly a Private Message  Reply with Quote
Tko kaže da je u paklu vruće?



Od 19.11. dostupno na shop.strip-agent.hr

Više informacija na blogu Strah i Jeza ili Neb_ulozama ili društvenim mrežama (facebook Neb_uloze)

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2020 : 15:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ludilo. Onda sutra predstavljanje Halloween-a kako ste 'uprli'...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 18/11/2020 : 20:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ludilo. Onda sutra predstavljanje Halloween-a kako ste 'uprli'...




"Godišnje ćemo objavljivati po četiri naslova edicije Strah & jeza tako da čitatelje – bude li biblioteka prihvaćena među njima – očekuje barem pet godina atraktivnog zastrašivanja. Za kraj ove užasne godine planirani su naslovi Atol Bikini, Placerville, Putovanje u zemlju straha i Winter station kojima ćemo se detaljnije baviti na blogu i društvenim mrežama."

Dakle ovo je preostalo:


Edited by - Dr. Westax on 18/11/2020 20:27:18
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2020 : 20:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Yep!
Thx... Nisam bio pažljiv. Do sad nije bilo nešto pretjerano horor izdanja, (ako ne računamo loša izdanja nekih stripova, kao i neke same stripove ), tako da mi je ovo iznimno drago. Baš me veseli ova edicija.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 30/11/2020 : 20:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Ohoho! Ugodno iznenađenje! Prvi koji sam sinoć pročitao od 4 nova stripa Strah i jeza edicije. Izvrstan dojam. Pitko, zanimljivo, dovoljno intrigantno, jezovito, na rubu apsurda, ali može proći, misliš na listanje kratko za čitanje, ali ima tu sat vremena zabave.
PS ne mogu se oteti dojmu da je ovaj strip izašao u izdanju nekog "uvaženog" strip izdavača u HC izdanju - svi bi na forumu slinili i šerali hvalospjeve. Ovo izdanje za 75 kuna 120 stranica s koricama na preklop - sasvim ok!

---

<b></b>
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2020 : 20:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco


PS ne mogu se oteti dojmu da je ovaj strip izašao u izdanju nekog "uvaženog" strip izdavača u HC izdanju - svi bi na forumu slinili i šerali hvalospjeve. Ovo izdanje za 75 kuna 120 stranica s koricama na preklop - sasvim ok!


opet atak na Libelus!!!
pa to više nema smisla

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/12/2020 : 18:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Izdanja bookglobea i strip-agenta rado pratim, pristojne cijene i uvijek dobrodosli sa svojim najavama.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 01/12/2020 : 20:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by El Morisco


PS ne mogu se oteti dojmu da je ovaj strip izašao u izdanju nekog "uvaženog" strip izdavača u HC izdanju - svi bi na forumu slinili i šerali hvalospjeve. Ovo izdanje za 75 kuna 120 stranica s koricama na preklop - sasvim ok!


opet atak na Libelus!!!
pa to više nema smisla


Promašaj! Više sam mislio na Fibru (konkretno, odmah na Lock&Key i sl.)

---

<b></b>
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/12/2020 : 20:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Dojam ti je kriv. Evo ti malo niže na forumu jedan primjer http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51729

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/12/2020 : 16:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Ohoho! Ugodno iznenađenje! Prvi koji sam sinoć pročitao od 4 nova stripa Strah i jeza edicije. Izvrstan dojam. Pitko, zanimljivo, dovoljno intrigantno, jezovito, na rubu apsurda, ali može proći, misliš na listanje kratko za čitanje, ali ima tu sat vremena zabave.
PS ne mogu se oteti dojmu da je ovaj strip izašao u izdanju nekog "uvaženog" strip izdavača u HC izdanju - svi bi na forumu slinili i šerali hvalospjeve. Ovo izdanje za 75 kuna 120 stranica s koricama na preklop - sasvim ok!


Zasto tako? Uvazeni strip izdavaci postoje pa sto? Dobar je naravno i Bookglobe, a ovo izdanje bas i zasluzuje 75 kuna. Jeftino izgleda, papir bas i nije reprezentativan, ajd' svidaju mi se ove korice na preklop. Uglavnom cijena realna, mozda 'zeru' i veca nego sto izdanje zasluzuje.
Ostalo sto si o sadrzaju napisao podrzavam, to jest, isti mi je bio impresij. Skroz okej. Jedino mi je dojam nekako drugorazrednog crteza. Sinoc sam procitao tri albuma i isti dojam kod svih. Sad idem na cetvrti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 08/12/2020 : 13:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Zasad sam nabavio samo dva stripa iz ove edicije - a na osnovu opisa (i naslovne strane) ovaj me je najviše privlačio. E sad, kao ljubitelj horora i treša ovo mi je bilo ok za pročitati. Posebno sam ljubitelj antologija, bilo u obliku stripa, serija, knjiga, šta god - što više raznolikosti u scenariju i crtežu, pričama i atmosferi, temama, to bolje. No, ajde malo detaljnije o Winter Station-u.

Prvo, ne mogu se oteti utisku da je ovom stripu NEOPHODAN veći format i boja. Veći format zato što je kadriranje za ovaj mali totalni promašaj, a boja zato što bi mnogo bolje dočarala najbitniji faktor kod horora - atmosferu. Kadriranje je ono što je meni najviše smeta ovde - kombinovanje velikih kadrova i malih, sićušnih, na ovako malom formatu samo može čoveka da iznervira, nikako da doprinese raznolikosti. I sam scenario je, kao i kadriranje, amaterski, nevezano za činjenicu da je Bec do sada potpisao više od 100 albuma. Očekivao sam filmsku atmosferu, tečne dijaloge koji vode priču lepim tokom, no dobio sam amtarski napisane dijaloge i izuzetno bezlične likove. Jasno je da u hororima obrada likova obično šteka, ali je uvek jedan lik u fokusu, te je taj lik podosta obrađen (makar i klišeiziran), što ovde nije slučaj. Glavna junakinja je antipatična i njene odluke su sasvim besmislene, rezonovanje nema nikakvog smisla, a scenarista ne ume ni da stvori napetost kod čitaoca. Velika je šteta što su stvari takve, budući da je priča generalno jako solidno osmišljena, doduše pomalo bolesna za moj ukus.

Crtež mi se generalno svideo, no mnogo toga se gubi u nedostatku boje i već pomenutim malim kadrovima koji nemaju nekog smisla. Dizajn negativca je odličan, kao i crteži nekih predela. Velika je šteta što ovo nije u A4 formatu, u boji, sa malo svedenijim i bolje napisanim dijalogom. Ovako je u pitanju amaterski strip, horor priča koja se može svesti u "giallo" podžanr. No ako ste ljubitelji horora možda vam fino ubije jedno veče, bez velikih očekivanja. A i opšte je poznato da je svaka antologija neujednačena po kvalitetu - videćemo kad budem pročitao i druge stripove iz kolekcije.

3/10

Edited by - koze123 on 08/12/2020 13:20:11
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/01/2021 : 11:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nadao sam se solidnom žanrovskom pulpu, solidni žanrovski pulp sam i dobio.

Format je kao kod američkih trejdova, meni najugodniji za držanje i čitanje, veći mi za ovo ne treba. Crtež je a la bonelli iz gornjeg razreda, funkcionalan, zanatski. Tu i tamo si dozvoli malo ekstravagancije, kao kad junakinja zakorači kroz prozor pa joj noga zakorači i u drugi prozorčić table, što je jedini primjer takvog razbijanja okvira u ovom stripu. Ili u klimaksu kad imamo jedinu duplericu. To što takvih scena nema puno ih onda čini efektnijim kad se pojave.

Priča je miks slasher horora i whodunnit trilera, sa, kao što je Koze već primjetio, vrlo efektno dizajniranim negativcem. Naglasak je više na razrješavanje misterije nego na slasher scene kojih nema puno. I bolje da je tako, mi čitatelji se igramo detektiva kroz strip. Ima nategnutih stvari koje traže suspension of disbelief, ali to je standard za ovakve priče. Neke reakcije junakinje se kose sa logikom kako bi mi postupali u sličnoj situaciji, no junakinja nam je i prezentirana kao da nije tek obična djevojka iz susjedstva kakva se na prvu čini - baš to je jedna od glavnih potki priče.

Mislim da ima i par nelogičnosti koje su rezultat netočnosti u prijevodu, npr. na početku umjesto "godinu kasnije" vjerojatno je trebalo ići "godinama kasnije". Kasnije se jedan prozorčić zaboravilo prevesti pa je ostao na francuskom. Također mi je mjestimice smetalo, premda je vjerojatno tako u originalu, što junakinja svako malo razgovara naglas sama sa sobom umjesto da je to stavljeno u one oblačiće za razmišljanje. Neke stvari su ostale nedorečene, npr. priča sa zaručnikom i hintiranje romanse.

Ima i malo klasičnih eksploatacijskih postupaka. Junakinja, koja je prava tuff girl heroina, kroz dijalog/monolog nonstop šamara muški seksizam, pa npr. u sceni u policijskoj postaji na razoračaranje policijskih službenika ih zamoli da ju ostave samu kako bi pregledala jesu li u kutiji sa ukradenim gaćicama i njene i pritom pomisli "sigurno bi se uzbudili da me vide kako prekapam po ovome". Međutim, mi čitatelji ostajemo s njom u prostoriji i vidimo tu scenu, nama nije uskraćen taj voajerski gušt (također, po snijegu se umjesto u skafanderu kroz cijeli strip prošetava u pripijenim trapericama, a u finalu scenarist izvede vrlo maštovitu akrobaciju kako bi ostala u grudnjaku i gaćicama) - obožavam takvu subverzivnu eksploataciju :)

Veselim se ostalim izdanjima iz edicije.

PS: Slab sam na priče u snježnoj kulisi, pa me strip u startu s tim kupio. Evo jedna strip i jedna film preporuka u stilu Winter Stationa: strip Whiteout Grega Rucke i norveški slasher film Cold Prey (2006).

Edited by - vukozec on 06/01/2021 14:26:59
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2021 : 09:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
vukozec je sve rekao. Nakon Putovanja u zemlju straha i Placervillea, ovo me ugodno iznenadilo.

@koze123
Ajde veliki format, ali kakva boja?! Gradić zameten snijegom i planinski vrhovi na preko 2000 metara teško mogu biti bolje prikazani bojom nego crno-bijelo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 18/03/2021 : 18:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Još kad bi autor to prikazao dobro, tu je više problem. Koliko me sećanje služi, nije mi ubodena atmosfera, iako ima sve predispozicije za tako nešto.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2021 : 18:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je bilo skroz ok. Nikakvo remek-djelo niti ništa blizu tome, ali sasvim solidno. Pogotovo s obzirom na očekivanja poslije drugih stripova iz ove edicije. Ovaj mi jedini može proći.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 18/03/2021 : 19:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni je bilo skroz ok. Nikakvo remek-djelo niti ništa blizu tome, ali sasvim solidno. Pogotovo s obzirom na očekivanja poslije drugih stripova iz ove edicije. Ovaj mi jedini može proći.




Eh, šteta, ja sam samo njega pročitao. Možda mi neki drugi bolje legne.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000