forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Domaći filmovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/11/2020 : 12:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
inače, pogledao DOPUNSKU NASTAVU. ne mogu vjerovati koliko je ovo slabo, IG Vitez mi se opasno popeo na šit listi. uopće nemam sluha, ni najmanjeg za te farsice i parodijice, za to očajno glumatanje (jedino je Zlatko Burić podnošljiv, ali zato što je skroz u pozadini) i onaj prgavi klinac. ostalo, od priče do humora, užas. tata Zlatko se valjda srami dok vidi te neozbiljne gluposti. taj kontrast kad Zlatko Vitez izvodi Matoševu Moru na komemoraciji za Praljka i ovo što snima njego sin, to bi bio bolji film od svega ovoga kamo su potonuli naši filmaši.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/11/2020 : 12:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by logo111

Rane (1998) - S. Dragojević ?

Meni je TOP.



Rane, Do koske, Rat uživo, Bure baruta.. Meni je to sve jedan film, varijacija na temu. Ne sviđaju mi se uopšte. Dovoljno je što sam stavio Lepa sela od tih "sirovih" filmova devedesetih.



Ali takve su bile devedesete....




Naravno, ali su mi ti svi filmovi preslični da bih više njih stavio na listu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/11/2020 : 12:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ovako sam nekad govorio o Ranama: "pogledao sam to ponovo i - špek! meni je ovo poluzabavna-poluiritantna pretjerana farsa. Lepa sela su okej, ali taj zajebantsko-kritičarski pristup ne pali dvaput. Rane su pre-precijenjene, film za polupijanu mladež. nekakav srpski Trainspotting provučen kroz Scarface i Rođene ubojice i Blackboard Jungle i Defiant Ones i Gun Crazy i..."



Upravo ovo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/11/2020 : 12:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Srekna nova '49, 1986 (Stole Popov)

Upućujem na ovaj skriveni makedonski biser.
U središtu radnje je politička situacija Jugoslavije (u prvom planu raskid sa Staljinom, ali u dubljim slojevima propitivanje same revolucije) i odražavanje tih društvenih okolnosti na jednu skopsku obitelj.
Želje i nadanja dvojice braće (jedan pravovjerni komunist, drugi kapitalistički pragmatičan) razmrvljene u vihoru društveno-povijesnih okolnosti...
Naravno, tu je i žena. Ljubavni trokuti i revolucije bi mogla biti zanimljiva studija (vidi sljedeći izvrstan film koji koristi isti taj motiv: Utomlyonnye solntsem, Nikite Mikhalkova).

Dakle, makedonski pogled na revolucije koje jedu djecu, dodatno obogaćen atmosferom kriminalnog miljea koju bismo mogli nazvati misternoovskom; baš takvi stripovski karakteri uvađaju gledatelja u jedan izmaštani avanturistički svijet, a opet se ne udaljuje previše od osnovne političko-ozbiljne postavke (koju mnogi gledatelj doživljava suhoparnom pa nije na liniji Gavrasovih ili Petrijevih filmova, npr).
Čak bi se dalo promisliti, koliko je ovakav tretman gangstera i čitav koncept, utjecao na Kusturicu (makedonska banda mi izgleda kao zametak Kusturičinih ciganskih mafijaša).


sad me kopka ovo "dodatno obogaćen atmosferom kriminalnog miljea koju bismo mogli nazvati misternoovskom", pa bih mogao i sam ponoviti taj "skriveni makedonski biser" (kojeg se više ne sjećam pretjerano)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/11/2020 : 12:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Netko je rekao da je TKO PJEVA ZLO NE MISLI jedini zaista "gospodski" domaći film, u smislu da je lišen bilo kakvih "dinarskih" elemenata.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/11/2020 : 12:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
meni su sad hrvatski mentalni dinaridi zanimljiviji od fulira... iako je Tko pjeva vrhunski fulirski film
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/11/2020 : 12:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ponovio sam dva radnička filma: San o ruži i Na putu za Katangu. Zanimljivo je da jedan promatra stvari iz pozicije oca, a drugi iz pozicije sina.
Rekao bih da je San o ruži najbolji film Zorana Tadića. Prvijenac, Ritam zločina, je prilično čuven, no ovdje je razrada zrelija. Ritam ima genijalnu početnu premisu, ali se San sa svojom banalnom idejom otkriva kao uspjeliji.
Iako je Tadić uvijek koketirao sa krimi-žanrom, San o ruži je pravi radnički film sa trećom smjenom (zapravo četvrtom) i rastaljenim čelikom. Više mi iskače taj proleterski milje nego krimi zaplet sa podzemljem koje, sa ove distance, izgleda rudimentarno, pa i kokošarski.
Šerbedžija glumi radnika postavljenog u čvrste tradicionalne okvire: otac obitelji, autoritaran, kod kojega još uvijek preteže konzervativni pojam morala. Koliko je ovaj otac i ova obitelj kolosalno udaljena od one nakaradne iz SF-a!!! Premda na margini, na rubu egzistencije, ova se obitelj čvrsto drži na okupu zahvaljujući patrijarhalnom odlučnom ocu: sinovi su doslovno niži od oca (vidi scenu kada se mjere na štoku) i subordinirani, a majku koja bi posrnula olako (nagovara oca da uzmu sumnjive pare) otac vuče i popravlja.
Međutim, Valent (otac) je antiteza društvenom trenutku. Sve oko njega se pomalo raspada (fantastičan izbor kvarta i blatnjavog sirotinjskog okružja; a ovakvome okružju je Tadić stalno naginjao); već njegov prvi prijatelj, mlađi kolega sa posla, nema takvo tradicionalno shvaćanje morala nego ulijeće u moderne građanske ljubavne veze ali i sitne mutne poslove. Drugi otac, mesar (F.Šovagović), se već otisnuo dalje: on je povezan sa podzemljem i mešetarenjem, a dakako i sa lokalnom krčmom, koja je sublimni objekt svih zala. Krčma je predstavljena kao čista dekadencija koja truje radničku klasu, a ujedno je prihvatilište ostalog taloga, od propalica do mafijaša.
Pritisnut takvim okolnostima sa svih strana, Valent se kroz čitav film lomi; njegov interiorizirani patrijarhalni moral je doveden pred iskušenje. Naposljetku biva odlučeno za njega; završetak je zbrzan, a otac, doveden u nemoguću situaciju, reagira autoritarno i obračunava sa mafijašima. Tadić nije istjerao na čistac psihološku razradu glavnog junaka, kraj je otvoren; ima pomalo i vigilante dimenziju, ali se može istovremeno čitati kao posrnuće oca pritisnutog sa svih strana. Otac postaje ono protiv čega je dvojio.

Pavlovićev Na putu za Katangu je odmah u drugom svemiru: oca više nema, a sin više nije konzervativnog tradicionalnog morala. Pavle (S.Cvetković) je zatvorska ptičica (doduše, navodno spletom nesretnih okolnosti) koja ne vjeruje u ideale nego u afričke dijamante: Pavle sanja o eskapizmu u vrelu Afriku i životu na visokoj nozi.
Takvim idejama pogonjen, vraća se u očinsku kuću u okružje rudnika. Radnici ovdje su dijametralno suprotni od zagrebačkih (i ta je razlika uvijek prisutna u hrvatskim i srpskim filmovima): oni nisu dobri pošteni građanski, nego su to radnici za koje se pretpostavlja da piju i siluju (vidi lik njegovog prijatelja Jove; uostalom i klasičnu kafanu, pevaljku i ostalu ikonografiju. dakle, tu ulazimo dublje u balkansku mitologiju).
Naravno, i ovdje je sveopće rasulo, još veća konfuzija u kojoj inžinjeri gube glavu i histeriziraju, radnici pak doslovno gube glavu i umiru, zemlja drhti i ruši se dok odjekuje klasična glazba, a nesvrstani crni prijatelji dolaze u posjetu i razvijaju poslovnu suradnju.
U takvoj situaciji, Pavle obračunava sa vlastitim životom i demonima, odustaje od snova da bi bio vraćen pod očinski autoritet i sivilo rudnika.

Razlika između ova dva filma je što Valent nije progonjen prošlošću; on ne treba nikakvo opravdanje za svoje postupke jer je još uvijek čvrstog karaktera. S druge strane, Pavle kao da je neprestano opravdavan kroz mučno djetinjstvo. Ova pak okolnost koresponira sa trenutim vrijednostima korektnosti (vidi npr. rimejk Halloweena ili većine horora; negativcu je prišiven razlog - teško djetinjstvo). U tom smislu je meni bezveze takvo rješenje; moguće da je Valent također imao grubo djetinjstvo, štoviše, vrlo vjerojatno, no nije to razlog da postane Michael Myers ili da se patetizira kao u slučaju Pavla.

Odmah ću pokazati zašto je Pavlova priča subjektna mistifikacija te time skroz sfulana. Njegov otac je heroj socijalističkog društva; objektivna pozicija oca u društvenoj mreži je ona udarnika, čovjeka koji je zapeo dok su drugi hladili jaja i izravno pripomogao izgradnji zemlje te boljitku širih društvenih slojeva. Otac je možda pomogao milijunima, radničkoj klasi da pređe u srednju i da se izdigne sa smetlišta svijeta. Otac je slavljen u filmu na proslavi i to je društveno objektivno.
A onda tu dolazi sitna duša Pavle, sumnjivog morala, sumnjivog karaktera i kenja protiv oca nekim svojim privatnim pričicama. Upravnik zna da je ta priča bulšit i samo nijemo gleda Pavla. Koga je briga kakav je otac privatno?!? On je udarnik, njegovo djelo je besmrtno i za veće dobro...
Naposljetku to shvaća i Pavle, te silazi sa vlaka i biva vraćen pod oca.

...

u svakom slučaju, OBA ova su meni sjajni filmovi.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/11/2020 : 12:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

meni su sad hrvatski mentalni dinaridi zanimljiviji od fulira... iako je Tko pjeva vrhunski fulirski film



Što se tiče Like ne znam kako ti se sviđa SEDAMDESET I DVA DANA
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/11/2020 : 13:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
onako, okej, ništ posebno
a bio sam se zajebavao da je to podmukli srpski film u kojemu se Srbi sprdaju sa hrvatskom kulturom parodirajući Mirise, zlato i tamjan, roman koji je osvojio drugo mjesto u izboru naj hrv romana (jer se u tom romanu radi o babi koju nećak, unuk, ne znam više, mora opsluživati i brinuti se za njenu stolicu, a ovdje Srbi pokazuju kako se tretiraju stare babe i izvlači novac od države;)) to su bili slavni dani velikih zajebancija;))
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/11/2020 : 13:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Slabo se sjećam tog filma, osim da je o Lici i da glumi Šerbedžija i da nije nešto posebno dobar.

Ima i film Mirisi, zlato i tamjan, čini mi se.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/11/2020 : 13:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ako koga zanima...nekakva top lista domaćih horor filmova :)
Piše domaćih, iako su ovo sve nekakve srpske stvari, izgleda.

1. Leptirica (1973)
2. Sveto mesto (1990)
3. Već viđeno (1987)
4. Variola vera (1982)
5. T.T sindrom (2002)
6. Davitelj protiv davitelja (1984)
7. Kičma (1975)
8. Pun mesec nad Beogradom (1993)
9. Mamula (2014)
10. Zona mrtvih (2009)




Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/11/2020 : 13:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

X-25 javlja. Jako dobar spijunski (ratni? partizanski?) film. I vrlo jugoslavenski. Glavni glumac je Srbin, film je slovenski i u njemu govore slovenski, makar se radnja odvija u Zagrebu.


Lepa sela lepo gore su dobar i dobro napravljen film. Meni mozda najbolji srpski film devedesetih, ako ga promatram distancirano. Klopka, Apsolutnih 100, dobri krimici. Smrt coveka na Balkanu isto dobar. Krugovi takodjer.

Na drugom kraju spektra, stinky, Vrijeme za, oprosti, ali meni je to u rangu Dubrovackog sutona. Hrvatski film devedesetih je li-la.

A kakvi su vam bosanski filmovi? Nicija zemlja, Grbavica, Gori vatra, Amidza Idriz?

I sto nitko jos nije spomenuo Srpski film? Eto ajde ja cu


Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/11/2020 : 13:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Čim nema Izbavitelja...

Srbi inače imaju u zadnje vrijeme prave žanrovske šund horore, gledao sam ova dva:
- https://letterboxd.com/film/the-rift-2016/
- https://letterboxd.com/film/nymph-2014/details/

U potonjem stari Franco Nero psuje na tečnom srpskom :)

Od novijih hrvatskih, horor satira Šuma šumarum, ne znam je li još ičeg bilo.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/11/2020 : 13:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Čim nema Izbavitelja...

Srbi inače imaju u zadnje vrijeme prave žanrovske šund horore, gledao sam ova dva:
- https://letterboxd.com/film/the-rift-2016/
- https://letterboxd.com/film/nymph-2014/details/

U potonjem stari Franco Nero psuje na tečnom srpskom :)

Od novijih hrvatskih, horor satira Šuma šumarum, ne znam je li još ičeg bilo.



To je valjda lista srpskih horora. Jesi li ih gledao?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/11/2020 : 14:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Samo Mamulu (to je ovaj Nymph što sam stavio) i Davitelja. Leptiricu i Kičmu imam u red za gledanje stavljene već, to sam mislio ovih dana.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/11/2020 : 14:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
H-8 je prvi i na mojoj listi hrvatskih filmova.
Iza su Tko pjeva ..., U gori raste zelen bor i Breza.
U trećoj grupi su Ritam zločina, Bitka na Neretvi, Izbavitelj, Ne okreći se sine.

Berković i Mimica mi nisu nikad sjeli.
Kao srednjoškolac sam imao visoko mišljenje o Zafranovićevim filmovima, danas mi nisu ni u top 50.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/11/2020 : 16:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče novijih filmova, jako je dobar Odredište nepoznato.

Također, autori su omogućili besplatno gledanje na YouTubeu.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/11/2020 : 17:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango



A kakvi su vam bosanski filmovi? Nicija zemlja, Grbavica, Gori vatra, Amidza Idriz



dobri su

quote:
Na drugom kraju spektra, stinky, Vrijeme za, oprosti, ali meni je to u rangu Dubrovackog sutona. Hrvatski film devedesetih je li-la.


Ne bih se tu složio, pogotovo ne za Vrijeme za, koji je meni među uspješnijim novijim hr filmovima. Dubrovački suton je nešto sasvim drugo, gotovo nejasan film i na razini priče i na razini izvedbe, a sasvim jasno svima dosadan. Devedesete su meni sada, s odmakom i kad sam vidio gdje i kamo smo došli, ultrazanimljive. Jednom ću to ozbiljnije provjeriti, jer ipak, moram ponoviti podosta toga da bih opširnije i detaljnije pričao. Domaće filmove sam ipak ozbiljno gledao prije tamo desetak godina, a to je puno vremena.

------------------------

Od hrvatskih filmova, čisto da se vidi za usporedbu (jer, izgleda da nitko ovdje baš i nije pretjerano gledao domaće filmove), nisam gledao:
ŠKOLJKA ŠUMI
FERGISMAJNIHT (mislim da ovo nisam, ne sjećam se)
i nisam gledao ovaj ODREDIŠTE NEPOZNATO (barem mi nije poznato)
i sad bi trebalo ozbiljno tražiti što još nisam; praktički sam pogledao SVE, ama baš sve stare hr filmove (od Lisinskog nadalje) i gotovo sve nove, od 2000-te nadalje.
tek nešto najnovijih nisam, jer mi se gade teme o pederima i takve gluposti koje su počeli raditi i to im ja neću gledati. a i općenito je jako pala kvaliteta i sve skupa izgleda kao neka insajderska furka, pa kao da se snimaju filmovi unutar jednog zatvorenog kruga, gdje snimaju sami za sebe, a odustalo se od šire recepcije. oni stari filmovi imaju teme koje su relevantne za širi krug ljudi, ti univerzumi još uvijek imaju opći smisao. ove festivalske gluposti koje su gotovo postale sav sadržaj hr filma, nemaju zajednički jezik s većinom, pa bi si netko trebao postaviti pitanje čemu uopće ti filmovi? jedna tako mala kinematografija si ne može dozvoliti da od 5 filmova na godinu, 3 budu o pederima, jedan o nezadovoljnim sredovječnim ženama i jedan nekakva moronska parodija krcata tzv. humorom za polupeškiće. ovo je ozbiljan problem hr filma, a ne devedesete, koje su još u nekakvim smislenim koordinatama. treba pogledati zadnjih 5 godina, i koliko se filmova proizvelo koji su, ne dobri, nego iole gledljivi.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/11/2020 : 17:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Jesi li gledao i sve ove bosanske i srpske?
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/11/2020 : 17:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Da još jednom spomenem, s obzirom da su ovi kvalitetni filmovi izgleda isćezli iz memorije..."Mondo Bobo" i "Ta divna splitska noc", iznimna ostvarenja naše kinematografije 90-tih i prvih godina novog tisučljeća.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/11/2020 : 17:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Jesi li gledao i sve ove bosanske i srpske?



ne sve i ne toliko kao hrvatske, ali sam pogledao dosta, jako puno
tek najnovije ne pratim toliko, tamo od 2014. recimo

od starih, yu filmova, pogledao sam sve, znači i srpske, koji važe kao ozbiljniji. malo što mi je promaklo.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/11/2020 : 17:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Sad sam se sjetio jednog filma koji čini se nije bio ni tako loš, NIČIJI SIN, mada nije bio baš ni nešto osobito dobar. To je tebi isto bezveze kao USTAV, ili bolje?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/11/2020 : 17:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Puno bolje. Ničiji sin je dobar (i već sam ga naveo).
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/11/2020 : 18:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Tu su i filmovi Jakova Sedlara, inače zloglasni :) Gospa i Četverored.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/11/2020 : 18:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
To su gledljivi filmovi, okej filmovi. Nešto slabija je Duga mračna noć, recimo.

A ovo je pak upitno, ne Četverored, nego koliko ovo ima smisla:

MATER "Nakon godina provedenih u Njemačkoj, Jasna se vraća u Hrvatsku kako bi se brinula o majci, koja je na umoru. Majčino onemoćalo tijelo čak i prikovano za krevet zrači zastrašujućim autoritetom koji se nadvija nad svima u njezinoj blizini. Kako dani prolaze Jasna se zapleće u mrežu zamjeranja od kojih je očajnički pokušavala pobjeći. Hoće li se uspjeti suprotstaviti majci ili će konačno nestati pod njezinim teškim zagrljajem?"

TEREZA37 "Tereza ima 37 godina, živi u Splitu. Nakon nekoliko spontanih pobačaja saznaje kako postoji vjerojatnost da genetski nije kompatibilna sa svojim suprugom. Već duže osjeća pritisak okoline te započne preispitivati svoj rutinirani brak, što potakne niz događaja koji će joj promijeniti život, u duhu novostečene slobode i istine koja je samo njena."

MARE "Mare nikada nije letjela avionom. Živi pored aerodroma s mužem i troje tinejdžera i voli svoju obitelj, no ponekad se osjeća gotovo kao strankinja u vlastitom domu. Žudeći za promjenom i nepoznatim, ona promatra avione kako lete iznad nje. Kada se u susjednu kuću useli stranac, Mare će staviti svoj život na kušnju."

DJECA JESENI "Markova supruga Maša nestala je prije tri godine u planinarskoj ekspediciji, a njezino tijelo nikada nije pronađeno. Marko sada živi s desetogodišnjom kćerkom Marijom, a u svakodnevnoj rutini pomaže im Lidija, zajednička prijateljica koja sve teže krije osjećaje prema Marku. Marko je forenzičar i suočen je s teškim izborom: tražiti dokaze o nestanku ili prihvatiti novi život koji neprimjetno stvaraju Marija i Lidija. Tajanstvena pisma koja dolaze svaki mjesec, navodno od Maše, i neočekivani razvoj događaja otkrivaju da Marko zna puno više o sudbini svoje žene nego što se na prvi pogled čini."

Ove ću filmove uskoro pogledati, makar me nijedan ne privlači nešto posebno.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000