forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Asteriks knjiga 9
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10223 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/12/2020 : 15:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by going going

Mislim da sam video i zapamtio da kolega swamp thing tako drzi naopako a mozda i Koze.



Dobro si upamtio, ali kod mene je jednostavan odgovor, ljevak sam pa mi mozak konta da to tako treba


Ja san dešnjak, ali i meni su stripovi ovako složeni.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1561 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 10/12/2020 : 15:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Stiže i meni devetka. Nema šta, skidam im kapu za ovo izdanje.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10223 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/12/2020 : 15:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Izdanje je odlično uradjeno osim naslovnica.
Ako več nisu hteli ili mogli staviti za naslovnu jednu od tri epizoda
u integralu, barem bi uradili naslovnice poput Asteriksovog zabavnika.


Meni su naslovnice i cili dizajn integrala sroz OK. Bilo bi mi draže da su unutra stare a ne nove naslovnice, ali nije mi to posebno važno.
Ako bi već iša tražit dlaku u jajetu ovome izdanju to bi bija sjajni papir.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1833 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 10/12/2020 : 16:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ovde stvarno fali 13. integral da bi slika bila potpuna.



Onda su verovatno unapred računali da će raditi 13. integral, pa prilagodili rikne.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6230 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/12/2020 : 04:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kad se spominje slaganje po numeraciji...kod mene je to složeno kakve sam volje.
Nešto je zdesna naljevo, nešto obrnuto....ne zamaram se, tu sa da ih čitam i uživam. :D ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15775 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/12/2020 : 18:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ninel

Izdanje je odlično uradjeno osim naslovnica.
Ako več nisu hteli ili mogli staviti za naslovnu jednu od tri epizoda
u integralu, barem bi uradili naslovnice poput Asteriksovog zabavnika.


Meni su naslovnice i cili dizajn integrala sroz OK. Bilo bi mi draže da su unutra stare a ne nove naslovnice, ali nije mi to posebno važno.
Ako bi već iša tražit dlaku u jajetu ovome izdanju to bi bija sjajni papir.


Moglo bi, stoji. Meni osobno kod ovog ali i mnogih drugih ide na nerve neuravnotezenost natpisa, brojeva, oznaka...na hrbatu. To mi oduvijek bode oci, kroz sve ove godine kolekcioniranja. No, eto...glavno da su tu, svi kompletni. Sve 5!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/12/2020 : 14:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
https://www.glas-javnosti.rs/kultura/galski-junak-konacno-kompletan-sve-dosadasnje-epizode-asteriksa-na-srpskom-2394
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3131 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/12/2020 : 16:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Pravi pothvat. Brzo, temeljito i kvalitetno.
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
261 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 24/12/2020 : 16:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
A gdje se zagubila epizoda Asterix i dvanaest zadataka? Čini se da je izostala iz ovog projekta. Inače radi se o epizodi koja je na ovim prostorima izasla samo jednom i to u nastavcima u nekoj strip reviji. Možda baš u Stripoteci. To je ujedno i jedini Asterixov scenarij koji je izvorno pravljenja za animirani film, a tek kasnije je adaptiran kao strip album.

Edited by - marcho on 24/12/2020 16:28:47
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10257 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/12/2020 : 16:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Stripoteke 458-463:





https://www.bedetheque.com/BD-Asterix-Hors-Serie-Tome-1-Les-12-travaux-d-Asterix-5357.html


Strip je nacrtao Marcel Uderzo, Albertov brat.

Sa Lambiekove stranice:

https://www.lambiek.net/artists/u/uderzo_marcel.htm

Dvanaest Asterixovih zadataka

1976. u kinima se pojavio animirani film o Asterixu po nazivom "Les 12 Travaux d'Astérix" ("Dvanaest Asterixovih zadataka"). Marcel Uderzo je cijeli film vjerno prenio u strip objavljen u časopisu Sud Ouest. Ova izuzetno rijetka priča nikada nije uvrštena u redovnu seriju stripova 'Astérix', budući da ga nije nacrtao Albert Uderzo. U 70-ima ovaj je strip vidio preveden na nizozemski (kao dodatak nizozemskom časopisu Eppo), njemački (objavljen u Comixeneu), talijanski, španjolski i srpsko-hrvatski (Stripoteka). Neki od tih prijevoda bili su dostupni i u albumskoj formi, ali samo jednokratno. Nikada nisu ponovno tiskani i još uvijek ovaj album nije dio redovite serije. Postoji i druga adaptacija ovog filma, također izvan redovnih serija, u formi slikovnice s ilustracijama temeljenim na filmu, bez screenshotova . Ova je slikovnica prevedena na engleski jezik od Anthee Bell i Dereka Hockridgea i dio je službene serije albuma 'Astérix' u Ujedinjenom Kraljevstvu, iako drugdje nije dostupna. 2016. godine, na proslavu 40. godišnjice filma, izašla je posebna knjiga 'Les XII Travaux d' Astérix ' koja je dio službene franšize i sadrži originalni scenarij, preliminarne skice, pa čak i nove crteže koje je napravio Albert Uderzo. Knjiga je prevedena na nizozemski, njemački, engleski, talijanski i portugalski.

Nakon 1980. godine Marcel Uderzo se na bratovo zaprepaštenje odlučio usredotočiti na samostalnu karijeru. Uloga Marcela Uderza u većini ranijih Asterixovih albuma izašla je na vidjelo tek kasnijih godina. Nikad mu nisu priznate zasluge za njegov rad, a nije primio ni honorare od prodaje albuma što je rezultiralo pogoršanjem odnosa između dvojice braće.



Edited by - Peyo on 24/12/2020 17:48:39
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2534 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 24/12/2020 : 20:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
Nakon 1980. godine Marcel Uderzo se na bratovo zaprepaštenje odlučio usredotočiti na samostalnu karijeru. Uloga Marcela Uderza u većini ranijih Asterixovih albuma izašla je na vidjelo tek kasnijih godina. Nikad mu nisu priznate zasluge za njegov rad, a nije primio ni honorare od prodaje albuma što je rezultiralo pogoršanjem odnosa između dvojice braće.



Zanimljivo, prvi put čujem za Marcela.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7798 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 24/12/2020 : 22:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

https://www.glas-javnosti.rs/kultura/galski-junak-konacno-kompletan-sve-dosadasnje-epizode-asteriksa-na-srpskom-2394



ja bih sad volio da meni neko pojasni šta znači ovo da je sa ovim integralom (knjiga 9) asteriks kompletan? svi znamo da je uderzo nastavio objavljivati albume i poslije ove tri epizode.

jeli se pod "kompletan" misli samo na one epizode izašle u ex yu? ako je to-to, onda "kompletan" nije baš prava riječ.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 24/12/2020 : 23:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by vronski 3

https://www.glas-javnosti.rs/kultura/galski-junak-konacno-kompletan-sve-dosadasnje-epizode-asteriksa-na-srpskom-2394



ja bih sad volio da meni neko pojasni šta znači ovo da je sa ovim integralom (knjiga 9) asteriks kompletan? svi znamo da je uderzo nastavio objavljivati albume i poslije ove tri epizode.

jeli se pod "kompletan" misli samo na one epizode izašle u ex yu? ako je to-to, onda "kompletan" nije baš prava riječ.



To znaci da je Asteriksovih 38 epizoda objavljeno na srpskom, a zbog redosleda koji je CK odabrala za stampu, 9ti integral je poslednji komadic slagalice (za sada)
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1833 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 27/12/2020 : 11:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000