forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 HRVATSKA POŠTA U PROSINCU 2020. Korona, sortirnica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2020 : 11:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bez obzira na par posalica koje sam napisao prije, vjerujem da postarima nije nimalo lako u ovoj situaciji. Narocito onima na terenu koji su direktno u dodiru sa strankama. A zna se da je s ljudima direktno, najgore raditi, i da nije ovog virusa...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/12/2020 : 12:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne triba biti veliki stručnjak da bi se predvidio ovaj zastoj.
1.Korona
2.Ionako povećan broj pošiljka zbog Božića/NG
3.Preuzeta dostava za Amazon
Sve to plus ne zapošljavanje novih ljudi + tipična neorganiziranost jednako ovo što imamo.
U zadnjih par dana sam poslao 2 Tisak paketa.
Prvi put žena na kiosku mi bratu nije dala barkod kod kupovine ambalaže pa nisam mogao dobiti povrat za ambalažu a drugi put kad sam imao bar kod u Solinu kaže djevojka da im ne radi čitač i da su se već žalili šefovima da ne radi pa opet nisam dobio povrat za ambalažu.Ali barem stigne u roku 3 dana na odredište.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 15/12/2020 : 12:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Preko "običnih" zaposlenika se uvijek prelomi ..
a obzirom da smo u Hrvatskoj,
možemo pretpostaviti gdje leži pravi problem
(sve i da ne znamo - a znamo).
Poštarima skidam kapu, znam ih nekoliko
i ne bih im bio u koži.

Usput: to nikako ne znači da je negdje drugdje drastično bolje,
prije nego se netko nakači -
tek da stvari kod nas još uvijek funkcioniraju na određeni način.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 15/12/2020 12:24:52
Go to Top of Page

Shtef
Junior Member

Croatia
315 Posts

Member since 01/09/2007

Posted - 17/12/2020 : 20:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shtef a Private Message  Reply with Quote
Radim u firmi koja ima ugovor sa Hp-om. Ukoliko ne dobijete paket i ne trazite potraznicu u roku 3 mjeseca, ide u zastaru.
3 mjeseca za domaci, 6 za internacionalni.
Saljemo po 50 - 100 paketa dnevno. Jednom prilikom su dostavili 7 od 8 poslanih paketa u rasponu od 3 dana, 8 je pao u zastaru ( jbg, mi smo se nadali da ce se pojaviti, nismo ga trazili potraznicom ( mala vrijednost ))

Znalo se desiti i da je Zagreb- Varazdin putovalo dva tjedna, ali i da Zagreb - Split dodje iduci dan
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/12/2020 : 21:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Poslao sam paket za Zagreb 7.12.
Danas mi kupac javi da je prema poštinom praćenju paket još u Osijeku.
Pa jebeš mi sve.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/12/2020 : 22:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Poslao sam paket za Zagreb 7.12.
Danas mi kupac javi da je prema poštinom praćenju paket još u Osijeku.
Pa jebeš mi sve.


Ma nije problem u Osijeku, kao što nije problem ni u Splitu, ni u Puli, niti u bilo kojem drugom gradu osim Zagreba.
Jedini problem je u Zagrebu...tamo sve šteka.
Meni su ovi zadnji Fordovi što sam ih kupio od taveza stigli iz Čepina za dva dana, a to je isto kao da su išli iz Osijeka, srećom nisu zapeli u Zagrebu.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/12/2020 : 22:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Što sam htio reći...otpreme iz bilo kojeg grada ne kasne jer svi paketi budu otpremljeni isti ili sljedeći dan, ali manje više svaki paket mora preko Zagreba i Zagreb koči proces dostave.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 17/12/2020 : 22:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Da sad ne ispadne da se samo pljuje,
nadrealan događaj:
Amazon UK pošiljka poslana u 2 dijela (prvi 12og, drugi 14og),
s procjenom dostave krajem idućeg tjedna
(ništa expedited shipping, Prime, itd.) ..
dostavljena danas, i to u 6 popodne.
HP Ekspres tj. Paket24 kombi.

Kako, zašto .. pojma nemam
Malo je reći da sam u šoku,
doslovno nikad mi ovako brzo nije stiglo.



@ Oki

Na stranu ovo gore,
nije baš tako - pogledaj moj post na prethodnoj stranici,
paket poslan za Županju je u Osijeku stajao
tjedan dana.


Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 17/12/2020 22:39:17
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/12/2020 : 22:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@fler
...čudni su putevi HP-a...tko kaže da paket nije išao preko Zagreba😂😂😂
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/12/2020 : 23:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa paketi amazona imaju prioritet to je valjda jasno?
Zato ovi drugi i čekaju.
Što se tiče Tisak paketa nakon prvog nepovrata novca za ambalažu jer nisam imao kod koji se dobije kod kupnje iste,a pripisao sam je da je brat jednostavno nije vidio i uzeo kad je kupovao pa drugi put u Solinu djevojka kaže da im ne radi skener i da nikad nije radija,danas opet dva paketa ali bez vraćenih novaca za ambalažu.
Bitno da im na stranici piše da vraćaju novce ako se paket pošalje u roku 30 dana.Da mi se da naganjat za Tiskpm ne da mi se

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 17/12/2020 : 23:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa paketi amazona imaju prioritet to je valjda jasno?
Zato ovi drugi i čekaju.





Teoretski da, ali .. 3 dana?
S tim da je jučer popodne stiglo u ZG
i odmah proslijeđeno za Osijek.

Ovo mi je bila prva narudžba nakon one bombastične objave o suradnji
s Amazonom pa ne mogu ništa ustvrditi;
možda se zalomilo .. vidjet ćemo.

Nego, nije mi jasno ovo s Tiskom -
kakav povrat novca za ambalažu, o čemu se tu radi?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/12/2020 : 00:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by jaki

Pa paketi amazona imaju prioritet to je valjda jasno?
Zato ovi drugi i čekaju.





Teoretski da, ali .. 3 dana?
S tim da je jučer popodne stiglo u ZG
i odmah proslijeđeno za Osijek.

Ovo mi je bila prva narudžba nakon one bombastične objave o suradnji
s Amazonom pa ne mogu ništa ustvrditi;
možda se zalomilo .. vidjet ćemo.

Nego, nije mi jasno ovo s Tiskom -
kakav povrat novca za ambalažu, o čemu se tu radi?



5 kn platiš njihov paket, odneseš doma i na miru pod krovom pripremiš paket i odneseš ga na kiosk a oni ti račun umanje za 5 kn koje si već platija.
I to funkcionira sasvim ok... jedino Jaki pripadne sirote prodavačice pa se pogube u proceduri.
Meni ode daju koliko hoću kutija i samo zapišu koliko san uzeja... malo misto ali to je puno zgodnije nego na vitrometini isprid kioska pripremati pakete.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2020 : 01:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni i bratu 4/4 paketa nije vratilo novac za ambalažu

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/12/2020 : 01:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Aha, OK.
Nisam to nikad koristio, zaboravio sam da je opcija -
obično zapakiram kod kuće, pa na licu mjesta samo ubacim u njihov paket
i ako treba natrpam nekakvih novina okolo, da se ne tumba.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/12/2020 : 10:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ma Tisak je skroz ok.
Evo odnesao sam neki dan zapakirane knjige, ubacio u kutiju i stiglo za 3 dana.
Opuštenije iskustvo od pošte, mada meni je prednost da je kiosk u zatvorenom prostoru.
Nego, pitao sam ja prodavačicu, sa smiješkom i uljudno: Dobro jutro! Kako ste?
A kaže ona da je dobro, mada misli da sam ju zadnji put ovako pozdravio kad smo se ja, njena kćer i ekipa napili u njezinom podrumu, a ja sam tamo dolje ostao prespavati jer nisam bio sposoban otići kući.
Pa sam se pokušao išuljati, ali me je ulovila ko lopova u zoru.
Simpatična žena.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 18/12/2020 : 11:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Meni poštar danas došao očitati plin. Od paketa ni p.
Očito je da su poštari tu najmanje krivi. Čim moraju raditi i ovakve stvari u vrijeme najveće gužve znači da ih iz uprave jebu nemilo.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2020 : 11:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jutros brat poslao Tisak paket mali i naplatilo mu 24 kune.20 kuna uslugu i 4 kune za ambalažu a dalo mu račun na 20 kuna?Kasno je pogledao račun pa kad se vratio nazad na kiosk žena mu mrtvo ladno kaže da nije istina da mu je naplatila 24 kune jer bi onda na računu pisalo tako
Kiosk je preko puta općine ST za one koji žele izbjeći opasne tete na kiosku.
Renky ima li kakva caka u vezi povrata za ambalažu jer meni 5/5 paketa ništa od povrata?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2020 : 11:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jaksa koji je to dir, s povratom za ambalazu?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/12/2020 : 12:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Meni poštar danas došao očitati plin. Od paketa ni p.
Očito je da su poštari tu najmanje krivi. Čim moraju raditi i ovakve stvari u vrijeme najveće gužve znači da ih iz uprave jebu nemilo.



Još bolje: moj susjed, bivši profesor matematike, već dugo preživljava dajući instrukcije... i očitavajući plin

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2020 : 13:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Jaksa koji je to dir, s povratom za ambalazu?



Cjenik ambalaže:

Paket veličine S 4,00 kn
Paket veličine M 5,00 kn
Paket veličine L 6,00 kn
Kuverta za dokumente 3,00 kn

*Ukoliko Pošiljatelj usporedno s kupnjom ili u daljnjem roku od 30 dana (računajući od dana kupnje ambalaže) koristi poštansku uslugu TISAK PAKET, iznos poštarine za navedenu uslugu umanjit će se za iznos proporcionalan plaćenoj cijeni ambalaže.

Napokon mi uspilo tj.bratu u Solinu kod policije.
Vratilo tj odbilo 5 kuna za ambalažu.
Koja lutrija je ovo

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2020 : 14:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisan zna za ove seme...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/12/2020 : 17:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
Renky ima li kakva caka u vezi povrata za ambalažu jer meni 5/5 paketa ništa od povrata?


Moraš biti crnokos, mlad i pametan... kao što znaš, ja ispunjavam sve te uvjete... kod tebe negdi šteka

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2020 : 18:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
5/6 ništa
ide nabolje

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2020 : 18:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Moraš biti crnokos, mlad i pametan... kao što znaš, ja ispunjavam sve te uvjete... kod tebe negdi šteka


Sumnjiv mi je ovi opis

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/12/2020 : 20:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ho, ho, ho!
Dosao mi je i zadnji paket iz Splita do Beograda. ' Justo' 20 dana. Ali stigao je, tocno za Bozic. I neka je...
Odjavljem se s ovog topica! Sporo al' dostizno...
Neka poste, idem i dalje preko njih.
Gustajte!
Svako dobro!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000