forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Očito i Alan Ford ima svoj LUDILO klub
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

lwood
Advanced Member



Colombia
46699 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/12/2020 : 20:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by stinky

samo što je nejasno kako si došao do standarda od 800 kn
nema te skale koja bi mogla ovo odrediti i razlučiti tko je opijen a tko ne

800 kn ipak nije ta mjerna jedinica, rekao bih



Moja skala je u u ovom slučaju sasvim jednostavna - za Grupu TNT maksimum 20 kn u puno boljoj verziji: Klasik, Super klasik, Zlatni Klasik.
Bilo koji od ta tri primjerka mi vrijedi više od kartonca. Ja imam Klasik očuvan za nategnutu četvorku, kao i cijelu Klasik kolekciju i ja prezadovoljan.

To bolesno kolekcionarstvo nije usporedivo s oldtimerima. Stari auti su nešto na što se baš isplati trošiti vrijeme i novac, što je Stripnik lijepo objasnio.

Dakle, taj kartonac meni nema nikakvu vrijednost.




zašto bi se na stara auta isplatilo trošit vrime i novce?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/12/2020 : 20:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by mladjo

Moj otac je bio šef pravne službe Željezare Sisak u osamdesetima.



Pih, očekiva san kraj u stilu spaljivanja kolekcije AF u visokoj peći kad ono... ćorak



...i na kraju dobiješ alanfordovski čelik:D

Vjerojatno bi popucao nakon dva dana:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 17/12/2020 : 21:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by stinky

samo što je nejasno kako si došao do standarda od 800 kn
nema te skale koja bi mogla ovo odrediti i razlučiti tko je opijen a tko ne

800 kn ipak nije ta mjerna jedinica, rekao bih



Moja skala je u u ovom slučaju sasvim jednostavna - za Grupu TNT maksimum 20 kn u puno boljoj verziji: Klasik, Super klasik, Zlatni Klasik.
Bilo koji od ta tri primjerka mi vrijedi više od kartonca. Ja imam Klasik očuvan za nategnutu četvorku, kao i cijelu Klasik kolekciju i ja prezadovoljan.

To bolesno kolekcionarstvo nije usporedivo s oldtimerima. Stari auti su nešto na što se baš isplati trošiti vrijeme i novac, što je Stripnik lijepo objasnio.

Dakle, taj kartonac meni nema nikakvu vrijednost.




zašto bi se na stara auta isplatilo trošit vrime i novce?



Zbog društva. Zbog dobre atmosfere koje odašilju.
Zbog smješaka koje izazivaju. Zbog desetaka ljudi koji te nešto imaju za pitati svaki puta kada parkiraš auto.

Zbog osjećaja pripadnosti.
Za Sve koji su bili ili jesu članovi MCa ili MKa jasan je taj osjećaj pripadnosti. Slično je i u odtimer grupama koje aktivno putuju.

Zbog veselja koju daju cijeloj familiji. Zbog ljubavi prema smješnim, veselima autima koju svi djelimo.
Te smiješne stare aute koristim skoro svaki dan i beskonačno u njima uživam i ja i moja familija i svi moji klupski prijatelji.

Alan Ford koji košta skoro kao nova getriba odlazi u vrečicu pa u ormar i dio je nečega što samo mene veseli.

Veselje oldtimera djelim sa svima dok stripovi ostaju veselje samo za mene.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2510 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/12/2020 : 21:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Moja skala je u u ovom slučaju sasvim jednostavna - za Grupu TNT maksimum 20 kn u puno boljoj verziji: Klasik, Super klasik, Zlatni Klasik.
Bilo koji od ta tri primjerka mi vrijedi više od kartonca. Ja imam Klasik očuvan za nategnutu četvorku, kao i cijelu Klasik kolekciju i ja prezadovoljan.

Dakle, taj kartonac meni nema nikakvu vrijednost.


I ako oduzmemo faktor nostalgije, Klasik izdanja nisu bolja od starih Vjesnikovih. Materiali odnosno skenovi so lošiji kod Klasika, ako imaš priliku usporedi i vidjećeš.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 17/12/2020 : 21:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Jesu li Glanceri sretni?

I stalno se pitam zašto bi strip star 50ak godina trebao izgledati kao da je izašao iz tiska? Zašto bi trebao biti Glanc?
Ne bi trebao. Dovoljno je da je čvrst i kompaktan živih boja. +4 / -5. Malo pažen, ali živ.

Što znači nečitan strip? Jadan strip. Nije ispunio svoju svrhu. Zarobljen je. Stavljen u vrećicu. Stavljen u tamu. Sam.
I onda se nakon 50 godina pojavljuje na stolu. Netko ga fotografira. Konačno je ugledao svjetlo dana.
Ali nakon toga ponovo je vraćen u vrećicu. Ponovo vraćen u tamu.

I sada ga čeka možda ista sudbina. Netko će dati velike novce za njega i ponovo ga staviti u zatvor. Ponovo neće ispuniti svoju svrhu.
I dalje će ostati nečitan, daleko od očiju, zamotan i u tami. I dalje će ostati Glancer.

Isto je i sa mojim oltimerima. Nisu u muzeju, nisu u tamnim grijanim garažama.
Veselo krstare cestama svakodnevno. Nije ih briga niti za zimu, niti za sol, niti za kišu.
Bitno je da žive.

I moji Fordovi žive. Sve sam ih pročitao nekoliko puta. I neka su čitani. Neka se vidi na njima da su podijelili veselje. Neka imaju moj potpis koji sam napisao kao klinac rapidografom na naslovnoj strani . Neka imaju i potpise mojih prijatelja.

Neka nisu Glanceri. Još i bolje. Boli me briga.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7172 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/12/2020 : 22:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@lwood: kolega stripnik ti je odgovorio, a već je to sve bio spomenio ranije.
Ja sam veliki obožavatelj Alan Forda, a obožavam i stare aute. Nemam oldtimera, ali uživam vidjeti stari auto na cesti, kao i oldtimer skup.

Svejedno, da imam ne znam koliko love, ono što sam gore napisao stoji. Za mene kartonac nema vrijednost, čak i ako Klasik je lošiji - kako kaže Corto.
Klasik je serijal od svih prvih 200 brojeva i baš ga je lijepo vidjeti na policama, čak i ako nisu svi brojevi očuvani za 5.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 17/12/2020 22:35:11
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

934 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 18/12/2020 : 00:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by mladjo
Ja jako volim vlakove.



Da li si posjetio:

https://licegrada.hr/prica-o-hrvatskom-zeljeznickom-muzeju-smjestenom-u-vukovarskoj/

Super je!

Ova zelena lokomotiva- popularno "dizelka"- može li se negdje kupiti njena maketa? Mislim da sam prije nekog vremena čitao o čovjeku koji izrađuje makete svih lokomotiva i vlakova,ali se više nesjećam gdje sam to čitao.
Inače-nisi jedini koji voli vlakove...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46699 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/12/2020 : 05:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by stinky

samo što je nejasno kako si došao do standarda od 800 kn
nema te skale koja bi mogla ovo odrediti i razlučiti tko je opijen a tko ne

800 kn ipak nije ta mjerna jedinica, rekao bih



Moja skala je u u ovom slučaju sasvim jednostavna - za Grupu TNT maksimum 20 kn u puno boljoj verziji: Klasik, Super klasik, Zlatni Klasik.
Bilo koji od ta tri primjerka mi vrijedi više od kartonca. Ja imam Klasik očuvan za nategnutu četvorku, kao i cijelu Klasik kolekciju i ja prezadovoljan.

To bolesno kolekcionarstvo nije usporedivo s oldtimerima. Stari auti su nešto na što se baš isplati trošiti vrijeme i novac, što je Stripnik lijepo objasnio.

Dakle, taj kartonac meni nema nikakvu vrijednost.




zašto bi se na stara auta isplatilo trošit vrime i novce?



Zbog društva. Zbog dobre atmosfere koje odašilju.
Zbog smješaka koje izazivaju. Zbog desetaka ljudi koji te nešto imaju za pitati svaki puta kada parkiraš auto.

Zbog osjećaja pripadnosti.
Za Sve koji su bili ili jesu članovi MCa ili MKa jasan je taj osjećaj pripadnosti. Slično je i u odtimer grupama koje aktivno putuju.

Zbog veselja koju daju cijeloj familiji. Zbog ljubavi prema smješnim, veselima autima koju svi djelimo.
Te smiješne stare aute koristim skoro svaki dan i beskonačno u njima uživam i ja i moja familija i svi moji klupski prijatelji.

Alan Ford koji košta skoro kao nova getriba odlazi u vrečicu pa u ormar i dio je nečega što samo mene veseli.

Veselje oldtimera djelim sa svima dok stripovi ostaju veselje samo za mene.

sve ok,čisto me zanimalo. Oldtimere mi je nekad gušt pogledat kad naletin i to je to. Ne bi se nikad s njima bavija,al eto svi imamo neke svoje furke.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15717 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2020 : 05:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Najbolje jos da su oldtimeri/povjesna vozila za svakoga...

Normalno da nisu.

Moja takoder ne stoji u garazi. Vozim je svaki dan. Svaki dan! Ej. 45 godina, drugi vlasnik. Ona sluzi meni, ne ja njoj. Tako i moji Alan Fordovi. S gustom ih glancam kad mi i kako dode. A dolaze stalno novi primjerci i nove prilike. Uvijek se moze,(i mora), naci bolji primjerak.

Nikice jesi li ga registrirao kao povjesno vozilo?

Btw, uopce me ne zanimaju novi automobili. Bilo kakve vrste, cijene, izgleda...
Ne bi svoju staru gospodu dao ni za pet BMW-a, Mercedesa ili cega vec.

Ljudi zivite!
Zivisesamojednom.com
Nema repeta. Samo jednom. Radite sta vas je volja, necete to ponoviti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15717 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2020 : 05:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by stinky

samo što je nejasno kako si došao do standarda od 800 kn
nema te skale koja bi mogla ovo odrediti i razlučiti tko je opijen a tko ne

800 kn ipak nije ta mjerna jedinica, rekao bih



Moja skala je u u ovom slučaju sasvim jednostavna - za Grupu TNT maksimum 20 kn u puno boljoj verziji: Klasik, Super klasik, Zlatni Klasik.
Bilo koji od ta tri primjerka mi vrijedi više od kartonca. Ja imam Klasik očuvan za nategnutu četvorku, kao i cijelu Klasik kolekciju i ja prezadovoljan.

To bolesno kolekcionarstvo nije usporedivo s oldtimerima. Stari auti su nešto na što se baš isplati trošiti vrijeme i novac, što je Stripnik lijepo objasnio.

Dakle, taj kartonac meni nema nikakvu vrijednost.




zašto bi se na stara auta isplatilo trošit vrime i novce?


Zato!
Da zasto...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15717 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2020 : 06:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Jesu li Glanceri sretni?

I stalno se pitam zašto bi strip star 50ak godina trebao izgledati kao da je izašao iz tiska? Zašto bi trebao biti Glanc?
Ne bi trebao. Dovoljno je da je čvrst i kompaktan živih boja. +4 / -5. Malo pažen, ali živ.

Što znači nečitan strip? Jadan strip. Nije ispunio svoju svrhu. Zarobljen je. Stavljen u vrećicu. Stavljen u tamu. Sam.
I onda se nakon 50 godina pojavljuje na stolu. Netko ga fotografira. Konačno je ugledao svjetlo dana.
Ali nakon toga ponovo je vraćen u vrećicu. Ponovo vraćen u tamu.

I sada ga čeka možda ista sudbina. Netko će dati velike novce za njega i ponovo ga staviti u zatvor. Ponovo neće ispuniti svoju svrhu.
I dalje će ostati nečitan, daleko od očiju, zamotan i u tami. I dalje će ostati Glancer.

Isto je i sa mojim oltimerima. Nisu u muzeju, nisu u tamnim grijanim garažama.
Veselo krstare cestama svakodnevno. Nije ih briga niti za zimu, niti za sol, niti za kišu.
Bitno je da žive.

I moji Fordovi žive. Sve sam ih pročitao nekoliko puta. I neka su čitani. Neka se vidi na njima da su podijelili veselje. Neka imaju moj potpis koji sam napisao kao klinac rapidografom na naslovnoj strani . Neka imaju i potpise mojih prijatelja.

Neka nisu Glanceri. Još i bolje. Boli me briga.



Vec sam ti davno kazao, nesto od 50 godina ne moze biti 'glanc'. Taj se atribut olako daje. Glanc je samo neki album iz tiska. LL, Fibra...frisko tiskano.
Alan Fordovi iz 70-e ne mogu biti glanc. (Mada bi ekipa za moje to sigurno rekla), ali oni to nisu. Petica, to da.
Btw, na jednom od mojih 'desetki' je Bunkerov potpis. Iz doba kad su se uredivala prava za SA izdavanje, kad je gospodin Luciano Secchi boravio u Hrvatskoj. To za mene znaci da vrijedi jos kudikamo vise.
A sad da te boli briga, nije. Jer ne bi ih onda 'glancao'. Pustimo price.
Kazem ti, nije bitno imati svaki primjerak, vec svaki primjerak u savrsenom stanju!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15717 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2020 : 06:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@lwood: kolega stripnik ti je odgovorio, a već je to sve bio spomenio ranije.
Ja sam veliki obožavatelj Alan Forda, a obožavam i stare aute. Nemam oldtimera, ali uživam vidjeti stari auto na cesti, kao i oldtimer skup.

Svejedno, da imam ne znam koliko love, ono što sam gore napisao stoji. Za mene kartonac nema vrijednost, čak i ako Klasik je lošiji - kako kaže Corto.
Klasik je serijal od svih prvih 200 brojeva i baš ga je lijepo vidjeti na policama, čak i ako nisu svi brojevi očuvani za 5.


Neko bi ovo, neko bi ono...
Evo, za mene lova/novac/pare nemaju nikakvu vrijednost. Dok ih se ne razmjeni, pretvori u nesto lijepo. Da li je to dres Boksica, oldtimer, zubatac na gradele...sasvim je nebitno. Bitno je da si ispunio vrijeme, zivot i smisao jednog i drugog. Evo kazem i tebi, zivi se samo jednom. Nema poslije nicega. Nema tamo ni craft piva, ni Judas Priest live-a, ni pasticade, ni Mundiala, ni Stephen King nove knjige, ni ovoga ni onoga. Samo cistine na kraju puta. Bolje reci praznine...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/12/2020 : 09:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
bolje se ti drži Magazina i Maidena, ivane
nejde tebi filozofiranje, ne možeš ti kontemplirati o životu... ili to ispadne ovakav prdac, ono, miš se pokakao i idemo dalje
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15717 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2020 : 09:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ali dobar sam u procesu 3P, (znas ono pojist, popit i ono trece)...
To ti je filozofija zivota, uz HC stripove, jel...i stare Fordove, naravno.
Samo opusteno...
Ma bole te 'dupe', to ti je prava kontemplacija.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/12/2020 : 09:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Moja skala je u u ovom slučaju sasvim jednostavna - za Grupu TNT maksimum 20 kn u puno boljoj verziji: Klasik, Super klasik, Zlatni Klasik.
Bilo koji od ta tri primjerka mi vrijedi više od kartonca. Ja imam Klasik očuvan za nategnutu četvorku, kao i cijelu Klasik kolekciju i ja prezadovoljan.

To bolesno kolekcionarstvo nije usporedivo s oldtimerima. Stari auti su nešto na što se baš isplati trošiti vrijeme i novac, što je Stripnik lijepo objasnio.

Dakle, taj kartonac meni nema nikakvu vrijednost.




meni AF nema nikakvu vrijednost, ne bih dao ni 1 kunu ni za Grupu TNT ni za bilo što
ali recimo da smo slični po pitanju stripova. uzmimo, Zagor. meni on vrijedi 10 kn, što se tiče te ekonomske strane. a opet je moj odnos prema njemu beskonačan, ne da se izraziti u novčanim iznosima. nijedan ZS Zagor mi ne vrijedi ništa, odnosno, bolji je SD ili ludens: tu imam iste te priče, samo bolje urađeno. mene Zagor zanima, prvenstveno kao te priče, a izdanje je irelevantno (jedini bitan uvjet je da je na papiru, skenove ne podnosim)

no, to je moj odnos. on JEST najbolji i najpametniji na svijetu i sve naj naj (superlativi), ali bez obzira što je tako naj naj i pametan, to ništa ne mijenja na OBJEKTIVNOJ STRANI, tj.: da postoje u svijetu i drugi odnosi. recimo, ovi manijakalni, kada iskrcaš 7 tisuća kuna za hrpu starog papira bez ikakve vrijednosti.

baš to se mora 1. shvatiti 2. prihvatiti kao OBJEKTIVNO 3. odrediti se prema tome (subjektivna strana)

isto je sa bilo čime, ništa nema općeobvezatnu vrijednost. apsolut je samo Bog (i tu sad postoje putevi spoznaje i kretanja prema Apsolutu), sve ostalo je drekec na šibici: kartonci jednako tako kao oldtajmeri. možeš ti reći "na oldtimere se isplati trošiti vrijeme", to je samo tvoj subjektivan stav, koji mene uopće ne obvezuje. meni se ne isplati i fućka mi se za oldtajmere. popišam i vužgem, eto to je meni oldtajmer.

dakle, jedino se mora prihvatiti OBJEKTIVNOST, objektivna strana: da postoji kult oldtajmera (stripnik je gore upravo potvrdio i opisao kult)

onima izvan kulta on ne predstavlja vrijednost, pogotovo ne običnim ljudima, koji žive u svojim prosječnim krugovima. za ekstravagantne kultove nisu ni čuli niti će imati dodira sa takvim nečim.

fenomenologu (meni npr.) predstavlja vrijednost, ali samo kao primjena općeg slučaja, ne taj specifični kult (ako mu ne pripada)
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/12/2020 : 10:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stripnik

Jesu li Glanceri sretni?

I stalno se pitam zašto bi strip star 50ak godina trebao izgledati kao da je izašao iz tiska? Zašto bi trebao biti Glanc?
Ne bi trebao. Dovoljno je da je čvrst i kompaktan živih boja. +4 / -5. Malo pažen, ali živ.

Što znači nečitan strip? Jadan strip. Nije ispunio svoju svrhu. Zarobljen je. Stavljen u vrećicu. Stavljen u tamu. Sam.
I onda se nakon 50 godina pojavljuje na stolu. Netko ga fotografira. Konačno je ugledao svjetlo dana.
Ali nakon toga ponovo je vraćen u vrećicu. Ponovo vraćen u tamu.

I sada ga čeka možda ista sudbina. Netko će dati velike novce za njega i ponovo ga staviti u zatvor. Ponovo neće ispuniti svoju svrhu.
I dalje će ostati nečitan, daleko od očiju, zamotan i u tami. I dalje će ostati Glancer.

Isto je i sa mojim oltimerima. Nisu u muzeju, nisu u tamnim grijanim garažama.
Veselo krstare cestama svakodnevno. Nije ih briga niti za zimu, niti za sol, niti za kišu.
Bitno je da žive.

I moji Fordovi žive. Sve sam ih pročitao nekoliko puta. I neka su čitani. Neka se vidi na njima da su podijelili veselje. Neka imaju moj potpis koji sam napisao kao klinac rapidografom na naslovnoj strani . Neka imaju i potpise mojih prijatelja.

Neka nisu Glanceri. Još i bolje. Boli me briga.



Vec sam ti davno kazao, nesto od 50 godina ne moze biti 'glanc'. Taj se atribut olako daje. Glanc je samo neki album iz tiska. LL, Fibra...frisko tiskano.
Alan Fordovi iz 70-e ne mogu biti glanc. (Mada bi ekipa za moje to sigurno rekla), ali oni to nisu. Petica, to da.
Btw, na jednom od mojih 'desetki' je Bunkerov potpis. Iz doba kad su se uredivala prava za SA izdavanje, kad je gospodin Luciano Secchi boravio u Hrvatskoj. To za mene znaci da vrijedi jos kudikamo vise.
A sad da te boli briga, nije. Jer ne bi ih onda 'glancao'. Pustimo price.
Kazem ti, nije bitno imati svaki primjerak, vec svaki primjerak u savrsenom stanju!



Onda da promjenimo ime?

Jesu li primjerci u savrüenom stanju sretni?
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/12/2020 : 10:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Sry,
Jesu li primjerci u savršenom stanju sretni?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15717 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2020 : 10:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mogli bi lako biti...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/12/2020 : 10:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Pišući sve ovo u ova dva ludilo topika shvatio sam da se od riječi glanc i nečitan, pogotovo, naježim.
Ja nisam takav. Sav taj proces malo ekstremnijeg čuvanja stripova nisam ja. Podsjeća me to na ljude koji non-stop nose rukavice i peru ruke svaki puta kada ih neko dodirne ili dodirnu neki predmet. Ne zbog Korone nego tako rade cijeli život.

Reći ću jedno.
Moja kolekcija je bila na tavanu 30 godina. Jedna kutija se otvorila i ti stripovi su malo nastradali. Oni koji su bili u kutijama i danas izgledaju jako dobro. Bili su na tavanu gdje su se mjenjale temperature od -10 do +40 i preživjeli su. Hoću reći, nisu trebali optimalne uvjete da ostanu ovakvi kakvi jesu danas.

Popustio sam i ja malo. Smjestio sam ih u dio dnevnog boravka koji nije izložen jakoj dnevnoj svjetlosti. Stavio sam ih u vrećice, ali ... Kupio sam Ludense i popunjavam SA tvrde Fordove koji nisu u vrećicama. Oni služe za čitanje.
Opet bi se moglo postavit pitanje: "Pa što će ti onda originali?" - Pa, nostalgija. Gotovo svaki broj ima svoju priču. Imama dosta stripova sa potpisom mog prijatelja iz djetinjstva Tompeka. TL. I zato su za mene još i vredniji. Imam i kartonce sa ZŽ. Tada sam prvi puta kao klinac shvatio da Ford ne kreće od broja 58.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/12/2020 : 10:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mogli bi lako biti...



Za tvoje vjerujem da bi mogli biti ...
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 18/12/2020 : 11:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Columbo, javi ako ćeš ponovo imati komplet SA tvrdih u ponudi.
Petljao sam petljao sa poštom i dolascima.
Kad sam trebao doći u Split otišao sam u Dubrovnik i kupio Borgise.
Mali propust ...
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



235 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 18/12/2020 : 12:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Mi imamo cijelu raspravu o AF a on je danas toliko neisplativ da su u Hrvatskoj ugašena sva izdanja. Stvarno mi je žao što klasik više ne ide jer nakon 200 ima stvarno dobrih epizoda, terorizam, Mangia itd.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2260 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/12/2020 : 15:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Ja sam veliki obožavatelj Alan Forda, a obožavam i stare aute. Nemam oldtimera, ali uživam vidjeti stari auto na cesti, kao i oldtimer skup. Svejedno, da imam ne znam koliko love, ono što sam gore napisao stoji. Za mene kartonac nema vrijednost, čak i ako Klasik je lošiji - kako kaže Corto. Klasik je serijal od svih prvih 200 brojeva i baš ga je lijepo vidjeti na policama, čak i ako nisu svi brojevi očuvani za 5.

100% se slažem s tobom.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2260 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/12/2020 : 16:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
quote:
Originally posted by Spock
Moja skala je u u ovom slučaju sasvim jednostavna - za Grupu TNT maksimum 20 kn u puno boljoj verziji: Klasik, Super klasik, Zlatni Klasik.Bilo koji od ta tri primjerka mi vrijedi više od kartonca. Ja imam Klasik očuvan za nategnutu četvorku, kao i cijelu Klasik kolekciju i ja prezadovoljan.To bolesno kolekcionarstvo nije usporedivo s oldtimerima. Stari auti su nešto na što se baš isplati trošiti vrijeme i novac, što je Stripnik lijepo objasnio. Dakle, taj kartonac meni nema nikakvu vrijednost.

meni AF nema nikakvu vrijednost, ne bih dao ni 1 kunu ni za Grupu TNT ni za bilo što
ali recimo da smo slični po pitanju stripova. uzmimo, Zagor. meni on vrijedi 10 kn, što se tiče te ekonomske strane. a opet je moj odnos prema njemu beskonačan, ne da se izraziti u novčanim iznosima. nijedan ZS Zagor mi ne vrijedi ništa, odnosno, bolji je SD ili ludens: tu imam iste te priče, samo bolje urađeno. mene Zagor zanima, prvenstveno kao te priče, a izdanje je irelevantno (jedini bitan uvjet je da je na papiru, skenove ne podnosim) no, to je moj odnos. on JEST najbolji i najpametniji na svijetu i sve naj naj (superlativi), ali bez obzira što je tako naj naj i pametan, to ništa ne mijenja na OBJEKTIVNOJ STRANI, tj.: da postoje u svijetu i drugi odnosi. recimo, ovi manijakalni, kada iskrcaš 7 tisuća kuna za hrpu starog papira bez ikakve vrijednosti. baš to se mora 1. shvatiti 2. prihvatiti kao OBJEKTIVNO 3. odrediti se prema tome (subjektivna strana)
isto je sa bilo čime, ništa nema općeobvezatnu vrijednost. apsolut je samo Bog (i tu sad postoje putevi spoznaje i kretanja prema Apsolutu), sve ostalo je drekec na šibici: kartonci jednako tako kao oldtajmeri. možeš ti reći "na oldtimere se isplati trošiti vrijeme", to je samo tvoj subjektivan stav, koji mene uopće ne obvezuje. meni se ne isplati i fućka mi se za oldtajmere. popišam i vužgem, eto to je meni oldtajmer.
dakle, jedino se mora prihvatiti OBJEKTIVNOST, objektivna strana: da postoji kult oldtajmera (stripnik je gore upravo potvrdio i opisao kult) onima izvan kulta on ne predstavlja vrijednost, pogotovo ne običnim ljudima, koji žive u svojim prosječnim krugovima. za ekstravagantne kultove nisu ni čuli niti će imati dodira sa takvim nečim.
fenomenologu (meni npr.) predstavlja vrijednost, ali samo kao primjena općeg slučaja, ne taj specifični kult (ako mu ne pripada)

I sa tobom se apsolutno slažem. LMS i ZS Zagor mi je običan stari papir. Ekonomski mi ne vrijedi ništa, ali baš ništa. Vrijedi mi samo kao nekakva moja umna nematerijalna baština, nešto što sam čitao i uživao u tome u djetinjstvu. Ali to je prošlo svršeno vrijeme. Extra Zagor (koji pa i uz sve nedostatke je svijet izmislio za LMS i ZS) mi zato vrijedi puno, jako puno. Ali ne ekonomski (ok ekonomski onoliko koliko je koštao), nego upravo onako kako si ti rekao, zato jer mi je Zagor No 1. To se ne može izraziti u nikakvim apoenima. Isto tako mi je i sa Alan Fordom. Alan Ford mi je No 2. Alan Ford Klasik HC mi je savršeno izdanje za mene. Meni, koji sam odrastao na tome, čitao te famozne kartonce kad su izlazili (ne doduše od početka) ali mi ne znače ama baš ništa. AF Klasik HC npr. mogu čitati do kraja života kad god zaželim i ne bih ga prodao nizašto, ali mi ekonomski vrijedi isto onoliko koliko sam ga platio (40 kn po broju). Ali samo prvi 101 broj, dok npr. Zagor ide i dalje .
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15717 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2020 : 17:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sreca pa ima masu onih kojima znace i vrijede. Dapace, masu vrijede. A vrijede suhog zlata, kao sto se i vidi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000