forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Očito i Alan Ford ima svoj LUDILO klub
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/12/2020 : 15:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
lijepo ti piše da se tako piše u hrv književnom jeziku

a ja ti nejdem sad objašnjavati finese dijalekta. razmeš?
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 19/12/2020 : 15:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

lijepo ti piše da se tako piše u hrv književnom jeziku

a ja ti nejdem sad objašnjavati finese dijalekta. razmeš?



evo ti još jedan Smradac
https://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=11959.0

Rekel bi da dio šatrevačko spikerske ekipe misli da čuje NEJDEM. To je zapravo NE IDEM. Ipak sam ja odrasel u Gajevoj 10 prije nek je omladinski tam došel. Velim ti, nije to tak sa NEJDEM.


Edited by - stripnik on 19/12/2020 17:07:26
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 19/12/2020 : 16:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Želim se ispričati ako sam nekoga prozvao i uvrijedio Nije mi bila namjera, osim Stinky-u. Kada netko nazove sebe Smradac onda traži da mu se vrati.

Potrošio sam na stripove u zadnje 2 godine previše novaca. Imam novi veliki ormar pun stripova i pitam se zašto sam toliko plaćao nostalgiju koju ne čitam i neću čitati.
Alan Ford je jedina opravdana nostalgije. On me stvarno vraća u djetinjstvo. I dan danas mi je prvih 75 brojeva maestralno. Nedavno sam ih sve ponovo pročitao. I dalje su maestralni.
Uživam i u svim knjigama, osim Bonellia, koje sam kupio. Ne mogu reći niti za jednu od njih da me se nije dojmila.

Stalno se kod mene događao konflikt preplaćenih stripova i ne čitanja istih. Nisam mogao naći mjeru i nisam znao što od stripova zapravo hoću. Sada znam.

Netko će reći da je skroz osobna stvar potrošiti velike novce na strip ako si to možeš priuštiti. Ja ću na to odgovoriti sa ROFL. Zar je potrebno i pametno mijenjati skoro savršeni strip koji si platio 6k Kn za par promila kvalitetniji i dati za njega 9k kuna? Ako si veliki novac sam zaradio sumnjam da ćeš to napraviti bez obzira na kolekcionarsku opijenost.

Posjetio sam par aukcija i znam što znači u žaru borbe otići izvan postavljenih granica. To treba moći i znati kontrolirati. A to se meni skoro dogodilo kod Mrcka. I bilo bi to glupo.
Ne vjerujem da je do sada netko ovako otvoreno govorio o kolekcionarskom pretjerivanju pa mi je jasno zašto kod nekih nailaze ovi moji postovi na otpor.

Ovo što će se događati na ovim Wooky-evim aukcijama je puknuće. OPIJENOST. Znam o čemu govorim, skoro mi se dogodilo.

Gibam kuhat večeru. Večeras je moj red.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2020 : 16:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Prije cetiri dana se prvi kartonac prodao za 4000 kuna. Prodavac je to stavio kao opciju 'kupi odmah'. Ostao je tako par sati, pa ode... A niko nista nije komentirao, kako to? Proslo 'ispod radara'. Bit ce sad 4 soma, bezveze lovica, nakon zadnjih dogadaja... Zanimljivo i prodavac i kupac su iz Splita, znaci legendarna Grupa TNT ostaje jos neko vrijeme pod Marjanom...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 19/12/2020 16:56:37
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17688 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/12/2020 : 17:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ko pare ima i guzicu maslom maže
nisam nes emotivan prema AF
ali pri ovoj pameti da mi fali samo 2-3 stara LMS
npr... dao bih evo razmišljam 400 eura za sva tri
i da je to to...
ali da mi fali jedan dao bih i 200

ali da mi fali 10-ak ili više što neko reče pri ovim cijenama bih odustao

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2020 : 17:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja sam promislio apoenima guzicu brise, i to onim zescim, kad samo maslo...
Kupuje ko ima, normalno. Neces ici kupiti Mercedes a imas za 'Ficu'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1092 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 19/12/2020 : 17:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Legendarni Mercedes i Fićo.
Jesu to ono bile rasprave na Libellus temi?
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1092 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 19/12/2020 : 17:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Prema ovim ciframa, Libellus je sad za sirotinju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2020 : 18:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Legendarni Mercedes i Fićo.
Jesu to ono bile rasprave na Libellus temi?


Mislim da se vusekratno spominjao i BMW, Masaratti, Aston Martin, Ferrari i Porsche.
A prvotno je ovu konstantaciju postavio jedan sad vec davno bivsi clan foruma i prodavac stripova.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2020 : 18:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Prema ovim ciframa, Libellus je sad za sirotinju.


Za dvadeseset godina eto ti i Libellus knjiga na ovim ciframa.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 19/12/2020 : 22:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by petarStripovi10

Prema ovim ciframa, Libellus je sad za sirotinju.


Za dvadeseset godina eto ti i Libellus knjiga na ovim ciframa.



Ne vjerujem, izumrit će to s nama, osim ako nekim čudom ne navučemo dicu na strip, ali teško će to biti pored današnje tehnologije.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 19/12/2020 : 22:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik
Potrošio sam na stripove u zadnje 2 godine previše novaca. Imam novi veliki ormar pun stripova i pitam se zašto sam toliko plaćao nostalgiju koju ne čitam i neću čitati.
Alan Ford je jedina opravdana nostalgije. On me stvarno vraća u djetinjstvo. I dan danas mi je prvih 75 brojeva maestralno. Nedavno sam ih sve ponovo pročitao. I dalje su maestralni.
Uživam i u svim knjigama, osim Bonellia, koje sam kupio. Ne mogu reći niti za jednu od njih da me se nije dojmila.

Stalno se kod mene događao konflikt preplaćenih stripova i ne čitanja istih. Nisam mogao naći mjeru i nisam znao što od stripova zapravo hoću. Sada znam.



Ti si nekako jako ljut što na sebe što na druge. Na sebe jer si se navukao na kupovinu stripova, a na druge jer ti kvare posao.

Suludo je tražiti razum kod kolekcionara, možeš samo odrediti tko to radi iz emotivnih razloga, a tko iz financijskih. Jedan kupuje djetinjstvo drugi investira.

Tebe kao i mene i većinu ovdje ekipe nitko nije tjerao na kupovinu i skupljanje stripova koje ne čitaš osim tebe samog.

Ako ti je to postalo toliko opterećenje nemoj tražiti logiku u tome zašto to drugi rade već od*ebi kupovanje stvari koje ti ne trebaju.

Aukcije i jesu tako koncipirane da nekad kupujemo razumom, a nekad emocijom, to im je osnovna funkcija. Puno puta tamo stripovi odu za veću cijenu nego što su u trgovini. Jbga treba pokazati tko ima većeg pišu.

I na kraju krajeva strip je specifična materija pa uvijek svoje "trošenje" možeš gledati kao investiranje koje ti na kraju može donijeti i više nego što si uložio. Ako ćemo pravo strip je stabilnija investicija od Bitcoina.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10127 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/12/2020 : 13:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I ovo ima veze s ovim topicom:

https://slobodnadalmacija.hr/kultura/ostalo/mirko-ilic-nagraden-za-mrvice-svoje-mladosti-dobitnik-je-nagrade-andrija-maurovic-za-zivotno-djelo-u-hrvatskom-stripu-1064441

Iz članka:

Ali ih zato skupljam – rekao nam je tada Mirko. Ustvrdio je da kad je bio mali nije imao novca za strip: "Mislim, spaljivali su strip-crtače kao vještice.

Zbog toga sam uvijek morao čitati nečije tuđe 'Plave vjesnike', razmjenjivati crtane romane zbog toga što sebi nisam mogao priuštiti svoj vlastiti. Zato sam prema stripu uvijek imao strahopoštovanje, jer je bio skup i nedohvatljiv.

Paziš da se ne zgužva jer ga moraš vratiti... Pošto ne volim biti kompleksaš, u jednom sam trenutku počeo kupovati originale stripova koje sam čitao kao klinac, kojih se sjećam svake sličice. Ne samo da ih imam otisnute, nego sad imam i originale.

Zvuči glupo, ali ja ih povremeno šaljem svojim prijateljima u Hrvatsku, s kojima sam dijelio stripove. Znam koliko to njih veseli, kao što smo nekada dijelili otisnute", priznao nam je u tom razgovoru, a na upit o kojim je stripovima riječ "mitraljirao" je sljedeće: "Flash Gordon", "Cisco Kid", "Larrigan", "Rip Kirby", sama klasika, "Modesty Blaise", što god hoćeš... "Tarzan"! Jako me veseli taj miris štampe. Natrljam se njime po licu ko pas. Kad vidim nešto i zagolica me, ja to probam kupiti, ako nije nemoguće skupo. Zezam se da kupujem mrvice svoje mladosti.

Ovo u nastavku su sada moje napomene:

Vidjet ćete kada malo ostarite. Dio vaših prijatelja ili vi osobno ćete kupovati automobile ili motore ili nešto drugo što si niste mogli priuštiti.

Žene će vas forsirati na kupnju vikendica u vukojebinama ili apartmana na moru da bi vas mogle maltretirati sa svojim idejama uređenja i sl.

Edited by - Peyo on 20/12/2020 14:00:33
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26194 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2020 : 14:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Evo gdje se mogu vidjeti što Mirko kupuje:
https://mirkoilic.blogspot.com/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 20/12/2020 : 16:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Dali iko realizuje stripove kod ovog prodavaca?
Po komentarima se bas nesto i ne da primijetiti🤔?
Ja npr. nisam rijesio dva osvojena.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26194 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2020 : 17:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kojeg?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 20/12/2020 : 17:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kojeg?


Mrcko, mislio sam da se podrazumijeva.
Tema otvaranja topica su upravo njegovi stripovi, pa reko...., zna se.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2020 : 17:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Onda ne citas sve postano. Ja sam kod covjeka kupio Grupu TNT, prije 5-6 godina...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 21/12/2020 : 16:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Dali iko realizuje stripove kod ovog prodavaca?
Po komentarima se bas nesto i ne da primijetiti🤔?
Ja npr. nisam rijesio dva osvojena.



Nemaš beda sa Mrckom. Malo je usporen kao i njegova makedonska pošta. ALi stići će, ne brini se. Naoružaj se strpljenjem.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 21/12/2020 : 16:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by stripnik
Potrošio sam na stripove u zadnje 2 godine previše novaca. Imam novi veliki ormar pun stripova i pitam se zašto sam toliko plaćao nostalgiju koju ne čitam i neću čitati.
Alan Ford je jedina opravdana nostalgije. On me stvarno vraća u djetinjstvo. I dan danas mi je prvih 75 brojeva maestralno. Nedavno sam ih sve ponovo pročitao. I dalje su maestralni.
Uživam i u svim knjigama, osim Bonellia, koje sam kupio. Ne mogu reći niti za jednu od njih da me se nije dojmila.

Stalno se kod mene događao konflikt preplaćenih stripova i ne čitanja istih. Nisam mogao naći mjeru i nisam znao što od stripova zapravo hoću. Sada znam.



Ti si nekako jako ljut što na sebe što na druge. Na sebe jer si se navukao na kupovinu stripova, a na druge jer ti kvare posao.

Suludo je tražiti razum kod kolekcionara, možeš samo odrediti tko to radi iz emotivnih razloga, a tko iz financijskih. Jedan kupuje djetinjstvo drugi investira.

Tebe kao i mene i većinu ovdje ekipe nitko nije tjerao na kupovinu i skupljanje stripova koje ne čitaš osim tebe samog.

Ako ti je to postalo toliko opterećenje nemoj tražiti logiku u tome zašto to drugi rade već od*ebi kupovanje stvari koje ti ne trebaju.

Aukcije i jesu tako koncipirane da nekad kupujemo razumom, a nekad emocijom, to im je osnovna funkcija. Puno puta tamo stripovi odu za veću cijenu nego što su u trgovini. Jbga treba pokazati tko ima većeg pišu.

I na kraju krajeva strip je specifična materija pa uvijek svoje "trošenje" možeš gledati kao investiranje koje ti na kraju može donijeti i više nego što si uložio. Ako ćemo pravo strip je stabilnija investicija od Bitcoina.



Slažem se sa svime.
Trebalo mi je 2 godine da sve ovo i sam zaključim. Previše se petljala nostalgija u razum.
Go to Top of Page

calvin
Starting Member



43 Posts

Member since 08/11/2015

Posted - 21/12/2020 : 20:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send calvin a Private Message  Reply with Quote
Ocekivao sam komentare na Wookyeve aukcije. Prvi broj je otisao za "tricavih" 2800 kn.

Edited by - calvin on 21/12/2020 21:04:29
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2020 : 20:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Prije 10 dana za 7 tisuca i 'dvista'.
Prije 7 dana za 4 tisuce.
Veceras samo 2 i osamsto.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

calvin
Starting Member



43 Posts

Member since 08/11/2015

Posted - 21/12/2020 : 21:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send calvin a Private Message  Reply with Quote
Da, totalno bezveze sta se sve izdesavalo. Meni je i ova cijena od 2800 kn previsoka. Nadam se povratku u realnost od nekih 1000 kn za prvi broj :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2020 : 21:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A cuj, inflacija, ocito. Doslovno i figurativno, dapace. No bilo kako bilo Grupa TNT, u lijepom stanju nije ispod 200 eura. To mu je najniza vrijednost.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

calvin
Starting Member



43 Posts

Member since 08/11/2015

Posted - 21/12/2020 : 21:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send calvin a Private Message  Reply with Quote
Good to know!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000