forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Veliki Mrtvac 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 17/12/2020 : 11:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
PRVI TALAS NOVOGODIŠNJE STRIPOMANIJE!

„VELIKI MRTVAC 2“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 2.000 dinara



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 264
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT


PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Veliki%20Mrtvac%20Drugi%20tom.pdf

SVET JE UNIŠTEN, ALI POTRAGA ZA ISTINOM NE POSUSTAJE.

PREŽIVEVŠI ZEMLJOTRES koji je uništio Pariz, Polina i Gael na sve načine pokušavaju da se vrate u Bretanju. Usput se sreću s podozrivim i agresivnim sunarodnicima, koji se sve više udaljuju jedni od drugih i bivaju sve preplašeniji. Situacija iz trena u tren postaje sve gora i uopšte nije lako dospeti do Bretanje... u kojoj je, kao i u ostatku sveta, sve uništeno. Tamo Blanš, koja se probija kroz ruševine sa Ervanom, polako otkriva prirodu veze koja je spaja s Tamom, čudnovatim dečakom iz drugog sveta. Za to vreme, Ervan ispituje obim njenih uznemirujućih moći...

Uzbudljiva postapokaliptična avantura u dva sveta nastavlja se dok protagonisti, suočeni s dramatičnom sudbinom, pokušavaju da povežu deliće zagonetke koja je dovela do velikog uništenja.

„Veliki Mrtvac 2“ na Letećem je startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu (radnim danima do 17 časova) i na našem sajtu po ceni od 2.000 dinara, od petka, 18. decembra, do nedelje, 27. decembra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.250 dinara, a u ostalim knjižarama 2.999 dinara.

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/01/2021 : 15:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ovo onomad u Stripoteci, i sem prvog albuma ostalo me nikad nije previše impresioniralo. Sad, na novo čitanje ovih integrala, nisam mnogo promenio mišljenje. Ovo mi je najslabije delo gde je Loisel umešan. Obe ženske su antipatične, Ervan nekako nedorečen i tunjav, Sveštenica potpuno neizrađen lik. Mala Blanša je jedina interesantna pojava u stripu. Sama priča se razvlači od kraja prvog toma do pred kraj drugog ko testo. Sam Mali svet sem u startu nema ništa posebno fantastično, sve i svi se ponašaju kao i ovde. Možda sam se nadao/očekivao da će biti barem kao u Avataru upoznavanje Pandore, ovde toga nema i sve se vrti ko u nekom prosečnom trileru na ovom (Velikom) svetu.
6/10

Edited by - Red Marquis on 03/01/2021 15:44:31
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/01/2021 : 17:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Recenzija by koze123


https://www.stripovi.com/recenzije/velika-smrt-kolorka-132-veliki-mrtvac/2569/

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2021 : 06:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uf baš sam razocaran! Prva 4 albuma su bila zanimljiva i držala su neki nivo i obećavala da ce u preostalih 4 doci do neke kulminacije odnosa likova, zapleta i dublje karakterizacije. Medjutim druga polovina stripa je vrtenje u krug jednog te istog u 4 albuma, Ervan se nateže s Blanš koja čini užasne stvari, dok se Polina i Gael probijaju sto godina od Pariza do Bretanje. Polinin i Gaelin put i jeste interesantan donekle, ali nije to to kad nisi ni na koj način vezan za likove niti za njihove sudbine. Blanš od ociglednog negativca, na kraju se pretvara u ,,pozitivca" ?? kada scenaristi potpuno glupo odluče da prekopiraju kraj filma Interstelar Kristofera Nolana. Ona je kao iskupljena? Posle svih zlodela sto na planetarnom makro nivou sto na mikro nivou (ubistvo komšinice, čitave one porodice i na kraju prijatelja koji voli marihuanu)

Navikao sam da u francuskim stripovima ne zameram kraj stripa autorima, jer često kraj ne bude na istom nivou kao ostatak stripa. Ali ovde moram da kazem da kraj ne da je loš, nego je uzasan. I ja nisam razumeo kad to i kako je Gael zatrudnela sa Ervanom? I još bolje pitanje zašto?

Mali svet nikako nije definisan, niti uloga onih sveštenica, niti Makar, sve je ispalo potpuno glupo i bez ikakvog smisla. I kao sto koze reče u recenziji ako su naš svet i mali svet povezani , zar ne bi trebalo zbog svih katastrofa na zemlji da bude loša sitaucija u Malom svetu.

Baš me je razočaroa i čak razbesneo ovaj serijal.

Pozitivne strane stripa su to da je pitak, lako se čita, Gael je interesantan lik, crtez je vrlo dobar iako ume da deluje donekle sterilno. I prva 4 albuma su sveukupno jako dobra, apokalipsa kako je u pocetku prikazana ne izgleda daleko drugačije od onoga kako naš svet izgleda prethodnih par godina (a ppslednjih godinu i po pogotovo). Ali očekivao sam neko iskupljenje i spasavanje sveta da ce nam makar to biti prikazano, a ne da nam se to prepriča kroz zbrzane didaskalije na kraju stripa.

Veliko razočarenje i ne preporučujem ovaj strip.

Pohvala za ČK odlično izdanje, štampano u rotografici. A verujem i da je Fibrino urađeno izuzetno kvalitetno kao i sve ostale kolorke koje imam.

5/10 na mišiće
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000