forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Bluberi 2, 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 22/12/2020 : 10:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
DRUGI TALAS NOVOGODIŠNJE STRIPOMANIJE 23–27. 12. 2020!

BLUBERI 2 i 3 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara po tomu



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 160
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Bluberi%202%20tom.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 168
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Bluberi%203%20tom.pdf

MAJKL STIV DONOVAN BLUBERI je čovek sklon ispadima i upadanju u nevolje. Sin je bogatog južnjačkog plantažera, ali sticajem dramatičnih okolnosti završava u američkoj vojsci, gde brzo dolazi do čina poručnika. Bluberi je osobenjak nemirnog duha, znatiželjan i smeo, sklon avanturi i kocki, često grub i beskompromisan, ali, kad zatreba, pravičan i častan... Dosledan je u izvrdavanju autoriteta i vođenju ličnih ratova, i u svojim avanturama – često u društvu prijatelja, među kojima su Džimi Maklur i Red Nek – susreće se s raznim zloćudnim revolverašima i indijanskim pljačkašima, ali i sa istorijskim ličnostima: Vajatom Erpom, Dokom Holidejom, Džeronimom, Kočizom i drugima.

Bluberi je remek-delo francusko-belgijske škole stripa i, po mišljenju mnogih, najbolji vestern strip svih vremena. Kroz uzbudljive epizode, koje je većim delom napisao slavni belgijski scenarista Žan-Mišel Šarlije, pratimo kreativni razvoj Žana Žiroa, jednog od najznačajnijih svetskih crtača stripa, od njegove rane faze, u kojoj je još tragao za pravim likovnim izrazom, do vizuelno raskošnih zrelih radova. Nastao davne 1963, Bluberi i dalje postavlja veoma visoka merila u svom žanru i stripu uopšte.


„Bluberi 2“ i „Bluberi 3“ na Letećem su startu u okviru NOVOGODIŠNJE STRIPOMANIJE u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu (radnim danima do 20 časova) i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara po tomu, od srede, 23. decembra, do nedelje, 27. decembra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara po tomu.

Edited by - Melusine on 22/12/2020 15:45:19

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/12/2020 : 10:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Bluberijada, može, daj još. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12901 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/12/2020 : 11:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Bravo.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/12/2020 : 12:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Divno. Samo cepajte Bluba!
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 22/12/2020 : 15:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Bravo. Preko noci vec imao ⅓ Bluberija.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 22/12/2020 : 20:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Bravo !!!
Samo gruvajte...

Carpe diem
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/12/2020 : 23:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ma bravo čarobnjaci, samo nastavite tim tempom i dajte nam uskoro i umpah paha, plave bluze, a ako može i taličnog :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 23/12/2020 : 06:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Praznik za oči!
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 28/12/2020 : 19:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao drugi ntegral. Bolji je od prvog ali idalje mi nije to to. Mogu reći da sam iznenađen sa dodatnim tekstovima i slikama na početku, mislio sam da će biti samo u prvom integralu ali su i u drugom i u trecem.

Edited by - Mozes77 on 28/12/2020 19:37:44
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 29/12/2020 : 20:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ma bravo čarobnjaci, samo nastavite tim tempom i dajte nam uskoro i umpah paha, plave bluze, a ako može i taličnog :)



Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/03/2021 : 10:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mozes77

Pročitao drugi ntegral. Bolji je od prvog ali idalje mi nije to to. Mogu reći da sam iznenađen sa dodatnim tekstovima i slikama na početku, mislio sam da će biti samo u prvom integralu ali su i u drugom i u trecem.



+1
Baš tako, kada se završi ova prva veća priča ide jedna priča koja je cijela u jednoj epizodi i tu je kvaliteta malo viša, te i u slijedećoj većoj koja se ne završava ni u trećem integralu...ali to nije to.
Moram priznat da sam od silnog hvaljenja ovog junaka očekivao puno više, što od crteža, što od sam priče i scenarija. Jednostavno je način pripovjedanja zastario, prva velika priča me podsjetlia na Raymondovog Flash Gordona gdje se previše toga opisuje u tekstu što mi nekako ubija čar...kao da nas scenarista smatra nesposobnima da shvatimo što se dešava...a crtež je OK, ali IMHO ni blizu onoga što je jedan od najboljih crtača napravio u npr Inkalu.

Meni je ovo uvjerljivo najslabiji BD western koji sam čitao.
Odmah nakon njega sam slistio i Komanču 2 i 3 i meni je to osjetno bolji serijal, vidjet ćemo kako budu išli dalje.

Sad čekam napade od strane Peye, Antoana i ne znam ko je još veliki ljubitelj Blubača.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/03/2021 : 10:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A tako ti je to kad prvi put čitaš Blueberryja u 2021 godini.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 14/03/2021 : 11:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Jel moze neki popis koliko uopste ima Bluberija ukupno, i neko pojasnjenje sta je porucnik Bluberi, mladi Bluberi itd. Kojim se redom cita? Hvala
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2021 : 12:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Sad čekam napade od strane Peye, Antoana i ne znam ko je još veliki ljubitelj Blubača.



Zašto bih te napadao?

Uživaj u onome što ti paše i ne razmišljaj o tome što će drugi reći.

Oba serijala su (većim dijelom) vrhunski BD klasici.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/03/2021 : 12:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Jel moze neki popis koliko uopste ima Bluberija ukupno, i neko pojasnjenje sta je porucnik Bluberi, mladi Bluberi itd. Kojim se redom cita? Hvala


Čitaj Blueberrija a mladost i marshall zanemari.Evo sad ovi integrali od ČĶ.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/03/2021 : 12:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Mozes77

Pročitao drugi ntegral. Bolji je od prvog ali idalje mi nije to to. Mogu reći da sam iznenađen sa dodatnim tekstovima i slikama na početku, mislio sam da će biti samo u prvom integralu ali su i u drugom i u trecem.



+1
Baš tako, kada se završi ova prva veća priča ide jedna priča koja je cijela u jednoj epizodi i tu je kvaliteta malo viša, te i u slijedećoj većoj koja se ne završava ni u trećem integralu...ali to nije to.
Moram priznat da sam od silnog hvaljenja ovog junaka očekivao puno više, što od crteža, što od sam priče i scenarija. Jednostavno je način pripovjedanja zastario, prva velika priča me podsjetlia na Raymondovog Flash Gordona gdje se previše toga opisuje u tekstu što mi nekako ubija čar...kao da nas scenarista smatra nesposobnima da shvatimo što se dešava...a crtež je OK, ali IMHO ni blizu onoga što je jedan od najboljih crtača napravio u npr Inkalu.

Meni je ovo uvjerljivo najslabiji BD western koji sam čitao.
Odmah nakon njega sam slistio i Komanču 2 i 3 i meni je to osjetno bolji serijal, vidjet ćemo kako budu išli dalje.

Sad čekam napade od strane Peye, Antoana i ne znam ko je još veliki ljubitelj Blubača.


Prvih pet epizoda su, ajmo reći, cjelina... šesta je samostalna a ona je valjda u drugom integralu koji se spominje. U prva dva integrala Giraud se tražio ( mada je to sasvim solidan crtež )... već od sedme epizode osjetno je bolje i tako je stvorena legenda i jedan od najboljih strip serijala ikad.
Od trećeg integrala nema više samostalnih priča ( ako dobro pamtim ) osim što kao rudarskog diptiha ( epizode 11 i 12 ). Sve ostalo su dvije narativne cjeline... Jedna prati zavjeru sa generalom McAlisterom ( jel' se tako zvao? ) a druga bijeg Apača.

A ono, uspoređivati početak i zenit karijere nije baš argument mada Inkal nije ni blizu da dostigne broj reizdanja kao Blueberry... ma koliko god bija sjajan ( i klasik of kors ).

Usput, da ne bude krivica samo na spomenutim kolegama preuzet ću dio tereta izjavom... tko, čak i na osnovu samo prvih 6 epizoda, izjavi da je ovo najslabiji BD koji je čitao... taj je zalutao u stripove i samo ga izvlači činjenica da je pročitao još samo Comanchu ( gdje se možemo složiti da je bolji strip od uvodnih Blueberryjevih epizoda... čak i ne samo od uvodnih ali je trostruko kraći serijal pa je to olakotna okolnost ).

Aj sad opleti

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2021 : 12:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Jel moze neki popis koliko uopste ima Bluberija ukupno, i neko pojasnjenje sta je porucnik Bluberi, mladi Bluberi itd. Kojim se redom cita? Hvala



Regularne serije ima 28 komada bez Apaša koji je kao više kao zbirka isječaka iz prošlosti/mladosti Blueberryja:

https://www.bedetheque.com/albums-1-BD-Blueberry.html

Ta regularna serija bi trebala ići u 10 integrala od ČK.

Sam serijal je krenuo u magazinu Pilote od 31.10.1963.

Mladi Blueberry je spin-off koji je imao 3 albuma od originalnih autora (Charlier i Giraud), a pokrenut je 1968. Ostalo su radili drugi i ima ih ukupno 21 album. Može se čitati nezavisno od glavnog serijala.

https://www.bedetheque.com/albums-1621-BD-Blueberry-La-Jeunesse-de.html

Ima još jedan spin-off Marshal Blueberry koji se sastoji od 3 albuma i također se može čitati nezavisno od glavnog serijala:

https://www.bedetheque.com/albums-74-BD-Blueberry-Marshal.html


Ako znaš engleski (ako ne uključi prevoditelja) ovdje ti je dobar tekst o Blubiši gdje je sve objašnjeno:

https://en.wikipedia.org/wiki/Blueberry_(comics)


Edited by - Peyo on 14/03/2021 12:52:49
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/03/2021 : 15:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by DiSkAcH

[quote]Originally posted by Mozes77


Prvih pet epizoda su, ajmo reći, cjelina... šesta je samostalna a ona je valjda u drugom integralu koji se spominje. U prva dva integrala Giraud se tražio ( mada je to sasvim solidan crtež )... već od sedme epizode osjetno je bolje i tako je stvorena legenda i jedan od najboljih strip serijala ikad.
Od trećeg integrala nema više samostalnih priča ( ako dobro pamtim ) osim što kao rudarskog diptiha ( epizode 11 i 12 ). Sve ostalo su dvije narativne cjeline... Jedna prati zavjeru sa generalom McAlisterom ( jel' se tako zvao? ) a druga bijeg Apača.

A ono, uspoređivati početak i zenit karijere nije baš argument mada Inkal nije ni blizu da dostigne broj reizdanja kao Blueberry... ma koliko god bija sjajan ( i klasik of kors ).

Usput, da ne bude krivica samo na spomenutim kolegama preuzet ću dio tereta izjavom... tko, čak i na osnovu samo prvih 6 epizoda, izjavi da je ovo najslabiji BD koji je čitao... taj je zalutao u stripove i samo ga izvlači činjenica da je pročitao još samo Comanchu ( gdje se možemo složiti da je bolji strip od uvodnih Blueberryjevih epizoda... čak i ne samo od uvodnih ali je trostruko kraći serijal pa je to olakotna okolnost ).

Aj sad opleti



Ili nisi dobro pročitao, ili ja nisam dobro napisao.
Dakle, mislio sam da mi je ovo najslabiji BD Western koji sam čitao, a upravo sam se sjetio Mirisa gladnih dječaka...dakle, tu ispravljam i tebe i sebe (Dječaci kreću dobro, ali kraj...).
Drugo nisam čitao 6 epizoda Bluba i Comanche, nego ovih 9 do sada izašlih, i po tome donosim zaključak.
Što se crteža tiče da znam da su mu to početci, zab sam to napomenut kao što sam napomenuo da je problem sa Blubom u starom načinu pripovjedanja, po meni strip jednostavno nije baš toliko dobro ostario, i vj sam se krivo izrazio, ali fascinantno je koliko je Moebius napredovao kao crtač.
EDIT: Eh da, a vidiš kod Hermann-a je zapravo obrnuto, jelda, on je u Comanche-i bio u top formi, dok je sada pod stare dane dosta slabiji, ali meni svejedno jako drag.
O prodaji nebi, to meni osobno nije nikakvo mjerilo, samo koliko se što meni svidi.
Svejedno ću kupiti i daljnje integrale i nadam se da će mi se kasnije epizode više svidjeti.

A od BD westerna sam čitao:
Maršal Bass
Pogrebnik
Stern
Čovjek koji nije volio vatreno oružje
Miris gladnih dječaka
Bouncer
Blueberry-a
Comanche-u
Možda sam nešto i zaboravio.

Nostalgija je zeznuta stvar, i ja sam bio zapamtio Raymondovog Flash Gordona kao nešto najbolje od SF stripa, nabavio odlično Titanovo izdanje i baš se jako razočarao.
Ne mislim ja ništa loše, samo kažem da mi ovaj serijal nije legao kao moderniji westerni.

@Peyo: E pa to je to, po meni pravi način razmišljanja.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje dok ne vrijeđa nikoga, a ja se nadam da nikog nisam uvrjedio jer mi to i nije bila namjera, samo sam napisao svoje iskreno mišljenje, a tebe i Antoa sam spomenuo jer znam da volite Bluba.

EDIT: Peyo, sada vidim da pišeš o 10 integrala Bluba od ČK, 9 ih je (tj bit će ih 9). I sami su to napisali u predgovorima u integralima.
Mislim da je jedan integral deblji za 1 epizodu, a da je jedna epizoda izbačena jer je samo prisjećanje prošlih epizoda (za ovu recap epizodu nisam siguran, pa me slobodno ispravi).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/03/2021 16:02:02
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/03/2021 : 16:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa di Bouncera isprid Borovnice?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/03/2021 : 16:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa di Bouncera isprid Borovnice?



A ja sam ti Jodo-Believer i nema mi pomoći.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/03/2021 : 16:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Svi ovi stripovi koje si nabrojao su vrlo dobri do odlični ali pravilno si primjetio - u usporedbi sa Blueberrijem ama baš svi su superiorni čitateljima koji nemaju razvijen sentiment nostalgije ili nisu fanovi vesterna. A koliko sam shvatio ti spadaš među takve, tako da čisto sumnjam da će ti biti dobro bilo što prije recimo 17. Slomljeni nos.
Davno sam čitao ali znam da mi je na tom albumu bio efekt skroz modernog pripovjedanja.
Probaj baciti oko napreskokce pa vidi, taj album je baš nekako Bouncerovski. Odnosno Bouncer je Slomljeno nosav.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 14/03/2021 : 16:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
DiSkAcH ako se ne varam voli SF stvari, pa me i ne čudi da ne voli sok od borovnice.

A Miris gladnih dečaka i Bouncer ne mogu ni u jednoj kategoriji da budu superiorniji čitateljima no Blueberry. Sem u onoj veoma brojnoj grupaciji "Čitatelji operisani od ukusa"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/03/2021 : 18:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Baš tako, kada se završi ova prva veća priča ide jedna priča koja je cijela u jednoj epizodi i tu je kvaliteta malo viša, te i u slijedećoj većoj koja se ne završava ni u trećem integralu...ali to nije to.
Moram priznat da sam od silnog hvaljenja ovog junaka očekivao puno više, što od crteža, što od sam priče i scenarija. Jednostavno je način pripovjedanja zastario, prva velika priča me podsjetlia na Raymondovog Flash Gordona gdje se previše toga opisuje u tekstu što mi nekako ubija čar...kao da nas scenarista smatra nesposobnima da shvatimo što se dešava...a crtež je OK, ali IMHO ni blizu onoga što je jedan od najboljih crtača napravio u npr Inkalu.

Meni je ovo uvjerljivo najslabiji BD western koji sam čitao.
Odmah nakon njega sam slistio i Komanču 2 i 3 i meni je to osjetno bolji serijal, vidjet ćemo kako budu išli dalje.

Sad čekam napade od strane Peye, Antoana i ne znam ko je još veliki ljubitelj Blubača.


1.ma opušteno - nekome su Nadzirači loši,nekome Džeremaja,nekome Natan Never...što bi tu Bluberi bio izuzetak?

2.volim kaubojce i posedujem sve te vestern klasike,ali poručnik Bluberi je na prvom mestu;tek onda idu Komanča,Ken pa prazno mesto,pa ostali.Takav spoj crteža i priče uz predobru atmosferu,sreo sam još kod tek nekolicine stripova.

3.nikakav problem što ti Blub nije legao:
3.a) očekivanje je jebena stvar - nekad ne očekuješ ništa,pa ti se strip koji ti se ne bi toliko dopao,svidi još više.A nekad su prevelika,pa nešto što zaista valja,i kasnije te čak i oduševi,na prvu loptu ti ne legne,jer si očekivao previše.

3.b)ne odustaj od Bluba;kapiram te ja savršeno da ti ovo nije sad čučnulo.Ali veruj mi,ciklus Balade o blagu,pa sve naviše,ima da ti se dopadnu,i to izuzetno.U tom sam ubeđen.Kad budeš pročitao recimo Anđeosko lice,usraćeš se koliko je dobar strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/03/2021 : 18:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ocekivanja kod bluba treba imati od epizode 11, ovo pre je zanimljivo samo ljubiteljima
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2021 : 19:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
EDIT: Peyo, sada vidim da pišeš o 10 integrala Bluba od ČK, 9 ih je (tj bit će ih 9). I sami su to napisali u predgovorima u integralima.
Mislim da je jedan integral deblji za 1 epizodu, a da je jedna epizoda izbačena jer je samo prisjećanje prošlih epizoda (za ovu recap epizodu nisam siguran, pa me slobodno ispravi).



U pravu si, zaboravio sam na to, a ostalo mi ovo u pamćenju:



Deseti (nulti) je ovaj specijalni integral koji je zapravo dio četvrtog integrala pa me to zavaralo:

https://www.dargaud.com/bd/blueberry/blueberry-integrales/blueberry-integrales-tome-0-les-monts-de-la-superstition
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2021 : 19:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
3.b)ne odustaj od Bluba;kapiram te ja savršeno da ti ovo nije sad čučnulo.Ali veruj mi,ciklus Balade o blagu,pa sve naviše,ima da ti se dopadnu,i to izuzetno.U tom sam ubeđen.Kad budeš pročitao recimo Anđeosko lice,usraćeš se koliko je dobar strip.



Potpisujem.

DiSkAcH ne odustaj od Bluba, nećeš se pokajati.

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000