forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex kolor 10 - Kratke priče
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Strip-Agent
New Member

266 Posts

Member since 27/10/2016

Posted - 22/12/2020 : 18:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Strip-Agent a Private Message  Reply with Quote
Čuo je čovjek nešto, pa ide provjeriti...



Scenarij: Testi, Rauch, Barbieri, Boselli, Burattini

Crtež: Bocci, Dotti, Laurenti, Rubini, Venturi

Broj originala 10.

Već dostupno n ashop.strip-agent.hr i u SnK

Uskoro na kioscima i u ostalim striparnicama!

Altairfan
Junior Member



449 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 22/12/2020 : 18:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote
Bravo .
To se traži .
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/12/2020 : 18:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ako me oci dobro sluze naslovnicu potpisuje Gary Frank..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/12/2020 : 20:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Odlično.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Damir82
New Member



131 Posts

Member since 02/06/2019

Posted - 22/12/2020 : 21:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Damir82 a Private Message  Reply with Quote
Super,odlična vijest,to se čeka!
Go to Top of Page

Damir82
New Member



131 Posts

Member since 02/06/2019

Posted - 29/12/2020 : 18:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Damir82 a Private Message  Reply with Quote
Stigao na kioske
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2020 : 18:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Ako me oci dobro sluze naslovnicu potpisuje Gary Frank..



Jep.
Baš me zanima kako je on došao do angažmana u Bonelliju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/12/2020 : 19:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by brni

Ako me oci dobro sluze naslovnicu potpisuje Gary Frank..



Jep.
Baš me zanima kako je on došao do angažmana u Bonelliju.



Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/12/2020 : 19:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Laurenti crta Texa?🤨
Nikad cuo za Gary Franka!🤨

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2020 : 20:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Nikad cuo za Gary Franka!🤨



Radi isključivo na američkom tržištu, zadnjih 10ak godina se najčešće povezuje sa Supermanovim stripovima. Meni inače jedan od najdražih crtača koji su radili na Supermanu, ima prelijep stil.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/12/2020 : 21:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Meni je bija dobar na Supsu i Shazamu, a jos ga pamtim tamo iz Planet Hulk i Davidove Supergirl, dosta je napredova od tog vremena..njegov homage Reevu je genijalan..

Nego da se vratimo na temu dosad sam procita prvih 5 kolorki i mogu reci da je to sasvim pristojan serijal, najbolja prica mi je Bijeli vrac, posebice mi se svidija Ticcijev crtez koji ovako koloriran dobiva skroz drugu dimenziju, i medju ovim kratkim pricama nadje se zanimljivog materijala..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 29/12/2020 21:11:43
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/12/2020 : 21:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Odličan je i na Midnight Nation, preporučam ako nisi čitao. Doduše, ne striktno zbog Franka, već zbog odlične priče koju je Straczynski ispričao.
Eto, gotov sam s offtopicom

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/12/2020 : 21:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Odličan je i na Midnight Nation, preporučam ako nisi čitao. Doduše, ne striktno zbog Franka, već zbog odlične priče koju je Straczynski ispričao.
Eto, gotov sam s offtopicom



Kad se "ameri" nadju na texu , poznat mi je Midnight Nation ali ga nisam cita, svakako cu mu dati sansu jer mi jms isto dobar pisac..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 29/12/2020 21:24:02
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/12/2020 : 19:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Prve tri priče su me ugodno iznenadile i pokazuju kako se ova kratka forma može dobro iskoristiti. S druge strane, zadnje dvije priče su baš loše. Testijeva je još idejno ok, ali je zaštekala u izvedbi i to pogotovo u vizualnom djelu. Ne znam kakav je inače taj Laurenti, ali meni je ovo jako slabo. Burattinijeva priča je pak koma. Šteta, mogao je ovo biti najbolji kolorac do sada.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 30/12/2020 19:18:40
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/12/2020 : 19:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moj dozivljaj citanja od pre vise od 2 godine:

quote:
Originally posted by going going

Dnevnik citanja




Tex Color fest #10 po italijanskoj numeraciji, Veseli cetvrtak: Obojeni program #14

*nema spojlera*

U ovom kolorfestu nas ocekuje 5 kratkih prica i iako me je prethodni teksov kolorfest kratkih prica odusevio (originalni #6) ovaj barem scenaristicki nije ostavio takav utisak na mene.

Meskalero bez lica Rauch/Alessandro Bocci
ni po cemu posebna prica, zaboravljiva, a i cini mi se da Bocciju ne lezi previse dobro likovi Teksa i Karsona a ni western okruzenje, prolazna ocena jer epizoda nije dosadna (a nije dosadna samo zbog svoje duzine) sveukupan utisak: 5/10

Rio Kemado Mauro Boselli/Maurizio Dotti
Bosseli u pokusaju da napravi epsku porodicnu sagu ne uspeva bas najbolje sto zbog par prostih scenaristickih resenja, sto zbog premalog broja strana i odsustva vecih ambicija kod ovog scenarija. Dotti odlican! sveukupan utisak 6/10

Krpeni konj Luca Barbieri/Walter Venturi
Na svega petnaest strana i uz minimalnu upotrebu teksta Barbieri nam je ponudio brzu, jasnu,vrlo direktnu i zbog toga osvezavajucu osvetnicku pricu. Venturi se lepo snasao na Teksu. sveukupni utisak 8/10

Prijatelji do smrti Francesco Testi/Mauro Laurenti
Ko bi rekao da ce Francesco Testi - novajlija i izuzetno mlad scenarista u Boneliju, autor nedavno objavljenog nedela zvanog najnoviji Zagor specijal Stvorenja iz tame - napisati najbolju epizodu u ovom kolorfestu pored proverenih imena kao sto su Bosseli, Rauch i Burattini. Ubacivanje Teksove odmetnicke proslosti dok mu je nerazdvojni kompanjon bio verni Dinamit je samo dodatni plus na zanimljivu i interesantnu pricu o zlom ,,vlasniku" grada. Leprsavom Laurentiju je itekako prijala ova ekskurzija na Teksu, pa mi se cini da se dodatno potrudio u odnosu na ono koliko daje sebe na Zagoru, a i kolor mu je lepo legao. sveukupni utisak 8,5/10

Cupakabre! Moreno Burattini/Michele Rubini
Dobili smo jos jednom priliku da vidimo uspesnu saradnju ove dvojice autora ali na zalost ne na Zagoru (gde su napravili sjajnu epizodu Kameni div) vec na Teksu Vileru. Fina pricica sa dosta akcije i atraktivnim neprijateljima, fin kraj. Rubini crtacki najjaci u ovom kolorfestu a to nije mala stvar za reci pored crtackih giganta kao sto su Dotti i Bocci. Rubini je trenutno verovatno najkvalitetniji crtac na Teksu. Nikad necu prezaliti sto su ga oteli sa Zagora. sveukupni utisak 8/10

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/12/2020 : 23:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Skroz suprotni utisci. Slažemo se jedino za Krpenog konja. Stvarno efektna epizoda, a bila bi još efektnija da je Barbieri i u drugoj polovici srezao tekst. Kartanje se moglo prikazati samo kroz poglede i onda uleti Tex s nekom opakom replikom i pobije ih. Bilo mi je šokantno kako na kraju zapali kolibu i pusti leševe da izgore, brutalniji je ovdje nego inače.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/01/2021 : 17:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ako nešto ne fali u Texovim kolorcima sa kratkim priča onda je to dobar crtež. Dobar Bocci, malo je smanjio sa šrafurom pa su mu likovi manje ukočeni, standardni Dotti i, meni, izvrstan Rubini. Čak je i Laurenti ispao solidan, kao nekakav oldskul crtač. Venturi je izrazito lošiji ali se je i on potrudio i korektno obavio posao.
Što se tiče priča, Rauch, Boselli i Testi gotovo ujednačeni. Korentne priče ali ni po čemu posebno zanimljive. Još mi je Testijeva najbolja jer je to "razvlačenje" na 32 stranice najbolje napravio dok je Boselli nadrobio toga za 96 stranica.
Krpeni konj je najkraća i najefektnija i time pokazuje koliko bi i ove ostale tri bili bolje kad bi ih se skratilo nepotrebnog teksta i obrata. Slažem se sa Shanerom da je lako mogla biti još i bolja.
Burattinijeva je slična ovima prethodim trima ali ubacuje jedan fantastičan element. Dosta hrabro i kako ga prati dobar crtež to izgleda bolje. Čupakabre, koliko god dobro nacrtano malo na kraju ispadaju neozbiljne, bilo bi bolje da su bili cijelo vrijeme samo sjene. Ali kako se radi o Buretu, dobro da nisu ispali odmetnuti Indijanci.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/01/2021 : 20:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ako nešto ne fali u Texovim kolorcima sa kratkim priča onda je to dobar crtež. Dobar Bocci, malo je smanjio sa šrafurom pa su mu likovi manje ukočeni, standardni Dotti i, meni, izvrstan Rubini. Čak je i Laurenti ispao solidan, kao nekakav oldskul crtač. Venturi je izrazito lošiji ali se je i on potrudio i korektno obavio posao.
Što se tiče priča, Rauch, Boselli i Testi gotovo ujednačeni. Korentne priče ali ni po čemu posebno zanimljive. Još mi je Testijeva najbolja jer je to "razvlačenje" na 32 stranice najbolje napravio dok je Boselli nadrobio toga za 96 stranica.
Krpeni konj je najkraća i najefektnija i time pokazuje koliko bi i ove ostale tri bili bolje kad bi ih se skratilo nepotrebnog teksta i obrata. Slažem se sa Shanerom da je lako mogla biti još i bolja.
Burattinijeva je slična ovima prethodim trima ali ubacuje jedan fantastičan element. Dosta hrabro i kako ga prati dobar crtež to izgleda bolje. Čupakabre, koliko god dobro nacrtano malo na kraju ispadaju neozbiljne, bilo bi bolje da su bili cijelo vrijeme samo sjene. Ali kako se radi o Buretu, dobro da nisu ispali odmetnuti Indijanci.




Odlican osvrt. Umnogome se slazemo.
Burattini se neobicno dobro snasao ubacivsi natprirodne elemente u Teksa, a Rubinijev vrhunski crtez toj prici jos vise daje na autoritetu.
Bosselijev problem upravo to nadrobio je materijala za 96 stranica a morao je da zgusne sve u 30ak.

quote:

Ali kako se radi o Buretu, dobro da nisu ispali odmetnuti Indijanci.



Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 13:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Prve kratke priče u Kolornom Teksu su mi bile slabe;naredne nešto bolje,a ove,treće,su mi pokazale da i Teksova kratka forma može da bude dobra.

Rauch&Bocci - Mescalero bez lica - mlaka priča sa dobrim crtežom,na trenutke ukočenim 2.5/5

Bosseli&Dotti - Rio Qumedao - e baš mi se svidela ova epizoda;sa jedne strane,volim te pitke limunadice,romantika+vestern,pa još kad ima i dece kao protagonista,u srce me udara.Mislim da mi je u samoj završnici zatitrala suza u oku;Doti sjajan 4.5/5

Barbieri&Venturi - Krpeni konj - Teks kao Panišer;kratko ali efektno.I kao što rekoh,pojavljivanje dece,pa još kao žrtava ima kod mene dodatnu,jaku emociju.Venturi začuđujuće,korektno odradio posao 4.5/5

Testi&Laurenti - Prijatelji do groba - baš fina pričica i Laurentijev crtež koji me je razočarao,sve u svemu sasvim ok 3.5/5

Burattini&Rubini - Čupakabre - dobro je,mislio da sam da će Bure nešto skroz zasrati,ali nije;ništa specijalno,ali prija malo fantazije na Teksu;sa druge strane Rubini pokidao 3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000