forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Snježne Bonelli priče
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/12/2020 : 16:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
I meni je inace zima najdraze dobA, Ali Samo ona prava sa snijegom a ne ovih zadnjih 20 blatnih zima. Zato cesto bjezim u planine da nadjem nesto od tog ugodaja
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/12/2020 : 16:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Tex ima hrpu priča gdje se pojavljuje snijeg, prvi put u serijalu već u broju 11, kanadska avantura (LMS 62, SA KL 14, LL KB 6).

Još neke ZS: ZS 493, 574, 856/857, 869, 871/872, 991/992, 1075/1078

SD 15/18, 32/34, 43/44, 45/47

LU 77/78, 115/116, 122/124, 126/128

Vč 44/45, 48/49

LL 5 Poruka Dakota

LL 48 Cruzadov znak

LL 55 Ljudska lovina

LL 81 Dezerter

LL 96 Zlato planina San Juan

LL 111 Zamka u snijegu

Prvi Texov almanah Balada o Zekeu Colteru, vrhunska priča i četvrti Texov LL album Izazov u Montani, VČ Veliki Teks 2


Vjerovao sam da ćeš ti doći i javiti se za svog Texa, hvala ti puno na ovom popisu

quote:
Originally posted by pcoro

I Parlovljev Teks ako neko vec nije rekao. I onaj Mister No na Antarktici i onaj Ledena tamnica..

Reem, igraliste ti je zakon


Hvala Pcoro :)

Tako je u vezi Mister Noa, te brojeve sam isto ovih dana nabavio, jedino mi fali ta sveska "Ledena tamnica" da kompletiram tu priču, ali ona je već negdje na putu. "Ledeni pakao" priča mi se isto svidjela nakon prvog čitanja, imala je u pojedinim momentima tu atmosferu Carpenterovog "Stvora".


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/12/2020 : 18:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Taj scenarij je nadahnut Po istinitoj prici
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2020 : 19:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicna tema Reem! Voleo bih kad bi kod Zagija objavljivali malo cesce zimske epizode. Ne mora svake godine u decembru/januaru da izadje zimska prica ali malo cesce bi svakako bilo bolje, jer one nose jednu posebnu atmosferu i drugaciji crtez.

Od zimskih Zagorovih prica najvise mi je u secanju Covek s puskom, sjajna Burattinijeva i Ferrijeva prica, Snezni sokolovi su praznicni klasik, a ni ova Lavina nije losa.
Ima i Maxi Smrtonosna utrka ne mogu da se setim da li sam video vec na ovom topiku tu naslovnu stranu.


Zatim Nestali istrazivac se odvija u arktickom podrucju, a i nedavna prica Newfoundland se dogadja na ledenom severu i ima donekle slicnu premisu kao i Nestali istrazivac. Nije bilo u poslednje vreme nekih velikih, bitnih zimskih prica na Zagoru.

Edit: E da i Demonska knjiga/Kljucevi pakla i Kameni div, redovna serija 506-507 su odlicne zimske price.

Edited by - going going on 26/12/2020 19:56:25
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/12/2020 : 21:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Taj scenarij je nadahnut Po istinitoj prici


Aha, onom strašnom nesrećom urugvajske ragbi momčadi iz 1972., avionske nesreće u Andama.

quote:
Originally posted by going going

Odlicna tema Reem! Voleo bih kad bi kod Zagija objavljivali malo cesce zimske epizode. Ne mora svake godine u decembru/januaru da izadje zimska prica ali malo cesce bi svakako bilo bolje, jer one nose jednu posebnu atmosferu i drugaciji crtez.

Hvala ti Going Super su ti ovi prijedlozi, dosta tih priča i nisam čitao, tek slijedi upoznavanje. Zaista moram početi raditi popis u drugom postu, ljudi su već dosta naslova spomenuli i preporučili :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/12/2020 : 22:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ove epizode su za kraj godine. [url=https://postimg.cc/CBvSW3NF][/url]

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/12/2020 : 22:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Grrrrr....brrr...


Izvrsna tabla Jerry, iz koje je to epizode? Znaš da mi je Jaki preporučio jednog Nathana, evo slika ispod kojeg sam uzeo, možda je čak u njemu ta scena što si stavio. Tko bi rekao da ćemo se ja i Nathan susresti, eto, bolje ikad nego nikad




Je, to je baš taj strip.

Nathan u biti nema baš puno snježnih epizoda, ali su dosta upečatljive. Evo jedne od njih, tabla iz G11 "Crno srce", Nathan u Bijelom Gradu kao i sama prelijepa naslovnica.



Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/12/2020 : 22:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Lwood - odlično, pokušat ću i te epizode nabaviti, ako ne uspijem, barem digitalno pročitati Jer vidim da je ta priča skroz na kraju serijala (#249-250), dok Ludens dođe do toga, bit ću blizu penzije

@Jerry - baš lijepa tabla U takvim stvarima ja uživam u stripu, meni takvi detalji samo podižu vrijednost neke priče :) Jerry, ovo G, to si mislio na gigant, jel da?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/12/2020 : 23:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Je, to je gigant, a prethodi mu također zimska priča u regularcu NN SR 177 "Bijeli cirkus".



Od snježnih se još može izdvojiti ovaj dvodijelni regularac NN SR 183/184 "Arktička baza".

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/12/2020 : 23:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno Jerry Počeo sam u 2.postu teme raditi popis naslova koje su ljudi predložili u temi po junacima, pa će se naći i ove epizode da imamo sve na jednom mjestu One priče koje imaju svoju recenziju, stavljam kao link, pa će se moći klikom na te priče automatski otići na sajt gdje je dotična recenzija, one koje nemaju recenziju, biti će napisane "običnim" slovima.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/12/2020 : 02:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sjecam se "bela noc" od Texa… prosle godine prvi put procitao nastavak…

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tex-willer-tx-zs-594-bela-noc/9135/0/

Mozda je tex2 naveo ovaj broj…

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/12/2020 : 03:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote



https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/12/2020 : 06:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Sjecam se "bela noc" od Texa… prosle godine prvi put procitao nastavak…

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tex-willer-tx-zs-594-bela-noc/9135/0/

Mozda je tex2 naveo ovaj broj…


Koliko vidim, nije! ZS 574 je najbliži tome kojeg je naveo. Znaš li možda koje sve brojeve obuhvaća ta priča?

@wesskowaz - baš je Emirem isto spominjao tu priču na 1.stranici, našao sam komentar kad sam je prvi put čitao pa idem stavit :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/12/2020 : 06:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarist: Marcello Toninelli
Crtač: Michele Pepe

Zagor Extra
275: Bijeli pakao
276: Osveta Crne Ruke (do 53 str.)

Nova priča počinje sa novom sveskom, odmah na početku. Gledam naslovnicu i odmah se veselim, snijeg i vlak! Odmah mi je kroz glavu prošla misao da ću ovdje najvjerojatnije vidjeti dobrog inženjera Robsona. Zagor i Čiko se uputili da provjere jedno pleme, a tu je njihov stari prijatelj, inženjer Robson koji slučajno ide u tom smjeru! Naši junaci rado prihvaćaju prijevoz. Ali ubrzo u vlaku dolazi do nekih nepredviđenih situacija..

Meni je ova priča super sjela, volim vlakove i ovdje je skoro cijela priča bila na tu temu. A još snijeg, bolje nisam mogao poželjeti! Pepe je meni baš drag crtač i super je prikazao scene u snijegu, vlak, indijance.



Zagor kratkih rukava, snijeg, ledena rijeka - stvari koje su previše, ali nisu me toliko smetale. U nekim dijelovima je i imao nekakvu vrstu ogrtača dok je bio sam na snijegu. Ima dosta dobrih scena i nekih zastrašujućih, kad su ona dva vagona puna vojnika završila u provaliji! Zločinci su pokazali da se ne šale. Naslovnice su mi prekrasne! Nisu mi ništa zaspoilale, prva mi je možda dala naslutiti da će Zagor biti u sukobu sa vojskom, ali nije mi bilo ni na kraj pameti da će priča ovako izgledati. Puno stradalih u ovoj epizodi, a inženjer Robson žali za svojim vlakom. Sve u svemu, baš sam uživao ovdje, znam da možda ova epizoda ne zaslužuje visoke ocjene, a kako dati manje za epizodu koju je bilo užitak za čitati uz dosta lijep crtež.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 10) = 85%


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/12/2020 : 10:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by emirem

Sjecam se "bela noc" od Texa… prosle godine prvi put procitao nastavak…

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tex-willer-tx-zs-594-bela-noc/9135/0/

Mozda je tex2 naveo ovaj broj…


Koliko vidim, nije! ZS 574 je najbliži tome kojeg je naveo. Znaš li možda koje sve brojeve obuhvaća ta priča?

@wesskowaz - baš je Emirem isto spominjao tu priču na 1.stranici, našao sam komentar kad sam je prvi put čitao pa idem stavit :)




Morao sam pogledati enciklopediju na stranici, to je prica "ozloglaseni El Plateado".
Hej,nemoj me sad drzati za rijec,ne sjecam se bas snjeznog bjelila u stripu,zaboravio sam laganica mjesto radnje.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 27/12/2020 : 11:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Nema snijega u Beloj noći, samo je snijeg na naslovnici, ali to je već klasični Dnevnik...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/12/2020 : 11:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Misterij onda riješen Tako i Zagor ima neke zimske naslovnice, a nema snijega unutra.

Tex, na prvoj stranici u 2.postu sam uspio sve Texove staviti sa snijegom što si mi poslao, gledao sam popise pa išao kronološki posložiti priče One koje imaju recenziju, može se odmah na njih kliknuti.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 27/12/2020 11:57:33
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/12/2020 : 12:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Lijepe su i epizode sa vlakom u snijegu kao onaj zadnji maksi sa kratkim pricama ili voz smrti kojeg se sjecam Jos iz zadnjih godina ZS



"Šumski bubnjevi", stavio sam i taj maxi na listu, a Adriano, jesi li čitao možda maxi "Ledene zemlje"? Ima li tu snijega u stripu? Meni fantastična naslovnica, ali listajući, i nisam vidio da ima nešto snijega. Samo u jednom kadru kad se prisjećaju neke epizode otprije.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 27/12/2020 : 12:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Budem još pogledao malo Texa od 12-100, ima još ZS snježnih naslovnica, pa da provjerim, pa javim. Ovo od 100 do kraja sam više manje siguran da više nema snježnih priča.

quote:
Originally posted by ReemCP

Misterij onda riješen Tako i Zagor ima neke zimske naslovnice, a nema snijega unutra.

Tex, na prvoj stranici u 2.postu sam uspio sve Texove staviti sa snijegom što si mi poslao, gledao sam popise pa išao kronološki posložiti priče One koje imaju recenziju, može se odmah na njih kliknuti.


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/12/2020 : 13:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ima snijega na samom kraju u zavrsnom obracunu negdje na stjenjaku.
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by adriano

Lijepe su i epizode sa vlakom u snijegu kao onaj zadnji maksi sa kratkim pricama ili voz smrti kojeg se sjecam Jos iz zadnjih godina ZS



"Šumski bubnjevi", stavio sam i taj maxi na listu, a Adriano, jesi li čitao možda maxi "Ledene zemlje"? Ima li tu snijega u stripu? Meni fantastična naslovnica, ali listajući, i nisam vidio da ima nešto snijega. Samo u jednom kadru kad se prisjećaju neke epizode otprije.



Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/12/2020 : 13:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Budem još pogledao malo Texa od 12-100, ima još ZS snježnih naslovnica, pa da provjerim, pa javim. Ovo od 100 do kraja sam više manje siguran da više nema snježnih priča.

Može, i svaka ti čast na trudu Zahvaljujući tebi, neke sam već naručio brojeve od Texa, a i još ću neke naslove naručiti :)

quote:
Originally posted by adriano

Ima snijega na samom kraju u zavrsnom obracunu negdje na stjenjaku.

Super, već sam ga stavio na našu listu na prvoj stranici. Adriano, vidio sam u tom maksiju "Ledene zemlje" da se spominje ono "vidi epizodu tu i tu", neki događaji otprije.. na 17.stranici su napisali da pogledamo SD 58 redovni broj: "Fatalno oružje" i prikazano na toj sličici zimski ambijent.

Moram pogledati malo tu svesku SD 58, čini se da je i tu snijeg, a vidim da je još nitko nije spomenuo dosad.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 27/12/2020 13:34:33
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/12/2020 : 13:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ima i tamo snijega. To je epizoda sa grenlandom
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/12/2020 : 13:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ima snijega i u specijalcu sa metisima, ne znam kako se zove, stazama sjevera,tako nesto
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/12/2020 : 13:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Baš listam tu svesku SD 58, u pravu si Adriano, to je to :) Idem i nju dodati.

Inače, Tex i Zagor baš prednjače sa ovim zimskim pričama naspram ostalih junanka, ali nije to ni čudno, ipak kad pogledamo, to su serijali koji imaju mnoštvo epizoda, koji traju godinama i koji i dan danas gaze naprijed te im se ne nazire kraj.

edit: aha, potražit ću i taj specijal..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 27/12/2020 13:46:54
Go to Top of Page

Altairfan
Junior Member



446 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 27/12/2020 : 13:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote
Evo još jedan Zagor maxi ima snijega :

Maxi broj.20 Gospodari oluja :

Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000