forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO predstavlja: LUPEŽ U NOVOM SVETU
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 31/12/2020 : 00:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote


340x255, tvrdi povez, u boji, 160 str
+ poklon print (na slici desno)

Skoro deset godina stvaranja i dva majstora svog zanata na vrhuncu.
O Gvarnidu, crtaču Bleksada, ne treba trošiti reči. Erol piše fiktivni nastavak jednog od najznačajnijih pikarskih romana "Životopis lupeža" Franciska de Keveda, iz XVII veka. Koristeći istu formu, novelu u tri dela, Erol sjajno kombinuje fikciju, istoriju i istoriju umetnosti. Ovo remek-delo daje pravu dimenziju onome što se naziva grafički roman.
Zahvaljujemo se Vasiliju Krstiću iz izdavačke kuće Sirius na trudu koji je uložio prilikom rada na ovom projektu, odradio je sjajan posao, kao i Francuskom institutu u Beogradu koji je kroz svoj program "Danilo Kiš" pomogao izdavanje ovog dela.

Promotivna cena tokom januara iznosiće 2200 din. Redovna cena u knjižarama je 3000 din.

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 31/12/2020 02:00:04

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2020 : 06:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bravo!
Ova cena važi u svim striparnicama u BGu (DW, Alan Ford, ČK) ili samo ako naručimo preko vas?
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 31/12/2020 : 11:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Bravo!
Ova cena važi u svim striparnicama u BGu (DW, Alan Ford, ČK) ili samo ako naručimo preko vas?



Važi u svim striparnicama.

u zalivu magije...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/12/2020 : 12:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
svaka cast!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/12/2020 : 12:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MAKONDO
+ poklon print (na slici desno)



Svaka čast na izdanju i poklonu.

Ali kada već poklanjate print mogao je biti nešto poput ovog:


Ovako je više kao reklama nego kao poklon.

Edited by - Peyo on 31/12/2020 12:31:10
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/12/2020 : 22:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Bravo momci! Odlican strip! Samo format malo pravi problem za skladistenje, monstrum :)
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 13/01/2021 : 12:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Godišnje liste strip ostvarenja:

Hellycherry.com
Zlato 😊

http://www.hellycherry.com/2021/01/strip-retrospektiva-2020.html?m=1

Beforeafter.rs
Bronza 😊

https://www.beforeafter.rs/kultura/top-lista-naslovi-koji-su-obelezili-srpsku-strip-scenu-u-2020/

u zalivu magije...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2021 : 18:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ima stripova koji su top, ima stripova koji su flop, a ima i stripova koji su zadovoljavajući ali ne i oduševljavajući. Jedan od takvih su i Podmukle Indije. Priča o pokvarenom dos Pablosu je u početku malo dosadna, a u drugom činu sjela na svoje i do kraja ostaje zabavna. Guarnidov crtež je lijep, ali od ljepote se ne živi. Od ovakva dva autora teškaša sam očekivao nešto više. U Plaštu i očnjacima prica je bila epskija, u Garulfu uzbudljivija i smiješnija, a u oba stripa su likovi lako osvojili moje srce. Ovdje mi je don Pablos cijelo vrijeme meh, a ostali likovi skoro ni ne postoje osim kao kotačići radnje. Radnje koja je zabavna ali i ništa više od toga.
Guarnido je na razini ali po meni, u ovakvom stripu o ljigavoj protuhi u nepravednom društvu crtež bi morao biti i smiješan, ljigav, nekad groteskan, a on je ovdje većinom samo lijep.
Strip humor i radnju gradi na suprotnosti između ispricanog teksta i prikazanog slikom što meni i nije najdraži način pripovijedanja. Od slicnih stvari, puno bolje su ispale rane Priče Broja Jedan koje imaju isti način pripovijedanja i fantastičan humoristički crtež i puno su smješnije.

To su mane, a vrline su što je ovo vješto napisan i lijepo nacrtan strip u lijepom izdanju i fora ga je čitati nakon ručka.



Sinoc sam do u kasne sate, da ne kazem rane jutarnje citao Lupeza u novom svetu/Podmukle Indije i sada dosao na forum da vidim sta ostali napisase i vidim da je potpuna euforija i odusevljenje zavladalo forumom. Najslicniji mom utisku bi bio upravo ovaj pcorov upis.
Ovo jeste jako dobar strip scenaristicki, prica se odvija u jednom smeru, pa onda zalomi jedan preokret, pa jos jedan i tako ne prestaje do kraja. I to je prokleto zabavno i odlicno ispripovedano ali me nije odusevilo i kupilo i nije izazvalo u meni onaj osecaj tokom citanja da kazem u sebi u jebote ala je ovo vrhunska stvar sto citam (to mi se naprimer redovno desava sa Nuryevim stripovima, desilo mi se u skorije vreme da se secam i sa Zatamnjenjem, Noseni vetrom 1, Aaama, Bagdadski copor, U potrazi za Petrom Panom). Nabrajanje ovih prethodnih naslova nije bilo radi uporedjivanja kvaliteta tih stripova sa Indijama/Lupezom, nego samo da kazem kod kojih stripova sam imao taj osecaj odusevljenja tokom citanja.

Prava stvar u Lupezu/Indijama krece od onih nekoliko strana bez teksta malo pre sredine stripa gde se prikazuje odiseja Pablosa i Don Dijega kroz Juznu ameriku u potrazi za Eldoradom (onaj deo pre toga me i nije toliko dojmio) i odatle strip vozi do kraja odlicno. Humor me i nije odusevio, kao sto kaze pcoro iznad on se svodi na suprotnosti između ispricanog teksta i prikazanog na slikama crtezom.

Imam prvi integral Plasta i ocnjaka i uskoro ce na citanje, kad se nabavi i drugi integral pa cemo videti da li ce me tu Ayroles oduseviti. Inace nisam imao pojma kako se cita prezime doticnog scenariste (iako sam ucio francuski u skoli 8 godina) i zato sam zahvalan srpskim izdanjima sto transkribuju imena autora i tek sada sam otkrio da se Ayroles ustvari cita EROL !? Ne znam kako se ostali snalaze sa citanjem imena u originalu i da li su znali da se ovako coveku izgovara prezime ali meni je to oduvek bio veliki problem kod susedskih izdanja.

Jedino sto se ne slazem sa pcorom to je po pitanju crteza. Gvardinovom crtezu se divim od kad sam se prvi put susreo s njim u Bleksadu koji je izlazio u Politikinom zabavniku, ubrzo posle je nabavljen i prvi integral BPa koji sam procitao sigurno 3 puta i drugi integral (BP/Makondo) koji nikako da zapocnem sa citanjem.
Gvardinov crtez je prelep, vrhunski, samo u superlativima mogu da govorim o crtezu.

Format izdanja mi je takodje odgovarajuci i smatram da svi stripovi ciji crtez to zasluzuje, zasluzuju ovakav gigantski format. Uzivanje je citati ovako lepe velike stranice. Pricam o Makondovom izdanju jer sam ga nabavio zbog jezika i male razlike u ceni koja mi ipak znaci, ali ne sumnjam da je i Fibrino izdanje na najvisem nivou kao i sva ostala njihova izdanja. Makondo je stampao strip u AMD Sistemu i odlicno je ispalo. Primetio sam par tipfelera, da fali neko slovo ili da je pogresan padez uboden, na koliko se secam 3 mesta. Cudi me kako u lekturi i redakturi to nisu primetili. Takodje je simpatican i print koji se dobija uz strip mada bih vise voleo da je neki drugi motiv umesto same naslovne strane (naprimer nesto od onoga sto je Peyo okacio).

U svakom slucaju preporuka za ovaj stripm nabavite u bilo kojem izdanju vazno je da ga procitate i jos vaznije da ga razgledate, prelepo oslikana jaka avantura sa dosta neocekivanih obrta i lupestvom svake vrste!

8/10
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 27/01/2021 : 18:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Je li format isti i kod Fibre ili je Makondov veći?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1585 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 27/01/2021 : 19:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
A isti je format, našao sam.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2021 : 19:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Je li format isti i kod Fibre ili je Makondov veći?



Isti je format.
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 29/01/2021 : 15:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Novo "VREME" i Nikola Dragomirović:


u zalivu magije...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/01/2021 : 09:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
oduzilo mi se citanje ovog stripa samo tako. al evo sta je u pitanju.
kad se pazarilo jasno mi je bilo da je strip godine u pitanju. prosti sporo ovo citam jer ocu da mi oci uzivaju/odmaraju. i stalno se vracam nazad, nekako mi zao mi da ovo procitam
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 11/02/2021 : 00:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote

u zalivu magije...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2021 : 02:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MAKONDO





Lep prikaz, i lepo sto je ovo objavljeno u Blicu jednoj od najtiraznijih novina u Srbiji.
Samo mi se ne svidja sto Slobodan malo previse ide u spojlere i to potpuno nepotrebno, samo da bi usputno spomenuo to kao. I spominje da mu Gvardino crta diznijevski, ne znam da li je to slucajno ubo ili zna da je Gvardino radio za studio Diznija.
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 11/02/2021 : 10:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Nije slučajno, naravno, malo je toga što Ivkov ne zna o strip autorima.

u zalivu magije...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/02/2021 : 18:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Čak i da nije znao, to je očigledno, nema slučajnosti.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 13/02/2021 : 14:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 26/02/2021 : 22:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote


Tekst Andrije Mihajlovića o našem Lupežu na portalu Kultur!Kokoška

http://kulturkokoska.rs/lupez-u-novom-svetu/

u zalivu magije...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/04/2021 : 23:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Nakon drugog čitanja, strip mi je još bolji. Kad znaš što da očekuješ, prosto se prepustiš i uživaš u priči, hvataš detalje koji su ti promakli na prvo čitanje i još više uživaš u majstorskom crtežu. Koliko je samo različitih izraza lica Gvarnido nacrtao kod Pablosa.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000