forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 S.COM - Novinarska patrola
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/01/2021 : 20:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
STRIPOVI.COM - NOVINARSKA PATROLA







Ideja je bila da se intervjuira najvrijedniji članovi našeg sajta. Marljivi ljudi, radilice koji preko cijele godine pišu recenzije i time obogaćuju ovaj naš svijet stripa. I to je ona jedna od pozitivnih stvari koje bi jedine trebale biti na ovom sajtu. Stvari zbog kojih i ja, a vjerujem i većina stripoljubaca, dolazi ovdje. Zbog relaksacije i opuštenih misli, a ne negativne energije koja je ušla u svaku poru našeg društva.

Slijede intervjui s prošlogodišnjim najvrijednijim tekstopiscima. Deset naizgled običnih pitanja u kojima su oni razgolitili svoju dušu. Svaku večer ide po jedan intervju koji će, nadam se, pasti na plodno tlo na ovom forumu.

A tko zna, možda nakon ovoga, ova novinarska avantura bude imala i svoj nastavak.

Edited by - manhunter on 21/01/2021 18:44:51

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/01/2021 : 20:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Dosad obavljeni intervjui (klik na nickove dovodi do intervjua):

igor 12
Paka01
Hercule Poirot
ReemCP
Spock
Kila Banana
tex2

Edited by - Jerry Krause on 17/01/2021 16:29:07
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/01/2021 : 20:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S.COM - Novinarska patrola

igor 12




1. Imaš Igore čast otvoriti ovu rubriku kao godinama najproduktivniji, ali i jedan od najkvalitetnijih recenzenata na sajtu. Reci nam u kratkim crticama nešto o sebi?

Rođen ’75. u Pakracu, zadnjih četrdesetak godina živim u Dugom Selu. Pohađao srednju Trgovačku na Kennedyjevom, prekinuo nakon drugog razreda (kasnije, ’96. dopisno završio), bio pripadnik 2GBR, 1.PB, časno otpušten i umirovljen 2002. zbog, kako su naveli, zadobivenih ozljeda koje su uzrokovale trajnu nesposobnost za daljnji profesionalni rad,nisam član niti jedne stranke, al sam zato ponosni član ovog sajta od siječnja 2013., a prvenstveno sam se prijavio zbog aukcija. Naime, nakon stanke u kojoj nisam pročitao niti jedan strip, a kamoli pomislio na njih, a koja se protegla od kolovoza 1991. do početka 2013., tražeći gole tete na internetu nabasao sam na ovaj sajt, i tu se sve ponovno zakotrljalo. Probudila se stara ljubav prema stripovima, za koju sam bio uvjeren da se neće više nikada probuditi.

2. Opiši nam svoje recenzentske početke. Kako si se odlučio pisati recenzije?

Bilo je to krajem 2016. King je zavapio: jesam King i jesam Warrior, al pomagaj, druže, ne stignem sve sam. Ostalo je povijest.

3. U čemu je tajna tvoje produktivnosti, odakle toliki motiv za pisanje?

Pa, ne znam, vjerojatno zato što ne volim puno pričat, al zato volim puno pisat. Ujutro se probudim oko pet, počešem jaja, namjestim gaće upale u guzicu, prošetam psa, popijem kavu, popušim pljugu, prdnem, na brzinu prelistam novine, škicem na sajt, pogledam nova izdanja, jel objavljena koja recenzija i jel 1Euro pokrenuo novi biznis koji će ga obogatit, a zatim, idućih sat i pol je moje i samo moje vrijeme, odvojeno za pisanje recenzija.

4. Iako pišeš raznolike recenzije vidljivo je ipak da su Zagor i Mister No najzastupljeniji. Koji ti je od njih draži za pisanje i da li im pristupaš različito u recenzijama?

Iako su djeca istog ćaće, ipak malo više volim pisati Zagorove recenzije. Zagora imam u malom prstu-sve je pročitano što je objavljeno kod nas, a opetovano, svake ljetne ferije koje sam provodio kod bake i djeda, čitale su se priče iz ere Zlatne serije, brižno spremljene u stari bakin kredenc. Ne bih rekao da im pristupam različito, ali sa Zagorom sam nekako opušteniji u pristupu, misli i ideje brzo pretačem u tekst.

5. Koja ti je najdraža recka koju si napisao, a ujedno napiši i svoj top 5 vlastitih recenzija.

Najdraža? Definitivno prva, Tajna pukovnika Perryja. S njom sam probio led. Iako se kvalitetom ne može mjeriti s većinom mojih napisanih Zagorovih recenzija, iako bih u njoj, da ju danas pišem, štošta promijenio, ona ostaje moja najdraža recenzija. Ona je moja prvonapisana i kao takva zauzima posebno mjesto u mom srcu. Stoga ju neću staviti u top 5, baš zbog te posebnosti. Sve su mi one drage jer u njima sam ostavio dio sebe, a evo i tih top pet nasumično:

Traper Kerry
Zenith 666
Hellingenova sudbina
Mister No-Povratak
Povratak Zimske zmije

6. Izaberi 3 svoja najdraža junaka i objasni zašto su ti najdraža.

Pa kad već moram sažeti na tri, onda definitivno Zagor, Mister No i Alan Ford. Zagor jer je prva ljubav od malih nogu i jer sam se zbog njega nakon 20 godina vratio stripovima. Proširio mi je stripovske vidike, ali ga nisam iznevjerio, i dalje ga kupujem i čitam. Danas je Zagor u krizi, a kao što je to solar fino sročio, Zagor je preživio svakakve bezveznjakoviće, pa će tako i Burattinija. Mister No zato jer me je odveo na drugi kontinent, upoznao s drugim kulturama, a iako ga kao klinac nisam rangirao sa Zagorom, danas on stoji uz bok legendarnom Duhu Sa Sjekirom. Treći junak, tj grupa junaka bili bi legendarni TNT-ovci. Zašto? Pa jel moram objašnjavat, uhvatite u ruke prvih 75 fordaća i brzo ćete ukapirati zašto.

7. Postoji li recenzent koji ti je bio uzor pri pisanju recenzija i izdvoji 3 svoja najdraža recenzenta.

Kad sam počeo pisati recenzije, nisam imao blagog pojma što i kako. Čak do tada nisam ni čitao objavljene recenzije, al ima ona stara: nitko se nije pametan rodio, pa sam polako počeo čitati te recenzije i učiti. Svega tu ima, Bonellijevaca i onih drugih, od Darkwood Devilovih sažetaka u nekoliko manjih odlomaka, preko Djoletovih seciranja, flamboyantovih i Boston Jackovih inspirativnih kreacija do Patkovih studioznih analiza i eseja. Oko 2450 recenzija i 140 recenzenata, i iz svake i od svakog možeš nešto naučiti. Ali to je ono što nas sve ujedinjuje-ljubav prema stripu neovisno junaku i pisanje recenzija, jer volim čitati Pakine i Jerryjeve recenzije koje me uvode u svijet meni stranih junaka, volim čitati Herculeove analize Komandanta Marka, Reema kako skupa s Nick Raiderom rješava zamršene krimi slučajeve, Bananine Alan Fordove-čovjek se uhvatio nezahvalna posla pišući o pričama kada je Bunkerova kreativnost debelo na zalazu, mislim da bi briljirao na pričama iz zlatnog perioda. Tu su i Tex2 s golemim entuzijazmom, neizostavni pilot Koresh... Posebno bih se ovim putem osvrnuo i na neprežaljenog i prerano preminuloga thekidea, čije su recenzije pokazatelj nevjerojatne lakoće pisanja i poznavanja materije.

8. Koliko ti izbori za recenziju mjeseca i za recenzenta godine daju motiva za pisanje recenzija i do kad ih misliš pisati?

Pa i nisu mi ti izbori motiv za pisanje, niti nagrada. Naravno, svatko od nas ima to zrnce taštine/ponosa i drago mu je kad njegova recenzija pobijedi, ali ponavljam, to mi nije motiv za pisanje. Motiv mi je prvenstveno, ajmo reći i svojevrsna terapija, samo pisanje recenzija, kao i doprinos ovome sajtu na taj način, a pisat ću dok god mi se bude dalo.

9. Tvoj top 3 najdražih crtača i scenarista?

Kako sam orijentiran pretežno na Bonelli, nek onda tako bude i s njihovim crtačima i scenaristima. Naravno, numero uno je Gallieno Ferri-odrastao sam na njegovim vizualnim pretakanjima Nolittine, Sclavijeve, Toninellijeve i Caponeove bujne i razigrane mašte u atraktivne priče. Drugi crtač nek bude Ivo Milazzo (kad se samo sjetim da sam ga kao klinac mrzio, kao i sve ostalo na Kenu), pa kad već tako pišem, neka drugi scenarist bude Giancarlo Berardi, zbog svega odličnoga što su nam priuštili s tim atipičnim vestern strip junakom. Treći par je izuzetak, nisu bonellijevci, al su isto Talijani-Bunker i Magnus.

Sergio Bonelli, aka Guido Nolitta bez konkurencije zauzima prvo mjesto. Napisati dva kvalitetna serijala i toliki broj vrhunskih priča, a koje ne gube na kvaliteti ni nakon četrdesetak godina, odlika je majstora koji se kuži u svoj posao i radi to s ljubavlju. Iako definitivno ima pisaca koji su napisali neke uspješne i kvalitetne priče poput Sclavija (i na pilotu), Bosellija, pa i tog nesretnog Burattinija koji je danas ogrezao u samodopadštinu prepričavanja i objašnjavanja, svi koji su došli nakon Nolitte, pogotovo na Mister Nou, nisu mu se uspjeli ni približiti, a kamoli zagrepsti njegovu karizmu.

10. Nešto za kraj, kakva misao ili poruka za našu forumsku zajednicu.

Pazite na sebe, čuvajte i volite svoje najmilije. Posebno bih iskoristio ovu priliku i pozvao solara da nam se vrati, kao i Spocka da ne nagli s odlaskom. Život je prekratak da bi se durili zbog nekakvih bezveznih potpisa, svađa i uvreda.

Edited by - Jerry Krause on 10/01/2021 20:54:05
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/01/2021 : 22:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Bravo! Lijepa ideja!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/01/2021 : 22:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kako dobar i zanimljiv intervju, dvaput ga pročitao Bravo! Ideja je isto odlična. Svi se mi na forumu više-manje znamo, ali to je onako, možda površno. A ovo je baš bio gušt pročitati, jedva čekam da vidim i za ostale ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/01/2021 : 22:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Odlično!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/01/2021 : 22:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je stvarno super ideja i bio je gušt čitati, bravo Jerry i igore, čekamo dalje.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 10/01/2021 : 22:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Odlična ideja. Drago mi je ovako malo pobliže vidjeti kakav je zapravo Igor.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/01/2021 : 23:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Super ideja
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/01/2021 : 23:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da vam se svidjelo. Igor je posljednji poslao odgovore, ali sam htio da s njim započnemo kao najproduktivnijim recenzentom. I stvarno je bio zanimljiv i duhovit. Ali ima tu još vrlo zanimljivih intervjua.

Stay tuned...

Edited by - Jerry Krause on 10/01/2021 23:54:44
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/01/2021 : 09:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Odlična ideja!

Simpatičan intervju s igorom, veselim se ostalima.

Možda da se tema iz Bonelli podforuma preseli u onaj generalni stripovski?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 11/01/2021 : 09:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalno!Zanimljiv lik je taj igor12, uživa sam čitati intervju, bravo!
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 11/01/2021 : 10:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Predobro. Samo naprijed.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/01/2021 : 11:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Igora iznimno cijenim, njegove tekstove, pa me uvijek zanimalo kako je on započeo pisanje i sve u vezi toga, kako izgleda ta njegova dnevna rutina. Kako on uspijeva da svaka recenzija bude drugačije napisana, a opet ekstra zanimljiva i kvalitetna, kako uopće uspijeva zadržati tu motivaciju i svaki put napisati recenziju koja uvijek može biti recenzija mjeseca. Igora jednostavno smatram "Nolittom" recenzenata ovog sajta

Veoma se veselim i ostalima intervjuima ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/01/2021 : 13:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv intervju Ne zalazim baš u Bonelli podforum pa mi dosta često promaknu Igorovi komentari, no lijepo je vidjeti kako funkcionira najproduktivniji recenzent na sajtu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 11/01/2021 : 13:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav za Igora, mog zemljaka.
Rodjen sam u Pakracu 1982. :)

Edited by - jagodanbg on 11/01/2021 13:56:41
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/01/2021 : 14:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Odlična ideja i izvedba!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/01/2021 : 14:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Super ideja i super intervju!
Igordvanejst je uvijek sadržajan i uvijek neozbiljan, što je meni najbolja kombinacija. To bi i objasnilo zašto njegove recenzije gotovo uvijek pročitam cijele.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 11/01/2021 : 17:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Dobra ideja Jerry. Igorovi odgovori zanimljivi kao i recenzije.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/01/2021 : 18:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ovo ko u jna kad je vojnik diza zastavu a priko razglasa lik čita info o njemu:iz kojeg mista dolazi,hobiji i td..
Uspješno sam izbjegavao tu aktivnost

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 11/01/2021 : 18:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
hvala svima na lijepim riječima, čak sam u nedjelju ujutro dobrano vagao odluku poslati ga ili ne zbog nemile situacije koja se razbuktala forumom, baš me sve to zbediralo, al to ne bi bilo fer prema jerryju i trudu koji je uložio.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 11/01/2021 : 18:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ovo ko u jna kad je vojnik diza zastavu a priko razglasa lik čita info o njemu:iz kojeg mista dolazi,hobiji i td..
Uspješno sam izbjegavao tu aktivnost



Zlobnici bi rekli da je to zbog toga što se tvoje mjesto nije moglo pronaći na karti
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/01/2021 : 18:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A mene su ionako zvali Splićo.
originalno

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 11/01/2021 : 18:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sjajna ideja! Pozdravljam 🙂

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/01/2021 : 18:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ovo ko u jna kad je vojnik diza zastavu a priko razglasa lik čita info o njemu:iz kojeg mista dolazi,hobiji i td..
Uspješno sam izbjegavao tu aktivnost



Zar ti nisi služio u Kraljevini SHS?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/01/2021 : 18:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma to je Viskić

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000