forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 S.COM - Novinarska patrola
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 9

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/01/2021 : 19:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S.COM - Novinarska patrola

ReemCP




1. Našeg omiljenog forumaša i recenzenta ne treba puno predstavljati. Ali što bi on u kratkim crticama mogao reći o sebi?

Ne volim inače pisati o samom sebi, to mi je valjda jedno od onih najtežih i najnezahvalnijih pitanja. Što god da čovjek napiše, može zvučati pretenciozno. No, kad je već takvo pitanje postavljeno i za potrebe ovog kratkog intervjua, evo barem malo ukratko o tome. Osoba sam koja na život gleda pozitivno i volim biti u društvu takvih osoba. Volim se zezati i smijati, izbjegavam ljude koji stalno nešto gunđaju i prigovaraju. Rekao bih i za sebe da sam uporan, ne predajem se tako olako, a i nastojim svoje obveze ispuniti na vrijeme. Nekad mi dođe razdoblje kad sam lijen, pa mi se ništa ne da, no brzo me to prođe. U slobodno vrijeme se bavim teretanom, pratim sport (nogomet i UFC), a tu su naravno i stripovi koji mi pružaju uživanciju. Najveći strahovi; zmije, strah od visine i agresivne žene.

2. Prije nego krenemo s ozbiljnijim pitanjima ne mogu odoljeti da ne pitam tebe kao Ličanina da li si se slučajno susreo ikad s ličkim medvjedom? ;)

Prije nego što ja kažem o nekim svojim susretima sa medvjedom, da se osvrnem na ovu riječ Ličanin -:). Mnogi posjetitelji kad dođu u moje mjesto, zbog povezanosti mog zavičaja sa susjednim mjestima i prirodom, kontinentalna klima i zbog drugih sličnih čimbenika, smatraju da je to Lika (što bih ja itekako volio i odmah potpisao da mogu). Ličani su stvarno simpatični, jednostavni ljudi, ljudi koji su ti spremni pomoći (barem većina njih koje poznajem). Ali, ja veze nemam s Likom. Moje mjesto ima za općinu Senj, a županija se zove Ličko-senjska. Znači, županija ima u sebi dvije riječi koje na neki način, recimo to tako, dijele ljude kamo tko pripada, jer naravno, ne možemo reći primjerice za nekoga sa Novalje (Pag) da je Ličanin :-). Sve dokumente koje podižem, bilo da se radilo o rodnom listu, osobnoj ili sl., moramo u Senj. Osim toga, u mom mjestu je i posve drugačiji govor nego u Lici, ovdje kod mene prevladava najviše taj dalmatinski (ja ga zovem - „morski“) dijalekt, pa ćete ovdje kod lokalnog stanovništva često čuti izraze „bija san.., radija.., mislija..“ itd., ili npr. „di si bija“ (gdje si bio) , dok se u Lici drugačije priča i postoji drugačiji naglasak, oni će na ovo zadnje reći „kadi si bil“. Prošle godinu na proljeće kad je bio onaj prvi lockdown zbog korone i kad su bile aktualne propusnice, bez propusnice sam mogao samo otići do Senja od najbližih gradova, dok u smjeru Like, npr. Otočac (koji je 10 km bliže od Senja) u kojeg često idem, nisam smio ići bez propusnice. Morao sam izvaditi tada u travnju prošle godine propusnicu za Otočac da nećakinji smijem otići po tortu za njen rođendan. Što mi je bilo apsurdno. Spomenuo bi isto da u mom mjestu imamo šumariju koja je najstarija u RH, a ovlast nad njom ima Uprava šuma Senj. Dok sam jedno vrijeme radio kao dipl.ing.šumarstva, kad bi išli na terene, često bi stariji inženjeri govorili kad bi se našli kod određenih lokacija u šumi, kao cesta je ta jedina granica koja dijeli ličke šume od „naših“ šuma. Često idem za Liku, tamo se stvarno osjećam kao doma, upravo zbog ljudi koji su zaista na svom mjestu, jednostavni. No, nisam Ličanin, ne bih rekao ni da sam primorac, volim se često našaliti da se nalazim na „ničijoj zemlji“ ili „no man's land“ -:). Ima naravno mještana u mom mjestu koji za sebe kažu da su Ličani ili se tako osjećaju, ali pretpostavljam da površno razmišljaju i ne gledaju na ove činjenice koje sam spomenuo. Sjećam se isto u bivšoj Yugi, tablice na automobilima u mom mjestu su imale oznaku RI (Rijeka). Tako da, nažalost, nikada nije postojala ta poveznica sa Likom osim one susjedske.

U vezi medvjeda, bilo je nekoliko susreta u šumi i to u razdoblju života kad sam radio kao dipl.ing.šumarstva. Znao sam da će ti susreti biti neminovni kad sam tek počeo raditi, jer je 95% mog posla praktički bilo terenski, ali sva sreća, uvijek sam imao barem jednog ili dva suradnika pored sebe u društvu pa bi i ti susreti prošli „ugodnije“ nego da sam bio sam. Medvjed se u pravilu boji čovjeka (izuzev situacije ako se u blizini nalaze mladi i njihova majka), pa sam se u to uvjerio i u praksi, svaki put bi medvjed brže bolje pobjegao kad je osjetio naše prisustvo, tako da nismo stigli niti se snaći i izvaditi mobitel, te opaliti bar jednu sliku takvog susreta.

3. Ove godine si eksplodirao s recenzijama. Kako je krenula ta priča s pisanjem recenzija, što je bio glavni motiv?

Saznavši za ovu stranicu stripovi.com i forum, primjetio sam da ljudi često pišu svoje osvrte nakon pročitanog. I ne samo osvrte, primjetio sam da sudjeluju i u žestokim raspravama oko crteža, naslovnica, svih mogućih detalja vezano za strip. Sve mi se to učinilo simpatičnim pa sam i sam pokušao ostavljati neke svoje dojmove, komentare. Jer, primjetio sam s vremenom da nema smisla čitati strip za stripom, a da se ne promisli malo o njemu nakon čitanja, te potom te neke misli sabrati i prenijeti u komentar. Sjećam se tamo na početku svoje forumaške karijere, forumaši Grofica Varga i King Warrior su mi sugerirali da ostavljam komentare pročitanog ispod recenzija. Nedugo zatim, u temi Malog Rendžera, Spock mi je slično savjetovao da tako radim i za Kita Tellera, ali ovaj put da ostavljam komentare ispod naslovnica na sajtu jer je to bio junak koji nije imao toliko recenzija tada, pa je ovo sa naslovnicama bila izvrsna ideja. Općenito, nakon pročitane priče, ja bih ostavio svoj komentar ispod dotične recenzije i onda pročitao recenziju. Čitajući nečiju recenziju, uvijek bi otkrio hrpu podataka koje nisam ranije primjetio ili znao čitajući taj strip, nešto bih uvijek iz recenzije naučio. A usput sam počeo maštati, razmišljati u sebi, eh, da bar i ja jednog dana napišem neku recenziju za sajt, to bi baš bilo cool. Upoznao Spocka u temi Mali Rendžer i ostalo je povijest. Kako je to pomalo krenulo sa recenzijama, naša glavna misija je postala recenzirati sve Kit Teller epizode. Hoćemo li uspjeti u tome? Ne znam niti se previše ne zamaramo time, jednostavno uživamo u procesu.

4. Mali Rendžer čini većinu tvojih recenzija. Je li to tvoj najomiljeniji junak i napiši nam svoj top 5 najdražih junaka?

Ne bih rekao da mi je Mali Rendžer najomiljeniji, jer to je kao pitanje tko ti je draži od roditelja, ili netko tko ima više djece, koje dijete najviše voliš. Mali Rendžer mi je jedan od najomiljenijih junaka, to svakako, a top 5 lista tih najdražih junaka bi išla ovako (ne mora nužno biti ovim redoslijedom): Zagor, Mister No, Mali Rendžer, Nick Raider, Komandant Mark.

5. Poznata je tvoja izvrsna suradnja sa Spockom. Je li istina da mu i dalje šalješ sve svoje recenzije na uvid i kad namjeravaš napisati potpuno jednu svoju recenziju?

Istina je, dosad sam mu poslao sve svoje recenzije na uvid, izuzev nedavnog teksta kojeg sam pisao za rubriku „Magazin“. Spock mi je mnogo puta pomogao ispočetka (Sizifov posao), zaista je puno uložio i svog vremena, truda i energije kad sam tek krenuo pisati, tako da sam mu jaaako zahvalan na tome! Da nije njega, ne bi danas niti radili ovaj intervju. Nakon nekog protoka vremena, danas je to posve drugačija priča, stvari polako sjedaju na svoje mjesto, zahvaljujući i nekom dosadašnjem iskustvu. Svjestan sam da nažalost ne posjedujem talent za pisanje, pa moram uložiti nešto veći trud u odnosu na neku drugu osobu za pisanje recenzije, ali upravo trudom i željom za pisanjem, mislim da mogu doći do neke željene, zadovoljavajuće razine pisanja koja je prikladna za naš sajt. Posljednih 5-6 recenzija (možda je i veća brojka u pitanju) kad bih poslao Spocku, nije bilo toliko grešaka kao ranije, možda tu i tamo neka sitna prepravka u smislu da ta i ta rečenica ljepše zvuči. Spock je poznat kao osoba koju krasi pedantnost i minucioznost, što god da radi, pa je jasno da on želi da svaki tekst što više teži savršenstvu. Zadnje dvije recenzije koje sam mu poslao, možda nekih 5-6 riječi je bilo potrebno izmijeniti ili je neka sitnica bila suvišna, znači neki minimum pogrešaka. Nekad se dogode i obrnute situacije, Spock pošalje meni svoju recenziju, ne da bi ja njega provjeravao ili ispravljao, nego jednostavno da pročitam i vidim te njegove zamisli i ideju koje je uklopio u recenziju. Meni ta naša praksa nije uopće loša, prije konačnog slanja poslati svom kolegi recenzentu tekst i čuti njegovo mišljenje, a on može (ili ne mora uopće) dati neku dobronamjernu sugestiju ne bi li taj tekst na sajtu što bolje izgledao.

6. Koja ti je najbolja recenzija koju si napisao dosad, a koja najlošija i objasni zašto?

Najbolja? Možda ona koju sam radio za Mister Noa, „Strah na Karibima“. Mister No je jedan od mojih najdražih junaka i sama ta pomisao da sam dobio tu mogućnost da moja malenkost smije napisati tekst za tog junaka, za mene je predstavljalo veliku čast. Mišljenja sam da mi je ta recenzija fino sjela i sjećam se da sam jako uživao pišući o njoj i istraživajući podatke vezane uz nju. Najlošija? To bi morala biti neka recenzija sa samog početka moje kratke recenzentske karijere, kad sam bio možda još pomalo i zbunjen, pa pisanje i nije išlo u smjeru u kojem sam želio. Ako baš moram izdvojiti najlošiju, to bi bila od Kita Tellera recenzija „Sjena“, recenzija jedne kratke priče od svega 36 stranica kojom se baš i ne ponosim.

7. Nabroji top 5 recenzenata koji ti se čine trenutno najbolji na sajtu?

Neke top liste nečega ili nekoga, uvijek nastojim izbjegavati. Jer nekoga ili zaboraviš, ili jednostavno ne može stati na tu top listu pa se uvijek osjećaš da si nekoga zakinuo. No, kad je već postavljeno pitanje, trenutna top 5 lista bi bila: Spock, Igor12, Hercule Poirot, Kila Banana, tex2. To su recenzenti čije recenzije najviše čitam i pratim. Veoma cijenim i ostale recenzente. Da kojim slučajem i ti Jerry napišeš poneku recenziju za Kita Tellera, garantiram ti da bi se brzo našao na mojoj top 5 listi :-). Šalim se malo, svakako respektiram i tvoj veliki doprinos, taj šarmantan pristup kakav imaš za svog Nathana kojeg obožavaš kao junaka, tu je DeeCay i Solar, jedan Sarghan, mogu slobodno reći da čitajući vaše recenzije, uvijek gledam na njih kao vrhunske primjere kako bi tekstovi trebali izgledati. Recenzije Grofice Varge me također često impresioniraju kada na sajtu naletim na njih, žao mi je što više ne piše kao nekada. Tu su i recenzenti; kiky, drogsy, Koresh, paro, Paka, jedan going going koji se nedavno aktivirao i piše izvrsne tekstove. Ima ih. Jedna legenda, kakav je King Warrior, ne smijem ga zaboraviti spomenuti.

8. Kakav ti je plan za ovu godinu, namjeravaš li još više pisati i možda proširiti krug strip junaka koji ćeš recenzirati?

Plan za ovu godinu je isključivo pisati naizmjence recenzije Kita Tellera i Nicka Raidera. Junake koje obožavam, ali i oni koji ujedno vape za recenzijama. Želja je, između ostalog, napisati i jednu Traper Kerry recenziju koja je isto u planu za ovu godinu.

9. Top 3 omiljena scenarista i crtača?

Od scenarista, to bi i bili: Nolitta, Nizzi i Lavezzolo, s njima čovjek jednostavno ne može pogriješiti. Od crtača: Ferri, Bignotti i Diso. Stara, provjerena ekipa.

10. Završna riječ za kraj, možda kakva poruka strip zaljubljenicima ili misao.

Kako je u ovom intervjuu naglasak na recenzije, htio bih iskoristiti priliku i ovim putem se zahvaliti svim vrijednim recenzentima na njihovom radu, da samo tako i dalje nastave. Ostalim strip zaljubljenicima, naročito našim forumašima koji često komentiraju na forumu, zamolio bih ih da se malo više aktiviraju, da češće komentiraju recenzije na sajtu jer recenzentu to puno znači. Vjerovali ili ne, svojim komentarima mu samo dajete motivaciju da i dalje nastavi pisati tekstove za tog i tog junaka, na taj način mu dajete podršku da to što on radi, nije uzaludan trud. Uživajte u stripovima i nadam se da ćemo se svi zajedno još dugo, dugo vremena družiti i raspravljati o onome što nam je svima zajedničko, a to je STRIP, bez obzira koja škola je u pitanju. Hvala i tebi Jerry na ovom intervjuu!
Go to Top of Page

Altairfan
Junior Member



449 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 13/01/2021 : 20:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote
Lijepo Reem .
Odličan intervju .


Topic i ideja su sjajni .
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/01/2021 : 20:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dobar intervju Reem. Tvoja pozitiva je stvarno zarazna, samo nastavi tako.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12895 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 13/01/2021 : 20:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Reem je esencija pozitive prema stripovima, bravo!

@Shaner,pridružujem se željama ostalih da se pridružih nevelikoj, ali hrabroj legiji recenzenata.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/01/2021 : 20:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Jučer mi je suza potekla na Herculeov odgovor na zadnje pitanje (Taj odgovor treba staviti na neko vidljivo mjesto na sajtu!), a nakon ovog moram nakratko prekinuti šutnju jer se ne može ostati hladan na ovoliku količinu pozitive koju Reemove riječi isijavaju.

Velika pohvala Jerryju na intervjuu! Bravo Jerry!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 13/01/2021 20:36:22
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/01/2021 : 22:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Super su mi ovi intervjui
Jerry, mogu li ja intervjuirati tebe? Nešto kao "S.COM - Novinarska patrola SPECIJAL: Tko intervjuira intrervjuiste?"

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2021 : 23:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicni intervjui i Hercule Poirota i Reema. S nestrpljenjem se cekaju sledeci.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2021 : 00:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi Pomislio sam da sam možda malo ugnjavio i pretjerao sa nekim odgovorima s obzirom na njihovu duljinu, pa sam Jerryju i pisao da slobodno skrati ako smatra nešto suvišnim. Ovo je napisano večer prije nego što će Solar otići tako da mi onda i nije imalo smisla ovo objavljivati zbog te čudne situacije.

Ali, drago mi je da je Jerry bio ustrajan i otvorio ovu temu, jer nakon negativne energije na forumu, ovo je baš ono što nam je trebalo. Kao što rekoh, odgovori su od večer prije nego što će Solar otići, pa mi je žao što nisam u zadnju misao njega spomenuo da se vrati, kao što je Igor lijepo napisao ono na kraju.

No, nije kasno da i sad kažem Solaru da se vrati, jer koga ćemo ja i Spock "zezati" kada zatreba u recenziju naknadno ubaciti jedno slovo ili izbrisati jedan suvišni zarez, ili dodati par riječi u neku zanimljivost ;) Vrijedni Paka je preuzeo sad neke obveze oko recenzija što samo potvrđuje da nedavna titula nije bila slučajna, ali i on, kao i svi mi, želimo Solar da se vratiš, jer kad si ti s nama, onda je ova ekipa onaj pravi "Dream Team" kojoj je onda samo nebo granica. Ti si naš Michael Jordan, a svi znamo kakva je ekipa s njim, a kakva je ekipa kad nema njega.

Objave raznih noviteta u temama na forumu nisu isto bez tebe.

Ima da se vratiš i nemoj da dugo čekamo Motivirao si me i da napišem onaj "snježni" članak i više od svega bi volio da upravo ti budeš ta osoba koja će ga objaviti Požuri se, dok se snijeg nije počeo topiti, jer poslije toga taj tekst neće imati smisla :)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 14/01/2021 00:11:00
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/01/2021 : 00:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Odlični odgovori, pogotovo Reema.
Čestitke i za ideju.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2021 : 00:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Tonka

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/01/2021 : 00:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Super su mi ovi intervjui
Jerry, mogu li ja intervjuirati tebe? Nešto kao "S.COM - Novinarska patrola SPECIJAL: Tko intervjuira intrervjuiste?"




Može, mada nisam sebe u ovoj priči zamišljao.

Nego, s obzirom da ste tako dobro prihvatili ovaj topic, odlučio sam napraviti novi set intervjua kad završimo s ovim setom do kraja tjedna. Sad su najaktualniji i najaktivniji recenzenti na meniju, a nakon ovoga ću obuhvatiti recenzentske zvijezde koje možda sad i nisu toliko aktivne. Naravno, ako prihvate sudjelovati.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/01/2021 : 00:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Reem je bio baš onako kako sam i očekivao da bude, opušten, šarmantan, zanimljiv i nadasve simpatičan.

Nego Reem, moramo nešto razjasniti.

Strah od agresivnih žena? Na što si mislio, doslovno na žene koje bi tukle, ili možda žene koje preuzimaju inicijativu, ili možda one s dugim jezikom? Razjasni nam to.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 14/01/2021 : 01:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Skoro se nisam ovako ismejao kao za agresivne žene i medvede!

Samo napred, ljudi! Ovo se sa uživanjem čita, stvarno, da se forumaši približe i upoznaju.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6597 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/01/2021 : 07:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se čestitkama, i autoru Jerryju koji ima dar za intervjue i recenzentima, posebno sam s uživanjem pročitao ovaj Reeem-ov, dobričina od čovjeka 200%. Ići će i moji komentari na stripove koje si recenzirao, bar za one koje imam, a Nicka Raidera, nažalost, samo 2 epizode (moram provjeriti jesi li bar jednu od njih odradio da me potakne na čitanje).

loading...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/01/2021 : 07:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Reem, si onda Podgoranin?

Btw, imao sam kolegicu iz Otočca, ona kaže da tamo nisu Ličani, jer tuda teče rijeka Gacka a ne Lika
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2021 : 09:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Reem je bio baš onako kako sam i očekivao da bude, opušten, šarmantan, zanimljiv i nadasve simpatičan.

Hvala Jerry

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Nego Reem, moramo nešto razjasniti.

Uh, znao sam da se neću izvući.

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Strah od agresivnih žena? Na što si mislio,
A) doslovno na žene koje bi tukle,
B) ili možda žene koje preuzimaju inicijativu,
C) ili možda one s dugim jezikom?
Razjasni nam to.

Biram opciju "C"

Mislim na one koje previše pričaju, prekidaju druge tijekom razgovora i ne slušaju ih, malo im treba da se razbjesnu i svako malo se za neku sitnicu žale, ponavljaju stalno jedne te iste priče, sve znaju.. do i need to continue? Nemoj me Jerry više ispitivati, moramo nešto materijala ostaviti i za drugi put
quote:
Originally posted by Gil-galad

Skoro se nisam ovako ismejao kao za agresivne žene i medvede!



quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Pridružujem se čestitkama, i autoru Jerryju koji ima dar za intervjue i recenzentima, posebno sam s uživanjem pročitao ovaj Reeem-ov, dobričina od čovjeka 200%. Ići će i moji komentari na stripove koje si recenzirao, bar za one koje imam, a Nicka Raidera, nažalost, samo 2 epizode (moram provjeriti jesi li bar jednu od njih odradio da me potakne na čitanje).

Hvala i tebi Dwayne Glede komentara, nemoj se uopće opterećivati, kad stigneš Mislio sam općenito na forumaše koji često pričaju o nekim stripovima, ali kad izađe neka možda njihova omiljena epizoda u sklopu recenzije, nažalost, nema ih na sajtu :(

quote:
Originally posted by Kerempir

Reem, si onda Podgoranin?

Uh, to mi baca odmah na Gorski Kotar Možda podplaninar, ako takvo nešto postoji. Ili "čovjek s planine" - "the mountain man" Znaš da me forumski zafrkant Željko nazvao "gorštakom", a mene to odmah podsjeti na onaj film "Highlander".

Inače, gledam definiciju riječi "gorštak", piše:

Gorštaci su stanovnici brdskih i planinskih krajeva. Reč je o ljudima koji se još nazivaju i brđani ili planinci, a za njih je karakteristično da žive u nešto primitivnijim uslovima života.

Ajde, može proći. Ali, piše i ovo:

Termin gorštaci ima i svoje pejorativno značenje, prema kojem se ova reč koristi da označi necivilizovane ili nekulturne ljude. Obično se osobe koje su sklone razbojništvu, tučama i ostalom nasilnom ponašanju nazivaju gorštacima.

U ovakvu skupinu definitivno ne pripadam

quote:
Originally posted by Kerempir

Btw, imao sam kolegicu iz Otočca, ona kaže da tamo nisu Ličani, jer tuda teče rijeka Gacka a ne Lika


E vidiš, fora

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12895 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/01/2021 : 11:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Paka01

Super su mi ovi intervjui
Jerry, mogu li ja intervjuirati tebe? Nešto kao "S.COM - Novinarska patrola SPECIJAL: Tko intervjuira intrervjuiste?"




Može, mada nisam sebe u ovoj priči zamišljao.

Nego, s obzirom da ste tako dobro prihvatili ovaj topic, odlučio sam napraviti novi set intervjua kad završimo s ovim setom do kraja tjedna. Sad su najaktualniji i najaktivniji recenzenti na meniju, a nakon ovoga ću obuhvatiti recenzentske zvijezde koje možda sad i nisu toliko aktivne. Naravno, ako prihvate sudjelovati.



Izvrsno! Volim kada ljudi dobre ideje dodatno nadograđuju. Bravo Jerry!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/01/2021 : 17:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S.COM - Novinarska patrola

Spock




1. Predstavljamo neumornog Spocka, čovjeka s tisuću funkcija na sajtu. Za početak, možeš li nam se malo predstaviti?

Pozdrav ekipa. Evo da se ukratko predstavim. Živim u Makarskoj i na pragu sam četrdesete. Oženjen, imam sina od 12 godina. Uh, kako vrijeme prolazi!
Ekonomist po struci, cijeli radni vijek po recepcijama, pa se i sporazumijevam na velikom broju stranih jezika. Ukratko - propali slučaj!

2. Nevjerojatna je tvoja energija i ljubav prema stripovima na ovom sajtu. Odakle sva ta strast koja se osjeća, kako izvlačiš motive iz svega ovoga?

Pa ne znam. Imam ja puno hobija od kojih nema nikakve koristi. Ja sam tip kojem nikad ne može biti dosadno, već mi uvijek nedostaje vremena. Obožavam aute, sport, filmove i puno drugih stvari, a stripovi su mi uvijek bili nekakav najdraži bijeg od svakodnevnice, istinski odušak i odmor, a ovaj sajt je nekako centralni dio za većinu strip ljubitelja s našeg govornog područja. Dosta je tu puno, puno većih "fanatika" od mene, a volim gubiti vrijeme na nešto što me u konačnici veseli, a to je interakcija sa ljudima koji bi donekle mogli razumjeti moje stanje uma.

3. Iako si napisao dosta recenzija prošle godine ipak je broj njih malo manji za razliku od pretprošle. Što je po tebi glavni razlog tome i namjeravaš li ove godine oboriti rekord?

U početku sam mislio da pisanje recenzije ide brže kada uhvatiš ritam, ali shvatio sam upravo obrnuto - da mi s više iskustva treba sve više vremena za napisati neku recenziju.
Neke moje početne recenzije su mi sada prava katastrofa, a prošle godine sam se uhvatio nekoliko poprilično kompleksnih stripova, za koje sam recenzije znao pisati i nekoliko mjeseci. Imam i više obveza od kada me je Sarghan zamolio da ga zamijenim u vođenju topica rezervacija, a i bilo mi je nekih izvanrednih životnih situacija u stvarnom životu. Ove godine idem po planu i programu, pa dokle stignem.

4. Malo nam opiši kako si se tako naglo ponovno aktivirao na forumu s obzirom da si dugogodišnji član i nije te dosta dugo bilo nigdje.

Pa uvijek sam bio tu u pozadini, čitao recenzije i ostavljao komentare na iste. Nisam dosta godina pisao na forumu nakon odlaska Libellus / Mafest ekipe sa sajta, a i u zadnjih nekoliko godina imam više vremena. Kolega Dwayne_Looney me trgnuo iz letargije i praktički natjerao da svoje komentare ostavljam i na forumu. Onda je došao ReemCP koji me potpuno zarazio pozitivom i fanatičnom voljom, a Sarghan je najviše zaslužan što sam uopće počeo pisati recenzije. Eto, Dwayne_Looney, ReemCP i Sarghan su najviše direktno zaslužni za moju aktivacju oko foruma i recenzija, a indirektno svi ostali pozitivci kao ti Jerry, solar...

5. Recenziraš dosta raznolike junake. Reci nam svoj top 5 najdražih strip junaka općenito.

Stvarno svašta čitam, Iako najviše Bonelli, a od strip junaka kada bih baš morao birati su:
1. Martin Mystere, 2. Kit Teller, 3. Mister No, 4. Alan Ford, 5. svi ostali

6. Koji su ti recenzenti uzori i i nabroji top 5 recenzenata na ovom sajtu?

Pa uzori su mi najviše stara garda kao DeeCay i prozirna senka čijim recenzijama sam se divio tamo davno dok još nisam ni sanjao da bih se i ja mogao upustiti u pisanje neke recenzije.
Top 5 recenzenata su pet recenzenata s najviše recenzija na sajtu: DeeCay, igor12, Jerry Krause, King Warrior i prozirna senka. Svaka napisana recenzija je zlata vrijedna i ne bih izdvajao neke recenzente po kvaliteti njihovih recenzija, dok ova petorica s najviše recenzija imaju i kvalitetu i kvantitetu.

7. Dosta si beskompromisan u svojim stavovima i čvrsto držiš do njih. Odakle ta energija i čvrstina s pomoću kojih ponekad ulaziš u diskusiju i konflikt s forumskim trolovima?

Pa ne ulazim baš u neke besciljne diskusije. Moram reagirati kad je nepravda u pitanju. Takav sam i uživo. Ne mogu baš držati jezik za zubima, iako bi mi bilo bolje da mogu. Zbog toga i ne ulazim puno u svaštaru jer bih davno bio izbačen. Stavovi su mi potaknuti životnim iskustvima kao i svima, a po tom pitanju sam stvarno svašta proživio.

8. Forum i recenzije su procvjetale zadnjih godina među ostalim i tvojom aktivacijom. Što misliš što bi trebalo još napraviti da bi bili još bolji i funkcionalniji?

Kao što sam napisao i u godišnjem izvješću u topicu rezervacija, ne znam gdje je vrh kvaliteti recenzija koja se povećava naočigled. Pozitiva je bitna, a sve dok solar ima vremena stavljati recenzije na sajt, a delboj peglati stare recenzije i popise u traženju nedostataka ja ne vidim potrebu za nekim promjenama. Možda eventualno pokušati ažurirati stare popise s linkovima koji već neko vrijeme nisu ažurirani, kao npr. Martijev i Texov popis.

9. Nabroji top 3 omiljena scenarista i crtača?

Sve neka teška pitanja! Castelli, Nolitta, Lavezzolo, a crtači su još teža priča. Ogroman je broj crtača koji su mi vrh u nekim stripovima dok oni koje najviše hvalim u svojim komentarima su MIlazzo, Ferri i Donatelli, veliki majstori zanata s ogromnim brojem nacrtanih tabli stripa i naslovnica. Znači kvantiteta + kvaliteta.

10. I za kraj završna riječ, misao ili poruka našim čitateljima.

Ako nisam napisao barem kratki komentar nakon čitanja, kao da nisam pročitao strip. Lijepo je nakon desetak godina vidjeti svoje davno napisao razmišljanje i usporediti ga sa sadašnjim. Komentiranjem i pisanjem recenzija se razvijamo, potičemo se na konstruktivno razmišljanje i time postajemo bolji ljudi.
Ne ostajemo uvijek isti zatucani tipovi koji misle da su pametni ponavljajući papagajske, ustaljene i naučene fraze bez vlastitog stava i protuargumenta.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/01/2021 : 17:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Također napomena da je intervju pravljen prije solarovog odlaska tako da se toplo nadam da će Spock i dalje ostati čovjek s tisuću funkcija na ovom sajtu. A i da će nam se solar vratiti...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12895 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/01/2021 : 19:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@Bravo Spock!
Pročitaj još jednom svoj odgovor na pitanje broj 7 pa se fino vrati na forum :)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2021 : 20:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odlično Spock Sjećam se dobro tih dana, ti, Dwayne i ja, pa samo morali stizati Dwaynea sa čitanjem jer je on bio odmakao sa M.Rendžerom :) Tu je sve to nekako počelo..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 14/01/2021 20:52:11
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9201 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/01/2021 : 08:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo mi je kao su najaktivniji bonellijevci.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/01/2021 : 08:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ovim tempom ćeš ispucati cijeli forum za dva mjeseca, Jerry
malo više pauze između intervjua bi bilo dobro, da stignemo svaki intervju u miru pročitati (i prokomentirati)
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6597 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 15/01/2021 : 08:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Spock, hvala na spominjanju, ne znam da sam baš imao neku ključnu ulogu u tvom buđenju ali hajde... Poslije sam zakazao, da je bilo bar valjanog razloga za to ali šta se može. Sjećam se da sam pri čitanju i/ili pisanju komentara na recenzijama uvijek, između ostalih, vidio da je zanimljiv komentar tamo negdje 2008. ostavio i neki Spock pa sam se pitao "Pa jbm mu, ovaj je čitao s užitkom, gdje je sada, kako neki samo tako ostave strip?", ali aktivirao si se.

Nadam se da, usprkos svemu, ostaješ forumaš i recenzent, ne daj da te tipovi čijim si postupcima nezadovoljan otjeraju.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 15/01/2021 08:49:48
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7024 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/01/2021 : 09:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ovim tempom ćeš ispucati cijeli forum za dva mjeseca, Jerry
malo više pauze između intervjua bi bilo dobro, da stignemo svaki intervju u miru pročitati (i prokomentirati)


Bit će sad mala pauza, još par intervjua. Onda idemo s novim setom intervjua s ne toliko aktualnim recenzentima, ali sve redom velikim tekstopiscima.

Supermarka ćemo za kraj, kad ispucamo cijeli forum.
Go to Top of Page
Page: of 9  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000