forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Samo za matore
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2021 : 21:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
A, dobro, onda. Nije mi jasno zašto si baš 12 odabrao, ali nema veze.
Jasno da taj mora od početka, ali zašto baš 12
Možda se negdje taj broj povukao u razgovorima, nisam vidio.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2021 : 21:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by manhunter

Na stranu to što ona meni nije fenomenalna, mislim da može da se čita bez nekog velikog predznanja.



E, tu griješiš, i valjda ti zato i nije fenomenalna. Upućujem te na Patkov esej.



Do te epizode sam sve od Zagora pročitao i ona mi je bila nekako "već viđeno" , ne znam zašto. Znam da je mnogi vole, a ja ne razumem zašto, ali i mnogi ne razumeju zašto je meni Vuk samotnjak možda i najomiljenija priča od Zagora. I to je sve u redu.



Pa već viđeno zbog filma Zabranjeni planet (Forbidden Planet) ili bardova Tempesta. Nema trećeg
Ali naravno da je u redu.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2021 : 21:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Bard ovdje velikim slovom, naravno.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24619 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/01/2021 : 21:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Zeznuo sam se, Mal kralja Artura je broj 15.:)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/01/2021 : 09:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by manhunter

Na stranu to što ona meni nije fenomenalna, mislim da može da se čita bez nekog velikog predznanja.


E, tu griješiš, i valjda ti zato i nije fenomenalna. Upućujem te na Patkov esej.


Do te epizode sam sve od Zagora pročitao i ona mi je bila nekako "već viđeno" , ne znam zašto. Znam da je mnogi vole, a ja ne razumem zašto, ali i mnogi ne razumeju zašto je meni Vuk samotnjak možda i najomiljenija priča iz Zagorovog opusa. I to je sve u redu.


Manhunter, grešna dušo, pa Hiljadu lica straha je jedna od deset Zagorovih priča koje su namenjene za guštanje od 20. do 120. veka. Vazda sveža, vazda aktuelna.
I, slažem se, može bez predznanja. Ako sam ja kao balavac mogao da uživam u ZS "Helingen je živ" i "Divovi dobra i zla" bez pročitane prethodne tri sveske, može bilo ko i u ovome da se snađe. Mrtvi ćaća je objašnjen, piči dalje.

Inače, nadam se da vi "matorci" ne koristite Ludensove sveske kao referentni materijal za ocenjivanje nečega "tupavijim nego što se sećam". Njihovi Zagor i Dilan bole koliko su amaterski otaljani. Npr. Morgana, Dugački pozdrav i Vuk Samotnjak imaju dijaloge srozane do nivoa retardacije i transfera srama, a potpisan Sclavi u svom stvaralačkom vrhuncu.

Ako te "zastarele" serijale imate u bilo kom drugom izdanju pored Ludensovog, preporučujem da sud donosite prema tome.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 18/01/2021 09:53:21
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24619 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/01/2021 : 10:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja kao referencu koristim ZS/LMS, čisto da se zna.

Hiljadu lica straha mi ni tada nije bila nešto posebno, ne znam iz kog razloga, ali nebitno. Mislim da sam u to vreme gledao filmove Rune stone i Split second koji su slične tematike, a nešto ranije pročitao Kingovo To, gde je paralela jasna. Valjda zbog toga taj osećaj već viđenog. Nije loša epizoda, da se razumemo, ali mi nije ni u prvom izboru.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24619 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/01/2021 : 10:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Proverio, filmovi su došli kasnije. Onda je zbog Kinga i zbog "već viđene" atmosfere, koja mi je neka mešavina Demona i Hagota.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 18/01/2021 : 16:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Zagor - Kupujem klasik i pročitao sam ponovo većinu priča iz zlatnog razdoblja i ima ih dosta koje su jako dobro ostarile. Pročitao sam prije nekoliko godina i epizode iz SD razdoblja i tu je bilo dosta dobrih epizoda. Niz dosadnih priča iz redovne serije toliko me je udavio da sam stao prije južnoameričke sage i nikako nastaviti (tu me je i Solar uplašio popisom gradiva koje je potrebno pročitati prije JA epizoda). Toninelievo razdoblje me je otjeralo od Zagora kad sam imao 15 godina i danas mi nije ništa bolje. Probijam se kroz Extru kao kroz minsko polje. Zaključak: najbolje Nolittine i Bosellieve epizode su i danas gušt za čitati.

Ken Parker - Priče koje su mi bile dobre prije 35 godina dobre su mi i sada. Ponovo čitam cijelu seriju u SA izdanju

Mister No - Uz Kena jedini junak čije sam LMS stripove sačuvao na tavanu kod roditelja. Dosta epizoda je jako dobro ostarilo. Ta Nolittina čarolija se osjeti. Čitam ponovo ispočetka, ali kako je puno stripova a malo vremena pročitam 3-4 epizode godišnje.

Kit Teler - On mi je dugo bio junak broj 2 (prvo iza Bleka, pa poslije Zagora), ali sam ga u jednom trenutku prestao čitati. Potaknut Spockom, Reemom i ekipom ponovo sam pročitao desetak epizoda i ima tu svega. Neke epizode poput Jastreba su mi skoro nečitljive, a neke pulp epizode poput Barijere su ostale zabavne. Rekao bih da nije baš najbolje ostario.

Marti - mlađi brat je kupovao i skupljao LMS izdanje pa sam ih i ja pročitao u vrijeme kad sam malo Bonellia čitao. Tih prvih 15-20 priča su mi bile jako dobre. Kao i Mr. Noa, čitam i Marija laganim tempom od početka i te prve epizode su mi dobre, ali ne toliko dobre kao onda.

Blek - Probao sam pročitati nekoliko legendarnih epizoda, poput Londona ili praskozorja, ali ne ide :-)

Mark - Ni onda mi nije bio među omiljenim stripovima, a danas nemam volje testirati ga.

Tex - Kao klinac sam pročitao hrpu epizoda iz ZS i Tex mi je bio dobar, ali ne u vrhu LMS, ZS stripova. Nisam ponovo pročitao te stare epizode i ne mogu cijeniti kako su ostarile, ali pročitao sam nešto epizoda iz SD razdoblja i to mi je najbolji Bonelli koji sam pročitao zadnjih godina.

Dylan Dog - nisam čitao u vrijeme Dnevnika, a i sad sam pročitao tek 5-6 epizoda (uglavnom na plaži iz kiosk paketa).

PSDZ - kupio sam SA izdanje, ali nisam ga još stigao pročitati. Bill Adams mi je u LMS izdanju bio dobar.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/01/2021 : 17:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ja kao referencu koristim ZS/LMS, čisto da se zna.

Hiljadu lica straha mi ni tada nije bila nešto posebno, ne znam iz kog razloga, ali nebitno. Mislim da sam u to vreme gledao filmove Rune stone i Split second koji su slične tematike, a nešto ranije pročitao Kingovo To, gde je paralela jasna. Valjda zbog toga taj osećaj već viđenog. Nije loša epizoda, da se razumemo, ali mi nije ni u prvom izboru.



ZP daleko je veća paralela i od čega, pogotovo u vizualnom pogledu. Apsolutno primarna referenca (ako ne gledamo Tempesta).
Kasapljenje koje je Dnevnik radio daleko je veća šteta.
LU ima loš prijevod, ali nije ni VČ-ov danas mnogo bolji, svega mi. LU se pomaknuo naprijed (iako je još uvijek loš), VČ debelo unatrag.
S time se donekle slažem da Dnevnik možda stoji najbolje... da nije nevjerojatne količine naprosto izbačenih stranica.
Jer ne postoji dobar Zagor kojeg LU može, ono, baš uništiti svojim prijevodom, dok je Dnevnik izbacujući gotovo 60 stranica (!!!) u Demonima itekako to barem djelomično učinio.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/01/2021 : 20:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Najbolje je ostario Dylan Dog...u prvih sto epizoda ima njih nekoliko koje su s godinama sve bolje i bolje.
Sve ostalo izgleda sve lošije s godinama...
E sada kako stoje stvari sa epizodama novijeg datuma-to je opet druga priča.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20709 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2021 : 18:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Zlatna serija:
*Teks Viler - on mi je najbolje ostario;počeo sam da ga gotivim najkasnije od svih junaka,čak i od Kena,a danas mi je od tih ZS/LMS koji su ongoing najbolji.

*Zagor - zavisi od autora;Sklavijev mi je nečitljiv,Toninelijev,na kome sam odrastao,dosta slabiji,ali opet ima dosta epizoda drugih scenarista koje mogu da čitam i uživam u njima.Ovako na prvu,Sveti breg recimo.

*Miki i Mark - oni su mi odavno postali naiva,ali Marka,mada ga baš nisam čitao dugo,mogu i danas da uzmem kako bi lepo odmorio mozak.Možda bi tako bilo i sa nekim Mikijevim pričama,recimo onim sa Čudesnim licem ili Kalaverom.

LMS:
*Ken Parker - sve mi je bolji i bolji sa godinama.Sam vrh devete umetnosti.

*Mister No - volim ga i dan danas.Baš dobar serijal,koji je u nekom trenutku postao bezvezan.

*Kit Teler - neke su mi priče baš loše ostarile,a neke mi i danas prijaju.Recimo one koje crtaju Montanari i Grasani i danas su mi kul.

*Blek - slično kao Mark i Miki.

*Džudas - uh,baš ga duuugo nisam čitao pa ne znam šta da kažem.

Vanredni junaci:
*Đil - isto kao i kod Džudasa

*Marti - i danas uživam u tim starim pričama.Dobro je ostario.

*Nik Rajder - Teks u patikama;lajkujem ga i danas.

*Dilan - uf,nekada sam sekao vene na njega,a danas mi je bezvezan. Mada su mi Dnevnikove priče i danas dobre,podosta njih i sjajne.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/01/2021 19:02:50
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000