forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 B-strana
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/01/2021 : 12:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Sve je bolje od Phil Collinsa.


Aaaaa. Nije. Ne.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/01/2021 : 18:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Grupu (tj. trio, ako ćemo u detalje) Road osnovao je 1970. godine Noel Redding, najpoznatiji kao basist klasične postave The Jimi Hendrix Experience, a snimili su samo jedan, istoimeni album objavljen 1972. godine nakon čega se razilaze. Radi se o donekle zaboravljenoj grupi, no album je pravi skriveni dragulj nešto tvrđeg psychadelic rock zvuka. Ovdje navedena pjesma ujedino i otvara spomenuti album.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2021 : 19:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
E ovo mi je promaklo. Hvala paka.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/01/2021 : 19:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

Sve je bolje od Phil Collinsa.


Aaaaa. Nije. Ne.


phil mi je bio ok of solo početka do '91.
posli toga nije ima baš nešto za ponudit...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2021 : 19:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

Sve je bolje od Phil Collinsa.


Aaaaa. Nije. Ne.


phil mi je bio ok of solo početka do '91.
posli toga nije ima baš nešto za ponudit...

Njegov glas mi je nesto najiritantnije sto sam cuo u zivotu. Radije cu Mladena Burnaca slusat do kraja zivota, nego dvije minute Phila.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 24/01/2021 19:46:25
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/01/2021 : 20:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Njegov glas mi je nesto najiritantnije sto sam cuo u zivotu. Radije cu Mladena Burnaca slusat do kraja zivota, nego dvije minute Phila.


A ako cuti i samo udara bubnje, kao kod Planta?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2021 : 20:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

Njegov glas mi je nesto najiritantnije sto sam cuo u zivotu. Radije cu Mladena Burnaca slusat do kraja zivota, nego dvije minute Phila.


A ako cuti i samo udara bubnje, kao kod Planta?




Onda može. Volim ja stare Genesis.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/01/2021 : 20:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Onda može. Volim ja stare Genesis.


a koje stare...koje razdoblje...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/01/2021 : 21:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Tonto
Onda može. Volim ja stare Genesis.


a koje stare...koje razdoblje...

Sve mi je dobro dok Gabriel piva, kad ode Peter ja završavam s njima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/01/2021 : 00:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Prvih par albuma Thin Lizzyja se rijetko, ako i uopće spominje. Istina, daleko su oni od kvalitete kasnijih i poznatijih albuma, no i na njima se nađe pokoja stvar vrijedna slušanja. Upravo je takva i naslovna stvar s drugog albuma, Shades of a Blue Orphanage.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 25/01/2021 00:49:19
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/01/2021 : 15:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovu pjesmu su Judasi često svirali na koncertima u razdoblju između prva dva albuma, no nikad nije snimljena studijska verzija. Šteta, jer radi se o jednoj itekako zanimljivoj pjesmi koja egzistira samo kao bootleg u bespućima interneta.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2021 : 16:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
He, he... dvi zadnje postavljene pisme od dva meni najbolja benda...
Inace, meni svaki album Lizzya i Judasa zlata vridi, (osim Judas faze s Ripperom). Tako da jako volim slusati stare stvari s prvih albuma oba benda. Meni je to sve opako 'najs'. I vidi se rast u kvaliteti, razvoj grupa, izlazak iz trazenja samih sebe u pocetcima kao i natruhe onih genijalnosti koje ce doci u slijedecim albumima kroz buducnost.
Lynottu sam se zarekao otici odniti cvice na grob. Toliko mi je drag i bitan glazbenik. Kompletan umjetnik tekstopisac/pjevac/svirac/producent kao i Johnny B. Stulic. A drag je bio i geniju Stulicu, sto Paka vjerovatno takoder zna. We will be strong obrada Lizzya od Azre jedna mi je od najdrazih prepjevanih stvari uopce u zivotu.
Judas recimo imaju masu tih b stvari kroz karijeru od kojih bi se mogla dva odlicna albuma napuniti. Tokom zivota kako bi izdavali koji ponovo remasteriziran album tako bi tu stavljali bonus pismu-dvi sa b strana. Ima ih zaista fantasticnih. Izdali su i box sa 51 pjesmom 2011-e sa singlovima i b stranama na dvadesetak cd-ova u diru singlica.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/01/2021 : 16:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pisma po kojoj album nosi ime, al ona sama nije upala na album. Ne znam zašto, meni je izvrsna.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 25/01/2021 : 17:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ovu pjesmu su Judasi često svirali na koncertima u razdoblju između prva dva albuma, no nikad nije snimljena studijska verzija. Šteta, jer radi se o jednoj itekako zanimljivoj pjesmi koja egzistira samo kao bootleg u bespućima interneta.




Judasi
Sta reci o njima
Prvi njihov album je Bog Isus i Gospa
Run of the mill-pjesma s tog albuma
Ma koji Plant
Koji Gillan
Rob dere ka blesav
Obavezno poslušat u originalu tu pismu
Pogotovo zadnje 3 minute
A tek drugi i treci album
Remek jebena djela

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/01/2021 : 17:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Napokon netko tko voli Rocka Rollu Odličan je taj album, baš prva liga. Run of the Mill je definitivno vrhunac albuma i meni među dražim njihovim pjesmama. Inače, zadnja stvar na albumu, kratki instrumental Caviar and Meths je u početku trebala biti 14-minutna pjesma, no eto skratili su je na samo taj kratki instrumental. Originalni pjevač benda, Al Atkins, je dobrih 20ak godina kasnije snimio tu stvar u obliku u kakvom je originalno trebala biti. Nažalost, idalje to nije ona 14-minutna verzija, no i ova od 7 minuta je za prste polizati. Svakako preporučam poslušati.

Inače, Atkins je i dan-danas potpisan kao ko-autor nekoliko pjesama s prva dva albuma.



Vrijedi napomenuti da je Atkins isto tako snimio i dvije pjesme Judasa koje su svirali dok je on bio u bendu, znači prije nego što je Halford došao na njegovo mjesto. Te stvari ne postoje u studijskoj verziji s Halfordom za vokalom, tako da su ove Atkinsove verzije pravo blago za poslušati. Koliko se sjećam, napisane su 1971. godine.




Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 25/01/2021 17:59:04
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2021 : 18:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Judasi kraljevi. Bogovi metala. Ali i glazbe opcenito. Sve mi je dobro i prva 'hashisharska' faza, i druga i srednja i 'tapirano synth' faza, i metalska i Painkiller i nova... sve!
Ali ipak faza albuma, redom; Unleashed, British, Screaming, Point, Defenderse je najaca/najbolja/najkvalitetnija. Zakon zakona.
Ali kazem, volim ja masu Rockarollu, Sad wings of destiny, Sin after sin, Stained class... ma sve je to jedinstveno, prokleti dobro odsvirano, originalno, posebno i revolucionarno...

Jeste gledali Judas uzivo, ekipa?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/01/2021 : 18:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne, nažalost. Mislio sam ići 2008. kad su trebali doći, al nažalost su otkazali. Za ovu današnju abominaciju od benda iskreno ne znam bi li dao novce. Nema mi to veze s JP bez Tiptona i Downinga, a i Halford je debelo van forme. Ako ćemo iskreno, volio bi pogledati Downingov solo bend. Pjeva mu Ripper, a na bubnjevima je Les Binks (plus dva anonimusa na gitari i bassu), a i setlista im je baš super ( https://www.setlist.fm/setlist/kenneth-downing/2019/kks-steel-mill-wolverhampton-england-39d750f.html ). Poslušao sam malo na youtubeu i sviđa mi se kako zvuče.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 25/01/2021 18:53:51
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2021 : 19:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam ja cuo 2008-e se karte nisu dobro prodavale.
Moram reci iskreno, jedva sam odzalovao odlazak Downinga, a bolest Tiptona jako me dotukla. Zadnja dva puta sto sam ih gledao u 2019-oj, Tipton bi odsvirao 3-4 pjesme. Ali ne moze duze. Nazalost tuzno je to. No iznenadio bi se koliko je Halford jos u glasovnoj snazi i umjecu. Meni osobno, za tu dob, tu vrstu glazbe; odlican!
Naravno ne moze se to usporediti sa 91, i Painkiller turnejom kad sam ih odgledao 'orididi' u naponu snage sa Panterom kao predgrupom.
Zanimljivo, triput sam ih dobio u paketu sa Acceptom, sto je cinilo dvostruki koncertni uzitak.
Uglavnom gledao sam ih 5 puta i nijednom nema govora o ikakvom razocarenju. To su vrhunski 'upucani' profesionalci, glazbeni virtuozi i carobnjaci uzivo.
Da je bilo i vise njih u mojem koncertnom spomenaru, bilo bi bolje, ali ne zalim se... Odgledati Judas Priest uzivo, prava je glazbena poslastica.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2021 : 19:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Samo da dodam, sad kad razmislim, ne znam postoji li slican slucaj, da je neki bend imao toliko bubnjara kao Judas kroz svoju povijest.

Zbilja raritetno.

Od prvog do zadnjeg;

John Partridge, John Ellis, Alan Moore, Chris Champbell, John Hinch, Simon Phillips, Les Binks, Dave Holland i Scot Travis. A jos je lude kad znamo da je Travis u bendu zadnjih 30 godina u komadu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/01/2021 : 21:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

Sve je bolje od Phil Collinsa.


Aaaaa. Nije. Ne.


phil mi je bio ok of solo početka do '91.
posli toga nije ima baš nešto za ponudit...

Njegov glas mi je nesto najiritantnije sto sam cuo u zivotu. Radije cu Mladena Burnaca slusat do kraja zivota, nego dvije minute Phila.


Koja uvreda za Phila!

Land of Confusion mi je jako dobra.

Have mercy
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/01/2021 : 21:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Samo da dodam, sad kad razmislim, ne znam postoji li slican slucaj, da je neki bend imao toliko bubnjara kao Judas kroz svoju povijest.

Zbilja raritetno.

Od prvog do zadnjeg;

John Partridge, John Ellis, Alan Moore, Chris Champbell, John Hinch, Simon Phillips, Les Binks, Dave Holland i Scot Travis. A jos je lude kad znamo da je Travis u bendu zadnjih 30 godina u komadu.



Spinal Tap?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2021 : 21:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by ivanl

Samo da dodam, sad kad razmislim, ne znam postoji li slican slucaj, da je neki bend imao toliko bubnjara kao Judas kroz svoju povijest.

Zbilja raritetno.

Od prvog do zadnjeg;

John Partridge, John Ellis, Alan Moore, Chris Champbell, John Hinch, Simon Phillips, Les Binks, Dave Holland i Scot Travis. A jos je lude kad znamo da je Travis u bendu zadnjih 30 godina u komadu.



Spinal Tap?


Oni su van konkurencije

Nego bas su mi okej pisme od Atkinsa. Nisam ga dosad slusao u solo projektima.

A i Downingov bend s Binksom i Ripperom bi rado pogledao uzivo. Drago mi je da svira. Ne smije onakav gitarist stati sa strane i 'susiti se'. Rastao se s Judasom prijateljski jer, kako je rekao nije vise imao sto dati, nije vise vidio svrhu... steta jbg.
Oni su mu za uzvrat napravili famoznu oprostajnu pjesmu i to je to. Okrenuli novu stranicu. Ali zauvijek ostaju Tipton/Downing najsavrseniji gitaristicki tandem. Kao i Dobermani, kad je jedan sam lijep je, ali tek dva u paru izgledaju zastrasujuce, divlje lijepo.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 25/01/2021 22:26:38
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/01/2021 : 15:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ima nekoliko mjeseci sam pogledao jedan kratkometražni dokumentarac o Zambijskoj rock sceni 1970ih godina i malo preslušao neke bendove i izvođače koji se tamo spominju. Bila mi je to prava novost i strašno zanimljivo otkriće, a ova stvar mi je zapela kao jedna od upečatljivijih. Radi se o (ajmo reći) psihodeličnom prog rocku.



Evo i spomenuti dokumentarac, preporučam da pogledate:


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2021 : 15:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da Zambijska rock scena...
Ovo cu sigurno pogledati. Nego sta nisi stavija ovo na onaj drugi topic, ovo nisu b strane. Nije da meni smeta dapace, sve je to glazba i sve je to zanimljivo... ako je to u redu, mozemo i ovdje postavljati razne grupe, pjesme i albume, koncerte, dokumentarce...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/01/2021 : 15:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Što se Afrike tiče ja sam više puta pregazio kompletnu diskografiju od Miriam Makebe.






The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000