forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Epska fantastika - knjizevnost
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/09/2022 : 13:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Sawitchu dao bih levu ruku da čujem šta ćeš reći kada počneš sa Malaškom knjigom palih i stigneš do dela kada u priču uđe Karsa Orlong. Aberkrombijev Logan Devetoprsti je obična pičkica u odnosu na tog mamojebca



Uuuuu
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 24/09/2022 : 14:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by naker

Sawitchu dao bih levu ruku da čujem šta ćeš reći kada počneš sa Malaškom knjigom palih i stigneš do dela kada u priču uđe Karsa Orlong. Aberkrombijev Logan Devetoprsti je obična pičkica u odnosu na tog mamojebca



Uuuuu



A odusevljenje je jos vece sad kad je prvi dio nezavisne trilogije sa Karsom vec izasao. Erikson siba momacki. A Karsa je najjaci lik u istoriji epske fantastike usudio bih se reci.

...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/09/2022 : 14:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Samo vi ignorirajte probleme :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/09/2022 : 05:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Uzeo Kuća lanaca I i II i dosta od mene.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/01/2023 : 12:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kojim redosledom citati Eriksona? Konacno dosao na red.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/01/2023 : 13:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Vidim da postoje dva predloga. Po hronoloskom redu ili po redosledu objavljivanja. Pa samo recite kako da citam.

Po redosledu objavljivanja ide:

1. Mesecevi vrtovi
2. Dveri kuce mrtvih
3. Secanja na led 1 i 2
4. Kuca lanaca 1 i 2
5. Plime ponoci 1 i 2
6. Kostolovci 1 i 2
7. Kosaceva bura 1 i 2
8. Toll of Hounds - Neobjavljeno kod nas
9. Dust of Dreams - Neobjavljeno kod nas
10. The Crippled God - Neobjavljeno kod nas

a hronoloski bi bilo:
1. Plime ponoci 1 i 2
2. Mesecevi vrtovi
3. Dveri kuce mrtvih
4. Secanja na led 1 i 2
5. Kuca lanaca
6. Kostolovci 1 i 2
7. Kosaceva bura 1 i 2
8. Toll of Hounds - Neobjavljeno kod nas
9. Dust of Dreams - Neobjavljeno kod nas
10. The Crippled God - Neobjavljeno kod nas


I da li citati ovo uopste kad nije zavrseno?
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 11/01/2023 : 13:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Što ne čitaš kako je autor objavljivao, valjda tako najlogičnije.

Inače, mene baš vuče da počnem da ga kupujem, kad sam već odustao od Džordana
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/01/2023 : 13:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne odustaj jebem ti sunce :) Meni zao.

Zna li ko treba li uopste citati Eriksona kada nije zavrsen?
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 11/01/2023 : 14:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, ne znam ni kad ih čitao, već sam pretrpan sa planovima a ubacio bih Eriksona
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 11/01/2023 : 14:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Kojim redosledom citati Eriksona? Konacno dosao na red.



Redom. I ne zaboravi jos 6 knjiga Iana Esslemonta koje se nadovezuju na razne periode u radnji i daju konacni kraj serijalu sa knjigom Assail. Ja se kanim da brzo okrenem kompletan serijal jos jednom, najbolja epska fantastika ikad.

...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/01/2023 : 16:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa kojim redom? :D Hronoloskim ili po redosledu izdavanja?

Kakav sad Eslmont? Ti si citao na engleskom? Ne znam da li da citam kad jos nije zavrseno...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 11/01/2023 : 16:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
I par preporuka za Malazan:
- Ako ti engleski nije problem onda obavezno citaj na engleskom. Drugar se zalio na neujednacen prevod kod Lagune, jer su knjige sporo izlazie i izredjalo se nekoliko prevodilaca koji su radili po svom, neuvazavajuci prethodne stilove prevodjenja tako da mu je bilo tesko da pohvata sve konce i uziva u citanju.
- Prva knjiga serijala ti je kao rijeka koja ne pocinje izvorom nego brzakom - nema laganog uvoda u radnju vec te odmah baca u vrtesku, nemoj se obeshrabriti. Prva knjiga mi je i najgora u serijalu.
- Nemoj praviti velike pauze izmedju knjiga ako se umoris jer je radnja kompleksna i likova je ogroman broj, izgubices nit. Znaci samo udarnicki!

...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 11/01/2023 : 16:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Pa kojim redom? :D Hronoloskim ili po redosledu izdavanja?

Kakav sad Eslmont? Ti si citao na engleskom? Ne znam da li da citam kad jos nije zavrseno...



Po redosledu izdavanja. Ne sjekiraj se oko novih knjiga, kao sto gore rekoh - u ovih 10+6 knjiga je prica zaokruzena. Erikson pise prikvel trilogiju (dvije je vec napisao) i poceo je trilogiju sa Karsom Orlong kao glavnim likom. Citace se naravno, ali ti slobodno sibaj sa ovih 16 komada.

...

Edited by - vope on 11/01/2023 16:40:10
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/01/2023 : 16:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
OK.

Krecem onda danas ovako

1. Mesecevi vrtovi
2. Dveri kuce mrtvih
3. Secanja na led 1 i 2
4. Kuca lanaca 1 i 2
5. Plime ponoci 1 i 2
6. Kostolovci 1 i 2
7. Kosaceva bura 1 i 2
8. Toll of Hounds - Neobjavljeno kod nas
9. Dust of Dreams - Neobjavljeno kod nas
10. The Crippled God - Neobjavljeno kod nas

Mrzi me na engleskom da citam. Jos se kanim warcraft da krenem na engleskom pa sve pomeram :)
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 11/01/2023 : 16:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ovo sa prvom knjigom se meni desilo pa sam batalio

Uh, sad razmišljam da jurim na engleskom, Laguna će to da završi za 10 godina. Prvih 10 jelte, pitanje dal će uopšte raditi tih 6.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/01/2023 : 18:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
U drugoj knjizi serijala, Dveri kuće mrtvih, imate Koltejnov lanac pasa, kome se to ne svidi onda Malaška knjiga palih nije za njega.

A svideće vam se
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/01/2023 : 22:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Zapoceo. E sad da vidimo :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/01/2023 : 01:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Javi utiske :)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/01/2023 : 11:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Gledam sta ima sve od serijala kod Lagune i sta sam citao i sta nisam.

Procitao sam:

1. Tocak vemena od Dzordana
2. Pesme vatre i leda od Martina
3. Bretov serijal, ne znam kako se zove
4. Prvi zakon od Aberkrombija (Ostrica, Vesala, Poslednji argument kraljeva) kao i Osvetu, Junake i Krvavu zemlju
5. Skrhano more od Aberkrombija (Pola kralja, Pola sveta, Pola rata)

Nisam citao:
1. Lorensa
2. Doba Ludosti od Aberkrombija (Malo mrznje, Iz cista mira) jer cekam treci deo price
3. Hronike Ambera od Zelaznog
4. Gemela
5. Sandersona krenuo i odustao ali dacu mu jos jednu sansu
6. Rotfusa
7. Linca
8. Harisovu
9. Vilijemsa
10. Edingsa
11. Fajsta
12. Hoba
13. Vukodava od Semjonove poceo i odustao
14. Pulmana


Ove ostale poput Faula, Narniju itd. ne racunam..

Sta valja citati sa ovog spiska koji nisam procitao? Sad sam krenuo Eriksona i planiram da pristignem sve sto nisam procitao. Verovatno imam svaku knjigu kod kuce.

Edited by - sawitch on 13/01/2023 11:17:57
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/01/2023 : 13:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
1. Lorensa - pročitao prvu, odustao na drugoj. Zanimljiva vizija neke post apokaliptične Evrope ali stil pisanja mi se nije svideo.

2. Doba Ludosti od Aberkrombija - pročitao prvu, uskoro ću drugu. Nije mi na nivou prve trilogije ali mi se svidelo.

3. Hronike Ambera od Zelaznog - pročitao prvi ciklus (prve dve knjige), odlično

4. Gemela - nisam čitao

5. Sandersona - prva tri Sandersona su mi sjajna ali sam digao ruke od njega jer je skriboman teški i stvarno mi se ne ulazi u serijale gde jedna knjiga ima 2000 stranica.

6. Rotfusa - fanastično, uz nadu da će davež da se smiluje i završi. Mada uz ovoliko čekanje ko zna na šta će to da liči ako i završi.

7. Linca - prva bila odlična, druga i treća ok koliko se sećam. Mana, pitanje da li ćemo ikad videti kraj

8. Harisovu - ovo nemam pojma šta je

9. Vilijemsa - samo prvu knjigu, tačnije polovinu prve jer Laguna podelila na dve. Nije mi leglo. Plus, Laguna nije nikad objavila treću

10. Edingsa - čitao Belgarijadu, bilo mi prenaivno i pre 15 godina, sreća drugi serijal nisam uzeo

11. Fajsta - svih 6 pročitao, dobro je. Ako se ne varam, u Setanonu ima deo kad Pag traži nekoga pa ode i van ovog sveta, to mi prejako bilo. Možda bih jednom mogao da pročitam na engleskom ostale "trilogije" iz tog sveta.

12. Hoba - Hobova, ne Hob. Meni možda i najdraža fantastika. Krećem ove godine konačno i ostale trilogije i tetralogije iz tog sveta.

13. Vukodava od Semjonove - prve dve odlične, posle potop.

14. Pulmana - nisam čitao.



Edited by - Imrahil on 13/01/2023 13:58:38
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/01/2023 : 16:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Jbt, pa sta je zavrseno od svega toga a sta nije? Moram updateovati taj moj spisak...
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/01/2023 : 18:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Mozes gomilu stvari da citas opusteno. Ako Laguza nije objavila sve iz tog sveta objavila je bar celu trilogiju gde je prica iz te trilogije zavrsena.

Ko recimo Aberkrombi. Prva trilogija je za sebe i moses da stanes tu. A mozes da nastavis i prosiris pricu sa novim knjigama.

Mislim da je samo Zelazni ceo objavljen ali on sam nije zavrsio Amber jer je prerano umro.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/01/2023 : 18:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Isplati li se njega citati onda ili da precrtavam? :D
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/01/2023 : 20:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Amber je stara škola fantastike, svideće ti se sawitchu 100%.

Bretu svaka čast što je došao da nas poseti u Srbiji, ali jebeš mi sve ako se ičega sećam iz njegovih knjiga. Dobar lik, ali loš pisac.

Lorens je Aberkrombi za siromašne.

Aberkrombi je zakon, samo malo zabrinjava što je krenuo silaznom linijom. Prva trilogiju mu je vrh vrhova. Spinoff knjige su mi veoma dobre, ali to već nije to. Nova trilogija je dosta slabija od prve trilogije. Skrhano more ne računam jer to je pisano za mlađe naraštaje.

Kod Sandersonovog Reda magle samo treba izdržati prvu polovinu prve knjige koja je očajna, ali nakon toga kreće uzlaznom linijom bez zaustavljanja. Vrh je Red magle, i iskreno jedan od glavnih razloga zašto sam počeo da čitam Točak je kada sam saznao da će Sanderson završiti priču.

I za kraj od onoga što sam čitao - Rotfus. Meni su njegovo Ime vetra & Strah mudroga vhunske knjige, sam vrh epske fantastike. Samo što je čovek veća dileja od Martina pa neće da završi serijal :(
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/01/2023 : 21:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil


Mislim da je samo Zelazni ceo objavljen ali on sam nije zavrsio Amber jer je prerano umro.


Kako sad nije završio Amber?

Dvije cjeline po pet knjiga, šta nije to to?

Meni je prva cjelina bila odlična, dok mi je druga krenula silazno pa ju na kraju nisam ni dovršio. Doduše, sve je to bilo pred više od 20 godina, pa je pitanje što bi danas mislio o njima.

Inače, od Zelaznyja vrijedi i humoristična trilogija koju je pisao sa Sheckleyjem:

Donesite mi glavu dražesnog princa
Frka s Faustom
Farsa nad farsama

A kad smo kod humora, nikako se ne bi smjelo preskočiti Pratchetta, ali tu već izlazimo iz domena epske fantastike.

Edit:
Zaboravih reći da je meni Pullman odličan. Pred dvije godine sam ponovio prvu trilogiju i prvu knjigu druge, te po prvi put pročitao najnoviji nastavak, i sve to s guštom. Sad samo da dovrši tu zadnju knjigu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 13/01/2023 21:43:24
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000