forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Deveta dimenzija: Dobrodošli na Kosovo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zokalav

Strip “Dobrodošli na Kosovo” koji je prošle godine objavila francuska izdavačka kuća “Roše” pojavio se danas u izdanju "Devete dimenzije".

Italijani su riješili da kroz devetu umjetnost prikažu priču o stradanju srpskog naroda na Kosovu i Metohiji u martovskom pogromu. Ovaj više nego interesantan strip koji za tematiku ima dešavanja na Kosovu u Metohiji u vrijeme martovskog pogroma 2004. godine, ali i prije toga, još početkom osamdesetih godina prošlog vijeka, uradili su italijanski autori.

Scenario je napisala Simona Mogavino zajedno sa Nikolom Mirkovićem, a crtež je uradio Đuzepe Kvatroči.Okosnica priče je sudbina mladića koji se vraća na Kosmet na sahranu ocu baš u vrijeme martovskih dešavanja i pogroma srpskog naroda na Kosmetu 2004. godine. U vozu se upoznaje sa starijim čovekom koji mu priča svoju sudbinu vezanu za Kosmet.







Neka vas naslov stripa ne uplaši, nego šaljite narudžbe, pa da doštampavamo tiraž!

A4 format, tvrdi uvez,70 kolor strana, intervju sa idejnim tvorcem stripa Nikolom Mirkovićem, popratni tekst istoričara Dragoslava Ilića, u pretplati samo 20KM!




I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 29/01/2021 13:00:33

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Jel ima i na ćirilici, za domaće tržište ili je ceo tiraž izvozno orjentisan?


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Od kada je ovo u prodaji? Na početku piše da se pojavio danas, a na kraju se govori o pretplati.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zokalav

quote:
Originally posted by borg

Jel ima i na ćirilici, za domaće tržište ili je ceo tiraž izvozno orjentisan?



Ćirilično izdanje je objavio "System comics".


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by going going

Kad ce objava System Comicsa?





I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zokalav

Samo jedno malo pojašnjenje koje bi trebali SVI da shvate na pravi način
konkretana radnja stripa je POMIRLJIVA
Ok naslovna strana stripa i...tačno je da se Kosovsko pitanje provlači vijekovima i vjerovatno će se provlačiti još toliko u narednom periodu
ali svi koji misle ili traže nešto drugo sem pomirenja neće naći u ovom stripu

Strip će biti objavljen kao što vidite i ćirilično i latinično
malo je takvih izdanja na prostoru EX YU

Pošto većinu interesuje
Strip je kompletna priča - ne nastavlja se
A4 format, tvrdi uvez, u boji
70 strana
Izdanje "Devete dimenzije" je latinično.
Izdanje "Devete dimenzije" neće se moći kupiti u Srbiji, u prodaji u knjižarama ili striparnicama.

Takođe izdanje "Devete dimenzije" ima dva dodatka:
intervju sa idejnim tvorcem stripa Nikolom Mirkovićem, kao i popratni tekst istoričara Dragoslava Ilića iz kojeg ćete takođe da vidite da nema politike ili bilo čega drugog u samom istorijskom tekstu.

Ali ako neko gleda ovo sve drugačije, je ne mogu niti želim da utičem na to.
U toku dana biće postavljeno nekoliko fotografija samog procesa štampe
itd itd
Takođe slobodno pitajte na forumu sve što vas interesuje, ali bez politike ili bilo čega sličnog
Živjeli
U toku je pretplata ili rezervacija ili nazovite to kako god želite


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

Primećujem da je strip dobrim delom dokumentaristički i da su se autori očigledno potrudili da autentično prikažu događaje iz nedavne prošlosti.





Čestitke i autorima i izdavaču. Lepo je i važno da se prati savremena frankofona stripska produkcija.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by Beva

Mene otkako sam vidio naslovnicu zanima ima li ikakve simbolike u ovom "Coca-Cola" fontu kojim je napisano Kosovo? Kombinirano s ovom bijelom linijom na naslovnici, izgleda da je dizajn naslova pomno odabran. Pa Zoka, je li to samo ja učitavam nekakvu simboliku gdje je nema ili je bitno u samom stripu?


Da, ovo je vrlo interesantno.
Samo, nekako mi previše odudara od drugog fonta.
Zar nije ceo naslov mogao da bude u ovom fontu?
Kako je u originalu?



Evo kako je u originalu:




I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Nego, hoće li biti nekog preview-a u PDF-u?



I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zokalav

Уводна реченица из Интервјуа са господином Мирковићем...

"За почетак нам реци ко је Никола Мирковић?
Живим у Француској. Ожењен сам и имам троје дјеце. Моја мајка Францускиња католичке вјероисповијести, дала ми је љубав према љепоти, строгости и добром хумору. Отац Србин, православац, дао ми је ауторитет, животни полет и незаситну жеђ за правдом."


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 12:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sledeća objava koja nema direktne i izričite veze sa stripom kao umetničkim delom: ban kao kuća.

Prenošenje rasprave sa starog topica u bilo kom obliku: ban kao kuća.

Pitanje o bilo čemu što ima veze sa starim topicom: ban kao kuća.

Pišite o stripu kao mediju i umetničkom delu, ukoliko vas tema zanima. Ukoliko vas ne zanima, zaobiđite temu.

Važi za Srbe, Hrvate, Bošnjake, Makedonce, Albance, vanzemaljce i bilo koju etniju ovog ili drugih svetova.

Toliko.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 29/01/2021 13:15:43
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
233 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 29/01/2021 : 13:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
Jeste da je u vezi starog topica, ali mislim da bi bilo u redu da se vrate vladarevi, feniksovi i čini mi se combatrackovi odgovori na temu u kome su razgovarali o stripu (msm da je u pitanju bila treća strana starog topica). Ako je ova poruka na neki način uvredljiva, mada ne vidim kako je to moguće, spreman sam da je obrišem.

Edited by - jogurt on 29/01/2021 13:14:36
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/01/2021 : 13:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Preneo sam one objave za koje sam mislio da su relevantne. Naravno da ovi koje si spomenuo mogu opet ovde da ih objave, bolje je da to urade oni nego ja.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 29/01/2021 : 13:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva je scenaristkinja, već ima dosta zapaženih albuma.
Evo biografije ovde:

https://www.bedetheque.com/auteur-28514-BD-Mogavino-Simona.html?_ga=2.110187586.657477472.1611768409-526519277.1583821837

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 29/01/2021 : 13:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
System Comics cirilicno izdanje ce takodje biti tvrdokoriceno.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 29/01/2021 : 13:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

System Comics cirilicno izdanje ce takodje biti tvrdokoriceno.


Odlično...

Carpe diem
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 29/01/2021 : 13:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Za one koji imaju FB (ne znam da li mozete otvoriti link i bez naloga), prilog o ovom stripu na RTS-u:

https://fb.watch/3jKf3ZpDyP/
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 29/01/2021 : 13:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Od juče pa do danas evo još informacija izdavača "Deveta dimenzija"
na jedno od pitanja

Strip je odštampan, u prodaji bi trebao da se nađe sredinom naredne sedmice.
Što se tiče dostupnosti i načina kupovine;

Sve striparnice u BiH mogu da dobiju broj primjeraka koji žele.
Ja ću se javiti i striparnicama u Hrvatskoj, ponuditi izdanje ali ova situacija sa koronom, biće teško dostaviti i pored svih želja i zahtjeva, inače ima dosta zahtjeva.
Strip se neće naći u prodaji u Srbiji, jer je izdavač Sistem komiks izdavač u Srbiji tako da strip kolekcionari iz Srbije lako će da dođu do stripa.
Uskoro postavljam fotografije odštampanog izdanja
Naravno stojim na raspolaganju za sva pitanja i odgovore.

Takođe bilo je pitanja i komentara vezanih za naslovnu stranu albuma tj. logo riječi Kosovo tj. istog fonta koka kole itd itd.
Napominjem samo da je strip objavljen prvo u Francuskoj i da su crtači "stranci" i da to nije smetalo francuskom izdavaču, francuskoj publici, nakon Francuske strip objavljuje Italija i takođe ništa nije korigovano.
Takođe svi znamo ja kada otkupim pravo za objavljivanje nekog strip albuma ne mogu ništa da mjenjam...mogu da dodam intervju ili nešto slično.
Želim da kažem da ne tražimo teoriju zavjere ni u čemu nego da KUPITE STRIP na opšte oduševljenje idavača Devete dimenzije i Sistem komiksa pa onda da nadugo i naširoko komentarišemo...uvez ....print...scenario...crtež...forzec...hrbat....itd itd

Do tada čekam nova pitanja i komentare naravno bez politike ili barem da se koristi novi termin "Politički korektno"
u svakom slučaju bolje je bez politike
Živjeli
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/01/2021 : 13:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zokalav

Takođe bilo je pitanja i komentara vezanih za naslovnu stranu albuma tj. logo riječi Kosovo tj. istog fonta koka kole itd itd.
Napominjem samo da je strip objavljen prvo u Francuskoj i da su crtači "stranci" i da to nije smetalo francuskom izdavaču, francuskoj publici, nakon Francuske strip objavljuje Italija i takođe ništa nije korigovano.
Takođe svi znamo ja kada otkupim pravo za objavljivanje nekog strip albuma ne mogu ništa da mjenjam...mogu da dodam intervju ili nešto slično.
Želim da kažem da ne tražimo teoriju zavjere ni u čemu nego da KUPITE STRIP na opšte oduševljenje idavača Devete dimenzije i Sistem komiksa pa onda da nadugo i naširoko komentarišemo...uvez ....print...scenario...crtež...forzec...hrbat....itd itd



Ja sam postavio to pitanje, bez ikakvih zlih namjera. Čak sam mislio da je Coca-Cola font odabran (od strane originalnih autora) kao neka kritika kapitalizma i bogaćenja dok se drugdje ratuje, ali sam kasnije shvatio zbog čega baš taj font.

Šta ja znam, crtež mi nije nešto, tema kao tema, može se iz svega izvući dobra priča. Možda ga i kupim ako naletim u striparnici. Preview od desetak stranica ne bi bio loš da vidimo kakvo je pripovijedanje.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 29/01/2021 : 13:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Beva ...samo pitaj...
stara izreka ko pita ne skita
opušteno
Crtež je dobar, scenario, kao i kolor
ali to je moje mišljenje
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 29/01/2021 : 15:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Pored dokumentarističkog pristupa, koji je ipak u pozadini, utisak ostavlja i topla ljudska priča koja je u centru radnje. Naravno da je ljubav i prijateljstvo glavna okosnica, a gle čuda ona je u stripu međunacionalna. Ne prerasta u limunadu i završava se gorko-slatko.

Inače u toku rada na izdanju jedan od autora je, iz razloga više sile odustao od projekta, ali se to u stripu ne primjećuje.
Kroz priču je provučeno, ne baš suptilno,kako socijalni status može da dovede do unutarporodičnog sukoba i posljedičnog otuđenja.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/01/2021 : 08:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
obavezno se pazari
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 10/02/2021 : 11:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Pozzz striperi

strip je izašao iz štampe
uskoro u svim striparnicama u BiH
ili direktno od izdavača
http://stripovibanjaluka.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 10/02/2021 : 12:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zokalav

Pozzz striperi

strip je izašao iz štampe
uskoro u svim striparnicama u BiH
ili direktno od izdavača
http://stripovibanjaluka.blogspot.com/



E tasko je lave...sad još da ga se dočepam!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 10/02/2021 : 13:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

obavezno se pazari



Pazar je obavezan

sangue navajo
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 10/02/2021 : 19:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Neki od nas su pazarili i više komada
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000