forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oscar 2020
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/02/2021 : 17:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
inače,navijam da Garulfo osvoji šampionski prsten.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/02/2021 : 18:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, jedva natukao 8 kom. kod sveski, a i među njima sam stavio takve koje jos nisam uspio procitati, ali sam siguran da ce mi se svidjeti, plus strip koji imam od drugog izdavaca (znaci ne u tom ruhu), no i dalje jedva 8 komada. Ionako sigurno polovina svih naslova ako ne i vise odlazi na DD i Zagora.

Hm, kod VC Zlatne serije je isti strip u obe verzije naslovnice, pa se glasovi mogu razgubiti (npr. izabrao sam Dedvud Dika u domacoj naslovnici).


Kod albuma je puno lakse odabrati tih 10, zapravo teze je sastaviti izbor kojih 10 odabrati. A posto ove godine nisam stigao procitati sve sto bi moglo doci u izbor (kao i svake godine zapravo), moj izbor je ipak bio laksi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/02/2021 : 19:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

inače,navijam da Garulfo osvoji šampionski prsten.


Sumnjam, možda uđe u top 10. Rekao bih da su glavni kandidati za titulu Zatamnjenje, Sin City i Podmukle Indije/Lupež u novom svetu. Mislim da će ovog zadnjeg podjela glasova na dva izdanja koštati pobjede.

@Poli
Di je lista?


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 28/02/2021 19:17:55
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/02/2021 : 20:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
favorit broj jedan je Grad greha,po srpskohrvatskom;na drugoj poziciji su Podmukle Indije,dosta i zbog toga što će određen broj glasova odvući Lupež,a možda i slovenačko izdanje;Zatamnjenje i Garulfo su tu negde,mada je Brubišin u nekoj blagoj prednosti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/02/2021 : 20:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja bih rado dao indijama 10 poena da nema lupeza. sad kako bi ostali ne znam, al bi da nema lupeza podmukle indije bi dobile max 50% njegovih poena.
napred garulfo!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/02/2021 : 20:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Još tri sata, pa ćete sve vidjeti. U ponoć se automatski rezultati pojavljuju. Indije/Lupež, kako sad stvari stoje, da se zbroje glasovi, pomaknule bi se za jedno mjesto... Ali to smo imali i prije, npr. s Metabarunima itd itd.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/02/2021 : 20:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darkovski

Što se Markosa i Fibre tiče, želim im srećnu prvu petnaestogodišnjicu i sve najbolje. Mislim da je i on toga svestan ali evo još jednom da ponovim, definitivno najzaslužniji čovek kako za raznolikost stripa na ovim prostorima, tako i za kvalitet izdanja. Što se tiče nekih pomenutih reprinata, iskreno se nadam da će medju njima biti mesta i za one koje ne da nisam čitao, nego nikad nisam ni video , a to su El Nino 1, Papak, Tom's Bar, Zvijezde.

Veliki pozdrav svima.
Živeli stripovi.


Hvala puno!
Za reprinte neću ništa obećavati za sada.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/02/2021 : 21:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Strip svesci:

1. Dylan Dog VEC 165: Kraj tame (10 bodova)
2. Dylan Dog VEC 166: Nedokučiva tajna (9 bodova)
3. Ken Parker SA 21: Gdje titani umiru - Ledeni dah - Dah i san - Bijela tišina - Divljaci (8 bodova)
4. Deadwood Dick ZSR 21: Crno kao noć, crveno kao krv (7 bodova)
5. Dylan Dog LUSP 32: U ime sina (6 bodova)
6. Dylan Dog PINDS 1: Nemoguća knjiga (5 bodova)
7. Martin Mystere ZSR 24: Tajna nemoguće sekire (4 bodova)
8. Dylan Dog VEC 163: Crno i belo (3 bodova)
9. Dylan Dog VEC 162: Stiže Dampir (2 bodova)
10. Vatrogasci SA 3: Dečki iz postrojbe (1 bodova)


Strip albumi:

1. Strip Album DZMB 5: Prokleto igralište (10 bodova)
2. Strip Album HAS 1: Mzungu Luka (9 bodova)
3. Zerocalcare LV 2: (Skoro.) Svakog. Prokletog. Ponedeljka (8 bodova)
4. Strip Album PRIZ 31: Jednapriča (7 bodova)
5. Strip Album ORKA_SP 37: MW (6 bodova)
6. Neustrašive KLO_SP 26: Žene koje žive po svom (5 bodova)
7. Tvrđa FB 5: Malo čudno vjenčanje (4 bodova)
8. Zoro KOM 1: Zoro 1958-1960 (3 bodova)
9. Stranci u raju FB 1: Stranci u raju #1 (2 bodova)
10. Strip Album ORKA_SP 36: Vezenje (1 bodova)

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/03/2021 : 00:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Top 5 očekivano, a sad da vidimo detaljnije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 01/03/2021 : 00:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2021 : 00:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao dojam da će ispasti da će pobjednici ostvariti ovoliku prednost.
Za sveske mi se činilo da je KP 20 najviše obasut bodovima, albume je bilo teže procijeniti.

loading...
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 01/03/2021 : 00:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Da su Indije/Lupež i VČ Deadwood Dick sabrali svoje glasove opet ne bi mogli da budu prvi u svojim kategorijama.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11668 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/03/2021 : 00:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sin City po meni očekivano i zasluženo.

Have mercy
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25865 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/03/2021 : 00:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Prvi album koji nije Fibra ni ČK je 22.Durango od Golconde.
Koja dominacija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/03/2021 : 00:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nakon detaljnijeg pregleda, moram reći da mi je najviše žao slabog plasmana Gramercy Parka. Tek 106. mjesto za ovaj odličan strip koji je očito mnogima prošao ispod radara. Kad malo razmislim, (ugodno) iznenađuje i tako visok plasman Berlina. Nisam očekivao da će se svidjeti nekom značajnijem broju ljudi. Ostalo više-manje očekivano. Pohvalno je i što su u top 5 četiri premijerna izdanja.

Iskoristio bih ovu priliku da ukažem kako se u top 5 nalaze obje ovogodišnje Orke, koje su uz to i rasprodane. Dakle vidimo gdje leži interes te posljedično i zarada.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2021 : 02:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zadovoljan sam listom,i uglavnom očekivano;iznenađenja su mi dobar plasman Drakule,Do poslednjeg/Svi do zadnjeg (a eto,rekoh da je odličan strip u pitanju),pa i Berlina. Lupež/Indije na ubedljivom drugom mestu,Grad greha očekivano,i sa punim pravom prvi.Garulfo sedmi,sjajno.

kod sveski,moj favorit Dik,drugi.Lepo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2021 : 02:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bas mi je drago da je Zatamnjenje osvojio drugo mesto! I visok plasman Mister NOa Vijetnam (uprkos proslogodisnjoj pobedi Libellusovog izdanja), svih Kena Parkera i VCovog Dedvud Dika je prijatno iznenadjenje.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/03/2021 : 08:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Prvi put za 15 godina da je moj broj 1 stvaran broj 1 :)
Go to Top of Page

darkovski
Starting Member

16 Posts

Member since 10/01/2019

Posted - 01/03/2021 : 10:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send darkovski a Private Message  Reply with Quote
Ono što sam slučajno primetio na listi Strip Svesci na četvrtom mestu je strip
DEAD ZSR 21: Crno kao noć, crveno kao krv, 293 bodova
A na devetnaestom mestu je strip
DEAD VCZS 21: -Crno kao noć, crveno kao krv, 169 bodova.
Mislim da se radi o istom stripu, istom izdavaču, samo sa različitom naslovnicom.
Ja iskreno to prilikom glasanja nisam primetio.
A ovo se desilo verovatno slučajno, ili možda namerno, tako treba i tako je bilo i pre (npr.sa SC i HC izdanjima) Samo glasno razmišljam.
Živeli stripovi

Živeli stripovi
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2021 : 11:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Dobrodošao, darkovski!
Odlično si ovo primijetio. Ne znam zašto je bilo odvojeno ali je činjenica da bi, da tog nije bilo, ta strip sveska bila na 2. mjestu.

Inače, jaki pravo zbori kad je u pitanju taj izbor, osobito kod sveski, više brojeva iste priče bi trebalo objediniti ali "nije o glavu", vjerojatno bi trebalo puno truda.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 01/03/2021 11:46:14
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

945 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 01/03/2021 : 12:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Niti je Marko mogao sve to odraditi u više kategorija (da bude realniji izbor) niti mi kao stripoljupci smo mogli "opipat" svaki izašli naslov.
Zato ovaj Izbor treba shavtiti kao dobru zabavu i da nam drugi kolege ukažu na dobre naslove koje smo iz kojekavih razloga "zaobišli".

Po meni (referenciram se na VC ZS izdanja koja imaju više naslovnica) treba gledati odvojeno jer naravno kod ocjenjivanja i sama naslovnica nosi svoju "težinu" kod ocjenjivanja (uz, ne znam, sadržaj naslova i njegova kultnost, tehnička obrada izdavača pa i cijena samog naslova i meni jako bitno "kompletnost" nekog serijala od istog izdavača).

Ali sve u svemu, ovo je ipak više zabava, dobra promocija stripova i da se možda "ušećari" poneki naslov.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/03/2021 : 12:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sa jedne strane je dobro sto se VC ZS stavlja na sajt sa obe (ili vise njih) naslovnice, ali kod glasanja je to onda "problem". Ipak isti strip istog izdavaca koji izađe istovremeno, samo sa razlicitim naslovnicama nije isto kao reprint, ili nastavak price u vise sveski (mada je i tu glupo kad krece u jednoh godini a zavrasava u drugoj). No, ako bi to htjeli izbjeci, netko bi trebao pregledati sve skupa, plus odabrati pravi nacin sta ide skupa itd. Ne vidim da ce se to promjeniti, mozda jedino za ove stripove sa variant naslovnicama.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/03/2021 : 12:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To je moja greška, trebao sam to izbaciti. Nisam vidio, jebi ga:( Riješit ću to iduće godine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

945 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 01/03/2021 : 13:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To je moja greška, trebao sam to izbaciti. Nisam vidio, jebi ga:( Riješit ću to iduće godine.


Si siguran da je to greška? Meni se ne čini da je, i da to treba izbaciti.
Da je to kao VČ ZS broj 13 ili Sin City upakiran u dodatnu kutiju onda mi ima smisla to spojiti (ili pojedinačne naslove ne staviti na listu već samo taj komplet u kutiji).
Ovako su to dva odvojena stripa s različitim naslovnicama a naslovnica je dio ocjenjivanja, kaj ne?
Mislim kak onda razdvojiti isti Naslov od različitih izdavača ili "rasparti" neki serijal a dizajn je ukumponiran u svaku pojedinu knjigu (Darkwoodske novele, recimo).
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/03/2021 : 14:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam, meni naslovnica ne igra nikakvu ulogu u ocjenjivanju stripa godine. Ta postavka je samo kod recenzija. Bas mi je svejedno i da je samo bijela, pink ili crna naslovnica ako me prica/crtez/atmosfera oduvaju. Isto tako sa druge strane moze biti naslovnica mamojebacka ali kad je prica nula, crtez nula, nikakve atmosfere, onda necu glasati za takav strip samo zbog naslovnice, pa i da ju je napravio netko od velikih majstora. No, to sam ja...
Naravno da dobra naslovnica pridonosi stripu, a ima i takvih koji kupuju na kioscima samo po izgledu naslovnice, moze i integrala (ajde, recimo), no mislim da takvih nema puno ovdje.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000