forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Jeff Lemire
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/02/2021 : 15:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jeff Lemire kanadski je autor stripova. Najčešće scenarist, no svako toliko uzme i olovku u ruke. Radio je za sve najveće američke izdavačke kuće (DC Comics, Vertigo, Marvel, Image, Dark Horse, Valiant i još neke druge).

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 04/02/2021 20:13:13

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/02/2021 : 15:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
GIDEON FALLS







Scenarij: Jeff Lemire
Crtež: Andrea Sorrentino
Izdavač: Image
Žanr: psihološki horor / krimić



Svećenik s tajnom iz prošlosti. Osamljena djevojka koja nikoga ne pušta blizu sebe. Psihički bolesnik opsjednut skupljanjem komadića smeća. Skeptična liječnica koja pokušava (i nikako ne uspijeva) uvjeriti samu sebe da vizije njenog pacijenta nikako ne mogu biti istinite. Lokalni ekscentrik koji pokušava otkriti davno potisnutu i zabranjenu istinu. Nakon što se dogodi neočekivano ubojstvo i svjedoci po prvi put u mnogo godina ponovno ugledaju Crnu Štalu, životi spomenutih pojedinaca će se nepovratno ispreplesti u Gideon Fallsu, gradiću u sred ničega koji skriva nedokučive tajne.

Lemireu treba priznati da zna vrhunski zainteresirati čitatelja. Kroz prva dva trejda (od ukupno pet) pratimo nekoliko naizgled nepovezanih priča koje malo po malo rastu i postaju sve kompliciranije i kompleksnije. Osjećaj misterije koji je Lemire utkao u ova poglavlja Gideon Fallsa se gotovo može fizički osjetiti i nije mi puno trebalo da se navučem. Kako radnja odmiče, tako se pred čitatelja stavlja sve više i više pitanja te ga se tjera da mozga o njima i da donosi svoje vlastite pretpostavke i zaključke. Upravo mi takvo razmišljanje o pročitanom u više navrata nije dalo mira i jednostavno sam morao manično vrtiti poglavlje za poglavljem kako bih saznao neke konkretne odgovore.

Negdje od trećeg trejda pa do kraja mi je interes malo opao s obzirom da je, nakon određenih otkrića vezanih za radnju, po mom mišljenju Lemire otišao previše u širinu. Uplitanjem tih koncepata misterija pada u drugi plan i radnja odjednom postaje preširoka te se poprilično gubi onaj štih zbog kojeg mi se Gideon Falls svidio u početku. Da se razumijemo, sve je to do samog kraja idalje na jednoj pristojno visokoj razini te je zanimljivo i zarazno za čitati, no nakon tog spomenutog "raskola" imao sam osjećaj kao da su prva i druga polovica zapravo dva različita stripa.

Što se crteža tiče, Sorrentino njeguje poprilično specifičan stil koji vam ili odgovara ili ne, rekao bih da nema sredine. Meni osobno nije nešto pretjerano atraktivan, no u Gideon Fallsu mu svakako treba priznati nevjerojatno zanimljivo i privlačno kadriranje koje nerijetko izlazi van ustaljenih šablona američkog stripa.

Nakon pročitanog kompletnog serijala, mišljenja sam da bi Gideon Falls ipak bio nešto bolji strip da je kraće trajao i da Lemire naposlijetku nije toliko iskomplicirao priču, napustivši pritom mnogo elemenata zbog kojih me je u početku i bio zainteresirao. No i unatoč spomenutom, tražite li nešto napeto za čitati, rekao bih da je ovo sasvim dobar izbor.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 04/02/2021 15:33:59
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/02/2021 : 16:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moze...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 04/02/2021 : 17:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/02/2021 : 19:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Evo ga i moj osvrt + nekoliko oglednih tabli link

Mada možda bi bilo preglednije da se ovo preimenuje u opštu temu za Jeffa Lemira
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/02/2021 : 20:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Mada možda bi bilo preglednije da se ovo preimenuje u opštu temu za Jeffa Lemira



Dobra ideja!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/02/2021 : 20:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da, dobra ideja. Kod mene trenutno čeka 5-6 njegovih stripova na čitanje, krećem za vikend.

Gideon Falls mi nije bio pretjerano zanimljiv pa sam odustao ali ako se ovi ostali pokažu, vratit ću se i njemu.

Have mercy
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 04/02/2021 : 20:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Paka01 a jel Gideon Falls zavrsen? Posto po netu pise 'on-going'?

Edited by - jagodanbg on 04/02/2021 20:18:53
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/02/2021 : 20:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Paka01 a jel Gideon Falls zavrsen? Posto po netu pise 'on-going'?



Zanemari to "ongoing", završen je.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/02/2021 : 21:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pre par meseci sam pisao o Lemiru pa kopiram post

Zahvaljujući koroni bilo je vremena na pretek za čitanje stripova pa evo i na ovoj temi moj subjektivni presek Lemirove diskografije, poređano od slabijih ka boljim naslovima:


- Plutona / Čitanje ovoga ne bi poželeo ni najvećem neprijatelju.

.....

- Sentient / Da li AI može biti dobar bejbisiter deci našoj.
- Family Tree / Sweet Tooth za siromašne.
- Logs Dogs / Tužna priča ali crtež kao nogom da je crtan. Svaki autor mora od nečega da počne.
- Joker: Killer Smile + Batman: The Smile Killer / Igranje sa psihom viđeno već milion puta.
- Swamp Thing: Green Hell / Priča truba, ali Mahnke-ov crtež vredi.
- A.D. After Death / Dirljiva priča ali trećina stripa je sam tekst.

.....

- Snow Angels / Ne baš originalna premisa koja dosta toga duguje Snowpierceru sa generičkom razradom i raspletom, Jockov crtež je jedino što ovde valja.
- Trillium / Trilijum je okej, mada ništa niste izgubili ako ste ga preskočili.
- Primordial / Premisa stripa da naučnici iskorišćavaju životinje za svoje eksperimente će mnoge asocirati na WE3 od Morrisona i Quietleya i kome se svideo taj strip verovatno će i ovde pronaći dosta toga vrednog. Sorentino uvek vredan gledanja.
- Frogcatchers / Srce naše kao žabica skakuće.
- Mazebook / Otac neuspešno pokušava da preboli gubitak kćerke, ali sećanja su kvarljiva roba dok otac luta izgubljen kao da je u lavirintu. Nažalost ovaj strip se završava nakon samo pet brojeva i kraj je zbrzan i deluje da je razlog tome loša prodaja ili je autor odlučio da se posveti nekim drugim projektima. Šteta jer ovo je obećavalo da bi moglo biti slično Welderu.
- Roughneck / Ljudi hladni spolja ali unutra bes tinja. Šteta što je kraj limunada.
- Descender + Ascender / Skroz solidan saj faj sa veoma dobrim crtežom ali autor baš nije morao nazivima poglavlja da spojluje priču. Nastavak kombinuje naučnu fantastiku sa magijom, deluje suvišno, a i kraj je zbrzano odrađen, ali može se overiti zbog sjajnih sci-fi akvarela.

.....

- Sweet Tooth / Početak obećavao da će ovo biti najbolji Lemir ali kasnije izbledi. Sam kraj prelep. Postoji i mini serijal #1-6 ali koji je potpuno nepotreban i deluje da ga je Lemara pisao samo da bi promovisao Netflix seriju.
- The Nobody / Ako imamo supermoć nevidljivosti da li to znači da nas životni problemi neće videti?
- Royal City / Svakome se duhovi prošlosti ukazuju na drugačiji način.

.....

- Gideon Falls / Krimi detektivska priča sa specifičnim crtežom koja kasnije sklizne u paranormalno i egzistencijalni horor. Ovo će imati visoku prolaznost po forumima.
- Essex County / Život nas može rasterati na sve krajeve ovoga sveta ali korenje svoga rodnoga mesta uvek vučemo sa sobom.
- Underwater Welder / Do kojih sve dubina čovek mora potonuti da bi pronašao sebe.


Detaljniji opisi i ogledne table se mogu pronaći ovde

Sve u svemu veoma sam zadovoljan pročitanim, Lemara je tip autora koji mi potpuno odgovara, kako na scenarističkom tako i na vizuelnom planu
Njegov minimalistički crtež oku godi dok te sa pričom ubija polako ali sigurno i vodi te za ruku do samog kraja

Mislim da sam birao dobre stvari ali ako ima nešto što sam propustio, a da je valjano slobodno preporučite

Edited by - naker on 17/08/2023 22:50:39
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/02/2021 : 21:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Trees je Warren Ellis, a ne Lemire

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 04/02/2021 : 21:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Prvi kontakt sa Lemireom sam imao kada sam naslijepo posudio Okrug Essex u knjižnici samo radi savršene naslovnice. I dalje smatram da je to najbolja naslovnica koju sam dosad vidio. Javim kada naletim na bolju :D. Prvo što me oduševilo je mjesto radnje, a onda sam kasnije shvatio da je to nekim njegovim stripovima zajedničko. Volim kada se radnja odvija u zabiti usred ničega, pogotovo još ako je zima kao što je slučaj kod Lemirea. Čak sam evo i jednu tablu iz tog stripa stavio za avatar ovdje. I taj crtež koji je zapravo jako jednostavan daje dodatnu draž priči koju prožimlje snažna psihološka karakterizacija likova i njihov "razvoj". Baš sam jučer dovršio Roughneck koji mi je isto sjajan. Jako brzo se čita i nije isključivo c/b strip već je nadodana plava boja, a pojedini dijelovi su potpuno u boji i imaju svoje značenje. Još što mi je odlično kod Lemirea je i to što puno "priča" isključivo crtežom.

Pokušao sam i Gideo Falls, ali nije to za mene. Negdje na pola sam shvatio da ide u smjeru serije Dark i odustao. Nemam snage za takav sci-fi. Daj ti meni ljude od krvi i mesa, zimu, vukojebinu i hokej. Dovoljno se tom životu nađe užasa :D
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/02/2021 : 21:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Od Lemirea sam čitao Okrug Essex i Descendera, no nisu mi baš legli. Oba su ok stripovi, no u Essexu se nisam uspio povezati s likovima, a Descender mi je nakon dobrog početka pao i čini mi se prerazvučen. S obzirom na navedeno, ostatak je za sada u drugom planu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/02/2021 : 22:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@Paka ups ne znam kako su Trees dospeli na listu ali dobro sad bar znate šta mislim o Drvcima
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/02/2021 : 22:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ANIMAL MAN by Jeff Lemire



Scenarij: Jeff Lemire - 7
Crtež: Travel Foreman, Steve Pugh, Rafael Albuquerque - 8
Ocjena: 75%
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski / horor



Prvo pitanje koje se vjerojatno svima nameće kad se spomene Lemireov Animal Man je - je li bolji od Morrisonovog runa? Iskreno rečeno, nije bolji, no osim istog junaka i eventualnih par poveznica, Lemireov run je u potpunosti drugačiji od svega što je Morrison radio.

Lemire nam ovdje kroz 29 brojeva i 2 annuala priča jednu manje-više standardnu superherojsku priču s elementima horora. Ono što je Animal Mana oduvijek (tj. ajde, tijekom i nakon Morrisonovog runa) izdvajalo od većine ostalih junaka je značaj njegove obitelji, odnosno žene i djece. Svi su oni u jednu ruku glavni likovi u ovom stripu i Lemire vrlo dobro balansira značaj svakoga od njih za sveukupnu priču. No, o čemu se uopće radi?

Slično kao što je Swamp Thing agent sile znane kao The Green koja povezuje sav biljni život na Zemlji, Animal Man je na isti način agent druge sile, The Red, koja slično povezuje sav životinjski svijet. Kada se nakon određenog vremena probudi i treća strana, The Rot, predvođena Antonom Arcaneom (kojeg se sigurno sjećate iz Swamp Thinga), na Animal Mana pada zadatak da ga zaustavi te u isto vrijeme zaštiti svoju obitelj od opasnosti. Vjerojatno ćemo se složiti da ovo i ne zvuči baš toliko atraktivno, no vjerujte mi kad kažem da se radi o jednoj sasvim pitkoj i zanimljivoj priči - barem negdje do polovice. Naime, Lemiroev najveći problem je to što jednostavno ne zna kada i gdje stati. Cijela se ta saga (imena Rotworld) razvukla na predugih 18 brojeva i nakon nekog vremena sam samo jedva čekao da završi. Negdje do broja 10 ili 11 je sve to još skroz u redu, no jednom kad krene crossover sa Swamp Thingom i radnja naglo skoči u još jednu post-apokaliptičnu budućnost za koju znamo da neće potrajati, izgubio sam interes. Mišljenja sam da je sve to zajedno trebalo biti dobrih 6-7 brojeva kraće i tada bi efekt bio itekako jači. Nažalost, ni sami kraj runa me nije baš oduševio i bio mi je previše by-the-numbers superherojština puna deus ex machina rješenja koja ni u jednom trenutku ne djeluju uvjerljivo. Sve ono između, oni ajmo reći filler brojevi koji se fokusiraju na samog Buddyja i njegovu obitelj su mi ostavili poprilično bolji dojam nego glavna priča.

S druge strane, crtači su manje-više odlično izabrani. Gotovo pa cijeli run su ilustrirala trojica, Travel Foreman, Steve Pugh i Rafael Albuquerque. Prvi i za mene daleko najbolji posao odradio je Travel Foreman čiji stil vjerojatno neće svima leći, no mišljenja sam da upravo taj njegov groteksno-neprivlačni izričaj daje onaj horor štih koji itekako odgovara jednom ovakvom naslovu. Srednji i najveći dio runa ilustrira veteran Steve Pugh koji je i tijekom 1990-ih godina radio na Animal Manu za Vertigo, dok ga je pisao Jamie Delano. Ovdje nam prezentira stil koji neodoljivo podsjeća na rane dane Vertiga i ukoliko volite takav crtež, mislim da nema šanse da vam se ne svidi. Zadnje poglavlje je djelo Stevea Albuquerquea i mene osobno nije oduševio. Okej je, no ne i više toga. Srećom, za zadnji broj se vraća Foreman, uz par gostovanja samog Lemirea za olovkom.

Sve u svemu, Lemireov Animal Man je jedan od zanimljivih naslova koje je The New 52 donio čitateljima, barem u početku. Prava je šteta što se sve to nakon nekog vremena razvodnilo, no i unatoč tome ljubitelji nešto malo drugačije superherojštine bi trebali doći na svoje. Mišljenja sam da se Lemire trebao ograničiti na nekih 15ak brojeva i da bi rezultat bio puno bolji. Ovako smo dobili ovo što smo dobili; jedan sasvim korektan superherojski naslov koji je mogao biti bolji, no nažalost nije. Ako ništa, isplati ga se provjeriti i zbog odličnog crteža Foremana i Pugha.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/02/2021 : 22:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BLACK HAMMER: Kompletan serijal



Scenarij: Jeff Lemire - 5,5
Crtež: Dean Ormston - 7
Ocjena: 62,5%
Izdavač: Dark Horse
Žanr: superherojski


Iako je najpoznatiji po svojim autorskim stripovima, Lemireu superherojski naslovi nisu nepoznanica. Njegov je run na Animal Manu za vrijeme DC-evog rebrandinga New52 jedan od zanimljivijih naslova koji su tada debitirali. Međutim, ništa slično ne mogu reći za Black Hammer, superherojski strip koji je "originalno" stvorio za Dark Horse. Ovo "originalno" sam stavio pod navodnike čisto da naglasim da ovdje zapravo i nema ništa originalno s obzirom da Black Hammer funkcionira kao Frankensteinovo čudovište sastavljeno od mnogobrojnih komadića likova, radnji i koncepata koje su drugi pisci već otprije upotrebljavali kod DC-a i Marvela.

Iskreno rečeno, krenulo je zapravo stvarno dobro. Prva priča "Origin" služi kao sasvim lijep uvod u Lemireov svijet i likove. Iako se odmah od početka vidjelo da su odlike glavnih likova zapravo copy/paste već postojećih popularnih superjunaka, sami zaplet je bio dovoljno zanimljiv da me navuče na čitanje. Sve to većinom pada u vodu za vrijeme druge priče "The Event" gdje Lemire odbacuje gotovo sve originalne ideje koje je do tada imao i jednostavno se služi već ispričanim pričama drugih strip autora kako bi održavao radnju Black Hammera. Ovo možda neće biti toliko velik minus nekome tko nije baš upoznat s mitologijom DC i Marvel univerzuma, međutim meni je strašno išlo na živce. Uskoro nakon toga dolazimo do priče "Age of Doom" i što je radnja odmicala dalje, to sam prepoznavao sve više elemenata stripova drugih autora, a sve manje Lemireovih originalnih ideja. Zadnjih 7-8 brojeva serijala sam pratio bez ikakvog interesa za samu priču, već čisto iz znatiželje da vidim koga je još Lemire pokrao.

Zapravo bi dosta često na internetu naišao na recenzije koje Black Hammer opisuju kao "moderno remek-djelo" ili kao "Watchmen današnjeg doba" i moram priznati da mi se gadi to vidjeti. Šta se mene tiče, Black Hammer je strip koji je krenuo intrigantno, al onda je otišao u skroz drugu krajnost i pod izlikom hommagea pokrao sve šta se moglo pokrasti. Kažem, nekome tko nije toliko upućen u superherojski svijet to možda i neće biti toliko očito, no meni je baš smetalo. Šteta jer Lemire je inače odličan autor koji zna napisati kvalitetne stripove i stvarno ne znam šta mu je ovo trebalo. Black Hammer je za mene definitivno jedan od neopravdano razvikanih stripova kojeg se diže u nebo puno više nego što bi trebalo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/02/2021 : 22:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE NOBODY



Scenarij: Jeff Lemire
Crtež: Jeff Lemire
Izdavač: Vertigo
Žanr: misterija



The Nobody je grafička novela koju je Lemire objavio za Vertigo 2009. godine, a radi se o svojevrsnoj modernoj reinterpretaciji knjige "Nevidljivi Čovjek" H.G. Wellsa. Iako se iznenađujuće brzo čita, ovaj mi se naslov svidio. Što se tiče štimunga, mrvicu me podsjetio na Larcenetov "Brodeckov Izvještaj"; ovdje također imamo neobičnog stranca koji dolazi u malo mjesto, dok mještani malo po malo zauzimaju negativan stav prema njemu iako im zapravo ništa nije napravio. Međutim, tu sličnosti prestaju i Lemire lijepo vodi priču do (za mene) pomalo neočekivanog završetka. Da ne otkrivam spoilere bezveze, reći ću samo da je twist na kraju sasvim lijepo odrađen i nisam ga predvidio. Ne smeta me što je fokus na malom broju likova, čak mi je zapravo i drago da se nije išlo previše u širinu. Ovih par likova koji vode radnju su razrađeni taman toliko da se pokriju njihovi karakteri, no Lemire im ipak ne daje neku stvarnu dubinu. Inače baš volim djela smještena u mala mjesta, podsjeća me na dom, tako da je i to jedna nijansa zbog koje mi se The Nobody svidio. Crtež je skroz lijep, klasično Lemireovski. Nema tu nešto pretjerano puno detalja, no atmosfera je pogođena taman kako treba. Također mi se sviđa i upotreba samo plave boje, stvarno je efektivna kod ovakvih zimskih pejzaža.

Sasvim pozitivno iznenađenje i mislim da bih ga kupio na hrvatskom ukoliko bude nekog izdanja u budućnosti. Nije nemoguće s obzirom da Essex County već imamo objavljen od strane dva izdavača u regiji, tako da vjerojatno je samo pitanje vremena.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/02/2021 : 22:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pokušao sam čitati ovog Animal Mana ali nije išlo.
Da je barem crtež bio nešto bolji.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/02/2021 : 19:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nova priča iz univerzuma Black Hammer. Strip je objavljen prije desetak dana, moguće i prije nego u USA.

Colonel Randall Weird u potrazi je za nečim što je prije mnogo vremena izgubio te zaboravio…

Svidjelo mi se ovo čudno lutanje kroz vrijeme i prostor koje po meni i ne donosi previše novoga ali vrlo dobar crtež te malo teksta čine putovanje ugodnim.






Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/02/2021 : 19:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Interview s Lemirom za vrijeme strip festivala u Erlangenu, 2018.
(razgovor je na engleskom)

https://www.youtube.com/watch?v=fnt-WkQ5yCo&ab_channel=DeinAntiHeld.de

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/02/2021 : 13:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Frogcatchers (Generation 13, 2019. - 112 str.)

Stariji muškarac budi se u nepoznatoj prostoriji. Ne sjeća se više ni tko je ni kako je tu dospio. Vrata osigurana lokotima i škrto predvorje pojačavaju stranost mjesta.
Iz jedne sobe kao da vreba nešto strašno…

Tko smo mi? Što su sjećanja, što snovi a što stvarnost? Što znači živjeti? Kako živjeti sa smrtnošću?
Čovjek misli da ima svo vrijeme ovoga svijeta. Kao da će neke stvari vječno trajati. Međutim sve brzo prolazi.

Kratka, tiha priča o promjeni, gubitku – o prolaznosti života.
Crtež sirov i grub, kao uostalom i sam život, i neće se svakome svidjeti. Jako dobro. Preporuka!










Have mercy
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 07/02/2021 : 15:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Moon Knight mu je odličan.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 07/02/2021 : 17:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Malo o Lemireu i njegovom najpoznatijem delu...
http://kulturkokoska.rs/tajne-okruga-eseks/

Inače, čita neko Sweet Tooth: The Return? Utisci? Krenuću ovih dana...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/02/2021 : 18:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Bolje nemoj
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 08/02/2021 : 20:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6581 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/02/2021 : 22:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
U odnosu na ovog Lemira, Frano Petruša je pravi Kordej, po završnoj detaljnoj doradi crteža.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000