forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Jeff Lemire
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/06/2021 : 00:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by Vlaadisha

gde nestade maconova kritika



Pobrisao sam je. Ne želim biti uvijek pametan. Skinuo sam i jednu od strana gore, da bi je preradio u Procreateu i napisao zašto je tako bolje ali ne želim više. Bez veze mi je trošiti vrijeme. Šta i kome bi nešto dokazivao?

Lemire je značajan autor, objavljuju mu veliki izdavaći a ja se ovde jebem, da objavim koju stranu. Nekad sam mislio, da je sve moguče ako se objavljuju loši stripovi loših crtača a sa godinama sam shvatio, da se baš u takvom okruženju ništa ne može
jer je sve sjebano u fundamentu, da je glavna negativna selekcija.

Ovde uređujem strip u literarnom magazinu Apokalipsa.
http://forum.striparna.com/viewtopic.php?f=3&t=5015

Lemire mi po onim stranama gore ne bi prošao selekciju ili jedva ako bi bio Slovenac. Ne znam kakve su mu priče jer ništa nisam pročitao od njega.

eh, a ja zbog takvih postova i dolazim na forum. o takvim stvarima ionako razmisljam po ceo dan pa mi je zanimljivo procitati sta neko drugi misli. dve glave itd. gde ces to inace cuti? pre neki dan sam drugara pitao imaju li po njemu oblacici prostornu dimenziju - oterao me u kurac

ne shvatam to kao dokazivanje, mozemo secirati i najboljeg crtaca i naci nesto sto ne valja, to nas ne cini boljima od njega. to je vise kao obrnuti inzenjering; mozda dospe u moj sledeci strip, a mozda samo pomogne razumevanju medija koji mi toliko znaci.

istina, mozda bi nekog nagazio da si postavio ovde. zato i ne komentarisem 90% izdanja, ne zelim nikome da ulecem klizeci. vrlo zivo se secam da pre 20 godina nije bilo nijednog izdanja na kioscima, tako da svim izdavacima zelim sve najbolje. onda najradije recenziram stripove koje niko ne cita

ali takva tema je vise nego dobrodosla u autorskom izlogu. licno mi nedostaju radionice koje smo pre imali.

on topic, lemire me ne interesuje jer su po meni ovo lejauti za nekog pravog crtaca. drugim recima, dozivljavam ga kao scenaristu koji eto ima priliku da crta svoje price (ima li ista lepse od toga?) jer mu industrija to dozvoljava. i apokalipsa bi imala kultni status na trzistu od 300+ miliona.


Edited by - Vlaadisha on 11/06/2021 00:25:38
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/06/2021 : 02:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

lemire me ne interesuje jer su po meni ovo lejauti za nekog pravog crtaca. drugim recima, dozivljavam ga kao scenaristu koji eto ima priliku da crta svoje price (ima li ista lepse od toga?) jer mu industrija to dozvoljava.



Isto mislim.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/06/2021 : 11:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Lemirov crtež nije na uštrb već u službi radnje jer koristi minimalistički grafizam da naglasi emocije koje priče izazivaju dok njegovi snežni pejsaži vešto prikazuju bespuće zimskih krajolika

Ako vreme dozvoli preporuka da se da šansa njegovim ranim grafičkim novelama gde se potpisuje kao samostalan autor: Lost Dogs, Essex, Welder, Nobody
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
587 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 11/06/2021 : 12:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote


Evo prelistavanje Sweet Tootha pa koga zanima. Nedavno je na netflixu izašla i serija.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 12/06/2021 : 08:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

istina, mozda bi nekog nagazio da si postavio ovde. zato i ne komentarisem 90% izdanja, ne zelim nikome da ulecem klizeci. vrlo zivo se secam da pre 20 godina nije bilo nijednog izdanja na kioscima, tako da svim izdavacima zelim sve najbolje. onda najradije recenziram stripove koje niko ne cita



Ovakvo razmišljanje mi je vrlo blisko.

Što se vizuelnog izražavanja tiče, tu mi je Matt Kindt daleko interesantniji od Lemirea, iako možda na prvi pogled deluje još grafički prostije i "neveštije".

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 12/06/2021 : 12:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Ne tražim realizma i preciznog detajliranja nego likovni sistem u kome elementi stoje u funkciji toga što autor želi ispričati i pokazati.

John Porcellino i James Kochalka su mi takvi autori (prvo sam se jih sjetio).

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 12/06/2021 : 12:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

ne shvatam to kao dokazivanje, mozemo secirati i najboljeg crtaca i naci nesto sto ne valja, to nas ne cini boljima od njega. to je vise kao obrnuti inzenjering; mozda dospe u moj sledeci strip, a mozda samo pomogne razumevanju medija koji mi toliko znaci.



Ne znam kad sam pročitao takav stav jer isto mislim. Ja sam ovde u okruženju gdje ti odmah počnu srati

-šta se praviš pametan
-ko misliš, da si, da imaš pravo kritizirati USPJEŠNE autore

Nemam nikoga sa kim mogu iskreno pričati ili jedva koga, odmah su uvrijeđeni (ako govorim o nekom Lemiru preko okeana kojeg nikad neću sresti!) i onda moram brisati takve jadove iz života. U mlađim godinama su mi napravili dosta sranja u stripu i uopšte, dosta mi je budala i noževa u leđima.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 12/06/2021 12:49:53
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/06/2021 : 12:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Na ovom podforumu nas je toliko malo da moramo bit dobri jedni prema drugima samo ti piši i razglabaj, fali toga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 12/06/2021 : 19:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Ja sam ovde u okruženju gdje ti odmah počnu srati

-šta se praviš pametan
-ko misliš, da si, da imaš pravo kritizirati USPJEŠNE autore



To okruženje je čitav svet. Ili bar mogu da jemčim za englesko govorno područje. Jedina razlika je što je tamo fandom toliko veći da lakše možeš da nađeš istomišljenike ili barem sagovornike.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 12/06/2021 : 22:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za neki dobar forum na engleskom za alternativni, autorski strip. Ili za strip forum sa podforumom za alter.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7761 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/06/2021 : 21:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha
pre neki dan sam drugara pitao imaju li po njemu oblacici prostornu dimenziju - oterao me u kurac




Naravno da imaju.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/06/2021 : 21:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Vlaadisha
pre neki dan sam drugara pitao imaju li po njemu oblacici prostornu dimenziju - oterao me u kurac




Naravno da imaju.

hvala
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/07/2021 : 13:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Gideon Falls tom 1

Misterija, triler, horor.

Prvi tom bi trebalo posluziti kao uvod, ovo je mnogo vise od toga. Zanimljiv, dobar pocetak, misterija, akcija od samog pocetka, dobro razvijeni likovi, dve paralelne radnje. Ovaj trejd je bez praznog hoda, sve u sluzbi price...

Za pocetak odusevio me ovaj broj, i vec vidim da ce mi bolje leci nego Royal City, koji je na tragu Okruga Eseks....fali nam ovakvih stripova, bas nam fali misterije, trilera, horora...

Iako volim kada je Lemir kompletan autor, svidja mi se sto je ovde radio sa Sorentinom, ciji kadrovi nekada ostavljaju bez daha, sjajan crtac, njihova saradnja na Green Arrow mi je bila odlicna, a ovde mi je crtez jos bolji...

Tehnicki izdanje sjajno, papir odlican, ima samo dve, tri slovne greske...Gidoen umesto Gideon, nista strasno...

Cekamo broj 2 sa nestrpljenjem...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 22/07/2021 : 13:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Rojal Siti tom 1

Kvalitetan strip, jedna obicna prica, prvenstveno kvalitetno pisana, odlicna naracija...podsetila me na odlican film Sudija, sa sjajnim Robertom Duvalom i Robertom Daunijem Jr...povratak u stari zivot, dve strane istog novcica...

Vise mi je godio Gideon, jer mi fali takvih stripova, Royal je odlican, ali sam poslednjih godina mnogo slicnih stvari citao, tako da me nije oduvao, ali mi je bas prijao...i nastavljam sa kupovinom, i pracenjem...

Bilo bi dobro kada bi dobra prodaja, ubrzala nastavke, a zatim i nastavak u vidu Descendera, Black Hammera, Plutone...

Sc izdanje sjajno, nemam zamerke, prevod sjajan kao i kod Gideona...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/08/2021 : 14:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Skulldigger & Skeleton Boy (Splitter 2021, 184 str,)

Naslovnica nam odaje da je ovo priča iz univerzuma Black Hammer. Izvorno objavio Dark Horse u 6 sveski od prosinca 2019 do veljače 2021.

Osim samog stripa izdavač je među korice ubacio i opširan dodatak iz kojeg doznajemo mnoge zanimljivosti.
Između ostalog da je Lemirre prvotno namjeravao sam nacrtati priču i bio dosta odmakao u toj raboti prije nego se odlučio za Zonjića koji je po njegovim riječima pogodio pravi ton.

Spiral City je u čvrstom stisku kriminala. Korupcija i nasilje su svakodnevni i nema nade za nekoć blještavu metropolu.
Ipak iz gomile se diže jedan osvetnik kako bi spasio pokvarenu dušu grada: Skulldigger i njegov štićenik Skeleton Boy.
Hoće li uspjeti strpati iza brave ukavog Grimjima i spasiti grad?

Priča počinje u stilu Batmana. U mračnoj ulici dječak postaje svjedok kako mu razbojnik ubija roditelje te bude obilježen za cijeli život.
Završava na psihijatriji iz koje ga vadi njegov tajanstveni spasitelj...

Klasična priča o osvetniku koji odluči sam dijeliti pravdu viđena je mnogo puta. Samo ova je dosta modernija jer ima dva junaka bez supermoći i s nogama čvrsto na zemlji.
Iako je završena i navodno se ne planira nastavak, čitateljima se otvorio tek i hoće još. Mislim kako bi bila šteta da jednog dana ne vidimo The Return of Skulldigger & Skeleton Boy.

Zonjićev crtež je izvanredan. Snažnog je poteza, paneli dinamični, boje nevjerovatne. Slike na čitatelja ostavljaju dubok dojam i urezuju se u pamćenje.
Daleko najbolja priča ovog serijala koja i narativno i vizualno dosta podsjeća na Millera! Apsolutna preporuka!



- Sjećanja naviru. Sjećam se iako ne želim. Htio sam dezert ali mama je rekla Ne. Cmizdrio sam se pa je popustila. Da nisam, napustili bi restoran ranije i sve bi bilo dobro.



- Metalna lubanja na lancu - nekonvencionalno ali učinkovito oružje - sirovina od prve žrtve
- Ja...čuo sam pucnjeve ali ja... zakasnio sam. Žao mi je.



- Želiš pobjeći odavde? - Da.
- Pođeš li sa mnom, nema više nazad. Nikada! - Dobro.



- Dane sam brojao po novim modricama, napuknutim rebrima. Svakim danom ih je bilo manje.









- Koju ispruženu ruku prihvatiti?





- 'Trebali su mjeseci da se izbace kostimi.'



- Dječakov friz za uzor ima Sussie Derkins (C&H)





- 'Stvarno sam imao želju sam nacrtati jednu priču...Ali na moju (i vašu) sreću ispao je fantastični Tonči Zonjić.'





variant by Patrick Reynolds



variant by Daniel Warren Johnson



variant by Cliff Chiang



Have mercy

Edited by - izivko on 29/08/2021 16:50:04
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/08/2021 : 16:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mogao si sve ove slike staviti kao linkove. Ogromnih su dimenzija i baš guše temu, sve je nepregledno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/09/2021 : 21:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Završen je Ascender, nastavak hvaljenog SF naslova Descender. Nažalost crtačeva supruga je preminula prošle godine pa u tome treba tražiti jedan od razloga zašto je ovo izlazilo sporije nego što je očekivano i zašto kraj odaje utisak da je poprilično zbrzano odrađen. Takođe nisam fan što je Lemire ovde mešao naučnu fantastiku sa magijom, po meni je Descender sasvim OK funkcionisao sam po sebi i ovaj nastavak je u neku ruku suvišan, ali može se pročitati jer je crtež ponovo na visokom nivou, sjajno izgledaju ovi sci-fi akvareli
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/09/2021 : 12:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Mazebook
I još jedan novi, verovatno kraći, samostalni serijal.
Opet je to dovoljno dobro, i opet surovo, i opet depresivno, i opet teško, i opet dekompresovano, ponekad pravo u glavu, ali sa klifhengerom na kraju koji je, pa, za mene, antiklimaks i ostavlja ono "hm" na usnama, dok čekamo sledeći broj.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/09/2021 : 19:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Slični utisci i kod mene, uvek mi drago kada se Lemara vrati onome što najbolje zna; setne priče iz života koje emotivno pogađaju kako likove u stripu tako i čitaoce jer sećanja su lako kvarljiva roba, kako starimo to bolje pamtimo sitne detalje kao što je npr odeća koju je nosila naša voljena ali njenog lica ne može da se setimo, ma koliko želeli da ga se setimo, da ga pogledamo još jednom, poslednji put..

Crtež je monohroman ali onda povremeno ubaci crvenu kako bi naglasio bitne momente. Podseća ovaj strip na Weldera jer kao što smo tamo imali "majstora" varioca tako ovde imamo građevinca, a i priča deluje da bi mogla da skrene u nešto slično epizodi iz Zone Sumraka

Zanimljiva je i naslovnica, telo oca satkano od lavirinta, a unutra u krugu, srcu, njegova curica. Možda će strip u nastavku krenuti putem grčke mitologije? Ideja lavirinta otvara toliko mnogo mogućnosti. Obećava početak Mazebooka, pratiće se ovo

Edited by - naker on 10/09/2021 19:43:35
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/12/2021 : 23:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Primordial

Do sada su izašla #4 poglavlja novog stripa dvojca Lemire & Sorrentino gde se dovodi u pitanje šta se zapravo desilo sa sovjetskom Lajkom i američkim primatima kao pokusnim kunićima na samim počecima putovanja u svemir. Premisa stripa da naučnici iskorišćavaju životinje za svoje eksperimente će mnoge asocirati na WE3 od Morrisona i Quietleya i kome se svideo taj strip verovatno će i ovde pronaći dosta toga vrednog. A Sorrentino ponovo sjajan, uvek me prijatno iznenadi njegov kreativan način raspoređivanja panela




A kad već spominjem Lemira i Sorrentina oni će ambiciozno proslaviti 30godišnjicu Imagea jer pokreću novi horor univerzum The Bone Orchard Mythos. Za sada najavljena tri stripa:
- The Passageway
- Ten Thousand Black Feathers
- Tenement

Imaće šta da se čita
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2021 : 04:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi lepo videti i ove stripove sto ih spominje naker kod nas.

Ja sam za sad ispratio kupovinom prva dva broja Gideona i prva dva broja Rojal Sitija.
Osvrte pisem kad budu objavljveni do kraja stripovi u izdanju 300 cuda (cije je izdanje odlicno) i nadam se da ce to za Rojal biti uskoro jer je ostao samo jos jedan broj, a Gideon do kraja sledece godine finalizirati.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/12/2021 : 12:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovaj njegov novi serijal Snow Angels mi se nije svidio.
Crtež je vrlo dobar ali, avaj, priča ne drži vodu. Neću reći da je besmislena jer još nisam vidio kraj.

Ideja je pak originalna, ono malo ljudi koji su preživjeli neku apokalipsu, živi u ledenom Jarku?! Kako bi preživjeli, moraju se držati 3 pravila:

Pravilo br. 1: Jarak nam daje sve što trebamo.
Sve ono što trebamo kako bi preživjeli, raste u njegovim zidovima, pliva ispod leda ili je u darovima koje su nam ostavli Hladni.

Pravilo br. 2: Nikad ne napuštaj Jarak!
Izvan Jarka je samo smrt. Vjetar će ti strgati meso s kostiju. A ionako nema ništa do leda u svakom smjeru. A najgore od svega, napustiš li jarak, probudit ćeš Snowmana.

Pravilo br. 3: Jarak nema kraja!



- U Jarku sam rođena, u Jarku ću i umrijeti (Glavni likovi su naravno žene)









- Jarak nema kraja. Ili ima?




Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/12/2021 : 13:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Čitaj dalje, posle bude objašnjeno. Nije ništa specijalno, ali je ok. I krakro, samo 10 brojeva.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/12/2021 : 13:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Hoću, trenutno sam na 5. svesci.

Jel trebam 2x puta čitati?
U zadnje vrijeme duplaš postove?

Have mercy
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/12/2021 : 14:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Lagano mi je pun k Lemirea. Nema di ga nema, iskače iz paštete.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000