forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Betmen: Kletva Belog viteza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 23/02/2021 : 11:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
UZBUDLJIVI NOVI ZLIKOVCI I NEOČEKIVANI SAVEZNICI U NASTAVKU SAGE O BELOM VITEZU!🦇🦇🦇

„BETMEN: KLETVA BELOG VITEZA“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1340 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 272
Štampa Kolor
Serijal DC GOLD
Junak Betmen

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Kletva%20belog%20viteza.pdf

Rat između Betmena i Džokera besni u Gotamu, a Džoker se sprema da taj sukob podigne na novi nivo i njegova vojska ima novog regruta! Azrael je vitez mračniji od svega što je Gotam dosad iskusio, i on će pomoći Džokeru da razotkrije tajnu istoriju porodice Vejn.
Da li će misterija njegovog porekla zadati razarajuć udarac Mračnom vitezu?

„BETMEN: KLETVA BELOG VITEZA“ biće na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara, od srede, 24. februara, do nedelje, 28. februara. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara

Edited by - Melusine on 23/02/2021 11:48:48

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 23/02/2021 : 15:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Reći ću i ovde - Kletva zvuči loše, Prokletstvo zvuči mnogo bolje i prirodnije.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/02/2021 : 16:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se. Kletva mi je nešto što samo babe i sveštenici izgovaraju.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 23/02/2021 : 16:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Složio bih se. Kletva mi je nešto što samo babe i sveštenici izgovaraju.


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 23/02/2021 : 17:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Bole me uvo sta pise, vazno je da je strip dobar i da jedva cekam sutra da ga uzmem.

Edited by - jagodanbg on 23/02/2021 21:15:37
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/02/2021 : 21:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Bole me uvo sta pise, vazno je da je strip dobar i da ga jedva cekam sutra da ga uzmem.


Ako si čitao i svideo ti se Beli vitez, svideće ti se i Kletva.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/04/2021 : 10:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odmah nakon Belog viteza upustio sam se u čitanje Kletve Belog viteza. U nastavku Šon Marfi nam nudi odgovore na pojedina pitanja koja su ostala namerno nerešena na kraju prethodnog stripa. I počeo je strip odlično, ambiciozno povezujući sadašnji narativ s pričom o nastanku Gotama i dolaska prvog Vejna u Gotam.
Da ne otrkivam sad sta se sve desava u stripu ali opet jako zanimljive ideje ima Marfi ali ih slabo sprovodi u delo, mnogo slabije i lošije nego što je to učinio u prethodniku. Više potpuno glupih, suludih i nelogičnih događaja, poteza likova i pretvaranje priče u melodramatičnu špansku seriju (oni koji su pročitali kraj znaće na šta mislim) srozava ukupan utisak u priči koju čak ni odličan i inspirisan crtež ne može da izvadi. Prevelika ambicioznost i želja da se ostavi utisak o veličini postupaka likova samo je naškodila stripu.
Crtački je ovo na istom zavidnom nivou kao i prethodno delo.

Uz glavnu priču ide i specijalni dodatak o Mister Frizu i njegovoj porodičnoj drami kojoj je scenarista Marfi a crtački realizovao sjajni Kalus Janson koji mi je baš lepo legao. Ta priča je lepo ispričana minijatura, neambiciozna, a ima neku toplinu, jako mi se svidela.

Kletva 5,5/10
Von Friz 7,5/10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2021 : 09:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Je l moguce da niko jos uvek nije procitao ovaj strip?
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/04/2021 : 09:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Mi koji nešto vrijedimo smo ga otpisali već nakon jedinice, a ovi što su ga hvalili očigledno ne vjeruju ni sami sebi
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 06/04/2021 : 10:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Meni je na stendbaju, ali cu za koji dan uzeti i ja.
Mada sad si me smorio :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/04/2021 : 12:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Čitalo se ovo prošle godine pa kopiram osvrt možda nekom pomogne:

Zanimljivo za jednom pročitati zbog okej premise ali lošije od White Knighta jer je previše predvidljivo i nije teško deducirati u kom smeru će se kretati radnja što ubija draž čitanja iskreno

Nažalost ubačena je jedna romansa koja je po meni potpuno nepotrebna i koja srozava kvalitet stripa

A kada se jednog lepog dana Anto dokopa ovog stripa cenim da će mu ovo biti najlepše nacrtani Betmen ikada pošto nekada nisi siguran da li čitaš maskiranog odmetnika ili neki BeDe strip usled silnog mačevanja i brda flešbekova koji vraćaju priču na sam početak hacijende Vejnovih

Kraj nagoveštava nastavak naravno, radni naslov je Beyond the White Knight ali što se mene tiče staću ovde u praćenju ovog Betmena
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/04/2021 : 14:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Nepotreban nastavak, ali nije loš. Pokazalo se već s White Knightom da Murphy ima dobre ideje, ali da ima i praznog hoda i nelogičnosti. Tako i ovde. Jack/Napier mi je bio najinteresantniji deo keca, a ovde ga ima mnogo manje i više se vrtimo oko Betsovog suočavanja sa samim sobom i svojim problemima što je već prežvakano. To što sazna o sebi da bude razlog za spičkavanje para i pokušaj pranja biografije mi je bezveze. Likovi Azraela i Harley su mi pozitivni aspekti priče.
Crtački super, kao i White Knight.
7/10

Edited by - Red Marquis on 06/04/2021 14:48:12
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2021 : 15:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Manje-više ovo što je Markiz rekao. Nešto slabije od jedinice, ali i dalje dobar spoj zanimljivih ideja i zabavnog treša. Onaj Freeze mi se i nije pretjerano svidio. Ja ću svakako čitati i nastavak, a spremam se ovih dana pročitati i Harley spin-off.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2021 : 08:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Manje-više ovo što je Markiz rekao. Nešto slabije od jedinice, ali i dalje dobar spoj zanimljivih ideja i zabavnog treša. Onaj Freeze mi se i nije pretjerano svidio. Ja ću svakako čitati i nastavak, a spremam se ovih dana pročitati i Harley spin-off.





Koji je Harley spin off? Harlin Stjepana Sejica nema veze s Belim vitezom je l tako?

A bogami, ako treceg dela bude, nabavicu ga i procitati svakako, ali mu se ni malo ne radujem.
Kazem Earth One Batman je mnogo bolje restruktuiranje Betmenovog sveta i donosi zabavan drugaciji pogled i deluje dosta uspesnije od Marfija. Marfi je ambiciozniji ali i nespretniji.
Nadam se da ce nas Markos obradovati skoroizaslim trecim delom Earth One ove godine.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2021 : 12:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Shaner

Manje-više ovo što je Markiz rekao. Nešto slabije od jedinice, ali i dalje dobar spoj zanimljivih ideja i zabavnog treša. Onaj Freeze mi se i nije pretjerano svidio. Ja ću svakako čitati i nastavak, a spremam se ovih dana pročitati i Harley spin-off.





Koji je Harley spin off? Harlin Stjepana Sejica nema veze s Belim vitezom je l tako?

A bogami, ako treceg dela bude, nabavicu ga i procitati svakako, ali mu se ni malo ne radujem.
Kazem Earth One Batman je mnogo bolje restruktuiranje Betmenovog sveta i donosi zabavan drugaciji pogled i deluje dosta uspesnije od Marfija. Marfi je ambiciozniji ali i nespretniji.
Nadam se da ce nas Markos obradovati skoroizaslim trecim delom Earth One ove godine.


https://www.dccomics.com/comics?seriesid=466086#browse

Pisala Murphyjeva supruga. Harlin nema veze s tim, tako je.

Što se tiče usporedbe Earth One i White Knight, meni je potonji vizualno daleko bolje sjeo što je sigurno podignulo cjelokupni utisak. Ne znam, čitat ću ih oba ponovo u nekom trenutku pa ću možda biti pametniji, ali za sada dajem prednost Vitezu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/04/2021 : 14:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Nadam se da ce nas Markos obradovati skoroizaslim trecim delom Earth One ove godine.


Nije još izašao. U Junu. Al taman do novembra može da se spremi
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2021 : 22:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by going going
Nadam se da ce nas Markos obradovati skoroizaslim trecim delom Earth One ove godine.


Nije još izašao. U Junu. Al taman do novembra može da se spremi



Hvala na ispravci, nisam lepo pročitao vest onda.
A ova Harli spin off koju potpisuje Marfijeva supruga bi mogli da vidimo i u domaćem izdanju fibre ili mozda verovatnije ČK-a, ako se glavni serijal bude dobro prodavao. Mozda je Marfijeva supruga bolji scenarista od svog muža?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/04/2021 : 09:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Mozda je Marfijeva supruga bolji scenarista od svog muža?


Inače piše ljubavne romane pa sam malo skeptičan. Javim dojmove kad pročitam.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/04/2021 : 09:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja sam stao na belom vitezu, kletvu preskacem
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/04/2021 : 10:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čuvaj se kletve
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 20/04/2021 : 16:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Hm...koliko su nam ukusi razliciti to je neverovatno 🙂
Meni se bas dopala ova Kletva, cak i vise nego Beli vitez.
Svidja mi se taj spoj proslosti i sadasnjosti, malo okultizma, Azrael mi je brutalan..
Po kraju ovog dela zakljucio bih da postoji i nastavak?

Edited by - jagodanbg on 20/04/2021 16:50:35
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/04/2021 : 22:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg


Po kraju ovog dela zakljucio bih da postoji i nastavak?


Beyond the White Knight je najavio autor, nije još izašao.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/04/2021 : 23:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg


Po kraju ovog dela zakljucio bih da postoji i nastavak?



Po kraju, nikako ne možeš da zaključiš postoji li ili je planiran da postoji.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 21/04/2021 : 01:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Mislis po poslednjoj stranici ove knjige?! 🙂

Edited by - jagodanbg on 21/04/2021 01:10:04
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/04/2021 : 10:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Samo da prijavim da sam pročitao Batman: White Knight Presents Harley Quinn i zadovoljan sam. Nastavlja se na Kletvu (dvije godine kasnije) i rađen je u sličnom tonu kao prethodni nastavci. Bračni par Murphy&Collins je zajedno radio na priči dok je Collins sama pisala scenarij. Bio sam skeptičan zbog tih njenih ljubavnih romana, ali ovdje su ti elementi pristojno dozirani. Sa Scalerinim crtežom se do sada nisam susretao pa ne znam do koje mjere se prilagođavao Murphyjevom stilu, ali strip je i vizualno na tragu prethodnika. Posebno mi je dobro legao Stewartov kolor, malo življi u odnosu na onaj Hollingsworthov. Vjerujem da će Čarobna i ovo izdati s obzirom da funkcionira kao (važan) uvod u planirani treći dio Bijelog viteza. Kome su se svidjela prva dva dijela ne bi smio propustiti ni ovo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/04/2021 : 13:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Samo da prijavim da sam pročitao Batman: White Knight Presents Harley Quinn i zadovoljan sam. Nastavlja se na Kletvu (dvije godine kasnije) i rađen je u sličnom tonu kao prethodni nastavci. Bračni par Murphy&Collins je zajedno radio na priči dok je Collins sama pisala scenarij. Bio sam skeptičan zbog tih njenih ljubavnih romana, ali ovdje su ti elementi pristojno dozirani. Sa Scalerinim crtežom se do sada nisam susretao pa ne znam do koje mjere se prilagođavao Murphyjevom stilu, ali strip je i vizualno na tragu prethodnika. Posebno mi je dobro legao Stewartov kolor, malo življi u odnosu na onaj Hollingsworthov. Vjerujem da će Čarobna i ovo izdati s obzirom da funkcionira kao (važan) uvod u planirani treći dio Bijelog viteza. Kome su se svidjela prva dva dijela ne bi smio propustiti ni ovo.




Overiću. Bio sam skeptičan, ali sad ću dati šansu.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000