forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOOKGLOBE: Poručnik Blueberry - jedna avantura
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/02/2021 : 22:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

U prevodu sve sem spektakularnog crteža punog gro planova i fenomenalnog scenarija koji treba da bude moderni retro + precizno natempirane količine teksta, pcoro će progalasiti debaklom i izdajom.



Sve si rekao
Go to Top of Page

CountCagliostro
Starting Member

41 Posts

Member since 17/07/2018

Posted - 26/02/2021 : 16:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send CountCagliostro a Private Message  Reply with Quote
Direktor Bookglobe nema bradu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/02/2021 : 17:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda virtualnu?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/02/2021 : 18:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nadajmo se da je nije obrijao u strahu zbog reakcija na album. Nadajmo se da vjeruje u svoj proizvod..
Go to Top of Page

CountCagliostro
Starting Member

41 Posts

Member since 17/07/2018

Posted - 26/02/2021 : 18:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send CountCagliostro a Private Message  Reply with Quote
Nike ju nikad imao. Ne boji se, ali to nema veze s proizvodom već s karakterom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2021 : 23:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
moram da se apsolutno složim sa pcorom - moja očekivanja od ovog novotalasnog Bluberija su na jako visokom nivou.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2021 : 23:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
glede cene,definitivno da je velika,ali nadam se popustu u AF.
BG je neka sredina između Fibre,koja ne samo da je najbolji strip izdavač nego i najjeftiniji (ne računajući ČK) i Libelusa;a i srpski izdavači su tu negde kao BG.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/02/2021 : 23:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
BG je daleko ispod ČK, po svemu...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/02/2021 : 03:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne bi rekao...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/02/2021 : 13:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Cenovno - deeebelo ispod ČK. Po broju nesvršenih izdanja BG je odmah iza neprikosnovenog DW najgori izdavač na ovim prostorima. O samom odabiru stripova koje neki izdavač izdaje može da ima polemike, svako ima svoje favorite, ukusi i to. Ali ove prve dve stvari su lako merljive, i po njima su miljama ispod ČK.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/02/2021 : 14:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nek nastave (i završe) Linkolna i sve im je oprošteno.
a kad bi nastavili sa integralima tamo gde su stali (Žil,Granko,Badi...+ Teo Pusen) ne bi im imao šta više ni zameriti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/02/2021 : 14:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ne bi rekao...



e ja bih...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/02/2021 : 14:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
E Ivanl ne bi ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/02/2021 : 17:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by ivanl

Ne bi rekao...



e ja bih...


Normalno, pa ti i jesi u BiH...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/03/2021 : 20:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Davno sam čitao originalnog Blueberryja i slabo ga se sjećam pa ne mogu baš uspoređivati, ali ovo je dobro. Raznovrsni i dobro okarakterizirani likovi, jake emocije - mržnja, zavist, ljubav, požuda, bijes, zaplet viđen već mnogo puta, ali obogaćen s dovoljno detalja da sve skupa djeluje svježe. Naravno, ne bi to moglo proći bez jakog crteža. Prašina, krv, znoj i suze. Odličan kolor doprinosi usijanoj atmosferi u kojoj dugo skrivane i zatomljavane strasti izbijaju na površinu. U nastavku, vjerujem, slijedi erupcija. Zna li netko kad izlazi u Francuskoj?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/03/2021 : 21:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Svidio mi se ovaj album. Zaplet i likovi izgrađeni su na poznatim klišejima - izolirani Fort Navajo i nekompetentni zapovjednik, vjerska sekta, apačka osveta i uništenje jedinice u zasjedi, Blueberry odlazi na samotnu misiju... Atmosfera starih Charlierovih priča, kojoj pridonosi i crtež. 8/10
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/03/2021 : 12:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni se isto svidio. Puno sam očekivao i mislim da sam puno i dobio.

Prvo crtež: Blaina jako volim ali njegov stil je jednostavniji i karikaturalniji, pogotovo na licima likova. Za Blueberryja je to promijenio pa je crtao realističnije i detaljnije, a opet nije izgubio svoj identitet. Likovi su mu posebno pažljivo nacrtani, pogotovo Blueberry i MacClure i ženski likovi. Čini se da je kod njih dosta koristio reference, dok su poneki sporedni likovi nacrtani onako jednostavnije kao što on običava. Ali nikad karikaturalno.

Pozadine su također detaljne, raskošne kad treba, ali i atmosferične. Francuzi su izdali ovaj album i u crno bijeloj varijanti i izgleda fantastično. Šteta da nema više Stripoteke, ona bi to sigurno objavila pa bi uživali i u c/b budget varijanti. Ali i boje su super, pomalo isprane i retro, baš u duhu serijala.

Priča: Sfar i Blain obojica pišu i kod obojice su likovi obično simpatični antijunaci koji misle samo na sebe. Bojao sam se da neće znati napisati Blueberrija koji je, iako dijelom antijunak, ipak punokrvni heroj što ne misli na sebe nego se bori da dobro pobijedi zlo. Za sad su to ispoštovali i Blueberi je, iako nekonformista, ostao heroj. Mislim da su super pogodili njegov lik.

Što se radnje tiče, ona je u Blueberiju uvijek bila klasična pustolovina na Divljem zapadu, sa Chalierovskim kompliciranim zapletima i žiopisnim likovima. Tu je najveća razlika između starog i novog Blueberija jer iako ovdje ima i zamršen zaplet sa hrpom živopisnih likova, ton priče nije toliko na pustolovini koliko na drami ako ne i tragediji. Ovdje nema pravih negativaca nego su u pitanju različiti sivi likovi koje slijed događaja vodi prema krvoproliću. Bluebery sudjeluje u drami ali je radi potreba radnje onemogućen da zablista i za sad je već dva puta bio nemoćan spriječiti tragediju, nekakvim scenarističkim trikovima. No dobro, ovo je tek prva polovica, nadam se da će u drugom dijelu proigrati i da kraj neće biti totalni crnjak jer je ipak ovo uvijek bio strip gdje dobro na kraju pobijedi.

Ovo su zamjerke, a pohvale idu tome što je priča dobra, napeta, što ima vremena za dramu ali i za lagane uvode i za prikaz života u utvrdi. Ovaj uvodni dio, međuigra likova, pogođeni karakteri, gradnja atmosfere mi je u rangu najboljih Nolitijanskih epika.

Da zaključim, od ovog Blueberija sam očekivao da bude isti, ali ipak novi i mislim da sam dobio dovoljno istog ali i dovoljno novog. Mislim da je ovo najbolji klasični vestern koji se pojavio zadnjih godina kod nas. Znači, klasični kaubojac bez pogrebnika, lešinara, šerifa crnaca, ljudi koji ne vole vetreno oružje, bez nekih spektakularnih, pretjeranih scena. Samo radnja, klasično vođena, likovi, prerija, kauboji, indijanci, sukob i smrt. Možda i ljubav. Možda.

I fantastičan crtež. Očekujem jagmu za ovim izdanjem. Predviđam brzu rasprodaju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/03/2021 : 22:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

stigao je i u AF

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/03/2021 : 08:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pa jesi uzeo? Brzo, brzo, bolje sad potrošit nego poslije ganjat po aukcijama za skupe pare
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/03/2021 : 09:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
rezervisano (uzimam stripove krajem meseca)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/03/2021 : 10:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Provrtio sam strip u crtež je odličan.
Sad još i drugi dio da objave.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/03/2021 : 10:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam neki intervju sa Blainom gdje su ga pitali kad ce drugi dio. Odgovor je bio nesto u stilu: a ne, ne, ne mogu rec datum, ne mogu si stvarati pritisak
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/03/2021 : 14:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Bojim se da ne delim opšte oduševljenje ovim Bluberijem, iz mnogo razloga.
Album dobro počinje, ali Sfar se nije snašao na zadatu temu, previše je ovde stereotipa. Da ne pričamo o staem-punk delu. Mislim, čemu to? Bluberi je klasičan vestern, ovo deluje kao da je zamišljeno kao neka “izgubljena” epizoda, a onda Sfar tu ubacuje one lutke, koje ničemu ne doprinose radnji, osim da se “potroši”, popuni par tabli.
I ne slažem se da je ovde Blain dobar, naprotiv. Ni on se nije snašao u ovom nametnutom mu “ozbiljnom” formatu, a ne u onom gde se oseća najkonformnije, polu-karikaturalnom, stilzovanom. Često loše kadriranje, na mnogim mestima besmisleno nekonzistentno ispuštanje pozadina, precrtavanje Žiruovih kadrova i slično.
Par reči o prevodu: ne znam kako je u originalu, ali neobjašnjivo mi je da na istoj tabli pukovnik čas persira svojoj ženi, čas joj se obraća sa “ti” (tabla 52, strana 54 u albumu).

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/03/2021 : 14:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Par reči o prevodu: ne znam kako je u originalu, ali neobjašnjivo mi je da na istoj tabli pukovnik čas persira svojoj ženi, čas joj se obraća sa “ti” (tabla 52, strana 54 u albumu).



Da li si čitao Taličnog/LL album 20. konjički? Ista spika, kada je na dužnosti onda su na vi, a poslije su na ti
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/03/2021 : 14:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Album dobro počinje, ali Sfar se nije snašao na zadatu temu, previše je ovde stereotipa. Da ne pričamo o staem-punk delu. Mislim, čemu to? Bluberi je klasičan vestern, ovo deluje kao da je zamišljeno kao neka “izgubljena” epizoda, a onda Sfar tu ubacuje one lutke, koje ničemu ne doprinose radnji, osim da se “potroši”, popuni par tabli.




Ja mislim da će taj lutkar imat važniju ulogu u drugom dijelu, on i ona njegova curica, ali i meni je bio malo čudan. Možda je to neka postmoderna fora, ali opet, ne smeta mi previše, gledam to više kao npr. na Going Goinga ili Ikarovo pero u Zagoru. U avanturističkom stripu je uvijek bilo takvih egzibicija.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000