forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 178 - Vuk
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/03/2021 : 09:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Usred masiva Écrins, u dolini Vénéon, jedan veliki bijeli vuk i jedan pastir žestoko će se sukobiti, do krajnjih granica, da bi na koncu sklopili pakt i uspjeli pronaći recept za suživot. Unatoč svemu što ih razdvaja, oba bića dirljivo shvaćaju da imaju nešto zajedničko, da su jedno drugome potrebni kako bi preživjeli u tom surovom okruženju.

Rochette putem fikcije nastoji ponuditi rješenje vječitog sukoba dvaju gledišta, od kojih nijedno nije pogrešno: gledište pastira, koji žele zaštititi svoje stado, i ono nacionalnih parkova, koji pokušavaju spasiti živote ugroženih vrsta. K tome, kao i u ostalim svojim stripovima, Rochette još jedanput slavi planinske vrleti, njihovu ljepotu, njihovu surovost, kao i muku te poniznost potrebne da bi se ondje opstalo.

Kolorka 178 • Vuk • 108 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean-Marc Rochette • Crtež Jean-Marc Rochette • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.3.2021. • Cijena 120 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-178-vuk/691/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/03/2021 : 09:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Na prvu me ovaj najvise "zaintrigirao" iz ove ture.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2021 : 10:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E, ovo je odlicno!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 16/03/2021 : 11:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar crtež!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/03/2021 : 11:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Crtež i atmosfera su me kupili na prvu...

Carpe diem
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/03/2021 : 12:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ovo je strip koji me kupio na prvu i svojom pričom i crtežom tako da ovo isto uz D ide u košaricu odmah čim dođe...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12918 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/03/2021 : 16:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Oho, koja atmosfera, super!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/03/2021 : 17:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sažetak više-manje govori sve što se ima za reći o radnji. Taj sukob čovjeka i vuka/prirode mi nije pretjerano bliska tema pa me s te strane strip ne pogađa, iako mnoge sigurno hoće. Što se vizualnog dijela tiče, sviđa mi se stil kojim Rochette crta, ali mislim da mu fali karaktera. Sve te planine djeluju nekako generički i nisam uspio osjetiti njihovu hladnoću i čuti vjetar kako zavija. Rekao bih da je za to dobrim dijelom kriva i boja Isabelle Merlet, koja mi se (ovakva) ovdje čini potpuno suvišnom. Gledao sam na netu neke druge Rochetteove radove koje je sam bojao i to mi djeluje osjetno bolje. Vuk nije loš strip. Ima tu dobrih prikaza prirode i životinjskog svijeta i poruke koje prenosi su plemenite, ali jednostavno nisu prezentirane na neki posebno upečatljiv način. Štoviše, u pokušaju da nam prenese poruku i bude siguran da smo ju shvatili, autor na kraju čak i pretjeruje te pomalo zalazi u patetiku.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/03/2021 : 09:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kakvo suptilno pokopavanje!

Nisam čitao strip, već na osnovu kratkog sadržaj i previewa sam vidio da je rječ o djelu bez okusa i mirisa, nacrtanom iz krivih pobuda, od čovjeka koji vjerovatno u životu nije kročio na planinu i drago mi je što se moje predrasude pokazuju točnima!

Veselim se daljnjim negativnim osvrtima
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/03/2021 : 09:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Čovjek ekšuali obožava planine.
Meni je Vuk super.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/03/2021 : 09:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
markos da je pametan da više ne šalje stripove u šanerovu knjižaru;čovek ubi sa antireklamom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/03/2021 : 10:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
A da tek vidiš kako je posložio Orke i Kolorke! Sve nešto krivo, ništa po broju, samo nekakvi žanrovi, ne moš se snać, moraš sve stripove pogledat da nađeš pravog!!

Glede Vuka, mogu samo reći: ponekad najgora djela nastaju iz najboljih namjera, ponekad najveća ljubav daje najosrednije rezultate. To je jedna od većih životnih tuga - čistoća osjećaja se pretvori u promašenost djela

Pogledajmo samo tu naslovnicu, čovjeka koji stoji na snježnoj padini kao da stoji na korzu, bez cepina, bez dereza, taj neuvjerljivi trag vuka, mutnu boju neba koje na visini kad nema oblaka ne može ne biti blještavo plavo..

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/03/2021 : 10:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ajde prvo pročitaj.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/03/2021 : 10:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

markos da je pametan da više ne šalje stripove u šanerovu knjižaru;čovek ubi sa antireklamom.



quote:
Originally posted by Markos

Hahaha "there is no such thing as bad publicity"


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/03/2021 : 10:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Cijenim ljude koji znaju napisati kvalitetan negativan osvrt. Pratio sam svojevremeno nekoliko blogova s recenzijama knjiga i na kraju sam od svih odustao jer sam primjetio da uopće ne pišu ništa negativno. Svaka je knjiga super, svaka valja, svaka je odlična. Na taj način stječem dojam da ljudi nemaju kriterije ili (vjerojatnije) pišu sve pozitivno zato što direkt od izdavača dobivaju besplatne knjige pa ih reklamiraju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/03/2021 : 11:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ajde prvo pročitaj.



Neću ništa obećati, sad nakon Shanerove kritike
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/03/2021 : 11:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Na taj način stječem dojam da ljudi nemaju kriterije ili (vjerojatnije) pišu sve pozitivno zato što direkt od izdavača dobivaju besplatne knjige pa ih reklamiraju.


Zelis reci da Shaner na ovaj nacin trazi besplatne primjerke?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/03/2021 : 11:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne, pa vidiš da Shaner piše negativne osvrte

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/03/2021 : 12:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne, pa vidiš da Shaner piše negativne osvrte


Pa zato i kazem.

To je oblik prosvjeda, a kad ih dobije...






























(salimo se Shaneru, iako to vec znas )

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/03/2021 : 13:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nemam nikakvih problema s negativnim kritikama. Puno mi je draza iskrena negativna kritika nego lazno tapsanje po ramenu. Sve Fibrine stripove sam odabrao i objavio zato jer su meni osobno bili dobri, iz ovog ili onog razloga, i nikakav negativan osvrt to ne moze promijeniti. Sto se Vuka konkretno tice, meni jei izmamio suzu na kraju. E sad, ja jesam sentimentalna stara budala i moguce da lako padam na patetiku kao sto to shaner ocjenjuje, ali sto se mene tice, strip koji mi tako uspije probuditi emocije itekako valja. I nije me briga ako se ne proda, jebes novac, meni ta suza vrijedi vise.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/03/2021 : 13:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Suzu si ima i prije nego li si ga objavio

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/03/2021 : 14:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ja se uopšte ne moram složiti nekad sa Shanerovim upisima, ali u tih par rečenica napiše dovoljno da mogu da procenim kako će meni da legne nešto. Znam da ga ne trebam ništa slušati kad strip sadrži istoriju i/ili politiku, al za ostalo njegov sentiment mi dosta kaže.

Isto važi i za ostale koji umeju da napišu i nešto kritično. Bez kritičnih osvrta ne mogu da vidim raspon i interesovanja nekog ko piše. Meni su 3 loše Antove ocene više rekle o njegovom ukusu no 1000 njegovih granitnih petica
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/03/2021 : 14:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sto se Vuka konkretno tice, meni jei izmamio suzu na kraju.


i meni isto kad nije objavio Popaja prošle godine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/03/2021 : 15:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Sto se Vuka konkretno tice, meni jei izmamio suzu na kraju.


i meni isto kad nije objavio Popaja prošle godine.


Otkad smo se složili par puta i humor ti se poboljšao!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/03/2021 : 16:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

A da tek vidiš kako je posložio Orke i Kolorke! Sve nešto krivo, ništa po broju, samo nekakvi žanrovi, ne moš se snać, moraš sve stripove pogledat da nađeš pravog!!


To ja namjerno da se kupci ne mogu snaći bez mene, a onda ulijećem s negativnim kritikama.

Kad smo kod toga, trebao bih jednom fotkati police pa ih postaviti ovdje. Moram se sjetiti uzeti fotoaparat na posao jedan dan.


quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Markos

Ajde prvo pročitaj.



Neću ništa obećati, sad nakon Shanerove kritike


Ajde, ajde, pa napisao sam da nije loš strip. Pomisli samo koliko ćeš guštati u njemu ako ti bude dobar i koliko ćeš guštati u pisanju negativnog komentara ako ti bude loš.


quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Paka01

Ne, pa vidiš da Shaner piše negativne osvrte


Pa zato i kazem.

To je oblik prosvjeda, a kad ih dobije...


Ja sam baš mislio da razbijemo šablonu pa da ih dobijem upravo zato jer pišem negativne osvrte, ali još uvijek ništa.


quote:
Originally posted by Markos

Nemam nikakvih problema s negativnim kritikama. Puno mi je draza iskrena negativna kritika nego lazno tapsanje po ramenu. Sve Fibrine stripove sam odabrao i objavio zato jer su meni osobno bili dobri, iz ovog ili onog razloga, i nikakav negativan osvrt to ne moze promijeniti. Sto se Vuka konkretno tice, meni jei izmamio suzu na kraju. E sad, ja jesam sentimentalna stara budala i moguce da lako padam na patetiku kao sto to shaner ocjenjuje, ali sto se mene tice, strip koji mi tako uspije probuditi emocije itekako valja. I nije me briga ako se ne proda, jebes novac, meni ta suza vrijedi vise.


Slažem se za emociju i suzu. Meni ih, eto, ovaj strip nije probudio, ali neki drugi jesu. Samo ti nastavi istim putem.


quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni su 3 loše Antove ocene više rekle o njegovom ukusu no 1000 njegovih granitnih petica


Šta ih ima toliko?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/03/2021 : 19:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo onako iskreno meni Shaner jedan od realnijih ocjenjivača. Doduše ukusi nam se razlikuju, ali njegove osvrte volim pročitat jer su kratki i informativni.

Anto je malo na drugu strano, on je većinom oduševljen, i njega volim čitat. Anto vj djeluje nerealno, ali ja sam siguran da čovjek gušta i da je stvarno oduševljen (ili nije) kada piše osvrt.

I ovo što Marko kaže, ako se meni nešto svidi, mogu ljudi pljuvat po tome koliko hoće...meni je super i amen.
Doduše ja ne volim kada netko za nešto napiše sranje, smeće i slično...ne, ja ću uvijek napisati da mi se nije svidjelo ili da mi nije leglo, ja se osobno ne vrijeđam (iskreno me BK što tko misli o filmu/igri/stripu/knjizi/čemugod koji su se meni svidjeli), ali možda takav nastup vrijeđa nakladnika, autore, obožavatelje...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 24/03/2021 19:56:36
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000