forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 180 - Posljednji Atlas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/03/2021 : 09:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Alžirski nacionalni park Tassili n’Ajjer, 2018. Ptice odbijaju migrirati i ugibaju. Na različitim životinjskim i biljnim vrstama pojavljuju se identični geometrijski motivi. I stup dima u pustinji. A u Francuskoj, u Nantesu, sitni kriminalac Ismaël Tayeb kreće u potragu za svojim djetinjim snom, orijaškim građevinskim robotom na atomski pogon modela Atlas. Na svijetu je preostao još samo jedan, a možda će baš on biti zadnja crta obrane od nepoznate prijetnje iz pustinje...

Kolorka 180 • Posljednji Atlas • 232 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Vehlmann • Gwen De Bonneval • Crtež Herve Tanquerelle • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.3.2021. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-180-posljednji-atlas/693/

Trouble will find me

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 16/03/2021 : 09:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Jaoooo ovo jedva čekam :D
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2021 : 09:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dakle, nova tura je tu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/03/2021 : 10:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Jaoooo ovo jedva čekam :D



Ja nisam mogao izdržat ...i nakon privjua sam se bacio na skenove, bomba samo takva. Opako napet strip, a priča mi je baš super, velika doza misterije koja se polagano otkriva, malo alternativne prošlosti, malo sf-a, svako poglavlje završava sa cliffhangerom, crtež jednostavan a lijep, neobičan glavni antijunak....baš top.
Za sada su izašle dvije knjige od 200injak stranica i ako sam dobro skužio, nije kraj.
Nadam se da bi druga knjiga mogla ove godine.
Ovo ide u kolekciju.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/03/2021 10:31:23
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/03/2021 : 12:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Posle preview-a i DiSkAcH-evog osvrta, i ove se uzima...

Carpe diem
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2021 : 23:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kao Sapic na naslovnoj
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 17/03/2021 : 11:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Kao Sapic na naslovnoj


Saviću nemoj, ogadićeš mi strip u startu...

Carpe diem
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2021 : 12:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Velman,uzima se bez razmišljanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/03/2021 : 21:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
E ovo je već bolje. DiSkAcH je lijepo opisao strip, misterija koja se pomalo otkriva s neobičnim glavnim antijunakom, ali i cijelom paletom zanimljivih i raznovrsnih likova. Super mi je kako su Vehlmann i De Bonneval u relativno malo stranica uspjeli nagurati hrpu likova, od kojih neke vidimo doslovce tek na nekoliko sličica, i svima im dati nekakav karakter te učiniti da želim znati više o njima. Crtež nije raskošan ni virtuozan ali je sasvim korektan, a uz efektnu upotrebu intenzivnih boja čini strip vizualno privlačnim. Posljednji Atlas je vrlo pitak i intrigantan, ali postoji jedan problem. Koliko god neki detalji i likovi bili zanimljivi sami po sebi, ovo je tip stripa kod kojeg je primarna priča odnosno misterija, a njen rasplet nerijetko ne bude na visini zapleta. Tako da će sveukupan dojam o ovom serijalu velikim dijelom ovisiti o tome hoće li autori uspjeti održati isti nivo do kraja i smisliti dostojan završetak. So far, so good.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2021 : 21:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

E ovo je već bolje. DiSkAcH je lijepo opisao strip, misterija koja se pomalo otkriva s neobičnim glavnim antijunakom, ali i cijelom paletom zanimljivih i raznovrsnih likova. Super mi je kako su Vehlmann i De Bonneval u relativno malo stranica uspjeli nagurati hrpu likova, od kojih neke vidimo doslovce tek na nekoliko sličica, i svima im dati nekakav karakter te učiniti da želim znati više o njima. Crtež nije raskošan ni virtuozan ali je sasvim korektan, a uz efektnu upotrebu intenzivnih boja čini strip vizualno privlačnim. Posljednji Atlas je vrlo pitak i intrigantan, ali postoji jedan problem. Koliko god neki detalji i likovi bili zanimljivi sami po sebi, ovo je tip stripa kod kojeg je primarna priča odnosno misterija, a njen rasplet nerijetko ne bude na visini zapleta. Tako da će sveukupan dojam o ovom serijalu velikim dijelom ovisiti o tome hoće li autori uspjeti održati isti nivo do kraja i smisliti dostojan završetak. So far, so good.





Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/03/2021 : 00:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Čisto kratki info. Progutao upravo epizode 11-19 u digitalnom obliku, zadnja izlazi slijedeći mjesec mamu joj njezinu. I dalje je zanimljivo, ali grehota je ovo čitati u digitali i to još na smanjenom formatu, a u tom obliku se nemam volje ni konkretnije posvetiti stripu. Marko, hoće li druga knjiga ove godine?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/03/2021 : 07:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Hoće!

Trouble will find me
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/03/2021 : 08:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



Čisto kratki info. Progutao upravo epizode 11-19 u digitalnom obliku, zadnja izlazi slijedeći mjesec mamu joj njezinu. I dalje je zanimljivo, ali grehota je ovo čitati u digitali i to još na smanjenom formatu, a u tom obliku se nemam volje ni konkretnije posvetiti stripu. Marko, hoće li druga knjiga ove godine?





Znači, paše Kolorka format? Rešetka je slična Bonellijevoj, pa sam se pribojavao da je format malo prevelik?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/03/2021 : 09:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Hoće!


Izvrsno!

A znaš li slučajno koliko bi toga još trebalo biti?


quote:
Originally posted by pcoro


Znači, paše Kolorka format? Rešetka je slična Bonellijevoj, pa sam se pribojavao da je format malo prevelik?


Meni paše. Vjerojatno ne bi smetalo ni da je mrvicu manji, ali te kasnije epizode sam čitao na tabletu veličine klasičnog Bonelli izdanja, a još su imale ogromne margine i to je bila čista katastrofa.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/03/2021 : 10:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa format je defacto original!:) U originalu je 21 x 28, Kolorka je 21,5 x 28.

Baš sam napisao tekst za Večernji o Atlasu, uglavnom, bit će tri knjige ukupno, treća izlazi krajem ove godine, mi ćemo je objaviti dogodine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/03/2021 : 13:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa format je defacto original!:) U originalu je 21 x 28, Kolorka je 21,5 x 28.

Baš sam napisao tekst za Večernji o Atlasu, uglavnom, bit će tri knjige ukupno, treća izlazi krajem ove godine, mi ćemo je objaviti dogodine.


Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/03/2021 : 16:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ko će to dočekati...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/03/2021 : 16:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ljudi ...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/03/2021 : 16:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ne znan, ne djeluje mi nešto po pr.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/03/2021 : 09:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Opa, Shanner i ja smo se složili!
Čak se i 100% slažem sa dijelom o mogućem mlakom kraju, ali zasad sam baš oduševljen ovim stripom, pošto sam i ja pročitao do 19og poglavlja.
Za sada autori razvaljuju, nema ni najmanje natruhe da bi priča mogla postati bzvz.
Drago mi je da odmah ide i druga knjiga ove godine, ja ovo uzimam sigurno.
Mislim i da o napetosti priče dovoljno govori da smo obojica nasrnuli na digitaliju jer nema čekanja, priča piči ko ekspresni vlak. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/03/2021 : 09:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip mi je poprilična zagonetka... Crtež mi nije nešto što me oborilo s nogu, sama priča mi nije nešto što me oborilo s nogu... A opet nisam mogao ispustiti strip iz ruku do posljednje stranice. Osjetio sam se poput onih ptica iz stripa što ne žele napustiti onu lokaciju u pustinji. E sad, strip je doslovno jedna cijelina od tri nastavka tako da mi sad imamo samo 1/3 koja je završena usred radnje i ko će sad dočekat nastavak. Možda bi bilo najbolje sačekat da izađu sva 3 nastavka pa onda pročitat u komadu.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/03/2021 : 09:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat
Možda bi bilo najbolje sačekat da izađu sva 3 nastavka pa onda pročitat u komadu.



Zamisli da je tako razmišljao kupac Berlina od Jasona Lutesa i kada bi konačno sve sakupio nakon 20 godina kreće u čitanje, ako je još živ ili nije pogubio sveščice u kojima je to izlazilo .
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/03/2021 : 12:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by sumohrvat
Možda bi bilo najbolje sačekat da izađu sva 3 nastavka pa onda pročitat u komadu.



Zamisli da je tako razmišljao kupac Berlina od Jasona Lutesa i kada bi konačno sve sakupio nakon 20 godina kreće u čitanje, ako je još živ ili nije pogubio sveščice u kojima je to izlazilo .


Događa mi se to sa GOT serijalom gdje već sedam godina čekam šestu knjigu, a onda tek sedmu ako ćemo ikad dočekat... 😭😭😭😭
Posljednji atlas je doslovno jedna priča podjeljena u 3 knjige i ovo me podsjeća na to kad sam kao klinac čitao neki broj u ZS, a onda pročitao nastavak 20 godina kasnije u Ludensovom izdanju 😂😂😂😂
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/03/2021 : 12:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat
Događa mi se to sa GOT serijalom gdje već sedam godina čekam šestu knjigu, a onda tek sedmu ako ćemo ikad dočekat... 😭😭😭😭
Posljednji atlas je doslovno jedna priča podjeljena u 3 knjige i ovo me podsjeća na to kad sam kao klinac čitao neki broj u ZS, a onda pročitao nastavak 20 godina kasnije u Ludensovom izdanju 😂😂😂😂



Stripovi su na ovim prostorima samo za dugovječne.

Npr. Maslin Granko je ostao nedovršen u Caku 1974/75., a 2011. je objavljen u integralu od Bookglobea.

A ima još takvih primjera.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/03/2021 : 15:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Npr. Maslin Granko je ostao nedovršen u Caku 1974/75., a 2011. je objavljen u integralu od Bookglobea.



Ali ni to nije sve ako se ne varam?

Ja, naravno, strašno kasnim s njim i tek neki dan sam ga nabavio. Veselim se čitanju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/03/2021 : 15:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ovaj strip mi je poprilična zagonetka... Crtež mi nije nešto što me oborilo s nogu, sama priča mi nije nešto što me oborilo s nogu... A opet nisam mogao ispustiti strip iz ruku do posljednje stranice. Osjetio sam se poput onih ptica iz stripa što ne žele napustiti onu lokaciju u pustinji. E sad, strip je doslovno jedna cijelina od tri nastavka tako da mi sad imamo samo 1/3 koja je završena usred radnje i ko će sad dočekat nastavak. Možda bi bilo najbolje sačekat da izađu sva 3 nastavka pa onda pročitat u komadu.


Odličan opis. Točno tako sam se i ja osjećao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000