forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 ANTE76 Upozorenje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Boomslang1
Starting Member

4 Posts

Member since 17/12/2020

Posted - 22/03/2021 : 11:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Boomslang1 a Private Message  Reply with Quote
Prije 3 mjeseca naisla sam na aukciju ovog korisnika, radilo se o stripu Ofucani holivudski film.

Stanje stripa je bilo ocijenjeno s -5,a na moj upit je li strip ostecen, odgovorio je da nije.

Dogovorili smo se za primopredaju, koja se odvila na tramvajskoj stanici, a strip sam dobila umotan u novinski papir, sto mi je bilo malo cudno ali sam vjerovala da je sve ok buduci da Ante76 ima jako puno pozitivnih recenzija.

Zbog mjesta primopredaje nije mi bilo zgodno razmotavati papir da bih provjerila stanje. Ovo se pokazalo ogromnom greskom.
Strip je par dana stajao doma i dalje umotan (druga greska) jer je bio namijenjen za poklon a bojala sam se da ga osoba kojoj je bio namijenjen slucajno ne nade u meduvremenu.

Kad sam razmotala strip, uslijedilo je ogromno razocaranje i ljutnja na prodavaca.
Vrhovi korica bili su prilicno natuceni, korice pohabane i malo flekave, a na dijelovima stranica (vidljivo na slikama, ne znam kako se taj dio zove) bile su mrlje od pretpostavljam vlage i stajanja.
Evo i slika: https://imageupload.io/FLFmv6sG6q.g .

Javila sam se prodavacu i opisala zateceno stanje, na sto je odgovorio da ne zna za nista od toga ali da se mozemo dogovoriti da mu vratim strip, a on meni novce.
Naravno da sam na to pristala. Prije skoro 3 mjeseca.

Javio mi se jednom, usred radnog dana mogu li se odmah naci s njim, sto naravno nije bilo moguce jer ne mogu samo tako otici s posla.
Bilo mu je kasno za kasniji termin i obecao se javiti opet do kraja tjedna. Ovo je bilo u 2. mjesecu...

Javila sam mu se pocetkom proslog tjedna buduci da se on meni prestao javljati, ali bilo kakav odgovor od njega nisam dobila.
Preostalo mi je samo da upozorim druge na njega, kako ne bi nasjeli kao ja, a ja ću drugi put biti pametnija.

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/03/2021 : 11:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Ako se smijem ubacit,..Ante jaaavii se!
Osvojio sam 2 aukcije prije mjesec dana, a od tebe nikakvog odgovora na moje poruke.
Hvala
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 22/03/2021 : 13:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Je l to onaj prodavac koji u naslovu svake aukcije napise "strip je ocuvan odlicno", a kad otvoris aukciju, u tekstu pise "strip je ocuvan za 4-" i sl. Bas sam se pitao dokle ce se to tolerirati.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/03/2021 : 14:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E Zorane moj koliko je takvih opisa i upisa...
Strip je odlican stoji naslov aukcije, a onda dalje pise 4. 4 plus. A kad ga vidis na slici, obicna 'trica'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Boomslang1
Starting Member

4 Posts

Member since 17/12/2020

Posted - 22/03/2021 : 14:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Boomslang1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Je l to onaj prodavac koji u naslovu svake aukcije napise "strip je ocuvan odlicno", a kad otvoris aukciju, u tekstu pise "strip je ocuvan za 4-" i sl. Bas sam se pitao dokle ce se to tolerirati.



To je taj!
Evo i originalne aukcije, s time da sam prilično sigurna da ove slike nije bilo već je bila generička slika s weba: https://www.stripovi.com/aukcije/alex-robinson-fibra-tvrdi-uvez-ofucani-holivudski-film-608-stranica-odlican/17908014/.
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 22/03/2021 : 16:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Cim je strip zamotao u novinski papir(???) automatski je sumnjivo.
Da sam bio na tvome mjestu, otvorio bi ga pred njim da pogledam u kakvom je stanju.
Kuzim ovo kaj si napisala da covjek ima mnogo pozitivnih komentara i da si isla na povjerenje.
Jos ga je uslikao na nacin da se ne vidi gornji dio stripa i ocijenio sa peticom.
Covjek nebi ni pomislio da se radi o muljatoru.
Nadam se da ces dobiti svoju lovu natrag.

Edited by - Mali Vuk on 22/03/2021 16:27:04
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/03/2021 : 17:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Nije on jedini, puno je takvih.
Pritom ne mislim na neke koji tu i tamo prodaju, nego baš na ove dežurne prodavače koji stalno imaju po nekoliko tisuća aukcija.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2021 : 17:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boomslang1

quote:
Originally posted by ZoranC

Je l to onaj prodavac koji u naslovu svake aukcije napise "strip je ocuvan odlicno", a kad otvoris aukciju, u tekstu pise "strip je ocuvan za 4-" i sl. Bas sam se pitao dokle ce se to tolerirati.



To je taj!
Evo i originalne aukcije, s time da sam prilično sigurna da ove slike nije bilo već je bila generička slika s weba: https://www.stripovi.com/aukcije/alex-robinson-fibra-tvrdi-uvez-ofucani-holivudski-film-608-stranica-odlican/17908014/.



Stvarno je ofucan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 22/03/2021 : 18:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Nije on jedini, puno je takvih.
Pritom ne mislim na neke koji tu i tamo prodaju, nego baš na ove dežurne prodavače koji stalno imaju po nekoliko tisuća aukcija.



I meni se jednom desila situacija ..
Kupovao sam vise stripova, super ocjene, na slici su izgledali isto dobro.
Stripove sam preuzeo navecer i nisam ih previse kontrolirao.
Dodjem doma, neki skroz pozutjeli, jedan je cak bio odvojenih korica.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11207 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/03/2021 : 18:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Dve greške. Ako već nije pregledano na licu mesta, valjalo je to kod kuće, odmah po dolasku. Druga stvar, brza reakcija i insistiranje da se što pre vratu novac. Ovako se sve oteglo, a bojim se da će na tome i ostali.

Kakvi su to likovi koji muljaju za tako banalne stvari? Uvek se iznova iznenadim...

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/03/2021 : 21:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

E Zorane moj koliko je takvih opisa i upisa...
Strip je odlican stoji naslov aukcije, a onda dalje pise 4. 4 plus. A kad ga vidis na slici, obicna 'trica'.


I na kraju kad ga vidiš uživo može biti da je u pitanju tek 'dvica'.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 22/03/2021 : 21:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče recenzija- osjećam se pomalo krivim kod mnogih prodavača što im nisam dao barem neutralni komentar,a mnogi su zaslužili i negativan-pa sam,eto,dao svakome pozitivne. Što će reći da više ni recenzije nisu mjerilo,a znam ih još dosta koji su postupili kao i ja...
Go to Top of Page

Boomslang1
Starting Member

4 Posts

Member since 17/12/2020

Posted - 23/03/2021 : 10:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Boomslang1 a Private Message  Reply with Quote
Ja bih mu rado ostavila negativnu ocjenu, ali budući da je kupnja obavljena mimo aukcija nemam tu opciju.

Svjesna sam napravljenih grešaka, ne budu se ponovile .

Više puta sam ga kontaktirala, prva 2 puta je čak odgovorio obećavajući da ćemo to riješiti, da nemam razloga za brigu.
Zadnja dva puta me izignorirao...

Da je na profilu bila barem 1 negativna ocjena, sigurna sam da bi bila opreznija.

Btw zašto vam je problem ostaviti negativnu ocjenu ako je prodavač to zaslužio? Mislim da nikoga ne opravdava xy pozitivnih ocjena...
Go to Top of Page

Tunguska
Starting Member



50 Posts

Member since 06/10/2010

Posted - 23/03/2021 : 11:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tunguska a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boomslang1

Ja bih mu rado ostavila negativnu ocjenu, ali budući da je kupnja obavljena mimo aukcija nemam tu opciju.

Svjesna sam napravljenih grešaka, ne budu se ponovile .

Više puta sam ga kontaktirala, prva 2 puta je čak odgovorio obećavajući da ćemo to riješiti, da nemam razloga za brigu.
Zadnja dva puta me izignorirao...

Da je na profilu bila barem 1 negativna ocjena, sigurna sam da bi bila opreznija.

Btw zašto vam je problem ostaviti negativnu ocjenu ako je prodavač to zaslužio? Mislim da nikoga ne opravdava xy pozitivnih ocjena...




mislim da je osnovni razlog što ako ti nekome lupiš (opravdan) negativan komentar, onda on u pravilu lupi i tebi negativan (neopravdan). pa sad i ti imaš negativan...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/03/2021 : 11:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Možete da tražite brisanje negativnih komentara, ukoliko su neopravdani.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 23/03/2021 : 13:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Da, zasto jednostavno ne prijavite covjeka ako vas za****va? Ili otvorite topic ovdje kao nasa nova clanica da upozorite i ostale
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/03/2021 : 16:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Što se tiče recenzija- osjećam se pomalo krivim kod mnogih prodavača što im nisam dao barem neutralni komentar,a mnogi su zaslužili i negativan-pa sam,eto,dao svakome pozitivne. Što će reći da više ni recenzije nisu mjerilo,a znam ih još dosta koji su postupili kao i ja...


Tocno to, ja sam isto do sada dao sve pozitivne, a nisam trebao.
Ne da mi se natezat i prepirat, iako to nije fer prema drugim korisnicima koji su korektni, a ni prema novim kupcima, jer na taj nacin nisu upozoreni na mogucu muljažu.
Go to Top of Page

Zmaj Ognjeni Vuk
Starting Member



Serbia
59 Posts

Member since 22/03/2021

Posted - 23/03/2021 : 18:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zmaj Ognjeni Vuk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boomslang1

Prije 3 mjeseca naisla sam na aukciju ovog korisnika, radilo se o stripu Ofucani holivudski film.

Stanje stripa je bilo ocijenjeno s -5,a na moj upit je li strip ostecen, odgovorio je da nije.

Dogovorili smo se za primopredaju, koja se odvila na tramvajskoj stanici, a strip sam dobila umotan u novinski papir, sto mi je bilo malo cudno ali sam vjerovala da je sve ok buduci da Ante76 ima jako puno pozitivnih recenzija.

Zbog mjesta primopredaje nije mi bilo zgodno razmotavati papir da bih provjerila stanje. Ovo se pokazalo ogromnom greskom.
Strip je par dana stajao doma i dalje umotan (druga greska) jer je bio namijenjen za poklon a bojala sam se da ga osoba kojoj je bio namijenjen slucajno ne nade u meduvremenu.

Kad sam razmotala strip, uslijedilo je ogromno razocaranje i ljutnja na prodavaca.
Vrhovi korica bili su prilicno natuceni, korice pohabane i malo flekave, a na dijelovima stranica (vidljivo na slikama, ne znam kako se taj dio zove) bile su mrlje od pretpostavljam vlage i stajanja.
Evo i slika: https://imageupload.io/FLFmv6sG6q.g .

Javila sam se prodavacu i opisala zateceno stanje, na sto je odgovorio da ne zna za nista od toga ali da se mozemo dogovoriti da mu vratim strip, a on meni novce.
Naravno da sam na to pristala. Prije skoro 3 mjeseca.

Javio mi se jednom, usred radnog dana mogu li se odmah naci s njim, sto naravno nije bilo moguce jer ne mogu samo tako otici s posla.
Bilo mu je kasno za kasniji termin i obecao se javiti opet do kraja tjedna. Ovo je bilo u 2. mjesecu...

Javila sam mu se pocetkom proslog tjedna buduci da se on meni prestao javljati, ali bilo kakav odgovor od njega nisam dobila.
Preostalo mi je samo da upozorim druge na njega, kako ne bi nasjeli kao ja, a ja ću drugi put biti pametnija.



Ja kažem da takvi na kanapu treba da vise!
Poštenje mora biti iznad svega!
Go to Top of Page

Zmaj Ognjeni Vuk
Starting Member



Serbia
59 Posts

Member since 22/03/2021

Posted - 23/03/2021 : 18:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zmaj Ognjeni Vuk a Private Message  Reply with Quote
Dokle god ne bude tako, u ovim našim ex-yu prćijama će biti tako kako jeste, mizerno.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/03/2021 : 19:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by zlatko900

Što se tiče recenzija- osjećam se pomalo krivim kod mnogih prodavača što im nisam dao barem neutralni komentar,a mnogi su zaslužili i negativan-pa sam,eto,dao svakome pozitivne. Što će reći da više ni recenzije nisu mjerilo,a znam ih još dosta koji su postupili kao i ja...


Tocno to, ja sam isto do sada dao sve pozitivne, a nisam trebao.
Ne da mi se natezat i prepirat, iako to nije fer prema drugim korisnicima koji su korektni, a ni prema novim kupcima, jer na taj nacin nisu upozoreni na mogucu muljažu.



jednostavno je
daš pozitivni i onda napišeš komenatar ko ovdje :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Shtef
Junior Member

Croatia
315 Posts

Member since 01/09/2007

Posted - 23/03/2021 : 20:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shtef a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sa gospodinom imao dobro iskustvo.
Ali sam prije 10g na početku imao slićnu situaciju.
Kupio sam Tex Willer gigant Ubojice, od eminentnog prodavaća, sa samim pozitivnim komentarima. Budući da sam u to vrijeme radio na kruzerima, strip je stajao doma par mjeseci prije nego sam ga uzeo u ruke. Tada sam shvatio da strip ima grešku, ponavlja se prvih 20-ak stranica, a fali idućih 20-ak. Kontaktirao sam prodavaća, ali nije prihvatio strip nazad (mogućnost da sam ja strip kupio drugdje, pa bih zamjenio i njega oštetio)
Jbg, od tada ne naručujem skuplje stripove, ako ih ne mogu provjeriti odmah.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 23/03/2021 : 21:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boomslang1

Ja bih mu rado ostavila negativnu ocjenu, ali budući da je kupnja obavljena mimo aukcija nemam tu opciju.

Svjesna sam napravljenih grešaka, ne budu se ponovile .

Više puta sam ga kontaktirala, prva 2 puta je čak odgovorio obećavajući da ćemo to riješiti, da nemam razloga za brigu.
Zadnja dva puta me izignorirao...

Da je na profilu bila barem 1 negativna ocjena, sigurna sam da bi bila opreznija.

Btw zašto vam je problem ostaviti negativnu ocjenu ako je prodavač to zaslužio? Mislim da nikoga ne opravdava xy pozitivnih ocjena...
Evo,kako bi ti ocijenila slijedeće situacije:
Dobiješ strip kojemu je u opisu samo ocjena,a on ima utore od vezica koje se nevide na slici. Po meni strip sa utorima je oštećen strip,pa makar bio i nečitan i neželim ga u svojoj kolekciji.
Pa onda-dobiješ strip,a on valovit od vlage. Netrebam ni spominjati da to nije naznačeno u opisu.
Pa onda-dobiješ strip,ideš ga pregledati,a ono fali poneki list. A ako fali neki list sa reklamama na kraju-na prigovor prodavaču dobiješ odgovor-pa to su samo reklame... Pa jbg.nije kompletan,nema sve listove...
I da ne nabrajam dalje,a imalo bi se šta nabrojiti-šta da napišeš osobi koja samo stavi ocjenu bez opisa??? Meni osobno je bitan opis i jasna slika,a ocjena je kod svakoga subjektivna,na ocjenu netreba obraćati pažnju.
Usput-kritika za odgovorne- zašto se nemože postaviti barem pet slika za svaki strip? Barem za one koji prelaze velike cifre i traženi su...

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/03/2021 : 19:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ja sam dao negativni komentar prodavaču koji me izvrijeđao jer nismo realizirali aukciju unutar 2 dana... Ono, salva uvreda, optužbi da sam lopov, prevarant... Iako je ukupna vrijednost sva 4 stripa bila jedva 20 kn. Da bude smješnije, jedan od ta 4 stripa je i izgubio pa sam kupio 3 ustvari.
Nakon moje negativne ocjene, frajer tamo izlaže sve i svašta od toga da mu se nisam javljao ko zna koliko dana do toga da sam varao i druge prodavače i da imam gomilu negativnih komentara, a što se barem lako može provjeriti da nemam niti jedan.
Uglavnom, kod nas ljudi iz raznih razloga daju samo pozitivne ocjene i onda se gubi smisao takvih ocjena...
Go to Top of Page

Boomslang1
Starting Member

4 Posts

Member since 17/12/2020

Posted - 26/03/2021 : 15:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Boomslang1 a Private Message  Reply with Quote
Ante i dalje ignorira moje poruke tako da dobro pazite kada budete kupovali od njega jer su velike šanse da nećete dobiti novce nazad ako nešto ne bude bilo u redu.

Budući da je njegova ocjena 5 ekvivalent ocjene 2 ili eventualno 3, velike su šanse da i vi ostanete ovako nasanjkani ako kupite strip od njega, pogotovo ako šalje poštom.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/03/2021 : 16:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ti dakle vjerujes svojim ocima
A ne njemu?


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 17/04/2021 : 16:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Ah, prije 2-3 mjeseca sam i ja tako prošao. Uzeo preko aukcija Plave pilule od Fibre. Kaže čovjek da je strip očuvan -5, malo oštećen hrbat pri vrhu. Cijena je bila bagatela, a po slikama je sve izgledalo ok, pa sam ga kupio. Kad je strip stigao, pošizio sam. Slike sa aukcije nisu ni probližno dočaravale strip: hrbtat jeste bio oštećen , ali ne malo nego dosta i čak je bio i lijepljen. Uz to je i nagnječen malo na jednom mjestu i ima nekoliko sitnih poderotina. Ako je to stanje za 5- onda sam ja pop! I javio se ja kulturno prodavaču da mu želim vratiti strip i nek mi vrati pare, i tako nekoliko puta, a on me lijepo ignorirao 2 mjeseca. Kad sam poludio i napisao mu malo žešći mail (jbga, spustio sam se na njegovu razinu, znam) odgovorio mi je da mi je mjesto u Vrapču. MENI?! Ima stvarno svakakvih govnara na ovom svijetu.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000