forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagore Zagore ručak ti zagore
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 24/03/2021 : 21:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message
Pitam iskrene ljubitelje Zagora ali iskreno da li izdavanje Zagora ima više smisla. Kad pogledam moju kolekciju Klasika, Ludensa i VČ pitam se šta moye još da se desi da bude neka uzbudljiva epizoda kao u prošlosti.

Mislim da je veliki deo kolača oko horora i misterija pripao junacima Martiju,Dilanu,Dampiru a pored Texa nema šta da traži u westernu.

U nedostatku mašte izdavača/autora ima puno povrataka i kad sam video čudovište na naslovnoj strani u broju VČ br.171 "uplašio" sam se.

Ukratko da li se Zagor kupuje po inerciji jer je teško da se vrati staroj slavi?

Edited by - goodpaso on 24/03/2021 21:04:03

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/03/2021 : 21:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Nije novi Zagor baš toliko loš koliko to često potenciramo. Ima tu sasvim ok priča.
Ujedno i previše romantiziramo doba kada smo bili klinci i kada nam je baš sve bilo super. Eto, samo jedna epizoda naprimjer, Vatreni bikovi (Glas koji ubija)... To da sada napiše Burattini, "nabili bi ga na kolac", a ovako je mnogima super Toninellijeva priča, samo zato što "vraća miris djetinjstva", kada je i Vegetina kuhinja bila super za gledati na TV-u, gdje neće biti ovakav strip...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18405 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/03/2021 : 21:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Zagor je danas bolji ko nekad..
samo smo mi gori..
Ok je Zagor i dandanas..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/03/2021 : 21:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Da je Zagor prestao s izlaženjem tamo nekad kad je stala i Zlatna serija imam osjećaj da ne bi ništa propustio... Nakon toga sve više manje kupujem po inerciji...
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 24/03/2021 : 22:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message
Mislim ima tu nostalgije (ja prvi) ali stripovi su vise za decu nego za `odrasle`
Po mom misljenju zadnjih 30 epizoda su naivnije nego kod drugih Boneli junaka.
Hmm ili sam samo omatorio i postao gundjalo.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/03/2021 : 22:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Ovo drugo i nisi jedini. I to je OK. Ali, ovaj tvoj prvi post, meni ovo izgleda kao da trazis alibi za prestanak citanja/skupljanja Zagora.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4607 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 24/03/2021 : 22:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
Ja kupim poneku odabranu pricu, maxi me razocara po pravilu, neke saostale extre, sad vozim classic u boji. Sumo je u pravu na zalost.

sangue navajo
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18405 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/03/2021 : 22:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Citate strip za mlade i trazite Dostojevskog.. cujem da se klincima Zagor svida.. mozda jer je njima i namenjen..
Batalite ga ili prestani te zanovijetati ko babe več jednom..
Ogadili ste več dosta Zagora na nevideno
..a maxiji su ok, bar večina njih..
Serete i serete iz dana u dan..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/03/2021 : 23:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Combatrock

Ja kupim poneku odabranu pricu, maxi me razocara po pravilu, neke saostale extre, sad vozim classic u boji. Sumo je u pravu na zalost.



Sve apsolutno točno.
Strašno je da su stare naivne iz klasika bolje od ogromne većine novih.
No tu i tamo nešto se zalomi, stoga se isplati kupovati barem probrano regularce, kolorce, možda specijal...
Onako, neobavezno.
I treba gunđati ilitiga srati kako kažu prosvijećeni.
Em je odlično za probavu em se možda ugodno koji put iznenadimo kad sranje zakaže.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/03/2021 : 23:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Citate strip za mlade i trazite Dostojevskog.. cujem da se klincima Zagor svida.. mozda jer je njima i namenjen..
Batalite ga ili prestani te zanovijetati ko babe več jednom..
Ogadili ste več dosta Zagora na nevideno
..a maxiji su ok, bar večina njih..
Serete i serete iz dana u dan..



Da mi ti ne bi govorio šta ću bataliti ili neću nakon 35 godina skupljanja Zagora... Jel smijemo imati mišljenje suprotno od tvojeg? Tebi se sviđa, meni i još nekima sa ne sviđa. I šta sad, mi ne smijemo komentirati da nam se ne sviđa? Kupujem iz navike iako su mi nove epizode grozne, ali trošim svoje pare i dajem time podršku izdavaču da može nastaviti dalje sa izdanjima.
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 25/03/2021 : 00:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message
Mozda nisam bio jasan. i meni se svidja Zagor ali drugi junaci slicne tematike su mu "ukrale" predstavu i jednostavno te price nisu na nivou drugih Boneli junaka.
Jednostavno ,nema se sta novo kazati, sve je receno. Indijanci,Heligen,puno epizoda...

Pitam se sta bi bilo da je Zagor malo suroviji a Ciko pametniji.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 25/03/2021 : 00:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Meni su bolje "novije" epizode, tj. ove nakon nestalog istraživača pa do danas. Ako bi me neko natjerao da se trsim pola kolekcije, prvo bi otišla extra, ogromna većina tih epizoda mi je potpuno nečitljiva i naivna. Čast nekim Nolitinim biserima, i Demonu ludila, ali generalno tanko je to sve ukupno, koliko god nostalgija tuče.
Što se novih epizoda tiče, ima tu svega i svačega, većinom je Buratini taj koji koči dobre priče, forsira slabe crtače, i piše previše, ali uprkos njegovom miniranju, naiđe često nesto vrijedno pažnje.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/03/2021 : 06:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Još jedan topic o Zagoru u moru istih?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000