forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Betmen: Zlo doba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 30/03/2021 : 15:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
TREĆI TOM SNAJDEROVOG I KAPULOVOG SERIJALA (THE NEW 52)! „BETMEN: ZLO DOBA“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.200 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 200
Štampa Kolor
Serijal DC GOLD
Junak Betmen

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Betmen%20Zlo%20doba.pdf

ON JE MRAČNI VITEZ, A SVAKI VITEZ MNOGE BITKE MORA IZVOJEVATI.


Svaki dan donosi nove opasnosti, a svaka noć – nove košmare. Stari prijatelji i saborci padaju, a na njihovo mesto dolaze novi. Stari neprijatelji vraćaju se s većim moćima i užarenijom mržnjom no pre. A borba Mračnog Viteza za dušu Gotama ne jenjava. Put će ga nanositi od zatvora Blekgejt, pa sve do ludnice Arkam. Boriće se protiv Glinenog i Crvene Kacige. Vinuće se u nebo sa Supermenom i oplakivati palog Robina. Nadahnuće nove vojnike u ratu protiv zla – i prisetiće se početka sopstvenog vojnog roka za vreme haotične Godine Nulte.

Ali Mračni Vitez mora da opstane. Da uteruje strah. Da uliva nadu. Da pokaže silama dobra i silama zla da je Betmen nešto više od čoveka. Betmen je ideja. A ideje su večne...


„BETMEN: ZLO DOBA“ na Letećem je startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.200 dinara, od srede 31. marta, do nedelje 4. aprila 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.350 dinara, a u ostalim knjižarama 1.799 dinara.

Edited by - Melusine on 31/03/2021 11:48:54

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 30/03/2021 : 17:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Format 15,8 x 24 cm?

Đenja.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2451 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/03/2021 : 18:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Visok datum u mesecu, a mora se i ovo uzeti 🙂
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 30/03/2021 : 18:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Jel ovo izdala Fibra? Ako nije zašto nije?
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 30/03/2021 : 18:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima, dugo cekam nastavak Snajder i Kapula. Prve dve price odlicne, mada mi ovo deluje podosta slabije - prava stvar ce biti kod Nulte godine, tu su mi ocekivanja bas visoka.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 30/03/2021 : 19:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

Format 15,8 x 24 cm?

Đenja.


Xaxa, jedino to ima smisla, djenja, odjava, zbogom...format o izrada o...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2451 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/03/2021 : 20:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Jel ovo izdala Fibra? Ako nije zašto nije?


Izdala je ceo ran.
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 30/03/2021 : 21:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by verab

Format 15,8 x 24 cm?

Đenja.


Xaxa, jedino to ima smisla, djenja, odjava, zbogom...format o izrada o...



Format u korespondenciji s cenom..
Meni npr veoma odgovara.

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2451 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/03/2021 : 21:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Idealan format za citanje u fotelji/krevetu.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/03/2021 : 21:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by Whetherpine

Jel ovo izdala Fibra? Ako nije zašto nije?


Izdala je ceo ran.



Nije još.
Izaći će, naravno, kao i ostala poglavlja Snyder/Capullo runa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2451 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/03/2021 : 21:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Moja greska. Posto sam video da su izdali 'Zavrsnica' mislio sam da je izaslo sve.
Ali da, svakako ce izdati.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 31/03/2021 : 13:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Idealan format za citanje u fotelji/krevetu.


Da, pa ovo je jedini prihvatljiv format za ovakva izdanja. Stripove većeg formata nemam gdje ni da držim.
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 31/03/2021 : 17:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Pa čitava biblioteka DC gold je u ovom formatu, u čemu je sad problem?
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 31/03/2021 : 18:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Mislim da im se opcenito ne svida mali format jer ne ide uz Fibrine Batmane... meni osobno je i ljepsi, i prakticniji za citanje, no svakom njegovo.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 31/03/2021 : 18:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
I meni je praktičniji, ali neka, od viška izbora glava ne boli. Samo i dalje zvocati za nešto što već ima desetak izdanja kao da je juče počelo, nema smisla.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 01/04/2021 : 11:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PaoloRivera

Mislim da im se opcenito ne svida mali format jer ne ide uz Fibrine Batmane... meni osobno je i ljepsi, i prakticniji za citanje, no svakom njegovo.



što se mene tiče ovo ti je potpuno promašeno. nemaju Fibrini Batmani nikakve veze s ovom pričom.
ovaj smanjeni format je teško čitljiv i meni ekstremno iritantan. nisam ljubitelj ni predimenzioniranih Fibrinih apsolute formata, jedini format koji priznajem je onaj koji je radio Darkwood, i ovaj na koji je Fibra izbacila Fade Out. dakle, originalni format.
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 01/04/2021 : 12:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by PaoloRivera

Mislim da im se opcenito ne svida mali format jer ne ide uz Fibrine Batmane... meni osobno je i ljepsi, i prakticniji za citanje, no svakom njegovo.



što se mene tiče ovo ti je potpuno promašeno. nemaju Fibrini Batmani nikakve veze s ovom pričom.
ovaj smanjeni format je teško čitljiv i meni ekstremno iritantan. nisam ljubitelj ni predimenzioniranih Fibrinih apsolute formata, jedini format koji priznajem je onaj koji je radio Darkwood, i ovaj na koji je Fibra izbacila Fade Out. dakle, originalni format.


Pričamo o istom formatu u kojem izbacuju i TBOM?

Edited by - PaoloRivera on 01/04/2021 12:50:16
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 01/04/2021 : 12:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
da
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 01/04/2021 : 13:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Meni je ok za čitanje, u tom smislu mi nije neka osjetna razlika od originala. Nego bih ja, uniformnosti radi, više volio da se mogu nekako dogovoriti oko jednog standarda na kojem će svi nakladnici izdavati sve. (Izuzev, naravno, oversized formata kakvi su Fibrini absolutes ili su svojedobno bili Algoritmovi OHC-ovi.) Ali ove raznorazne varijacije onoga što bi zapravo i trebao biti originalni format, samo prilagođene valjda uobičajenim tiskarskim formatima u regiji. Ne znam zašto to rade tako da, recimo, čak i ČK unutar sebe, dakle ista izdavačka kuća, TBOM i DC izdaje u jednom formatu, a, primjerice, The Best of Spajdermen u drugom. Mislio sam prvo da je do tiskara, no nije; Saga o Hobgoblinu je tiskana u jednoj, a iduće Spajdermen knjige u drugoj tiskari.

Osobno mi se od svih tih formata najviše sviđa baš taj zadnje spomenuti, između ostalog i zato što je na njemu još Bookglobe davnih dana izdao svoje Marvel knjige. U tom su formatu i ČK Best of Vulverin/Dedpul knjige, Fibrin Daredevil i Čudovište iz Močvare, hrvatski Spawn... Meni je taj format postao prirodniji i od originala.

Edited by - PaoloRivera on 01/04/2021 13:19:22
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 01/04/2021 : 13:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
meni nije, zato sam preskočio sve navedeno i kupio američka izdanja ili u slučaju Čudovišta iz močvare DW. ne patim od toga da mi na polici sve bude uniformno, baš suprotno, volim raznolikost, personalizaciju biblioteke, bitno mi je da se ne patim dok čitam smanjene fontove, zbijene crteže...

što bi se reklo, sto ljudi sto ćudi,
a ova ćud sve lošije vidi i to ti je to. :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/04/2021 : 15:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ja otkad slabije vidim čitati na blizu volim veće formate a prije mi nije smetalo ništa pa čak ni Bestseler biblioteka od Bookgloba

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 01/04/2021 : 15:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
poznata u narodu kao "Sokol biblioteka" :))
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/04/2021 : 20:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Šteta je što Čk nije od starta radila Amere u formatu 17x26.
To bi baš bilo optimalno. Ali to bi značilo i veću cijenu.

Uzimam neka od ovih izdanja i u principu nije problem čitati ih, ali ima stripova kojima bi veći format itekako odgovarao.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 01/04/2021 : 21:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Moguće da su se vodili komšijskim uspehom Amerikanaca - Kriminal, Ex Machina, Hitman, Čudovište iz Močvare, Daredevil, Bajke i mnogi, mnogi drugi.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 04/04/2021 : 17:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Graveyard Shift predstavlja treći tom Snajderovog i Kapulovog trka po numeraciji ČK, dok je u Americi izašao kao šesti trejd, odmah nakon dvotomne Godine nulte koja nama tek sleduje. Ovaj tom je u suštini zbirka kratkih priča koje se tematski ne uklapaju u neku od većih celina ovog dvojca, a opet referiraju na događaje koji su se desili pre, kao i predstavljaju događaje koji ubrzo slede. Kao takve, ove priče se mogu čitati redosledom kojom ih je ČK izbacila, ali će neki čitaoci naići na činjenice i događaje koji su im nepoznanica, te im može pomalo smanjiti i užitak pri čitanju.

Zlo doba, kao i svaka zbirka priča različitih autora, varira kvalitetom. Činjenica je da je u pitanju slabiji tom od prethodne dve narativne celine (Saga o Sovama i Smrt porodice), ali opet nudi zabavu na više mesta, kao i uvod u Godinu nultu. Tako, prva priča, Rešenost skoro je u potpunosti priča o Harper i njenom bratu (koje smo imali prilike da vidimo ranije), ali i Betmena koji se bori sa svojim gubicima. Ti gubici neće biti poznati svima, jer su se desili pre ovog trka, a naravno u pitanju je smrt Demijana Vejna, njegovog sina i trećeg Robina. Ovog događaja najviše se dotiču sami Snajder i Kapulo u odličnoj dvodelnoj priči Niko i ništa, gde Glineni razvija svoj dijabolični plan, sve dok je Betmen još pod jakim utiskom gubitka koji nije spreman da preboli. Sablasna svetla je kratka priča gde Supermen i Betmen rešavaju jedan natprirodni slučaj zajedno, opet referirajući na Demijanovu smrt i postavljajući je u sam centar zbivanja - simpatična pričica sa malo drugačijim crtežom. Meni najinteresantnija priča (pored pomenute priče sa Glinenim) je Kavezi, koja je originalno izašla kao Annual #2, samim tim se prostire na većem broju stranica i nudi jednog potpuno "novog" negativca sa jako interesantnom motivacijom i lepo osmišljenim završetkom. Jedino što mi ovde nije baš leglo je sam crtež, za koji je zadužen Wes Craig i samo zamišljam koliko bi divno i zastrašujuće bilo da je tu ulogu preuzeo Kapulo koji je majstor za crtanje horora. Inače kadriranje je izuzetno, posebno kada se dođe do samog kraja epizode i tako pogađa jednu emotivnu notu. Skromni predstavlja još jedan "običan" Betmenov detektivski slučaj, ne preterano interesantan, a opet se donekle poziva i na dogašaje iz tadašnjeg New52 univerzuma, sa kojim čitaoci sa ovog podneblja mahom nisu upoznati (kao recimo hapšenje Džima Gordona koje se desilo u serijali Batman: Eternal). I za sam kraj tu je nulta epizoda, naknadno izašla kao uvod u već pomenutu Godinu nultu koja nam daje samo ukus onoga što ćemo tek iskusiti, stavljajući Crvene Kacige u prvi plan i samog Brusa koji još nije postao Betmen.

Sve u svemu, u pitanju je solidna zbirka priča, slabijeg kvaliteta nego pretodna dva toma, ali opet vredna pažnje. Neko je ranije spomenuo kako bi želeo da vidi više "običnih", ni po čemu specijalnih Betmenovih priča, lišenih težine i važnosti koja je podosta česta u objavljenim Betmenima na našem prostoru. U tom slučaju ovo je strip za vas, nekoliko "random" slučajeva iz različitih perioda Betmenove karijere, koji se kroz često sitnice povezuju sa N52 univerzumom. Takođe imamo prilike da vidimo veliki broj crtača, kako dobrih tako i osrednjih. Meni je prijalo čitanje, buduči da sam baš bio raspoložen za kratke priče, i mislim da će se ovaj tom kotirati među čitaocima čisto kao "solidan" i ništa više od toga.

Ocena: 6/10

I da, opet fuljarski potez izdavanja prve dve knjige u Rotografici, skoro pa savršena izdanja, i onda prebacivanje ostatka u Simbol. Ne kukam ja puno, ali sam skeptičan kako će izvesti 400 stranica Godine nulte, budući da uvez nije ni približno na nivou prethodna dva toma čak ni na ovih 180 ili koliko ih već ima. Ubuduće možda valja i sačekati, videti kako će se stvari odvijati i onda iz inata ne kupiti od ljudi koji koriste ovakvu bezobraznu praksu. Jedini razlog zbog kog sam izabrao ČK izdanje je cena koja mi više odgovara, ali makar su mogli da dovrše ovaj trk u Rotografici.

Edited by - koze123 on 04/04/2021 17:41:25
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/04/2021 : 18:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ortaku sam uzeo Belog viteza i Kletvu;kaže da mu je rikna već otišla u kurac.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000