forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Alergija i astma
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 30/03/2021 : 22:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Pozz ekipi sa foruma.
Otvorio sam novi topic posto nigdje nisam vidio ovu temu.
Ako postoji, molim moderatora da me ispravi.
Prica ide ovako.. Jos od kad sam bio djecak, imam problem sa alergijskom astmom. Alergican sam na pelud stabala i eventualno nekih trava(nisam na ambroziju). Simptomi mi se pojavljuju skoro svake godine u isto vrijeme(pocetak proljeca). Na pocetku se javlja neprestano kihanje, curenje iz nosa da bi kasnije kulminiralo i pretvorilo se u alergijsku astmu. Necu vam ni pricati koliko to moze biti neugodno i uznemirujuce. Dok drugi ljudi uzivaju u budenju prirode, lijepome i toplom vremenu, ja sam zatvoren doma i uzimam ventolin pumpicu. Najteze mi je navecer, oko 1,2 ili pred zoru. Tad su napadaji jaci i bez pumpice sumnjam da bi izdrzao. Bio sam na sv.duhu nekoliko puta i jedini pravi lijek za astmu su kortikosteroidi. Tu prvenstveno mislim na Solu medrol, intravenska terapija. Kada dobijem infuziju, automatski mi pomogne i vise ne osjecam toliki pritisak, zatezanje u plucima i automatski pocnem normalnije disati.
Htio sam vas pitati dali imate kakav koristan savjet u vezi toga? Cuo sam da je promjena klime dobra stvar, odlazak na more. Ove godine sam koristio i famozno ulje crnog kima ali nije mi bas puno pomoglo.
Ako netko ima slicnih problema, slobodno pisite da razmijenimo iskustva.
Me

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/03/2021 : 23:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koliko imaš godina? Ja sam još kao djete imao probleme sa bronhitisom svakih par mjeseci bi bio gadno bolestan, kasnije su ustanovili da imam astmu, kao i ti sam alergičan na pelud, ali ne i na ambroziju. Najgore mi je pokazivalo alergiji na prašinu, pelud, trave, dim, dlaku, perije puno, puno toga, ruka je poslije testiranja bila kao da su me ose ispikale.
Uz standardno trošenje ventolin pumpice po potrebi trošio sam i dihalar i seretide pupmpicu. Naravno da ti morski zrak i more(sol) jako, jako pomažu. Sad više ništa od navedenih lijekova ne trošim, rekli su doktori da to mome proći u pubertetu međutim ja sam to odbacio sa 25-6 godina. E ali čim sam se riješio jednog problema pojavio se drugi, a to je srčana aritmija, moja teorija je da je to zbog lijekova ponajviše ventolina, naravno nitko mi to nije potvrdio, a kao što rekoh to ti je moja teorija. Sjećam se da smo čak početkom 90ih išli u zg i radili nekakve pripravke od moje krvi ali iskreno uopće se ne sjećam da sam to trošio, baš ću morati pitati gdje je to i kod koga bilo.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11208 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/03/2021 : 23:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Koliko imaš godina?

Kod mene se astma pojavila kad sam imao 12-13 godina. Niotkuda, pred spavanje sam osetio neku nelagodnost i onda tokom noći dobio gušenje. Roditelji su me odveli u hitnu, primio sam nekakvu injekciju (ne sećam se šta je bilo u pitanju), tokom povratka nazad povraćao i po povratku zaspao kao beba.Nakon toga, neko vreme nisam imao problema. A onda je počelo da se javlja gotovo svakog meseca. Na to se nadovezao i bronhitis, pa je bilo standardno - injekcije + inhalacija i tako u krug. Taman se oporavim, javi se ponovo. Gušenje mi se dešavalo isključivo noću i sve dok se dobro ne preznojim, nisam mogao da se smirim. Dišeš kao lokomotiva i drmaš se kao da trčiš u krevetu sve dok se ne natopiš znojem. Iz ove perspektive, nikako mi nije bilo jasno zašto mi nijedan doktor nije odredio terapiju. Razmišljam, prva polovina devedesetih, inflacija, haos, lečenje uz pomoć štapa i kanapa. Možda je i to razlog.
Uglavnom, krećem u srednju školu i tu sam malo ojačao, ne dešava mi se da se problemi javljaju tako često...ali, jedno jutro, oko 6, svanuće, tako me je spičilo da sam pomislio da umirem. Vazduh tražiš po sobi, a ne možeš da dođeš do njega. Ne znam kako su me moji dovukli do lekara (tada sam živeo na oko 12-13 km od grada). Injekcije nečega u obe ruke, pre toga merenje pritiska...i konačno pulmolog. Doktorka pita da li koristim pumpice, ja u čudu. Još neki kompleks, u fazonu, kakva pumpica, nisam ja za to. Boli nju uvo, ne moraš. Posle par dana eto mene opet, ista meta. Onda prihvatam sve. Prvo inhalacije, terapija, pumpica po potrebi.



Tada mi prvi put rade i alergo test. Prašina i grinje glavni problem. Ćebad se prvo izbacuju iz upotrebe itd.

Od pumpica sam koristio:



Ona mi je donela najbolje razultate. Koristio sam neku najblažu varijantu. Prvo 2 puta dnevno, pa jednom, pa po potrebi.

Zatim me dr prebacila na:



Manje više, nisam bio kao na prvom leku, ali podnošljivo.

Sad koristim:



Ovaj mi paše. Po objašnjenju dr, ova pumpica je kombinacija prve dve. Koristim po potrebi tj. vrlo retko.

Svestan da ovo nikad ne mogu da izlečim, ali cepam dalje sa ovim lekovima, živi se normalno.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 30/03/2021 : 23:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Imam 33 god. Nazalost, nije me proslo iako su i meni rekli da bi se trebalo povuci kad dodjem u odraslu dob.
E da, ove fotografije pumpica iznad su lijekovi, kortikosteroidi. Koristio sam alvesco ali neko kratko vrijeme(stanje mi se poboljsalo i prestao uzimati).
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/03/2021 : 23:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Kažem ti meni je "prošlo" gotovo u potpunosti, tj ne trošim nikakve lijekove više, čak niti ventolin pumpicu koja je bila spas kad bi disao na škrge. I dan danas pri većoj količini prašine mi pluća zaškripe, ali to nije ništa kako je znalo biti.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11208 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/03/2021 : 23:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Sve zavisi i kako vodiš računa o sebi, ishrani, koliko si fizički aktivan. Naravno da ćeš da imaš više problema ako si neaktivan i debljaš se. Znam to po sebi, pa zato i kažem. Opet, teško je da ćeš biti potpuno izlečen, ali možeš problem da svedeš na minimum. Ja, recimo, Symbocort koristim jednom u deset dana i to uvek pred spavanje jer uvek osetim da bih mogao da imam nelagodnost tokom noći. Ne ona nelagodnost kao ranije, da se budim bez vazduha, već da će me probuditi jer ne dišem kako treba. Obično se nakupi šlajma, pa valja to pljunuti itd. Uglavnom, jedan udah pred spvanje rešava sve.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 31/03/2021 : 08:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam alergiju na trave, kod nas se kaže "seneni nahod", a javlja mi se svake godine tamo negdje u aprilu, maju i junu.
Nemam od malena, počelo je tek tamo negdje oko 30. godine a baš sam jućer pričao sa prijateljem, koji ima slične probleme i isto tek zadnjih nekih 10 godina.
Ima toga puno inače ali zanimljivo je, da koliko ja znam prije nekih 50 godina takvih alergija praktički nije bilo.

Vidječu kako će biti ove godine, pokušaću bez tableta jer prakticiram intermittent fasting već više od pola godine i kažu da to pomaže kod različitih alergija.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 31/03/2021 : 09:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Uradi test iz krvi i vidi s nekim doktorom da li možeš da uzimaš SLIT vakcinu. Sve drugo je samo kratkotrajni boljitak.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/03/2021 : 12:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja imam alergiju na trave, biljke, cviječe, prašinu, na neka jela,.....i dosta dobro mi pomažu:

-AERIUS (tablete) uzmem svaki dan po jednu na veče, po nekada prestanem, ako osjetim da je bolje, ali kada opet počnem kihati, onda opet uzimam par dana itd,....nije ni toliko sezonski, jer sam alergičan i na prašinu (unutrašnju takodje, pa uvijek ima negdje neki prah itd....) a vani naravno kada sve počne cvjetati itd,....
-NASONEX (sprej) ovo isto tako uzimam svako veče, u svaku nosnicu po jedan vpih, kada je bolje, ne uzimam, jer mi se ne da non stop odlaziti u lekarnu a dosta brzo se potroši a i ovisi o potrebi, jednom se osječam bolje, pa ne moram uzimati ali uvijek imam u rezervi, kad go dosjetim da se stanje pogoršava opet par dana uzimam svako veče.

Uz to imam još i rozaceu pa moram uzimati i neke kreme (ujutro i navečer) i za kosu (lasište) isto tako nešto,....sve u svemu trebalo mi je par godina testiranja svega i svačega, puno odlazaka dermatologu, testiranja,...da sam došao do saznanja da mi ovo (Aerius, Nasonex, Rozamet, Eucerin,...) najviše pomaže. Ali pošto se to sve ne može izliječiti, sve to je samo za lajšanje problema, pa moram skroz biti na oprezu (npr moram se kloniti sunca zbog rozacee, ne smijem jesti neka jela, moram se kloniti kada se negdje kosi trava, kada cvijeta,...) dosta zajebano sve skupa, često mi neki lijekovi više ne pomažu (npr prije sam uzimao clariten, sada aerius) za lasište sam prije koristioElocom, sada koristim Belosalic, prije sam koristio rozex, pa su prestali da ga rade (odnosno kod nas ga se više ne može dobiti,..) pa sada koristim Rozamet, po nekada i Elidel kremu,....i imam još dosta toga da ne nabrajam sad. Ako dođe do pogoršanja onda se moram opet naručiti kod dermatologa, tako je bilo prošli put jer mi se stanje toliko pogoršalo da su mi se pojavile nekakve akne itd,....ali trenutačno je sve po dkontrolom ali to se može promjeniti bilo kada. Zajebano je to i več pola života svaki dan uzimam sve ove lijekove i još ču to trebati uzimati do kraja života plus svaki dan se moram nadati da se stanje ne pogorša.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/03/2021 : 13:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I ja imam alergiju na pelod (trave, drvece) i moze poceti vec januaru ili februaru, no na srecu nemam bas problema sa disanjem. Do sada sam uzimai Claritine tabletice (jedna dnevno), od ove godine sam presao na Aerius, a kapi za oci i prsilo za nos samo povremeno ako je situacija bas bas zeznuta.

Drukcije sam sada krenuo kod ayurvedskog doktora i stanje se izboljsava (opcenito, i sa ishranom itd.). Preporucio bi ti to, ali nisam siguran da ima neki adekvatni u blizini.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/03/2021 : 19:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro



Uz to imam još i rozaceu pa moram uzimati i neke kreme (ujutro i navečer) i za kosu (lasište) isto tako nešto,....sve u svemu trebalo mi je par godina testiranja svega i svačega, puno odlazaka dermatologu, testiranja,...da sam došao do saznanja da mi ovo (Aerius, Nasonex, Rozamet, Eucerin,...) najviše pomaže. Ali pošto se to sve ne može izliječiti, sve to je samo za lajšanje problema, pa moram skroz biti na oprezu (npr moram se kloniti sunca zbog rozacee, ne smijem jesti neka jela, moram se kloniti kada se negdje kosi trava, kada cvijeta,...) dosta zajebano sve skupa, često mi neki lijekovi više ne pomažu (npr prije sam uzimao clariten, sada aerius) za lasište sam prije koristioElocom, sada koristim Belosalic, prije sam koristio rozex, pa su prestali da ga rade (odnosno kod nas ga se više ne može dobiti,..) pa sada koristim Rozamet, po nekada i Elidel kremu,....i imam još dosta toga da ne nabrajam sad. Ako dođe do pogoršanja onda se moram opet naručiti kod dermatologa, tako je bilo prošli put jer mi se stanje toliko pogoršalo da su mi se pojavile nekakve akne itd,....ali trenutačno je sve po dkontrolom ali to se može promjeniti bilo kada. Zajebano je to i več pola života svaki dan uzimam sve ove lijekove i još ču to trebati uzimati do kraja života plus svaki dan se moram nadati da se stanje ne pogorša.



Ako se ovako nastavi redati s forumasima na topiku trebat cemo otvoriti ambulantu.
Evo dosao sa Large Scale testinga na Coronu…

Nemam alergije,ali 1Euro napisi molim te,vidim kako spominjes rozaceu,da li je lokalizirina i sta ti je rekao/la dermatolog da li je vezan za alergije na hranu?
Meni vec par godina pojave se crvene akne na gornjoj polovici nosa i svrbe kad izlaze,prvi put otisao na kontrolu kod dermice i veli da je to rozacea. Kao zdravstveno obrazovan,ne bas u dermatologiji,ali vidim na wikici i na forumima o zdravlju da je prolazno,ali ima svoje i katalizatore u hrani. Imam dvije kreme za ujutro i navece,ali to koristim po potrebi.To se ponekad pojavi,ali imam osjecaj da izgleda se pojavljuje poslije neke hrane. Nisam odmah shvatio bas mi kolegica pricala da nije ni znala da je alergicna na morske plodove. Jela godinama i onda u Nizozemskoj jela dagnje na buzaru i osula se crvenilom po rukama i nogama. Testirala se i vele frutti di mare..
Ja bas jeo neki dan si radio za gable neki sos,ali sa jakobovim kapicama(meso iz skoljki) i sad brijem da je od toga.
Prvom orilikom cu i ja napraviti alergoloski test. Ne bih nikad rekao da necu,ali sad nakon ove simptomatologije ne bi ni porekao.
Kreme u uporabi su : Rozex(metronidazol)i Kétoderm(kétoconazole).

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/03/2021 : 19:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko nisi, preporučam i pregled otorinolaringologa, te bris nosa na eozinofile. Alergijska astma često je praćena i alergijskim rinitisom, u kojem slučaju pomaže lokalna terapija poput Tafena.

Astmatski napadaji osobito su teški noću, kako i sam navodiš.

Kontrolna spirometrija (s ventolin testom), DLCO (difuzijski kapacitet ugljičnog monoksida) i FeNO (frakcija izdahnutog dušikova monoksida) su testovi procjene težine astme, a u terapiji bi trebala biti kombinacija kortikosteroida i dugodjelujućeg beta-agonista, nekad i kao trojna terapija (dodatak antikolinergika, poput Trelegyja). Ventolin je tu samo za olakšanje simptoma, nekad i Atrovent (kratkodjelujući antikolinergik).

More pomaže, no najbitnija je točna procjena stupnja tvoje alergijske astme, te stoga preporučam uraditi sve gore navedeno.

Slobodno se javi za dodatna pitanja.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/03/2021 : 19:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Neman alergija osim na neke homo sapiense

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/03/2021 : 20:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Neman alergija osim na neke homo sapiense



Najteži oblik
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/03/2021 : 20:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi,puno bolje od ovih gore opisanih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/04/2021 : 09:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by 1Euro



Uz to imam još i rozaceu pa moram uzimati i neke kreme (ujutro i navečer) i za kosu (lasište) isto tako nešto,....sve u svemu trebalo mi je par godina testiranja svega i svačega, puno odlazaka dermatologu, testiranja,...da sam došao do saznanja da mi ovo (Aerius, Nasonex, Rozamet, Eucerin,...) najviše pomaže. Ali pošto se to sve ne može izliječiti, sve to je samo za lajšanje problema, pa moram skroz biti na oprezu (npr moram se kloniti sunca zbog rozacee, ne smijem jesti neka jela, moram se kloniti kada se negdje kosi trava, kada cvijeta,...) dosta zajebano sve skupa, često mi neki lijekovi više ne pomažu (npr prije sam uzimao clariten, sada aerius) za lasište sam prije koristioElocom, sada koristim Belosalic, prije sam koristio rozex, pa su prestali da ga rade (odnosno kod nas ga se više ne može dobiti,..) pa sada koristim Rozamet, po nekada i Elidel kremu,....i imam još dosta toga da ne nabrajam sad. Ako dođe do pogoršanja onda se moram opet naručiti kod dermatologa, tako je bilo prošli put jer mi se stanje toliko pogoršalo da su mi se pojavile nekakve akne itd,....ali trenutačno je sve po dkontrolom ali to se može promjeniti bilo kada. Zajebano je to i več pola života svaki dan uzimam sve ove lijekove i još ču to trebati uzimati do kraja života plus svaki dan se moram nadati da se stanje ne pogorša.



Ako se ovako nastavi redati s forumasima na topiku trebat cemo otvoriti ambulantu.
Evo dosao sa Large Scale testinga na Coronu…

Nemam alergije,ali 1Euro napisi molim te,vidim kako spominjes rozaceu,da li je lokalizirina i sta ti je rekao/la dermatolog da li je vezan za alergije na hranu?
Meni vec par godina pojave se crvene akne na gornjoj polovici nosa i svrbe kad izlaze,prvi put otisao na kontrolu kod dermice i veli da je to rozacea. Kao zdravstveno obrazovan,ne bas u dermatologiji,ali vidim na wikici i na forumima o zdravlju da je prolazno,ali ima svoje i katalizatore u hrani. Imam dvije kreme za ujutro i navece,ali to koristim po potrebi.To se ponekad pojavi,ali imam osjecaj da izgleda se pojavljuje poslije neke hrane. Nisam odmah shvatio bas mi kolegica pricala da nije ni znala da je alergicna na morske plodove. Jela godinama i onda u Nizozemskoj jela dagnje na buzaru i osula se crvenilom po rukama i nogama. Testirala se i vele frutti di mare..
Ja bas jeo neki dan si radio za gable neki sos,ali sa jakobovim kapicama(meso iz skoljki) i sad brijem da je od toga.
Prvom orilikom cu i ja napraviti alergoloski test. Ne bih nikad rekao da necu,ali sad nakon ove simptomatologije ne bi ni porekao.
Kreme u uporabi su : Rozex(metronidazol)i Kétoderm(kétoconazole).



pa ja imam tu rosaceu več godinama i nekako je držim pod kontrolom i to na način, da uvijek perem lice sa EUCERIN PH5 tvrdi sapun, onda ujutro stavim kremu EUCERIN anti-rose (bez zelenog kvadratiča), jer postoje i iste takve kreme koje imaju ispod zeleni kvadratič (one su mislim da još jače, no meni funkcionira i ova bez zelenog kvadratiča, kod nas košta 22,88 eura i potroši se za oko 2-3 mijeseca), znači ovu kremu stavljam svako jutro, a na veče prije spavanja stavljam ROZAMET, kojeg dobivam na recept kod doktora. Onda ljeti, pošto se trebam kloniti sunca koristim za lice kremu za sunčanje Eucerin faktor 70+ a za tijelo može i neka druga krema, jeftinija, npr NIVEA ili nešto ali treba imati barem faktor 50.
Inače rozacea je neizlječiva, ovim kremama samo je možeš potisnut unutra, da se sakrije, da ne izgledaš previše crven u lice, da nemaš flekova, akni,....teži oblici rozacee (kojeg ja još nemam) se vide i po nosu (ljudima naraste nos, postaje širi, deblji, ružan,....ono baš strašno). Pošto je rozacea neizlječiva, a kremama možeš je samo nekako omiliti, sakriti,...svakako treba paziti i na prehranu, na stres (stres je jako bitan, pa ga se treba što više kloniti!), treba izbjegavati direktno sunce, ili veliku hladnoču, odnosno sve temperaturne promjene loše utječu na rosaceu, naravno treba se kloniti i alkoholnih piča itd,....ima puno tog ajoš, dosta toga sam i zaboravio več.
Najbitnije ti je, da sam sebe promatraš, pa najlakše vidiš šta ti odgovara i šta ne. Npr nisu baš sva alkoholna piča jednako loša, sječam se da kod mene dok je još postojio piče BANDIDOS ICE da sam odmah osjetio (nakon prvog gutljaja) svrbež, lice mi otrpnulo, postao sam jako crven,...znači meni baš to piče nije odgovaralo, dok kod nekih drugih nije bilo tako izrazito, isto i kod nekih jela itd,...trebaš promatrati svoje tijelo i lice pa če ti ono odmah pokazati šta ti ne odgovara, pa se onda trebaš toga kloniti.
Kod mene je problem još alergija pa se ne smijem družiti sa životinjama npr mačke, psi,...jer mi njihova dlaka počne smetati i isto tako loše reagiram, što je šteta jer jako volim životinje, pogotovo mačke ali je ne smijem imati.
Isto tako bi se trebao kloniti cigareta, cigaretnog dima,...ma najbolje ti je, da sam sebe testiraš i promatraš šta ti odgovara i šta ne, pa se onda toga kloniš, jer ni dermatolog ti ne može to bolje ocjeniti od sebe samog. Kod dermatologa ideš kada imaš dosta veliko i dugotrajno crvenilo ili akne i slično, pa če ti on pomoči nekim ozbiljnijim ljekovima koje su na recept, p ačeš onda morati iči na kontrole i slično.
Dosta zajebano je sve to, pogotovo jer se ne može izliječiti, a može se pogoršati bilo kada i kada se pogorša odmah moraš kod dermatologa, a do tada koristiš kreme tipa rozamet, rozex, eucerin, kloniš se alergenata, i stvari koje ti ne odgovaraju (šta točno, moraš sam vidjeti promatrajuči sebe, kako reagiraš na neka piča, jela, situacije,...)
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/04/2021 : 11:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote




Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Eagle Feather
Starting Member



Croatia
35 Posts

Member since 29/09/2011

Posted - 01/04/2021 : 11:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Eagle Feather a Private Message  Reply with Quote
Alergijske poteškoće se učinkovito rješavaju sa BIOREZONANTNOM TERAPIJOM.
Bavim se time već osam godina i kroz moju ordinaciju je prošlo na tisuće pacijenata sa izraženim alergijama i intolerancijama. Gotovo svi koji su se podvrgnuli tretmanu su se rješili problema kihanja, šmrcanja, suzenja očiju, kašljanja i curenja iz nosa. Također u velikoj mjeri pomaže i kod dermatoloških problema te kod problema sa metabolizmom.
Biorezonantna terapija je biofizikalna, neinvazivna, ugodna i nadasve učinkovita metoda koja je namijenjena čak i najosjetljivijim pacijentima. Isklučuje upotrebu lijekova koji kratkoročno smiruju simptome ali u konačnici ne rješavaju problem. Biorezonanca rješava UZROKE poteškoća pa simptomi nestaju u vrlo kratkom roku (tri do četiri dana) nakon tretmana.
Provjerite na mojoj fb stranici ili na web stranici. Naziv stranice je BIOKINETIK Varaždin.
Nemojte se kljukati lijekovima, radije provjerite što vam sve može ponuditi ova suptilna i dopunska zdravstvena metoda.
Možete me i nazvati na 098 297 968 ako želite dodatna pojašnjenja.

Dalibor
Biokinetik, Varaždin

Spašavaj se tko može!!!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 02/04/2021 : 08:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000