forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor priče iz Darkwooda 1.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2328 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 02/04/2021 : 15:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Nije mi jasno da se ovdje raspravlja o 3 kn (17 kn bila bi nekakva "realna, fer cijena", jer broj stranica minimalno utječe pri ovoj nakladi). Da, mrvicu je previše, ali to je kao novo, aktualno, i predstavlja nenadjebivu alternativu svim ostalim izdanjima. Uistinu je premalen taj iznos o kojem raspravljate.


20 naprama onih astronomskih 120 na koje se nitko ne buni
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25942 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/04/2021 : 16:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa ko će se buniti?
Oni koji kupuju LL njima nije ništa skupo a one koji ne kupuju nije briga koliko košta jer je u svakom slučaju skupo.
Kako kaže stari vrač Curunir nije puno 3 kune ali malo je glupo da strip od 96 i 66 stranica ima istu cijenu.
Možda je ovo novo normalno za Bonelli i u Italiji i u nas?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/04/2021 : 17:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ali to je kao posebno, vidis lijepu crvenu naslovnicu, bas prava prvomajska

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1279 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 03/04/2021 : 09:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
možda sad poskupe ovi od 96 str ...

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7814 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/04/2021 : 09:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kutija duvana je skuplja, 20 kn za bilo kakav strip je ništa... Tolko ostavim manče u restoranu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25942 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/04/2021 : 11:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kapitalisto jedan!Kupuješ stripove i ideš po restoranima a čak i manču ostavljaš...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2021 : 12:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Biti konobar krvav je posao. Bar 5-6% mance ostavljati dzentlmenski je i podrazumijeva se...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 03/04/2021 : 13:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Wrong Teller

Pa nas je više od trećine u Njemačkama, Irskama, Švedskama, Amerikama, Australijama ....

Nemate šanse sa našom emigracijom. Peremo vas ukupno u standardu full.


quote:
Originally posted by teller

Istina da su stripovi nama skuplji.. ali iskreno imamo i bar duplo bolji standard kod nas.. realne su..



quote:
Originally posted by teller

Istina da su stripovi nama skuplji.. ali iskreno imamo i bar duplo bolji standard kod nas.. realne su..

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46566 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/04/2021 : 13:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Kutija duvana je skuplja, 20 kn za bilo kakav strip je ništa... Tolko ostavim manče u restoranu.



Ostavljaš manču po restoranima??

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7814 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/04/2021 : 14:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonto

Kutija duvana je skuplja, 20 kn za bilo kakav strip je ništa... Tolko ostavim manče u restoranu.



Ostavljaš manču po restoranima??

Ok ovo je sad offtopic, ali sto sam cudno napisao? Zivim od mance, 80-90% gostiju je ostavlja i ja je ostavim svugdje osim tamo gdje znam da ne ide radnicima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2021 : 15:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Offtopic, jest, ali normalno je da se ostavlja manca. Tko to ne razumije, pa jbg... biti konobar, je kako rekoh 'krvav' poso! Gdje god sam po svjetu blagovao ostavljao sam tip. A kako ne bi kod nas. Jos i vise. Osim jednom nedavno u Pragu poslije dobrog objeda supruga trazi racun i ostavlja nekih 5 % mance, a momak mrtav ladan pita, pa zar niste bili zadovoljni? Kao nije dosta... mene je to nasmijalo, i dosao sam i sutra na to mjesto. 'Spiza' je bila odlicna, sto mi nije inace bas obicaj za Cesku gastronomiju tipa, koljenica, knedle, kupus...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46566 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/04/2021 : 16:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonto

Kutija duvana je skuplja, 20 kn za bilo kakav strip je ništa... Tolko ostavim manče u restoranu.



Ostavljaš manču po restoranima??

Ok ovo je sad offtopic, ali sto sam cudno napisao? Zivim od mance, 80-90% gostiju je ostavlja i ja je ostavim svugdje osim tamo gdje znam da ne ide radnicima.

ček, restoran ili kafić? U kafiću kakvog smisla ima ostavljat manču kad ionako preplačuješ kavu? A i sve drugo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7814 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/04/2021 : 17:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonto

Kutija duvana je skuplja, 20 kn za bilo kakav strip je ništa... Tolko ostavim manče u restoranu.



Ostavljaš manču po restoranima??

Ok ovo je sad offtopic, ali sto sam cudno napisao? Zivim od mance, 80-90% gostiju je ostavlja i ja je ostavim svugdje osim tamo gdje znam da ne ide radnicima.

ček, restoran ili kafić? U kafiću kakvog smisla ima ostavljat manču kad ionako preplačuješ kavu? A i sve drugo.

Apsolutno svejedno, ja radim u kafiću... Fala bogu pa jako malo ljudi razmišlja tako kao ti, da nema manče ja ovaj posao ne bi radio. Manča je znak pažnje, običaj, manču ostavljaš jer si pročakulao s konobarom/icom, jer ti se svidjelo njeno/njegovo dupe, jer ti se svidjela glazba, jer sam ti preporučio dobar film, strip, igricu, zbog smiješka, zbog atmosfere, zbog flerta pa i zbog ničega... Zbog toga jer je pametno biti dobar s tko ti nosi hranu/piće ili drži škare dok te šiša, kao i u svemu u životu kolko daš tolko i dobiješ.

Kod mene ništa ne preplačuješ, veliki makijato je 9kn, a velika piva 15kn kad zbrojiš sva davanja to je goli k... što je opet nebitno, kolko košta da košta kod nas ogromna većina gotovo uvijek ostavi nešto čak i kad je račun okrugla svota.

...a one koji ne ostavljaju ništa poprijeko gledaju više drugi gosti, nego mi konobari.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 03/04/2021 17:33:27
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25942 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/04/2021 : 18:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Konobari nemaju plaću?
Ako imaju zasto bi neko ostavljao ista vise nego li pise na računu?
Ako je zbog male plaće ima i drugih poslova sa malim plaćama a rade s ljudima pa nikome ne pada ostavljat ljudima manču.
Zasto samo konobarima?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12230 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 03/04/2021 : 18:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonto

Kutija duvana je skuplja, 20 kn za bilo kakav strip je ništa... Tolko ostavim manče u restoranu.



Ostavljaš manču po restoranima??

Ok ovo je sad offtopic, ali sto sam cudno napisao? Zivim od mance, 80-90% gostiju je ostavlja i ja je ostavim svugdje osim tamo gdje znam da ne ide radnicima.

ček, restoran ili kafić? U kafiću kakvog smisla ima ostavljat manču kad ionako preplačuješ kavu? A i sve drugo.

Apsolutno svejedno, ja radim u kafiću... Fala bogu pa jako malo ljudi razmišlja tako kao ti, da nema manče ja ovaj posao ne bi radio. Manča je znak pažnje, običaj, manču ostavljaš jer si pročakulao s konobarom/icom, jer ti se svidjelo njeno/njegovo dupe, jer ti se svidjela glazba, jer sam ti preporučio dobar film, strip, igricu, zbog smiješka, zbog atmosfere, zbog flerta pa i zbog ničega... Zbog toga jer je pametno biti dobar s tko ti nosi hranu/piće ili drži škare dok te šiša, kao i u svemu u životu kolko daš tolko i dobiješ.

Kod mene ništa ne preplačuješ, veliki makijato je 9kn, a velika piva 15kn kad zbrojiš sva davanja to je goli k... što je opet nebitno, kolko košta da košta kod nas ogromna većina gotovo uvijek ostavi nešto čak i kad je račun okrugla svota.

...a one koji ne ostavljaju ništa poprijeko gledaju više drugi gosti, nego mi konobari.



moš mislit
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7814 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/04/2021 : 18:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Konobari nemaju plaću?
Ako imaju zasto bi neko ostavljao ista vise nego li pise na računu?
Ako je zbog male plaće ima i drugih poslova sa malim plaćama a rade s ljudima pa nikome ne pada ostavljat ljudima manču.
Zasto samo konobarima?

Je, al drugi ti neće zvati taksi kad si popio koju previše, ispunit ti glazbenu želju, trpit tvoje pijane bedastoće, okrenit na utakmicu koju želiš gledat, užicat ti cigaru kad ti pofali, čistit tvoju rigotinu, namistit ti komada...a ništa od toga ne mora osim počistit rigotinu. Oni koji to cijene i razumiju ostave štagod... a takvi su ogromna, ogromna većina.

Al pusti sve to ono što je bitno: Ja sam lipo napisao da ostavljam svugdi di znam da ide radniku, a ne samo konobaru. Znači i frizeru i automehaničaru i postolaru i bogu isusu. Ostavim i višestruko mi se vrati.

...dalje neću oftopičarit.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 03/04/2021 18:39:27
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2021 : 18:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Gospodin covik zna sta triba, di i kad napravit...
Sve ostalo je izlisno objasnjavat. Ili jesi ili nisi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/04/2021 : 18:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ontoopik i offtopik..

Pricao mi jucer stari da je isao na kiosk potrazit onog zadnjeg extra Zagora i veli da mu je kako on veli "simpa zenskica" ostavila primjerak, a on je njoj odnio cokoladu da se pocasti za ljubaznost. :-)

Neki dan na tehnicku kontroli i pitam lika da li moram biti tocan ili da pricekam ipak do termina jos pola sata i veli samo doci do punkta. I ja mu dam so San Pelegrino,onaj fensi talijanski sok u konzervi i covjek se iznenadio. Hej, dobro se dobrim vraca, nije uvijek put do pakle poplocan dobrim namjerama, ovisi kako na tebe gleda gospodicna Fortuna.

Kad ove pripovijetke dodju do Harbour Rancha i veci broj ljudi koji si nisu priustili libellusov primjerak i procitaju isti, vidjet cemo na osnovi komentara da li ce i moderatori dijeliti napojnice. :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46566 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/04/2021 : 19:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonto

Kutija duvana je skuplja, 20 kn za bilo kakav strip je ništa... Tolko ostavim manče u restoranu.



Ostavljaš manču po restoranima??

Ok ovo je sad offtopic, ali sto sam cudno napisao? Zivim od mance, 80-90% gostiju je ostavlja i ja je ostavim svugdje osim tamo gdje znam da ne ide radnicima.

ček, restoran ili kafić? U kafiću kakvog smisla ima ostavljat manču kad ionako preplačuješ kavu? A i sve drugo.

Apsolutno svejedno, ja radim u kafiću... Fala bogu pa jako malo ljudi razmišlja tako kao ti, da nema manče ja ovaj posao ne bi radio. Manča je znak pažnje, običaj, manču ostavljaš jer si pročakulao s konobarom/icom, jer ti se svidjelo njeno/njegovo dupe, jer ti se svidjela glazba, jer sam ti preporučio dobar film, strip, igricu, zbog smiješka, zbog atmosfere, zbog flerta pa i zbog ničega... Zbog toga jer je pametno biti dobar s tko ti nosi hranu/piće ili drži škare dok te šiša, kao i u svemu u životu kolko daš tolko i dobiješ.

Kod mene ništa ne preplačuješ, veliki makijato je 9kn, a velika piva 15kn kad zbrojiš sva davanja to je goli k... što je opet nebitno, kolko košta da košta kod nas ogromna većina gotovo uvijek ostavi nešto čak i kad je račun okrugla svota.

...a one koji ne ostavljaju ništa poprijeko gledaju više drugi gosti, nego mi konobari.



Ajmo odma podilit ovo gore jerbo si svašta izmiša.
Frizer.ošiša me ,koliko? toliko i toliko . ok ,platin,Fala,ćao.
Kafić ? Svratin, iako rijetko u kvartovski kafić ,zadnji put ,kava sa šlagom 12 kn. super ,precijenjeno u 3 pm. Da ostavim napojnicu ? Ma ne bi brale da me razapneš naopako.
Restoran? To oden vrlo rijetko al,tu znan čak nešto i ostavit ,ako je hrana i usluga bila baš ono ok. I to samo ako san u društvu.
Uglavnom ,loše kulturološke navike iz USrA dolaze ovde.
Jerbo nema razloga da se išta ostavlja ako imaš cjenik. Mislin čemu dat konobaru manču a ne pomoćnom radniku u kužini ili kuvaru? Ili osobi u fast foodu,dostavljaču itd? (ako se več držimo samo jela i pila)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/04/2021 : 19:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zagor zbog Chice mora obavezno ostaviti u restoranu,koliko konobar nosi gore-dole tanjure treba i on koju u dzep.

Nego,to sto pise lwood i jeste istina,npr. ah,na ovom zapadu,pravoj EU baksu ostavim samo ako je bilo bas neka vecera i usluga ok,u kaficu ono ako nemam sitno u kovanicama ono zaokruzi,das ist gut i ciao,ej malo pomalo i ok,nakupi se. Ako je vecera bila za dvoje ne ostavljam vise od 2eura nikada. Jednom nas bilo vise, a to je bilo B.C. (before corona) pa racun bio oko 200eura ostavilo se nesto vise,mozda oko 5eura.
Nisam ja placao,ali bih isto tako napravio,ali to su iznimne situacije,slavila se penzija.
Kad sam na ljetovanju u kroaciji ostavim uvijek,treba davati poticaje radnicima,jer ipak ljeto brzo prodje,a jesen i zima duga,treba se zivjeti u Slavoniji,Bosni i Vojvodini...sretao sam ljude po restoranima koji su otamo.

I slijedeci dan u remitendi Zagor zlatni klasik za plazu...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/04/2021 : 19:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja nikada nisam čuo da netko u restoranu NE daje napojnicu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/04/2021 : 19:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Konobari nemaju plaću?
Ako imaju zasto bi neko ostavljao ista vise nego li pise na računu?
Ako je zbog male plaće ima i drugih poslova sa malim plaćama a rade s ljudima pa nikome ne pada ostavljat ljudima manču.
Zasto samo konobarima?


Jer je takav običaj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/04/2021 : 19:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ja nikada nisam čuo da netko u restoranu NE daje napojnicu.




Jack Nicholson u "as good as it gets"

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7814 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/04/2021 : 19:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Necu dalje lwoode, nema smisla.

...samo jedno: ne znam kako kod vas, al kod nas kuvari imaju debelo vece place od konobara upravo iz tog razloga sto nemaju napojnice... a tamo gdje to nije slucaj, napojnice se dijele medju svim osobljem.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2021 : 19:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Necu dalje lwoode, nema smisla.

...samo jedno: ne znam kako kod vas, al kod nas kuvari imaju debelo vece place od konobara upravo iz tog razloga sto nemaju napojnice... a tamo gdje to nije slucaj, napojnice se dijele medju svim osobljem.


Isto ti je u Splitu potpuno kako si napisao. Isti princip. Isto svugdje. Isto veca, puno veca lova za koge. Personalu recimo na jahtama, nepisano pravilo je cak deset posto mance od cruza, i tu bude lova do krova od manci. Zaista kraljevska, ozbiljna lova. Kako rekoh ili se znas ponasat ili ne...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000