forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / BD edicija KIST
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 04/04/2021 : 11:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
🎩 Dragi prijatelji,

kraj prvog kvartala godine je odličan trenutak za nove početke, te vam stoga vaša

➡️ GOLKONDA NAJAVLJUJE: ⬅️

🖌 KIST - NOVU EDICIJU BD ALBUMA!

Jedna od glavnih karakteristika nove edicije je što će se u njoj naći isključivo pojedinačni ili one shot albumi, koji se teško mogu složiti u smislene integrale, ali i zato što zahtevaju da pred čitaoce budu izneti na povećanom formatu kako bi sav raskoš vrhunskog crteža došao do izražaja.

Čast da otvori novu ediciju pripašće delu proslavljenog dvojca mnogima poznatog po El Ninju, ali i još nekim radovima koji kod nas nisu objavljeni do sada, Boro Pavlović i Kristijan Perisin ovaj put nam pripovedaju avanturističku, ali istinitu priču o sudbini 🔥Džona Tanera🔥, Amerikanca koji je veći deo svog života proveo kao Indijanac u plemenima iz predela Velikih jezera.

Privodimo kraju radove na prvom tomu (od ukupno dva), tako da će on u aprilu sigurno u štampu, a možda se pojavi i među nama...

👁 Bacite pogled kako će da izgleda i budite spremni na sagu koja ostavlja bez daha, u sjajnoj tradiciji Plesa sa vukovima!


FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/04/2021 : 11:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Samo dajte, odlično!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12932 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/04/2021 : 11:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Malo je reći da me ovo zanima, bravo!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/04/2021 : 11:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ovo bi mogo i uzet...


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15687 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/04/2021 : 12:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ovo bi mogo i uzet...




Neces se prevariti! Sjor Boro, moj sugradanin rastura! Izvanredan crtac.
Bas mi je drago sto izlazi ovaj album.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 04/04/2021 : 13:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

Ovo bi mogo i uzet...




Neces se prevariti! Sjor Boro, moj sugradanin rastura! Izvanredan crtac.
Bas mi je drago sto izlazi ovaj album.


+1 (od reči do reči)

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/04/2021 : 14:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo je baš sjajna vest;čudi me da ovo niste objavili kao diptih?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/04/2021 : 14:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nego,naziv edicije mi ne uliva nadu da će se u njoj naći nešto iz novotalasnog francuskog stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 04/04/2021 : 14:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ne bih ni ja rekao :) Ali me ovo svakako zanima više.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/04/2021 : 16:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
odlično golconda, samo furajte dalje sa BD-om, nepravedno i neopravdano je bio zapostavljen!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/04/2021 : 18:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nego,naziv edicije mi ne uliva nadu da će se u njoj naći nešto iz novotalasnog francuskog stripa.


Misliš ono sa čombulincima di je, kao, priča važnija od crteža

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/04/2021 : 18:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by anto

nego,naziv edicije mi ne uliva nadu da će se u njoj naći nešto iz novotalasnog francuskog stripa.


Misliš ono sa čombulincima di je, kao, priča važnija od crteža


e to

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 04/04/2021 : 19:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by anto

nego,naziv edicije mi ne uliva nadu da će se u njoj naći nešto iz novotalasnog francuskog stripa.


Misliš ono sa čombulincima di je, kao, priča važnija od crteža





Jedva cekam ovo!
Bilo bi super da objavite i El Nino jer mnogo nas nikada nece naci prvi broj od Fibre..

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/04/2021 : 19:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by anto

nego,naziv edicije mi ne uliva nadu da će se u njoj naći nešto iz novotalasnog francuskog stripa.


Misliš ono sa čombulincima di je, kao, priča važnija od crteža


e to



E onda mi je ovakav start "Kist" edicije puno draži

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/04/2021 : 19:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by anto

nego,naziv edicije mi ne uliva nadu da će se u njoj naći nešto iz novotalasnog francuskog stripa.


Misliš ono sa čombulincima di je, kao, priča važnija od crteža



Jedva cekam ovo!
Bilo bi super da objavite i El Nino jer mnogo nas nikada nece naci prvi broj od Fibre..



Veliki umjetnik i prijatelj

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 04/04/2021 : 19:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
@Renky PRELEPO!
Slao si mi na viber neke originalne crteze ali nisi taj od Bore.
Moram da nabavim El Nino kako god znam i umem!!!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1593 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 05/04/2021 : 08:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

Jedna od glavnih karakteristika nove edicije je što će se u njoj naći isključivo pojedinačni ili one shot albumi, koji se teško mogu složiti u smislene integrale


Privodimo kraju radove na prvom tomu (od ukupno dva)



Taman htedoh da prokomentarišem kako je ovo kontradiktorno, ali sad kad pogledam, smisao bi bio da će se i kod serijala ići na zasebno objavljivanje albuma?

Ali zašto se dva albuma ne mogu složiti u smisleni integral?
Da nije ipak u pitanju cena, kupci lakše izdvoje manje para odjednom, iako se integral u proseku hvata jeftinije...?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/04/2021 : 10:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pozdravljam novu ediciju i nabavlja se!
A uskoro se javljam i sa osvrtom na Duranga!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6606 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/04/2021 : 10:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Golconda

Jedna od glavnih karakteristika nove edicije je što će se u njoj naći isključivo pojedinačni ili one shot albumi, koji se teško mogu složiti u smislene integrale


Privodimo kraju radove na prvom tomu (od ukupno dva)



Taman htedoh da prokomentarišem kako je ovo kontradiktorno, ali sad kad pogledam, smisao bi bio da će se i kod serijala ići na zasebno objavljivanje albuma?

Ali zašto se dva albuma ne mogu složiti u smisleni integral?
Da nije ipak u pitanju cena, kupci lakše izdvoje manje para odjednom, iako se integral u proseku hvata jeftinije...?




Slažem se da bi bolje bilo da je to u integralu.
Ako su, pak, dva albuma onda bi logično bilo da ide naziv prvog na naslovnici, iako možda ovo nije njena konačna verzija

loading...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 05/04/2021 : 10:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Golconda

Jedna od glavnih karakteristika nove edicije je što će se u njoj naći isključivo pojedinačni ili one shot albumi, koji se teško mogu složiti u smislene integrale


Privodimo kraju radove na prvom tomu (od ukupno dva)



Taman htedoh da prokomentarišem kako je ovo kontradiktorno, ali sad kad pogledam, smisao bi bio da će se i kod serijala ići na zasebno objavljivanje albuma?

Ali zašto se dva albuma ne mogu složiti u smisleni integral?
Da nije ipak u pitanju cena, kupci lakše izdvoje manje para odjednom, iako se integral u proseku hvata jeftinije...?



Konkretno ova dva su mogla da se slože u smislen integral, ali, kako već rekoh negde, drugi tom je izašao početkom marta ili na samom kraju februara, a mi smo pregovore o prvom tomu počeli još pre Nove godine, i onda to traje, i traje, i traje...
Ugovor je napravljen i plaćanje izvršeno za pojedinačni album, tako da ostade tako... U međuvremenu smo brzinski kupili i drugi album, ali svakako ostadosmo na početnoj ideji, bilo je suviše komplikovano prepravljati ugovore i sve...
Meni je jasno da prosečan čitalac, verovatno poučen prošlim iskustvima, odmah pomisli da izdavač hoće da uzme dodatnu lovu za pojedinačni album, mi znamo da to kod nas nije bio slučaj, ali mi ne pada na pamet da se oko toga pravdam...
Eto, sledeći put kad se u Kistu pojavi pojedinačni album, potrudićemo se da njegov drugi broj bude tek u izradi i da neće izaći pre nego što mi objavimo prvi...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 05/04/2021 : 10:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Golconda

Jedna od glavnih karakteristika nove edicije je što će se u njoj naći isključivo pojedinačni ili one shot albumi, koji se teško mogu složiti u smislene integrale


Privodimo kraju radove na prvom tomu (od ukupno dva)



Taman htedoh da prokomentarišem kako je ovo kontradiktorno, ali sad kad pogledam, smisao bi bio da će se i kod serijala ići na zasebno objavljivanje albuma?

Ali zašto se dva albuma ne mogu složiti u smisleni integral?
Da nije ipak u pitanju cena, kupci lakše izdvoje manje para odjednom, iako se integral u proseku hvata jeftinije...?




Slažem se da bi bolje bilo da je to u integralu.
Ako su, pak, dva albuma onda bi logično bilo da ide naziv prvog na naslovnici, iako možda ovo nije njena konačna verzija


Logično ili ne, verovatno neće biti naslova na naslovnoj strani, samo na rikni...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/04/2021 : 10:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
jedva čekam da izađe, smatrajte ovo kupljenim i nastavite u sa sličnim BD albumima :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 06/04/2021 : 21:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/04/2021 : 21:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo, uzimam..
Ajde sad jos pilota i Komandanta Marka.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10063 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2021 : 21:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako su nekom promakli zaviri:

https://www.glenat.com/24x32-glenat-bd/john-tanner-tome-01-9782344014714#block-views-liseuse-block

https://www.glenat.com/sites/default/files/liseuse/9782344014721/index.html#zoom=z
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 07/04/2021 : 11:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ako su nekom promakli zaviri:

https://www.glenat.com/24x32-glenat-bd/john-tanner-tome-01-9782344014714#block-views-liseuse-block

https://www.glenat.com/sites/default/files/liseuse/9782344014721/index.html#zoom=z



ne rade zaviri :P

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000