forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 40 - Drakula
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jagodanbg
Senior Member



2456 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 27/05/2021 : 01:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
https://happydays365.org/dracula-day/world-dracula-day-may-26/
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 29/05/2021 : 22:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Baš uživam u ovom izdanju, kao da je to taj format za koji je crtan. Nije ono kad se tanke crte previše podebljaju pa izgleda malo jeftino, tu su najtanje i najdeblje crte savršene. Baš se jako osjeti razlika u odnosu na prvo manje izdanje. Još više uvlači u atmosferu i priču.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/07/2021 : 10:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Strip kreće odlično, vrlo je atmosferičan i napet.
U jednom trenu se sve to nekako raspline i strip je do kraja puno manje napet.
Crtež je predivan, a samo izdanje mi je iskreno, ipak premasivno, krute i tvrde stranice uz ipak mislim malo preveliki format doprinose težem čitanju, nemoguće ga je čitat držeći ga u rukama, samo položenog..
Evo za primjer, papir iz Bombe mi je daleko bolji od ovog u Drakuli.

Sve u svemu, strip mi je OK, ali ništa više od toga.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 09/07/2021 05:12:13
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/07/2021 : 03:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Na stranici 151 novog izdanja Drakule u prvom kadru se ne vidi do kraja poslednja reč koju izgovara doktor Jack. Ta reč je nekako ušla u Jackovu glavu.
Sem toga fenomenalno izdanje, do sada nisam primetio nikakve greške. Nisam nabavio prvo izdanje, tako da mi je ovo drugo baš leglo i baš mi se svidja i format i odabir papira.
Više o samom stripu kada ga pročitam do kraja sutra, prekosutra.

Edited by - going going on 09/07/2021 20:02:48
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/07/2021 : 21:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Drakula je crtacko remek delo i uzivanje je bilo gledati ga na ovom formatu! Sto se tice price, nisam citao Stokerov roman, medjutim bas pre mesec, mesec i po dana sam gledao Kopolinu filmsku adaptaciju koja se smatra mozda i najboljom adaptacijom ovog romana i film mi se svideo iako ima odredjene probleme.
Radnja u stripu i filmu je skoro pa identicna, s tim sto mi se vise svideo kraj u filmu (kraj je tragicniji i poeticniji i nosi vecu tezinu) i prisustvo Entoni Hopkinsa kao Van Helsinga daje mnogo vise harizme i zabave tom liku koji je u stripu dosadan i podosta bezlican. Takodje u stripu mi nedostaje vise erotike i bolji razvoj odnosa izmedju likova, nekako je sve blago naceto a nikad sprovedeno do kraja.
Tako da po mom misljenju ovaj strip treba citati kako bi ameri rekli kao companion piece filmu, te dve interpretacije cuvenog romana se dopunjuju i zajedno cine lep, sveukupni prikaz tog sveta. Da Dzordz Bes nije bio ovako nadahnut prilikom crtanja, onda ovaj strip uopste ne bi imao istu tezinu i uticaj. Ali ostaje zal sto nije dodatno profilisao odredjene likove i ljubavni odnos Mine i Johnatana kao i grofov odnos sa Minom i Johnatanom.

Kakav je kraj na kraju knjige? Kao u ovoj strip adaptaciji ili kao u Kopolinom filmu?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/07/2021 : 19:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Novo izdanje Drakule nije pomoglo da scenario bude bolji ali ovo je jedno toliko grafički jako delo da su veći format i bolji papir bili dovoljno bitni razlozi da se pređe na novo, poboljšano izdanje. U kratkom vremenskom periodu sam overio Drakulu, Anibala, Juana Sola i Bijelog Lamu i Bess mi se brzo našao pri samom vrhu liste omiljenih crtača, strašan je ovo majstor
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 31/07/2021 : 20:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Steta sto Solo i Lama nisu bolji stripovi :D
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1729 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/07/2021 : 20:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
I najbolje table su komercijlno gotik nacrtane. Što ne znači da nisu super.
Kvalitet crteža varira od početka ka kraju, tako da je na samom kraju crtež samo bleda senka onog sa početka. A i na početku različite tehnike dovode do vizuelne nekoherentnosti. I prosto kao da negde piše - Ovde sam dao sve od sebe, a ovu sam smandrljao.
Takav mi utisak posle drugog čitanja. Na prvo čitanje sam i ja rekao da je crtež fenomenalan.

Što se scenarija tiče, neki važni delovi su narativno zbrzani i ne dočaravaju napetost, dok se velika pažnja posvetila nekim nebitnim manje bitnim delovima...

Ipak, dobar je strip, bilo mi uživanje čitati. Ali ne zaslužuje preterani hajp, ni crtež ni scenario.

(A sad me osudite za jeres )

Resistance is futile.

Edited by - borg on 31/07/2021 20:56:26
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/07/2021 : 23:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Drži se ti tvojih amera konore džone nije ezoterija za tebe

Slažem se za scenario ali za crtež je dobro da varira, i treba da varira jer to znači da je crtač samo čovek, umetnik koji stvara pod inspiracijom, kada vidim strip gde su table od prve do poslednje stranice identične dođe mi da zatvorim strip i bacim ga u kontejner jer to nije stvarao umetnik već robot. Manufaktura sa pokretne trake gde je svaki proizvod identičan nije umetnost. A i generalno govoreći u stripu se autori uglavnom pamte po dobrim stvarima, a Bess kada je dobar.. on je istinski dobar
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/08/2021 : 10:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Bess je sjajan, svuda... Jodo mi ne treba, ostavljam ga vama

Jedini vanvremenski Jodo je Inkal, jednako dobar, fenomenalan kao i pre 20+god kada sam ga prvi put citao...i strip za sva vremena...

Edited by - john connor on 01/08/2021 10:22:17
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/08/2021 : 11:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Crtež vrhunski. Ali naracija na momente izgleda ka sastav učenika četvrtog razreda osnovne škole(Ne osobito dobrog učenika). Moran priznat da me to nije spriječilo da guštan u ovome stripu.
Jedna stvar mi je upala u oko. Neznan kako je Stoker zamislija Renfielda, ali ovi moderniji autori ga očito doživljavaju ka rock glazbenika, pa nakon šta ga je u filmu glumija Tom Waits, ovde je Renfield Keith Richards.
Je li Drakula remek djelo?
Nije.
Oće li ostat na polici?
Oće.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 07/08/2021 11:54:42
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7791 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/09/2021 : 17:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Marko, bude li reprinta ovu posljednju riječ maknuti sa sewardove čelenke.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2021 : 23:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Je, znam, mea maxima culpa;(

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/09/2021 : 23:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ostavi mu samo ovo G na čelu da pari da je član neke gnostičke sekte.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 10/10/2021 : 14:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Gledam ove komentare o radnji i sve stoji. Ali mora se reći, kad ne znaš što ćeš, klasika je uvijek u modi. Kakvo kadriranje Bessa, crtež sam vodi radnju, tekst je mislim čak i nepotreban. Nepotreban!
Kad je već tekst tu, imam zamjerke na povijest i geografiju. Premda je strip, kao i sama knjiga, fikcija, realizam je prisutan da djelo izgleda što - stvarnije. Zato par (malih) zamjerki.
Većina stvari prenijeto je iz knjige, al zaboga Stoker piše knjigu krajem 19. st. Sve greške su se mogle elegantno danas ispraviti.

1. U Rumunjskom mjestu, u blizini Karpata, u rujnu je masivni snijeg. Klima se malo promijenila u posljednjih 100 i kusur godina ali ne - toliko. Snijeg je moguć na vrhovima Karpata, al baš da zamete mjesta...malo previše. Neznam što je problem napisat kraj listopada, studenog recimo.
2. Karta Europe iz 1897. godine. Masa je grešaka, pa ja neznam jer Bess može provjeriti kartu. Varna je u - Rumunjskoj? Beograd u Austro-ugarskoj? Albanija - je neovisna? Itd.
3. Iz Varne kreću u - obalni grad Galati. Pa neznam baš, iako je na obali Dunava i povezan preko njega s Crnim morem, bili nazvao Galati - obalnim gradom. Teško je reći za Metković da je obalni grad, 20 km udaljen od mora, a kamoli za 80 km udaljeni od mora Galati...moga je to Bess malo bolje vizualno - geografski objasniti...
4. Spominje se prijevoj Borgo koji se nalazi na visini većoj do 3 000 m. Prijevoj stvarno postoji (Pasul Tihuța), ali na visini od 1 200 m. Inače najviši vrh Karpata se nalazi u - Slovačkoj. Visina 2 655 m . Tako da je ovo pretjerano, po meni zašto ne koristiti precizne podatke kad se može, gosp. Bess?

Super izdanje, super stvar, 8,5 / 10. Knjiga je dobila strip izdanje po mjeri.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/10/2021 : 14:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@Zagor-te-naye, možda nećeš vjerovati ali s većinom tvojih komentara (od onih koje sam pročitao) Fibrinih stripova se manje više slažem.

Ipak si me dobro zabavio s ovom analizom. Dok sam je čitao pitao sam se koji je tvoj omiljeni strip junak kada si tako zahtjevan i minuciozan u analizi stripova koje pročitaš !
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 10/10/2021 : 14:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Omiljeni mi je papa Štrumf.


Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/10/2021 : 14:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Omiljeni mi je papa Štrumf.





Ipak se ti razumiješ u stripove !
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 10/10/2021 : 14:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Naravno. Papa štrumf, uvijek u isto vrijeme - racionalan i omjeren, ali i sklon humoru kad treba...jednostavno...pragmatik i iznimni gospodin.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/10/2021 : 14:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Majstore s mora, tko tako razmišlja mora biti uspjeti u onom što si zacrta.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 10/10/2021 : 15:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Gledam ove komentare o radnji i sve stoji. Ali mora se reći, kad ne znaš što ćeš, klasika je uvijek u modi. Kakvo kadriranje Bessa, crtež sam vodi radnju, tekst je mislim čak i nepotreban. Nepotreban!
Kad je već tekst tu, imam zamjerke na povijest i geografiju. Premda je strip, kao i sama knjiga, fikcija, realizam je prisutan da djelo izgleda što - stvarnije. Zato par (malih) zamjerki.
Većina stvari prenijeto je iz knjige, al zaboga Stoker piše knjigu krajem 19. st. Sve greške su se mogle elegantno danas ispraviti.

1. U Rumunjskom mjestu, u blizini Karpata, u rujnu je masivni snijeg. Klima se malo promijenila u posljednjih 100 i kusur godina ali ne - toliko. Snijeg je moguć na vrhovima Karpata, al baš da zamete mjesta...malo previše. Neznam što je problem napisat kraj listopada, studenog recimo.
2. Karta Europe iz 1897. godine. Masa je grešaka, pa ja neznam jer Bess može provjeriti kartu. Varna je u - Rumunjskoj? Beograd u Austro-ugarskoj? Albanija - je neovisna? Itd.
3. Iz Varne kreću u - obalni grad Galati. Pa neznam baš, iako je na obali Dunava i povezan preko njega s Crnim morem, bili nazvao Galati - obalnim gradom. Teško je reći za Metković da je obalni grad, 20 km udaljen od mora, a kamoli za 80 km udaljeni od mora Galati...moga je to Bess malo bolje vizualno - geografski objasniti...
4. Spominje se prijevoj Borgo koji se nalazi na visini većoj do 3 000 m. Prijevoj stvarno postoji (Pasul Tihuța), ali na visini od 1 200 m. Inače najviši vrh Karpata se nalazi u - Slovačkoj. Visina 2 655 m . Tako da je ovo pretjerano, po meni zašto ne koristiti precizne podatke kad se može, gosp. Bess?

Super izdanje, super stvar, 8,5 / 10. Knjiga je dobila strip izdanje po mjeri.



Već samo postojanje vampira je pretjerano pa ćemu se zamarati tim detaljima
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/10/2021 : 15:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Chui, sada ćeš napisati da ni papa Štrumpf ne postoji.

Nemoj se dalje blamirati !
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 10/10/2021 : 15:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Naravno Chui da ćeš se zamarat detaljima u priči ako je priča vrijedna toga. Na tome se, mečimo, bazira čitav MM. Bez tih detalja MM nema ništa. Misliš da je Castelli lud? To da je autentičnost priči. Jedan od tih detalja donosi milijune nekom x-y dvorcu u današnjoj Transilvaniji svake godine. Njima to nije pizdarija.

I Peyo, pa zašto bi se čudija da se slažeš s menom? Svako piše osvrte i svoje perspektive, ne tuđe, i svako za sebe smatra da ima bogom dan ukus, pa se čudi kako je to meni super, a svima ostalima sranje? I obrnuto. Puno je lakše prihvatit kad ti neko jednostavno kaže (i to bez ironije) - slažem se s tebom!

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 10/10/2021 : 22:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Chui, sada ćeš napisati da ni papa Štrumpf ne postoji.

Nemoj se dalje blamirati !


Papa ipak postoji
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 10/10/2021 : 22:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Naravno Chui da ćeš se zamarat detaljima u priči ako je priča vrijedna toga. Na tome se, mečimo, bazira čitav MM. Bez tih detalja MM nema ništa. Misliš da je Castelli lud? To da je autentičnost priči. Jedan od tih detalja donosi milijune nekom x-y dvorcu u današnjoj Transilvaniji svake godine. Njima to nije pizdarija.

I Peyo, pa zašto bi se čudija da se slažeš s menom? Svako piše osvrte i svoje perspektive, ne tuđe, i svako za sebe smatra da ima bogom dan ukus, pa se čudi kako je to meni super, a svima ostalima sranje? I obrnuto. Puno je lakše prihvatit kad ti neko jednostavno kaže (i to bez ironije) - slažem se s tebom!


U umjetničkim djelima često je površno odnošenje prema nekim takvim detaljima pa sam se navikao da se ne opterećujem s time. U ovom slučaju to je više briga za Rumunje. Kad smo kod naših prostora sjetih se zadnjeg filma o Herculu Poirotu, ovaj što je bio u kinima prije nekoliko godina, pa kad je vlak bio u Vinkovcima a u pozadini Alpe ok, naravno MM se baš bavi istraživanjem, baš kao i Castelli koji je morao istraživati da bi došao do ideja za priče pa mu je svakako cilj da bude što autentičniji da bi onda priče izlgedale uvjerljivije.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000