forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp 32 - Ubij ili umri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1062 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 25/06/2021 : 21:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Premda mi se čini da je papir nešto promijenjen, malo tanji od uobičajenih jaki-mat Fibra stripova. Al opet dobar.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/06/2021 : 08:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam na pola knjige i moram reci da mi je Phillips puno losiji nego u kriminalu, a pogotovo mi je dosta izrazenija njegova krutost likova i te neprirodne poze. Dosta fušari ovdje. Boja koja bi malo bila arti farti, malo ne bi takodjer ne pomaze.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/06/2021 : 09:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čekaj da ga vidiš na Recklessu. Mislim, meni je i nešto lošiji Phillips još uvijek odličan Phillips, no definitivno se vidi razlika u kvaliteti crteža.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/06/2021 : 09:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
u spavacu je najbolji
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1062 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 04/07/2021 : 12:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Tako, osrednji strip. Prije svega previše razvučena priča na 540 stranica. Što bi se realno moglo staviti u max 200 stranica.
Priča govori u psihički rastrojenom studošu koji u trenucima šizofrenije i po naređenju demona, uzima pravdu u svoje ruke ne bi li iskorijenio nepravdu i zločine u svom gradu. Nešto kao siromašni Batman sa šizofrenijom i bez plašta. Pri tom se zamjera ruskoj mafiji koja ga počne proganjati.
Šteta, mislio sam da će biti bolji strip, odmah kupljen samo radi Brubakera. Puno lošiji od genijalnog Zatamnjenje.
Najviše bi pasalo je napravljen kao jedna epizoda Kriminala, kao što sam rekao od 200 str., jer ima taj uvrnuti, bolesni štih glavnog junaka.
Crtež i boje su ok, realistični, puno bolje od nekih apstrakcija i naivnosti koje kao da su ih djeca crtala, a koje su kao cool.
Također između svakog sveska je impresivna crvene stranica mada nema slika naslovnice svakog pojedinog sveska.
Kao što sam i prije napomenuo, čini mi se da je papir drukčiji od onog u Zatamnjenju, čini mi se malo tanji, ali zato više savitljiv, što je isto ok. Ne bih mogao reći je li bolji jedan ili drugi ili je možda čak i isti.

Edited by - petarStripovi10 on 04/07/2021 12:49:21
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 08/07/2021 : 19:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Svi hvale pricu ali dzaba kad mi je crtez kao efekat drawing kad napravis od fotke u fotoshopu…
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10107 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/08/2021 : 02:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
U zadnje vrime iman osjećaj da izlaze uglavnon prosječni ili bezvezni stripovi, a evo mene je ovaj strip drža budnin do ove gluve ure. Definitivno jedan od najboljih stripova pročitanih ove godine.
E da, moja zamjerka ide za tehnikalije. Nevjerovatno mi je da u Fibrinome izdanju može bit praznih oblačića i par stranica u kojima je tekst u oblačićima loše otisnut.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/08/2021 02:48:00
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/08/2021 : 08:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To je namjerno, Jere. Prazni oblacici znace da je on uopce ne slusa, a ovi “lose otisnuti” da slabo, mutno cuje

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10107 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/08/2021 : 08:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To je namjerno, Jere. Prazni oblacici znace da je on uopce ne slusa, a ovi “lose otisnuti” da slabo, mutno cuje


A jeba te bilo mi je malo čudno da bi tebi tako nešto prošlo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/08/2021 : 09:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...odsustvo s foruma lose djeluje na tvoj intelekt.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10107 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/08/2021 : 09:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...odsustvo s foruma lose djeluje na tvoj intelekt.


Nije da se pravdan, ali promislija san da bi moglo bit ovo šta Marko govori za ove "loše otisnute" stranice, ali za prazne oblačiće san bija siguran da su greške🙂.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/08/2021 : 11:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da, prazni oblacici mogu zbunjivat. Ja sam ih odma shvatio kako treba, ali bi lagao kad bi rekao da mi nije proslo kroz glavu kako se mozda radi o gresci. Zato mislim da je u ovakvim slucajevima bolje upisivat tockice koje ce mijenjat rijeci ili nekakvo drugo slicno rijesenje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1763 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/08/2021 : 12:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

U zadnje vrime iman osjećaj da izlaze uglavnon prosječni ili bezvezni stripovi, a evo mene je ovaj strip drža budnin do ove gluve ure. Definitivno jedan od najboljih stripova pročitanih ove godine.
E da, moja zamjerka ide za tehnikalije. Nevjerovatno mi je da u Fibrinome izdanju može bit praznih oblačića i par stranica u kojima je tekst u oblačićima loše otisnut.



Vidi se da nisi pazljivo citao.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2432 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 19/08/2021 : 11:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Dobar je strip, ova ekipa ne gresi. Izdanje perfektno,cena vise nego ok, s obzirom sto dobijamo...sa nestrpljenjem cekam Spavaca...
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/08/2021 : 12:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Nije loše. Čitam po jednu epizodu dnevno. Na razini Fade outa, niti bolje niti lošije. Zbog toga ni ne forsiram jer vidim da je to to, pa ubacim po jednu epizodu u pazi između čitanja drugih albuma. Jučer konkretno čital Ja, ubojica pa malo u pauzi presjeko s 3. epizodom Kill or be Killed!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1299 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 19/08/2021 : 13:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Eto, baš pročitao na godišnjem. Malo slabije od Zatamnjenja, ali i dalje sasvim solidno, a čak mi je i crtež malo bolji (ovdje prvenstveno mislim na kolor koji je odličan, čak i impresivan).

Shaner je već primijetio da je ovo, za današnje vrijeme, pomalo tipična američka vigilante propaganda, tako da po tom pitanju ništa novog. Ali Brubaker dobiva bodove jer je priču ipak napravio podosta zanimljivom, tečnom i ipak nije previše pretjerivao, smjestiviši radnju u koliko toliko realističan kontekst (ovdje prvenstveno mislim da nije glavnog lika pretvorio u tamo nekakvog superheroja). Najmanje mi se zapravo svidio rasplet, ali to je isto i podosta stvar osobnog dojma (da sad ne spojlam). Ima i povremeno malo previše patetike za moj ukus, i to prvenstveno zato jer se, nakon par stotina stranica, Brubaker donekle ponavlja dok kontemplira o nepravdi u manje-više istom kontekstu.

No, opet, dinamična radnja i protagonist čije je djelovanje dovoljno razrađeno da njegovi postupci djeluju što realističnije, navodi da je Brubaker i sam podosta promišljao o Ubij ili budi ubijen tematici pa je neke od svojih nacrnjih slutnji ispoljio u ovom fiktivnom osvetničkom pohodu. Sviđa mi se takav pristup pripovijedanju, valjda jer ga i sam katkad koristim (tj. mnogi ljudi oko mene kad tad postanu potencijalne literarne žrtve).

Znači, po pitanju onog za što služi, jedna solidna priča potpomognuta vrlo dobrim crtežom. Mada Phillipsu ipak zamjeram varijacije u kvaliteti prikaza emocija likova - ponekad ne nalikuju na sebe od kadra do kadra, ponekad se čini da imaju uznapredovalu parezu facijalis, a ponekad su pak prikazani vrlo vjerodostojno i upečatljivo.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/08/2021 : 14:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao prosli mjesec i kad pogledam nazad, strip mi je i dalje tu, pred ocima, svijez. Napisano je pitko i drzi te budnim i zainteresiranim. O crtezu bzvz i govoriti jer se zna da covjek rastura!
Kraj me zapravo prijatno iznenadio (nisam ocekivao njegovu smrt, to jest ne tako iznenada).

Posto Zatamnjenje jos nije doslo na red za citanje, mislim da bi ga morao strpati u ove ljetnje dane, iako imam vec nekoliko zapocetih.


Svakako preporuke za ovo ako se netko jos dvoumi!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/09/2021 : 08:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar strip, tjera da čitaš do samog kraja. Nikad nije dosadno, a i način na koji je ispričano, dakle u prvom licu, je baš efektan i čak i kad se dođe do preskoka radnje, to je napravljeno tečno i uvjerljivo i ne kvari ritam čitanja. Zaplet malo podsjeća na Death note. Možda u nekim segmentima malo nategnuto (šmrkavac se suprostavlja ruskoj mafiji i tamani jednog po jednog iako su oni profesionalci a on amater).
Crtež ništa posebno, ali kolor mi se sviđa, plus ima bogatih pozadina.
Izdanje monstruozno.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 10/09/2021 : 14:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Nije loše. Čitam po jednu epizodu dnevno. Na razini Fade outa, niti bolje niti lošije. Zbog toga ni ne forsiram jer vidim da je to to, pa ubacim po jednu epizodu u pazi između čitanja drugih albuma. Jučer konkretno čital Ja, ubojica pa malo u pauzi presjeko s 3. epizodom Kill or be Killed!



I tako svezak po svezak 20 dana kasnije ja pročital cijeli strip. Stvarno je napeto do samog kraja. Kao i Fade out, i ovo itekako vrijedi čitanja (nemojte da vas broj stranica obeshrabri).

Jedno pitanje za vlasnike fibrinog izdanja...jesu li i kod Fibre nakon svakog sveska tekstulani prilozi?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 11/09/2021 12:23:06
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1062 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 11/09/2021 : 18:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea
Jedno pitanje za vlasnike fibrinog izdanja...jesu li i kod Fibre nakon svakog sveska tekstulani prilozi?


Nema toga u Fibrinom izdanju. Samo dodatnih 80 str. slika/ilustracija poslije stripa, valjda da se zadovolje uber kolekcionari.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 11/09/2021 : 18:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by BeaGea
Jedno pitanje za vlasnike fibrinog izdanja...jesu li i kod Fibre nakon svakog sveska tekstulani prilozi?


Nema toga u Fibrinom izdanju. Samo dodatnih 80 str. slika/ilustracija poslije stripa, valjda da se zadovolje uber kolekcionari.



Ako ima dodatnih 80 strana onda bi to bilo mozda isto, s obzirom da na kraju svakog sveska ima par strana dodatnog teksta...20x4, tu negdje!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1062 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 11/09/2021 : 18:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea
Ako ima dodatnih 80 strana onda bi to bilo mozda isto, s obzirom da na kraju svakog sveska ima par strana dodatnog teksta...20x4, tu negdje!


Kažem kod Fibre su samo dodatne slike, nikakav tekst.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 11/09/2021 : 19:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
OK, hvala na informacijama!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/10/2021 : 21:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Prvi dojmovi su da je ovo solidan strip, ali slabiji od Kriminala i Zatamnjenja. Počinje ful nabrijano, više od polovice stripa me ful vukao na čitanje, a onda je u jednom trenutku došlo do zasićenja, nekog praznog hoda u priči. Kao da je strip malo predug, kao da bi bio bolji da je jedno 50-100 strana kraći. Sve skupa je dobar strip ali kad sam na kraju zatvorio korice, nije nastupio onaj osjećaj oduševljenja, kao da sam pročitao nešto vrhunsko.

Žanr stripa je danas popularni nerd vigilante - sjetimo se samo koliko je Kick Ass popularan, a i Burbaker kaže da mu je ovo jedan od najpopularnijih serijala. Znači, tu se išlo na uzimanje para, sam Burbaker kaže da je htio napisati nešto jednostavno, komercijalno ali je to pošteno odradio.

Glavnog lika, Dylana koji je plačko i nerd,počne opsjedati neki demon koji ga tjera da svaki mjesec ubije nekog zlog čovjeka ako on sam ne želi umrijeti. Od te, prilično banalne zamisli Burbaker gradi zadovoljavajuću priču sa dosta akcije i nešto malo romantike. Onako, žanrovski ali se vidi da je promislio cijelu priču i da je dao jednu malu nadogradnju. Glavnog lika muče misli da je svijet nepravedan i da nitko ne reagira na nepravdu i da je jedini način stati tome na kraj i uzeti pravdu u svoje ruke. Kroz strip se prežvakavaju te misli, čak se i donose neki mlaki ali ipak konkretni zaključci, a ima tu i priče o opsjednutom umjetniku, nasljeđu koje dobivamo od roditelja, o ljubavi, hrabrosti i tako to. Ono, jedan krimić sa layerom više. Ima i fini mig prema Death noteu s kojim ovaj strip dijeli temu - cura od glavnog lika se zove kao negativac iz Death notea.

Znači, za trud scenarista umjerene pohvale, a za trud crtača pokude. Sean Phillips je kako strip ide prema kraju sve više fušao. Zadnja poglavlja, sa obračunom u ludnici su baš ono ružno odrađivanje. Kadrovi postanu nakrcani velikim glavama, velike glave se jedva drže na malim tijelima. Likovi počnu imat sitne ručice , lica likova su i kroz cijeli strip očigledno precrtavana sa foto referenci, tijela likova koja se kreću kao lutke na koncu, skoro nepostojeće pozadine - ružan, ružan fuš. Posebno je loš posao odrađen na licu policijske inspektorice za koju je valjda Phillips skinuo tri grimase s neke fotoreference i samo ih nasumice mijenjao bez obzira na kontekst radnje. Mislim, još uvijek je to podnošljiv crtež, ali moralo bi biti puno bolje.

Ono što je još dobro u Ubij ili umri je format same priče - strip ima skoro bonelijevsku rešetku, a to je ono što najviše volim. To je za mene idealna porcija stripa - par stotina stranica, sa po 6 kadrova po stranici. Skoro točno ono što smo ovdje dobili. Još da je stotinjak stranica manje i bio bi pun pogodak.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/11/2021 : 02:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa Shanerom, petarStripovi10 i pcoro u vecini stvari.
Solidan strip sa nekim bas bas dobrim delovima, odnosima i dotaknutim temama, sto kaze pcoro krimić sa layerom više, ali nije dovoljno.
Kaze Brubaker u pogovoru da je ovaj strip krenuo da pravi odmah nakon Zatamnjenja, koji je bio jako slozen i temeljno istrazivan i radjen strip (sto se naravno odmah primecuje kod takvih remek dela poput Zatamnjenja) i da je sada kao pomalo iscprljen i zeleo je da napravi nesto potpuno suprotno. Nesto ,,lako". I upravo je to i uradio. Bas se vidi, kao i kod Zatamnjena kad se potrudio i bio temeljan, a ovde nije bio takav i napravio je zbog toga u najbolju ruku solidan strip. Ima , ponavljam, jako dobre delove ovaj strip, ali je opet predugacak, repetativan, glavni junak smara sa svojim monolozima i obracanjem direknto citaocu i stalnim uskakanjem u sred radnje i onda izvinjavanjem i objasnjavanjem da nece to vise da radi, pa onda opet to uradi, jedno 5 puta smo videli onaj pokolj u ruskom hotelu, tri put obracun sa policajcima u wcu, pa dokle vise ponavljas jedno te isto. Takodje i kako je prelagano sredio sve te profesionalce od Bogdana pa nadalje je gotovo pa smesno. Psiholoski deo sa demonom i ocevim crtezima i starijim polubratom je izuzetno zanimljiv, kao i odnos sa Kirom, to su dva najbolja aspekta stripa ali i tu nesto fali.
Phillips je odlican, ali pred kraj je poceo da se zamara ocigledno, sto se vidi po izrazima lica detektivke koja pravi veoma cudne grimase. Odlicni su mu eksterijeri odnosno prikazi grada pogotovo po snegu, verujem da je to i do stvarno fantasticnog kolora Elizabethe Breitweiser.
Od autora koji su nam podarili odlicne do vrhunske stripove kao sto su Kriminal (procitao sam prvih 4 epizoda do sada), Zatamnjenje i Pulp ipak sam ocekivao nesto bolje i jace, nesto sto ce me oduseviti kao svi gore nabrojani stripovi i ostaviti utisak koji ce me dugo drzati posle citanja. Ovde to nije bio slucaj.

Ocena: izmedju 6,5 i 7/10

Jedno pitanje: Zasto u Fibrinom izdanju naslovne strane pojedinacnih poglavlja nisu izmedju poglavlja unutar strip celine nego su na kraju? I pitanje za koje me jos vise interesuje odgovor zasto u Fibrinom izdanju nema tih tekstualnih dodataka i eseja i novinskih clanaka koji su isli uz svaku pojedinacnu svescicu? U Zatamnjenju su bila 2 ili 3 stvarno odlicna teksta koji nemaju veze sa samim stripom ali upotpunjuju sliku o tom svetu o kom pricaju Brubaker i Phillips (posebno je odlican tekst o samoubistvu mlade glumice skokom sa cuvenog znaka HOLIVUD)

Samo izdanje je vrhunsko i za svaku pohvalu, ovako veliki broj stranica a prelagan strip, ne znam kako se to izvodi i nema nikakvog pucketanja ili odlepljivanja jer je tezak. Takodje i dizajn rikne/hrbata mi je odlican. A format, to se vec zna, je prava bomb(on)a!

Edited by - going going on 25/11/2021 02:02:40
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000