forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 300 čuda - aktuelnosti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/06/2021 : 17:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
⚡️ Novi Serijal Američkog Savremenog Stripa⚡️
🛠 Royal City ⚒
Još jedno remek delo Džefa Lemira ROYAL CITy beleži živote, ljubavi i gubitke problematične porodice i grada koji nestaje tokom tri decenije. Patrick Pike, nestajuća književna zvezda koja se nevoljko vraća u nekada uspešan fabrički grad gde je odrastao, brzo je uvučen u drame svoje dve odrasle braće i sestara, svoje prepotentne majke i oca pretučenog čelom, koji su svi još uvek proganjana različitim verzijama svog najmlađeg brata Tomija, koji se utopio pre decenija. ROYAL CITY je povratak na književnu i tematsku teritoriju Lemirovog prodornog grafičkog romana Essek Counti i njegov je najambiciozniji i najosobniji projekat do sada.

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/06/2021 : 18:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
⚡️ Novi Serijal Američkog Savremenog Stripa⚡️
♣️ Gideon Falls ♠️

Krećemo sa izdanjima nove “on going” horor serije iz hvaljenog najprodavanijeg kreativnog tima Old Man Logan i Green Arrow!

Autor bestselera New York Timesa autor Gideon Fallsa Jeff Lemire stvorio je jedinstvenu karijeru i kao pisac i umetnik hvaljenih književnih grafičkih romana poput Royal City, Okrug Esseks, The Undervater Velder, Sveet Tooth i Trillium, a takođe i kao jedan od najpopularnijih pisaca glavnih superherojskih stripova sa priznatim radnim naslovima kao što su Green Arrov, Animal Man, Justice League i Hawkeye za Marvel i DC Comics.

Život povučenog mladića opsednutog zavere u gradskom smeću i ispranog katoličkog sveštenika koji stiže u gradić pun mračnih tajni isprepliću se oko misteriozne legende o Crnom ambaru ― nezemaljskoj zgradi za koju se tvrdi da se pojavila kako u sadašnjosti grada, tako i u prošlosti, dok je bio tek malo mesto, donoseći smrt i ludilo za sobom.


Edited by - jagodanbg on 22/06/2021 18:08:16
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/06/2021 : 18:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
The Undervater Velder? Sveet Tooth? Green Arrov?

Jel ovo ozbiljno?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/06/2021 : 18:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Prekopirao sam sa Instagrama :)
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 22/06/2021 : 19:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

The Undervater Velder? Sveet Tooth? Green Arrov?

Jel ovo ozbiljno?


možda im je papiga sjebala "W" na tastaturi, oće to...

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/06/2021 : 20:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Google translate:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/06/2021 : 22:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Essek Counti mi je smešniji od svega nabrojanog
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/06/2021 : 00:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bravo za topik, Jagoda! Treba imati ovako na jednom mestu objedinjeno sve sto objavljuje 300 cuda i vesti vezane za nova izdanja.

Evo i link za njihov zvanincni vebsajt: https://300cuda-comics.com/

Evo i sva do sada objavljena izdanja na jednom mestu, koja su dostupna i stripoteci Darkvud i knjizari alan ford: https://darkwood.co.rs/izdavac/300-cuda/


Za sada ja sam jako zadovoljan tehnikalijama njihovih izdanja, originalni americki format za Lemirove stripove i Helbojeve, papir, prevod, cena je mozda malo jaca za Helboje, ali dobro.

Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/07/2021 : 13:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Gideon Falls tom 1

Misterija, triler, horor.

Prvi tom bi trebalo posluziti kao uvod, ovo je mnogo vise od toga. Zanimljiv, dobar pocetak, misterija, akcija od samog pocetka, dobro razvijeni likovi, dve paralelne radnje. Ovaj trejd je bez praznog hoda, sve u sluzbi price...

Za pocetak odusevio me ovaj broj, i vec vidim da ce mi bolje leci nego Royal City, koji je na tragu Okruga Eseks....fali nam ovakvih stripova, bas nam fali misterije, trilera, horora...

Iako volim kada je Lemir kompletan autor, svidja mi se sto je ovde radio sa Sorentinom, ciji kadrovi nekada ostavljaju bez daha, sjajan crtac, njihova saradnja na Green Arrow mi je bila odlicna, a ovde mi je crtez jos bolji...

Tehnicki izdanje sjajno, papir odlican, ima samo dve, tri slovne greske...Gidoen umesto Gideon, nista strasno...

Cekamo broj 2 sa nestrpljenjem...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 22/07/2021 : 13:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Rojal Siti tom 1

Kvalitetan strip, jedna obicna prica, prvenstveno kvalitetno pisana, odlicna naracija...podsetila me na odlican film Sudija, sa sjajnim Robertom Duvalom i Robertom Daunijem Jr...povratak u stari zivot, dve strane istog novcica...

Vise mi je godio Gideon, jer mi fali takvih stripova, Royal je odlican, ali sam poslednjih godina mnogo slicnih stvari citao, tako da me nije oduvao, ali mi je bas prijao...i nastavljam sa kupovinom, i pracenjem...

Bilo bi dobro kada bi dobra prodaja, ubrzala nastavke, a zatim i nastavak u vidu Descendera, Black Hammera, Plutone...

Sc izdanje sjajno, nemam zamerke, prevod sjajan kao i kod Gideona...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/07/2021 : 14:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Gideon mi se ne dopada, generalno me ne interesuju ni u stripu, ni filmu ni bilo gde, misterije i horori. Ni 50 strana nisam izdržao.
Ali Royal mi je dobar strip. Kec je fin, ali drugi tom je ono gde me je strip baš ukačio. I muzički i sentimentom, i pričom iz ugla...da ne spojlujem sad. Kad izađe ovde.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 22/07/2021 : 14:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Super, bas se radujem Royal dvojci onda...

Meni odgovaraju misterije, horor trileri, i bas mi se dopao Gideon...tu bih voleo vise takvih stvari...

Edited by - john connor on 22/07/2021 14:17:10
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/07/2021 : 15:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kome se svideo Essex i voli priče o tome koliko nas zavičaj definiše kao jedinke Royal je prava stvar, dok mi je na vizuelnom planu ovo najbolje delo gde se Lemire potpisuje kao crtač
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 22/07/2021 : 17:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam Sudiju gledao jedno 3-4 puta od kad je izašao... Jedan od omiljenih filmova. Baš volim tu atmosferu i tematiku, povratak u rodni kraj i susret sa svim problemima koji su tamo ostavljeni, razrešavanje porodičnih svađa i nesuglasica... Ozbiljna preporuka za film, a ako je strip i malo nalik filmu uživaću samo tako.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/07/2021 : 19:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ako nemaš fobiju od duhova definitivno je ovo idealno štivo za tebe
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 14/08/2021 : 12:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 14/08/2021 : 12:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/08/2021 : 00:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Lemir&Sorentino:Gideon Falls,tom 1 - Crni ambar (300 Чуда)

Moj drugi susret sa Lemirom (Okrug Eseks za sada;mada se nadam uskoro i sa Rojal sitijem,ali i ostalim, kako budu objavljivani na ovim prostorima),i moram reći da nisam očekivao ovako nešto,nakon Eseksa - triler,psihološka drama,misterija,horor... sa vrlo crnom i teškom atmosferom.
Prvi od pet izdatih trejdova,Crni ambar, mi je prosto sjajan,i fali više ovakvih stripova.U stvari,možda ih i ima,ali ne ovako kvalitetnih.I pričom i crtežom.

Za sada sve besprekorno štima,i samo se nadam da će serijal i nadalje biti ovako dobar,kao i da će tempo izdavanja biti zadovoljavajući.
Samo izdanje za svaku pohvalu.

5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 16/09/2021 : 15:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/09/2021 : 01:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Za ovaj grcki strip nisam nikada cuo ali deluje bas zanimljivo!

Cena je 1500 din.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/09/2021 : 13:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
No zavir, no party.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/09/2021 : 14:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

No zavir, no party.



yap
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/09/2021 : 16:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Red Marquis

No zavir, no party.



yap


yeah

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/09/2021 : 21:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ovaj grčki strip stvarno deluje interesantno ali ovo je jedan toliko opskuran naslov da je jednostavno neophodno pružiti više informacija o samom stripu kako bi te pogurao da mu daš šansu.. Stvarno šteta da Magic kao veteran urednik i forumaš nije ukazao IK da je potrebno da se malo više potrude oko stripova koje izdaju :/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/09/2021 : 22:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ko je IK, ali ja bojkotujem izdavače koji se ne ponašaju kao ostali - normalni izdavači. Ništa lično.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/09/2021 : 22:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
izdavačka kuća
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000