forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najkula - opasno kul stripovi - zvanična tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 35

Najkula
New Member

159 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 23/06/2021 : 19:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote

Šuškalo se, govorkalo, nagađalo... o nekom čudu zvanom Najkula koje vreba iz dubine...

Vreme je da razjasnimo nedoumice!

Šta je, zaboga, to… taj… ta Najkula?



Nova izdavačka kuća… dooobro de, osnovana 2021. godine, ali i kad bude u (ne)zrelim godinama reći ćemo da je „nova”. Nekako je to više kul, tačnije – najkul, a i najkule se ne pitaju za godine.

Osnovali smo se da bismo realizovali sve ono što smo snevali s nekadašnjim Karuselom, dok nismo naglo trgnuti i otrgnuti od tog sna. Super Karusel, podstaknut novim supermoćima koje mu je podarila mutirana, zastrašujuća, gnusob… ovaj, dražesna, velikodušna Najkula, „super” je utoliko što je gospodar sopstvene sudbine. Naime, rešio je da bude veći, brži, šareniji… i niko ga ne može sprečiti u tome!

A kako je proizvod mutirane najkulaste spodobe, Super Karusel je neminovno drugačiji i spremaće brojna iznenađenja za one koji ga budu redovno pratili u njegovim avanturama!

Da li će se Najkula zaustaviti na Super Karuselu ili nastaviti da grize dalje? Pratite trag Najkule i otkrijte…

https://vimeo.com/565699267

Posetite naš sajt... ne ujeda, ali kida:

www.najkula.rs

Facebook:
https://www.facebook.com/najkulastripovi/
Instagram:
https://www.instagram.com/najkula_stripovi/

Najkula
New Member

159 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 23/06/2021 : 19:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote

Vratio se Karusel!

Za vreme odsustva vredno je trenirao, pio vitamine i postao veliki – Super Karusel! Neki pak kažu da je za taj rast zaslužna ta čudnovata mutirana Najkula. Bilo kako bilo, Karusel je ponovo tu… onaj isti (a ipak malko drugačiji), dobro poznat, jedini pravi… samo još lepši i veći! Veći, ali i brži! Jer na svaka dva meseca Super Karusel kružiće u povećanom formatu.

Neke stvari se nikad ne menjaju…

Super Karuselom klackaće se neki stari znanci-junaci: Spiru i Fantazio, Bil i Bul…

Za verglom ovog veselog vrtuljka nalazi se ista ekipa ludak… zaluđenika koji su vam doneli i sva dosadašnja izdanja Karusela.

Super Karusel izlaziće u albumskom i magazinskom izdanju.

...a ponešto se i menja!

Na stranicama Super Karusela osvanuće prvi put Krcko, Klifton, Mali Nemo… i brojna druga iznenađenja.

Albumsko izdanje biće dostupno u ograničenom tiražu od 100 primeraka. Svoj jedinstveno numerisan tvrdo ukoričeni primerak možete ugrabiti isključivo putem našeg sajta www.najkula.rs i, zavisno od zaliha, u odabranim striparnicama.

One koji direktno od Najkule naruče svoje primerke Super Karusela, bilo albumskog, bilo magazinskog izdanja, čekaju iznenađenja! A verne, redovne kupce Super Karusela čekaće i posebna poslastica… ali o tome više kada dođe vreme za to… Jer naši prvi gosti-stari znanci na vrtešci čekaju da budu predstavljeni kao prvo izdanje!


Spiru u zemlji Sovjeta







Još od jednog slavnog novinara dečjeg lica, njegovog psa i njihove (ne)slavne pustolovine u zemlji Sovjeta nijedan ozbiljan par novinara nije se usudio da se zaputi u Sovjetski Savez i napravi reportažu koja bi verodostojno oslikala raj komunizma. Dobro, budimo iskreni, ni sada nije reč o ozbiljnom paru novinara, a i… pssst… među nama, nisu se otisnuli put SSSR-a zaista radi reportaže. No bilo kako bilo, eto naših dragih pustolova Spirua i Fantazija u zemlji Sovjeta! I eto nove scenografije za duhovitu, šarmantnu priču u starom, dobro poznatom ruhu… ali i scenografije za suptilno i istovremeno moćno oslikavanje društava u kojima živimo.

Spiru u zemlji Sovjeta Nedarta i Tarena deo je čuvene edicije Le Spirou de… Ta edicija donosi vizije Spirua iz očiju slavnih autora koji su i se i sami tokom odrastanja divili pustolovinama Spirua i Fantazija koje su stvarali Rob-Vel, Franken, Furnije i ostali velikani što su radili na redovnom serijalu. Već na prvi pogled jasan je uticaj Andrea Frankena, a tokom čitanja postaje očito i furnijeovsko bavljenje društveno-političkim temama.

Na ovom putovanju s druge strane Gvozdene zavese Spiru i Fantazio upoznaće nove prijatelje i sasvim drugačiju kulturu, ali i doživeti novu spoznaju o sebi samima… i otkriti da ni u jednom svetu stvari nisu crno-bele, ili preciznije, crveno-bele.

Scenario: Fred Nedart (Fred Neidhardt)
Crtež i boje: Fabris Taren (Fabrice Tarrin)
Naslov originala: Spirou chez les Soviets

Format: 240 x 320 mm
Uvez: Meki s klapnama i tvrdi
Kolor: Boja (uz dominantnu crvenu)
Br. strana: 56

Cena:
– magazinsko izdanje: 790 RSD u promotivnom periodu preko sajta Najkule i u striparnicama (puna cena 1.190 din)
– albumsko izdanje: 1.490 RSD isključivo preko sajta Najkule (i u odabranim striparnicama u slučaju zaliha primeraka)

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/06/2021 : 19:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Super, sviđa mi se izbor stripova. Spirou se kupuje, naravno.

Ova oznaka Super karusel baš mora biti na naslovnici?
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 23/06/2021 : 20:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bila neka izdavačka suradnja jer, ako se ne varam, Krcka je (valjda neslužbeno) najavio Komiko?

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 23/06/2021 20:18:47
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/06/2021 : 20:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Super, samo naprid!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/06/2021 : 20:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Papir?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2450 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 23/06/2021 : 21:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Neka je sa srecom, mnogo uspeha u radu, odlicni naslovi.

Iznogud?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/06/2021 : 22:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ovo je bila neka izdavačka suradnja jer, ako se ne varam, Krcka je (valjda neslužbeno) najavio Komiko?



Čini mi se da Komiko ima namjeru objaviti samo Macherotove integrale (3 komada koja je objavio i Strip agent).

Ovo je Zidrouov Krcko iz 2014.

https://www.bedetheque.com/BD-Chlorophylle-Une-aventure-de-Tome-1-Embrouilles-a-Coquefredouille-225119.html
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 23/06/2021 : 22:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ovo je bila neka izdavačka suradnja jer, ako se ne varam, Krcka je (valjda neslužbeno) najavio Komiko?



Čini mi se da Komiko ima namjeru objaviti samo Macherotove integrale (3 komada koja je objavio i Strip agent).

Ovo je Zidrouov Krcko iz 2014.

https://www.bedetheque.com/BD-Chlorophylle-Une-aventure-de-Tome-1-Embrouilles-a-Coquefredouille-225119.html




Nisam ni znao za ovo, što bi značilo da ipak čekam Komiko.
Hvala, Peyo!

loading...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 23/06/2021 : 22:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Karusel mi je bila možda i omiljena edicija, tako da se ovome baš radujem.
Kao i u prethodnom slučaju, uzimaću redom magazinsku varijantu.
Bravo Najkula!!

Edited by - dessa on 23/06/2021 22:35:56
Go to Top of Page

Najkula
New Member

159 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 23/06/2021 : 22:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote
Hvala na lepim željama, ljudi!

Kratka informacija da se Spiru očekuje iz štampe za 7-10 dana. Put iz sibirskog gulaga ume da potraje, te molba za drugare koji već naručuju za malko strpljenja. :)

I kratka, ali velika zahvalnica sjajnom animatoru Petru Živiću za animaciju koja krasi naJslovnu stranu našeg sajta.

A hvala i Peyo-u: tako je, reč je o Zidruovom Krcku. :)
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2643 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 23/06/2021 : 22:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
I Clifton je Zidrouov (22 album).
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/06/2021 : 23:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da vam je u planu i nastavak Bravovog Spiroua!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/06/2021 : 23:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja ipak vise ocekivam nastavak Perli...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/06/2021 : 23:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Preferiram magazinsku SC varijantu, ali se ozbiljno razmišljam i da pređem na HC.

Jer nisam bio zadovoljan prethodnim Karusel SC izdanjima. Ona nisu bila loša, daleko od toga, ali se u želji da budu što kvalitetnija i čvršće uvezana, došlo do toga da im je rikna sa lepljenim papirom bila dosta deblja od stripa, pa je stripove nemoguće složiti lepo, a i nekako su kruti, sa suviše debelim papirom itd.

Baš me zanima, kako je sad odrađen SC i da li ima nekih promena? Pominju se klapne, to nagoveštava da postoje razlike u odnosu na ranije izdanje.

Edited by - alexts on 23/06/2021 23:38:41
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/06/2021 : 00:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nek' vam je sa srećom!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/06/2021 : 01:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nek' vam je sa srećom!




+1
Najbolje od Darkwooda mi je bio Karusel...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2021 : 01:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kao sto napisah u Darkvudovom topiku:

Drago mi je da vidim da se Karusel nastavlja kod novog prijateljskog izdavaca! Iako nisam bio redovan kupac Karusela (ja sam vise Perle tip) zelim svu srecu i uspesno poslovanje izdavacu i ako naidje nesto sto je meni interesantno kupujem!

Pohvale i za nastavak izdavanja albuma i u HC i u SC varijanti kao sto je to radio Darkvud u svojim najboljim danima!
Go to Top of Page

Ghost
Starting Member

36 Posts

Member since 27/02/2020

Posted - 24/06/2021 : 03:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ghost a Private Message  Reply with Quote
Bolje da je ovo bio omaž Biser Stripu, i da se zove Biser Strip.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12901 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/06/2021 : 08:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Sretno s radom!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 24/06/2021 : 08:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ghost

Bolje da je ovo bio omaž Biser Stripu, i da se zove Biser Strip.



+100

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/06/2021 : 08:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Sretno ekipa!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 24/06/2021 : 08:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
sretno u budućem radu i projektima.

i mene ovaj spirou interesuje, ali bi se u potpunosti složio sa peyom, natpis "super karusel" kvari naslovnicu skroz. bilo bi poželjno da se isto skloni ili ako ništa smanji.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 24/06/2021 : 08:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

sretno u budućem radu i projektima.

i mene ovaj spirou interesuje, ali bi se u potpunosti složio sa peyom, natpis "super karusel" kvari naslovnicu skroz. bilo bi poželjno da se isto skloni ili ako ništa smanji.



Zašto bi naslov "Super Karusel" kvario naslovnu? Pa to je naziv edicije!

Nikome svojevremeno nije smetao naziv "BISER STRIP" ma naslovnim stranama tog legendarnog izdanja, zašto bi sad smetalo "Super Karusel"...?
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 24/06/2021 : 09:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ovde u pitanju "problem" sto je SC izdanje de fakto album (onako kako su se prvi Hermanovi albumi u SFRJ pojavljivali) a ne magazin (kao Biser strip)

U svakom slucaju, puno srece i zelje za uspesnim poslovanjem. Siguran sam kupac Super karusela, za korice cemo videti od naslova do naslova
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 24/06/2021 : 11:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Mislim da je ovde u pitanju "problem" sto je SC izdanje de fakto album (onako kako su se prvi Hermanovi albumi u SFRJ pojavljivali) a ne magazin (kao Biser strip)




Tako je... to je razlika...
Od mene čestitke novom (starom) izdavaču, kome želim uspeh u radu i dug život. Iako sam i ja, kao što su i neki drugi forumaši istakli, u suštini "Perle" fan, kupovao sam i sve HC Karusel albume. Razlog je bila povoljna cena, dobri naslovi a i kao podršku Dw. Dosta njih sam i poklonio deci prijatelja i rodbine, i kao takvi su bili odličan poklon... Ono što primećujem kod Najkule je uvođenje francuskog formata albuma, dakle uvećanog u odnosu na Karusel, što je, uz upla manji tiraž, rezultiralo drastično uvećanom cenom. Ovde ne krivim nikoga, naročito ne ovog novog izdavača, već samo konstatujem činjenice. Verujem da su ljudi iz Najkule sve to dobro izvagali i da će im Super Karusel doneti uspeh koji očekuju... :) Plus, da će oni, ili neko drugi, nastaviti i "Perle" opus...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page
Page: of 35 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000