forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najkula - opasno kul stripovi - zvanična tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 37

matori paraliticar
Senior Member



1737 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 25/08/2024 : 15:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Sta mu dodje "prošireno izdanje" kod 🦈DANA ŠTO NESTAJU?

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6194 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/08/2024 : 14:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Sta mu dodje "prošireno izdanje" kod 🦈DANA ŠTO NESTAJU?



Šire za 1cm od Fibrinog.

A što može biti, scenarij, skice, alterantivne naslovnice, predgovori, pogovori i slično.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/08/2024 14:34:39
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2651 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/08/2024 : 13:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Procitah Borbenog petla 1....tek sada...iako nije moj tip mangi, mogu reci da je zabavna, duhovita, netipicna. I nastavicu da je kupujem i dalje. Prijatno iznenadjenje.

Tehnicki je sjajno uradjeno, cena je jos jedan plus. Vise nego pristupacno.

Ono gde je Najkula ispred svih, je prevod i prvenstveno adaptacija. Ljudi to rade vrhunski, i mogu biti primer za sve ostale. Mada to nije lako, moras imati posebnog talenta.

Mogu samo da mislim sta bi ova ekipa uradila od Asteriksa, i drugih kultnih izdanja koja objavljuje Ck npr, a gde je prevod sterilan, konstrukcije nezgrapne i sl. Resio sam se Ck Asteriksa zbog ovoga.
Isti problem imali Strip agent i Bukglib, neduhovito, plasticno...i od duhovitog stripa naprave prosek.

Sto se adaptacije tice svaka cast Najkuli, najbolji su, i svako izdanje je zbog ovoga milina citati. Oko drugih stvari se ne slazem sa njima, i vecinu necu uzimati iz drugih razloga, mislim da im je politika izdavanja pogresna, ali ovde su broj 1 ubedljivo.

Edited by - john connor on 29/08/2024 13:20:20
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2690 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 29/08/2024 : 14:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Bukvalno sam samo reci hvale cuo za Petla, a jedna od rethih mangi koje ne uzimam :(
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1737 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/08/2024 : 16:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor
Ono gde je Najkula ispred svih, je prevod i prvenstveno adaptacija. Ljudi to rade vrhunski, i mogu biti primer za sve ostale. Mada to nije lako, moras imati posebnog talenta.


I upravo zato mi je strpljenje u vezi tintina skoro pa neograniceno

merkam inace i ja petla

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2651 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/08/2024 : 18:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Meni Tintin kad izadje, dobrodosao je, ne zurim nigde. Prvi album perfektno uradjen, prevod, adaptacija besprekorni.

Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11409 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/08/2024 : 22:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Bukvalno sam samo reci hvale cuo za Petla, a jedna od rethih mangi koje ne uzimam :(




Uvek možeš da ispraviš to.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 05/09/2024 : 18:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/t7DWbKfP][/url]

[url=https://postimg.cc/9wf4zfS9][/url]

[url=https://postimg.cc/py0h4DhJ][/url]


Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1737 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 05/09/2024 : 19:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
To druze jos kad bi se izdavaci ugledali na tebe i promovisali malo bolje svoja izdanja..
jedna slika kaze dosta toga..

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

MF Doom
Starting Member



80 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 11/09/2024 : 11:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
Najkula osvežila stranicu sa najavama :)

https://najkula.rs/najave/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20972 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2024 : 14:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93




i meni stigoše novi Vagabondi,i šta reći osim,prekrasno,prekrasno!!

kao i većina,i ja sam smatrao da je format Vagabonda preveliki (zbog činjenice da to diže cenu),ali sad sam ubeđen da je Dejan napravio pun pogodak.U stvari,sve sam matoriji pa mi odgovaraju veće slike,a nije mi problem da to platim,može se i tako reći.

Apropo Dana što nestaju,tu sam mislio da su dimenzije prevelike,ali uporedio sam Fibrino i Najkulino izdanje,i vidim da sam se prevario - format pogođen samo tako, a sa dodacima koji su dojajni i uz činjenicu da je strip kidanje,cenim da imamo strip godine.

U svakom slučaju,Najkula rastura, i hvala im na ovako lepim stripovima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/09/2024 14:20:14
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4322 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/09/2024 : 22:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Džez Mejnard (Raule, Roher)


Kada sam video naslovnicu sa džez muzičarom koji u ruci drži trubu i sa tim nekim tugaljivim izrazom lica očekivao sam neku setnu, melanholičnu, muzikalnu priču o bolu jedne duše recimo u maniru Rebetika. Ali avaj, ovde se nažalost dobije nešto drugo..

Glavni lik je muzičar samo na početku stripa, i na kraju, dok je tokom celog trajanja ovog triptiha lopov. Strip je u celosti krimi-heist-triler-akcija sa glavnim motivom osvete. Izdaja iz mladosti, ukradeni dijamanti, lažni drugovi, korumpirani političari, tuča, jurnjava, akcija, pucanje, rokanje, akcija gas do daske 24/7. Strip ima filmsku režiju i kadriranje, kao da gledaš film. Mala zanimljivost: moguće da su autori stripa fanovi kultnog animea Cowboy Bebop jer je glavni lik džez muzičar, a jedna vinjeta u stripu je veoma slična sa čuvenim kadrom iz introa tog animea.

Nije ovo Rebetiko, Džez Mejnard je samo obična jeftina zabava sa puno akcije. Očekivao sam više
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/09/2024 : 23:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93









Kako ovo prelepo izgleda! Moram da nabavim sve Vagabonde koji mi fale sada za Sajam pod hitno!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4322 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/10/2024 : 22:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Avion bez nje (Bisi, Dival, Pinjeiro)


Dve porodice, dve bebe, jedna avionska nesreća, jedan preživeli putnik-beba. A do kakvog je tog šokantnog saznanja došao privatni detektiv koji je proveo 18god. istraživajući ovaj slučaj kada je izvršio samoubistvo? Misterija ostaje, čijoj porodici pripada beba..

Detektivska-krimi-slice-of-life priča o jednoj siromašnoj i jednoj imućnoj porodici koje se parniče oko starateljstva nad jedinim preživelim putnikom užasne avionske nesreće. Kao i kod Crnih lokvanja tako i ovde imamo način pripovedanja kroz naraciju iz prvog lica gde imate osećaj kao da čitate knjigu. Shvatam da nekome ovo može smetati, ali meni je odlično jer stvara napetu atmosferu i misteriju gde želiš da čitaš dalje i okrećeš stranice i saznaš šta će sledeće novo i šokantno da se desi. Ono što mi se nije svidelo je što bitnu minutažu u stripu ima devojka zarobljena u telu devojčice koja se ponaša kao da je maloumna, i nije mi baš najjasnije čemu je bio potreban takav lik. Crtački sve na mestu, samo u ovom stripu nema Monea i podražavanja impresionizma kao u Crnim lokvanjima, pa izostaje taj vau efekat gde se diviš sjajnom crtežu sa svakom sledećom okrenutom stranicom.

Crni lokvanji su bili vrhunski, ali Avion bez nje uopšte ne zaostaje mnogo

Šteta što Najkulaši nisu aktivni na forumu i ne otvaraju zasebne teme za svoje stripove pa ovako odlični radovi kao što su Balada za Sofiju i Avion bez nje mogu proći ispod radara..
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1619 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 05/10/2024 : 05:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Kad je Najkula najavila da će i ona izdati "Uprkos svemu", obradovala me je ta vest,
ali sad, kad vidim da će ići ova novija naslovnica, razočarao sam se... Šteta!




Hoću reći, kol'ko sam procenio, nije priča ništa posebno, ali je zanimljiv način izvedbe,
a meni je pogotovo lepa ona originalna naslovnica sa Fibrinog izdanja i samo bih zbog nje kupio strip.
Sa ovom novijom verzijom mi već to nije to...ima takvih varijacija u sepiji ili nalik sepiji koliko hoćeš...
Na primer: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=54502

Ne znam što autori imaju potrebu da prave nove naslovnice za isti strip,
ako su im one prvobitne sasvim lepe i pogađaju u metu...
Možda da bi na neki način razgraničili da se zna ko je kupio prvo izdanje, a ko naredno?
Ili misle da će se neko ko ima staro izdanje pograbiti i za novo, ako mu se bude svidela i druga naslovnica?


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1737 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 05/10/2024 : 11:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Iskreno bas nas briga da li ti se svidja naslovnica ili ne
bez uvrede naravno :)

Ako mi nesto ide na onu stvar je kada neko ne uzima strip zbog "neodgovarajuce naslovnice"

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1890 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 05/10/2024 : 11:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Kad je Najkula najavila da će i ona izdati "Uprkos svemu", obradovala me je ta vest,
ali sad, kad vidim da će ići ova novija naslovnica, razočarao sam se... Šteta!




Hoću reći, kol'ko sam procenio, nije priča ništa posebno, ali je zanimljiv način izvedbe,
a meni je pogotovo lepa ona originalna naslovnica sa Fibrinog izdanja i samo bih zbog nje kupio strip.
Sa ovom novijom verzijom mi već to nije to...ima takvih varijacija u sepiji ili nalik sepiji koliko hoćeš...
Na primer: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=54502

Ne znam što autori imaju potrebu da prave nove naslovnice za isti strip,
ako su im one prvobitne sasvim lepe i pogađaju u metu...
Možda da bi na neki način razgraničili da se zna ko je kupio prvo izdanje, a ko naredno?
Ili misle da će se neko ko ima staro izdanje pograbiti i za novo, ako mu se bude svidela i druga naslovnica?





I ja sam se sad razocarao. Ona Fibrina je prelepa a ova mi se nikako ne dopada (kao neki skolski crtez) i menjao sam Fibrino izdanje da bih uzeo Najkulu. Sad mi je krivo.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Najkula
New Member

172 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 05/10/2024 : 14:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote

Ljudi, ništa još nije uklesano u kamenu. Nema razloga za tugom i razočaranjima.


Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1737 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 05/10/2024 : 14:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Eh to kazes... sad kad smo se vec "posvadjali"

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2817 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/10/2024 : 15:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Šefe, meni je ovo perfektna naslovna.

Jack the Black.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4709 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 05/10/2024 : 15:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Nakon desetak čitanja (odnapred i odnatraške), ova gadja senzibilitet stripa jedan kroz jedan :)
A opet Fibrina ima tu sjajnu caku :)
Samo neka ovaj predivni strip ponovo bude na policima knjižara da mi knjižari imamo go-to preporuku svima! :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page
Page: of 37  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000