forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Logan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 24/06/2021 : 12:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
📢 DVE SJAJNE PRIČE O ČUVENOM MUTANTU IZ PERA DVOJICE VRHUNSKIH STRIP STVARALACA, BRAJANA K. VONA I BRAJANA MAJKLA BENDISA.

„LOGAN“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 870 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 112
Štampa Kolor
Junak Vulverin

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Prelistavanje%20%20Logan%20OP.pdf

📌LOGAN

„Ovde… Ovde sam postao čovek.“

Pošto mu se vratilo sećanje, Vulverin se vraća u Japan, gde su njega i američkog vojnika po imenu Voren držali kao zarobljenike tokom Drugog svetskog rata. Vulverin se sada mora suočiti sa duhovima prošlosti i iznova proživeti trenutak koji ga je načinio čovekom – trenutak ljubavi i strasti, smrti i uništenja…

📌ULTIMATE X-MEN #41

Istinsko remek-delo kratke forme. Priča posle koje ćete o Vulverinu razmišljati na sasvim drugi način. Dečak na ulasku u pubertet otkriva mutantsku moć posebne vrste, koja ga čini zastrašujuće opasnim za ljude u njegovoj okolini. Vulverin jedini može rešiti problem koji je nastao.

„LOGAN“ na Letećem je startu u okviru LETNJE STRIPOMANIJE ČAROBNE KNJIGE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 870 dinara, od petka, 25. juna, do subote, 3. jula 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.000 dinara, a u ostalim knjižarama 1.299 dinara.

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/06/2021 : 10:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Em 112 str, em crta Risso...ovo je trebalo na vecem formatu, poput Strasnog Vica...greota ovako..
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/07/2021 : 03:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U ovom izdanju od Carobne knjige cekaju nas dve price o Vulverinu.

Prva je iz pera Brajana K. Vona (Saga, Bagdadski copor, Ex Machina) i Eduarda Risoa (Boy Vampire, 100 metaka, Torpedo 1972) i zove se Logan.
Vrlo zanimljiva i lepa prica, lepo ispripovedana sa par bas lepih poetskih i setnih trenutaka. Medjutim ostavlja utisak zbrzanosti i nedostatak prostora da se prica razmase i bude nesto vise i bolje nego sto jeste. SPOJLERI Zanimljivo je videti Vulverinovo prvo seksualno iskustvo i jako efektan kraj prvog poglavlja kada Vulverin pita Acuku gde se nalaze a ona kaze u Hirosimi, tada Logan pomisli u sebi to ime mi zvuci kao raj, a ispostavice se da je to pakao KRAJ SOPJLERA
E sad odredjeni superherojski delovi da se tako izrazim malo idu na zivce i odskacu od ostatka koji je lep, meditativan, poetican, pogotovo mi na zivce ide neverovatna besmrtnost nekih likova koji na kraju budu olako dokrajceni da sad ne ulazim u spojlere.
Takodje glavno pitanje stripa odnosno centralno dramsko pitanje kako se to naziva u dramaturgiji je jako interesantno: da li je vredno zaboravljanje svih tuznih i mucnih trenutaka ako zajedno sa njima gubimo i secanje na sve prelepe trenutke koji su prethodili tim mucnim? Da li je bolje ostati s tim u srcu ili na sve potpuno zaboraviti, sta je bezbolnije? Von ne daje odgovor na ovo pitanje ali je kraj zaista neobicno lep.
Steta sto se scenarista nije zadrzao i skoncentrisao vise na te mirnije i filozofskije i ljubavnije scene u stripu a superherojstinu smanjio na minimum, ovako smo dobili neki buckuris pola-pola gde dobri delovi bas funkcionisu a losi delovi bas ne funkcionisu.
Crtez Rusoa je jako dobar, mada na trenutke i on deluje kao da fusari u nekoj brzini. Ali sveukupni vizuelni utisak je pozitivan.

Ne znam kako bih ocenio ovaj strip, vredan je citanja i imao je potencijal da bude nesto neobicno i drugacije i jeste uspeo u tome ali samo donekle. Ajde da kazem 7/10

Drugi strip je minijatura, samostalna epizoda koja bez problema moze da se cita iako je samo isecak iz veceg narativnog ciklusa serijala Ultimate X Men. Vesto ispricana, direktna a opet vrlo potresna prica koja nam nudi drugaciju perspektivu kako moze da izgledaju mutantske moci i koja je njihova cena. Crtez Brajana Hica je pravi blokbasterski marvel i upravo sada ga gledam u Ultimativnima koje sam uzeo sledece da citam.

Preporuka za ovo fino izdanje Carobne knjige. Po ovoj ceni od 800 i kusur kinti stvarno vredi. Mogao bih i zeleo bih da nabavim i prethodne brojeve iz ove biblioteke.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2457 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/08/2021 : 22:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Procitao. Mogli su mozda da ubace jos neku pricu da povecaju ovu knjigu jer sam je procitao za sat vremena plafon.
Prva prica mi se bas dopala, pogotovo poveznica sa Hirosimom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2021 : 16:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Čim sam video da Riso crta ovog Vulvišu,a i Vona (koga volim) na drugom kraju kreativnog tandema, morao sam pročitati Logana.
Dobio sam šta sam očekivao, jako dobar i pomalo nesvakidašnji superherojski strip,sa dobrom akcijom,malo romantike i tako to što se može očekivati od čika Brajana.
I ova druga pričica, minijatura Novi mutanti,II deo,je skroz na mestu

4/5


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/09/2021 : 10:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
gotivan mi je ovaj logan, cela ta njegova druzina mi je skorz ok. sad sto su im stripovi bljak, to je druga prica
ovog sam procitao samo zbog vona i risa, dobri su mi obojica. riso vuce malo vise, prica je pomalo prenapregnuta, al radi posao i prati dobar crtez. steta sto je kratka, eh da je na preko 200 strana.
bendisov minijaturni deo sam preskocio, papir mu zraci negativnom energijom.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/09/2021 : 11:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Eh da je makar standardni americki format, greota Rissa u ovom dzepnom...a Naopacke dobija tretman kakav bi ovaj strip trebalo da ima...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 07/09/2021 : 14:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Dinar u kasu svaki put kad pomeneš format, i bićeš milioner. :-)

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/09/2021 : 14:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To mi je namera :)

Mada dobro mnogo stvari ide na bolje, ipak je Ck veliki sistem, i bas par odlicnih saradnika zaposlili, ljude koji se razumeju u strip, nadam se jos boljem...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 07/09/2021 : 14:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

To mi je namera :)

Mada dobro mnogo stvari ide na bolje, ipak je Ck veliki sistem, i bas par odlicnih saradnika zaposlili, ljude koji se razumeju u strip, nadam se jos boljem...




All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/09/2021 : 15:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ali si svakako Džone dosadan ko zunzara sa tom kuknjavom oko formata.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/09/2021 : 15:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Hvala druze, ali to mi nije namera :)
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/09/2021 : 17:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Hvala druze, ali to mi nije namera :)


Nego?
Misliš da će tvoj rat sa vetrenjačama ČK naterati da pojebu sve svoje američke edicije do sad, tako što će odjednom povećati format i naljutiti vrovatno svakog kompletistu?
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/09/2021 : 18:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nije mi namera da ratujem sa bilo kim, niti mi smeta drugacije misljenje, izgled, nacija, konfesija etc. Samo mislim da rade pogresno, kako ne treba, i ako se o tome ne govori, onda se pogresno prihvata i ustaljuje, pogresno postaje ispravno, laz istina...
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 07/09/2021 : 18:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Nije mi namera da ratujem sa bilo kim, niti mi smeta drugacije misljenje, izgled, nacija, konfesija etc. Samo mislim da rade pogresno, kako ne treba, i ako se o tome ne govori, onda se pogresno prihvata i ustaljuje, pogresno postaje ispravno, laz istina...



Bravo!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/09/2021 : 19:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Nije mi namera da ratujem sa bilo kim, niti mi smeta drugacije misljenje, izgled, nacija, konfesija etc. Samo mislim da rade pogresno, kako ne treba, i ako se o tome ne govori, onda se pogresno prihvata i ustaljuje, pogresno postaje ispravno, laz istina...


Ali rekao si to x puta. Svi smo čuli, čuli su i oni. Nije poenta u tome šta si rekao, već koliko to puta ponavljaš. Ponavljanjem tvoj argument (a slažem se da za amere je povećani format overkill a ovaj smanjeni šteta) gubi na jačini. My two cents.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000