forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Život i smrt Konana
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 24/06/2021 : 13:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
NAJSLAVNIJI JUNAK MAČA I MAGIJE VRAĆA SE NA POZORNICU!🗡🗡🗡

„ŽIVOT I SMRT KONANA“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.470 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 288
Štampa Kolor

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Konan%20prelistavanje%20FINAL.pdf

Posle više godina, stripski „Konan“ se vratio u okrilje Marvela, izdavačke kuće u kojoj je stekao najveću slavu. Marvelovi autori opet su bili na visini zadatka!

Iz vremena drevnog stiže nam Konan Simerijanac, crnokosi, mrkooki pljackaš i ubica, sa mačem u ruci i prepun melanholije, ali i veselja, kako bi svojim sandalama gazio po draguljima optočenim prestolima Zemlje...

Njegova putovanja su ga vodila do samih rubova poznatog sveta, od njegovog rođenja u brdima Simerije, pa do njegovog kraljevstva Akvilonije, a snaga i veština omogućavale su mu da se probija kroz život jednako koliko su i privlačile sile smrti!
Malo koja od tih sila je, međutim, ubojitija od Grimizne Veštice, sledbenice boga smrti Razazela, s kojom će, u ovoj epskoj priči koja se proteže kroz vreme, Konan ući u sukob koji će mu zauvek promeniti sudbinu...

„Konan se vratio i bolji je nego ikad pre.“ – AIPT!

„Crtež je prelep, neodoljiv i brutalan.“ – GWW

„ŽIVOT I SMRT KONANA“ na Letećem je startu u okviru LETNJE STRIPOMANIJE ČAROBNE KNJIGE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.470 dinara, od srede, 30. juna, do subote, 3. jula 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.650 dinara, a u ostalim knjižarama 2.199 dinara.

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 24/06/2021 : 18:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Konana nikada dosta , a ovo izgleda baš dobro
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/06/2021 : 19:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Daj sta das od gospona Konja, kad vec ne ide stari nek ide klinjo...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 24/06/2021 : 21:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Ovo se sa nestrpljenjem očekuje...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15041 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/06/2021 : 21:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima...Conan je Conan

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 24/06/2021 21:56:35
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 25/06/2021 : 00:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Ovo se uzima...Conan je Conan


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 26/06/2021 : 19:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Odličan privju :)
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15041 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/06/2021 : 21:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Odličan privju :)



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/08/2021 : 00:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam novog modernog marvelovog Konana i moram da kazem da uopste nisam odusevljen. Nisam imao neka ocekivanja, ali rekoh sebi nedavno sam procitao u kompletu Skalpirane Dzejsona Arona, a on je scenarista ovog stripa pa rekoh mora biti barem dobar strip. Meni je ovo izmedju ocene okej i korektan strip.

Prvo bih istakao crtez. Ja skoro nikad nemam problema sa crtezom, u smislu da kazem da mi je neki crtez ,,ruzan" , ,,karikaturalan" , nemam problema ni sa kakvim razlicitim stilovima, jer skoro uvek upravo takav stil odgovara scenariju i ne bih mogao da zamislim taj strip s drugim crtacem. E pa crtez u ovom Konanu sam jedva svario. Bas, bas mi ne lezi. Ne umem da tacno navedem sta mi to smeta (nisam ni dovoljno strucan da pricam crtackom terminologijom) ali bas me je iritirao i nervirao crtez i voleo bih da je ovaj strip crtao neko drugi.
E sad, ovde na forumu se zezamo/zezaju sa alextsom oko nedovoljno preciznog navodjenja autora u impresumu, ali on to prica potpuno s pravom. U impresumu nigde ne pise ko je crtac, ko scenarista, ko crta koje poglavlje, ko je zaduzen za kolor, opsta papazjanija. Tako da ja nemam pojma ko je uopste crtao ovaj strip, a pravo da kazem ni ne interesuje me da se previse raspitujem i istrazujem o ovom Konanu na internetu ali pretpostavljam da je glavni crtac turcin Mahmud Azrar. E pa njegov stil mi nikako ne odgovara. Jedno ili dva poglavlja je crtao neki drugi crtac, pretpostavljam Herardo Safino, ni sa njim se nisam do sada susretao, ali njegov crtez mi je mnogo zreliji i vise odgovara Konanu nego onaj od Mahmuda. Takodje su mi naslovnice odlicne!

Sto se tice samih prica, neke deluju zbrzano, neke su samo puko prepricavanje dogadjaja koji se prebrzo smenjuju u kadrovima, neke sluze samo da se glorifikuje Konan, neke bi trebalo kao da budu emotivne (prica o povratku u Simeriju) ali meni nisu (da li zato sto nisam dovoljno upoznat sa Konanovom mitologijom pa ne znam ko mu je baba ili?), a neke su i korktne do vrlo dobre price (ona o lavu, ona na brodu sa cudovistima i predzadnja prica sa Kromom).


Zivot i smrt Konana moze da se cita kao neobavezna pusti-mozak-na-pasu literatura, nije nikakav domet stripa, nije cak ni zabavan uvek, nije ni prineti onih par starih prica koje sam procitao u Darkvudovom izdanju Divljeg maca Simerije, ali eto nije naporan strip (osim crteza) i brzo se cita s obzirom da ima skoro 300 strana i 12 poglavlja.

Mislim da je Aaron zeleo da napravi jednu veliku posvetu i odu Konanu kao liku i kao dugogodisnjem serijalu, ali mene to jednostavno nije odradilo tako.

Ocena 5/10 Za hardkor ljubitelje Konana verujem da je ovo obavezno stivo, mada ako su malo tvrdjeg senzibiliteta i skloni nostalgiji, ne znam kako ce im leci ova moderna Marvelizacija Konana (u odnosu na starog Marvelovog Konana koji mi je jako, jako dobar, ali opet ponavljam nisam dovoljno veliki poznavalac Konana da bih govorio u nekim imperativima, najbolje je da svi nabavite strip i procitate pa sami donesite svoj sud {inace izdanje Carobne knjige je perfektno, stampa, kolor, uvez, rotografika kida i prevod je bas sočan i zabavan)

Link za odlicnu recenziju sa Svet stripa : https://www.svetstripa.org.rs/kolumne/the-life-death-of-conan/
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 22/08/2021 : 11:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Prvo bih istakao crtez. Ja skoro nikad nemam problema sa crtezom, u smislu da kazem da mi je neki crtez ,,ruzan" , ,,karikaturalan" , nemam problema ni sa kakvim razlicitim stilovima, jer skoro uvek upravo takav stil odgovara scenariju i ne bih mogao da zamislim taj strip s drugim crtacem. E pa crtez u ovom Konanu sam jedva svario. Bas, bas mi ne lezi. Ne umem da tacno navedem sta mi to smeta (nisam ni dovoljno strucan da pricam crtackom terminologijom) ali bas me je iritirao i nervirao crtez i voleo bih da je ovaj strip crtao neko drugi.


Ja sam ovo batalio čim sam malo dublje zaronio u njega, pre svega zbog crteža. Mahmud Asrar je dobar crtač, pa nije problem u njemu samom po sebi. Problem je pre svega u tome što Asrar svugde crta stilizovana, vrlo simpatična lica. To je toliko udaljeno od ne samo onog što je Buscema postavio kao neki uzor, već i od prirode priča Roberta Howarda - čovek je čoveku vuk, a civilizacija je opsena, koja skriva našu životinjsku prirodu.

quote:
Za hardkor ljubitelje Konana verujem da je ovo obavezno stivo


Ja bih rekao suprotno. Evo, ja sam hardkor ljubitelj Konana, ili sam bar bio. Ništa ozbiljno nisam čitao o Konanu u poslednjih 10 godina, ali sam ga na neki način upio i nije bilo potrebe. Upravo će hardkor ljubitelji nečega da dignu veću graju oko konzistentnosti ili kontinuiteta ili "neodgovarajuće reprezentacije".

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/08/2021 : 11:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
verovatno pod hardkor je going mislio na one ljubitelje Konana koji gutaju sve u vezi ovog junaka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 22/08/2021 : 11:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Proždirači Konana?

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/08/2021 : 11:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
baš to :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 22/08/2021 : 20:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovo baš svidjelo.

Priča u 12 epizoda, gdje je većina zaokružena priča o nekom događaju iz Konanovog života, od mladosti pa do kraljevanja u Akviloniji i na različitim meridijanima njegovog svijeta, dok se kroz njih provlači glavna nit priče.

Pojedinačne epizode, svaka na svoj način, potcrtavaju neku Konanovu osobinu i na efektan način sumiraju suštinu lika, dajući pažljivom čitaocu i emociju i poruku. Glavna priča, s druge strane, uzdiže Konanovu sudbinu na nivo veći od života i prema mom mišljenju na dobar način nadograđuje sve ono što je Konan.

Aaron je ovdje, koliko sam ja upoznat sa likom, ispoštovao mitologiju, osvrćući se na neke od ključnih likova i priča i inkorporirajući ih u svoju. Priča dobro vozi svih 12 epizoda i polako odmotava klupko Konanovog života (i smrti). Ima tu i običnih, ljudskih priča, ali i mnogo čudovišta, vještica, lavkraftovskog horora, ali i promišljanja o bogu/bogovima i odnosu čovjeka prema njima. Posebno su mi se svidjele ona sa Piktima i ona u kojoj Konan kopni kao kralj Akvilonije jer se osjeća zatočen svojom krunom.

Crtež mi je bio sasvim prikladan. Većinu epizoda crta Asrar (10), a za dviije (2. i 4.) je zadužen Zaffino. Iako mi je Zaffinov stil bio oku ugodniji, ipak je Asrar taj koji nosi ovu priču, i mislim da se dobro snašao u ovoj modernoj interpretaciji Konanovog života (i smrti), koja poštuje tradiciju i na pravi način nadograđuje mitologiju.

8/10 minimum.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 23/08/2021 : 02:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Meni je valjda najgora ova prica poveznica svih 12 epizoda. Jedini dobar momenat tu je priča sa Kromom. Ostalo - bezveze.
S druge strane, dijelovi priča iz prošlosti su odlične, slabo koja mi je bila dosadna, možda malo ona u utrobi čudovišta. Crtež mi je legao samo tako. I ja bih dao 8/10.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/08/2021 : 16:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da ima i drugacijih, pozitivnijih misljenja o ovom stripu! Svakako ga vredi nabaviti za bagatelnu cenu po kojoj se prodaje (1.470 dinara! za skoro 300 strana ovako kvalitetnog izdanja!)

Ovih 12 epizoda je tek pocetak duzeg Aaronovog runa, zar ne?

@ridiculus, za crtez se slazemo u potpunosti, a kakva ti je prica? I kakvi su ti Aaronovi Skalpirani?


Ocekujem uskoro komentare i kolege antoana, alextsa, polija i kandraksa i dzekdenijelsa i ostalih ljubitelja Konana ili sword and sandal avantura.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/08/2021 : 16:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vec je u redu, ali isto tako ima ponekih debeljuca ispred njega koji se trenutno citaju (kao Hellboy 5, sto znaci da moram nastaviti i sa 6).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 23/08/2021 : 16:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Drago mi je da ima i drugacijih, pozitivnijih misljenja o ovom stripu! Svakako ga vredi nabaviti za bagatelnu cenu po kojoj se prodaje (1.470 dinara! za skoro 300 strana ovako kvalitetnog izdanja!)

Ovih 12 epizoda je tek pocetak duzeg Aaronovog runa, zar ne?

@ridiculus, za crtez se slazemo u potpunosti, a kakva ti je prica? I kakvi su ti Aaronovi Skalpirani?


Ocekujem uskoro komentare i kolege antoana, alextsa, polija i kandraksa i dzekdenijelsa i ostalih ljubitelja Konana ili sword and sandal avantura.




Koliko znam, nije dio duzeg runa, to je to. Preuzeo je neko drugi narednih 12 epizoda, i ta dvanaesta sad nekad izlazi u Americi...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/08/2021 : 16:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Hvala Elderane!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 23/08/2021 : 16:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Znaci ovo je jednopuc? Ja sam isto tripovao da je to prvi tom nekog serijala!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/08/2021 : 17:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Znaci ovo je jednopuc? Ja sam isto tripovao da je to prvi tom nekog serijala!


Ova knjiga sadrži prvih 12 brojeva redovnog serijala Conan the Barbarian, koji je Marvel počeo objavljivati nakon što je preuzeo licencu. Jason Aaron je scenarist ovih 12 epizoda. Od trinaestog broja scenarij potpisuje Jim Zub.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/08/2021 : 17:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Znaci ovo je jednopuc? Ja sam isto tripovao da je to prvi tom nekog serijala!



Da, prica je potpuno zaokruzena u ovih 12 brojeva, iako se serijal nastavlja s drugim scenaristom kao sto kaze Bushido.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 23/08/2021 : 21:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Hvala na pojasnjenju 🙂
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 23/08/2021 : 23:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

@ridiculus, za crtez se slazemo u potpunosti, a kakva ti je prica? I kakvi su ti Aaronovi Skalpirani?



quote:
Originally posted by ridiculus

Ja sam ovo batalio čim sam malo dublje zaronio u njega



Pročitao sam možda epizodu i po, tako da ne bih dublje komentarisao priču. Ono što sam video deluje kao prosek, možda solidno samo po sebi, ali daleko ispod svih priča rađenih po predlošcima, Hauardovim ili drugim. Ali ne bih ocenjivao 12 epizoda na osnovu 1-2, u tom smislu.

Skalpirani su mi dobri, ali ne sečem vene na njih kao mnogi. Takav ekstremni pristup mi leži kada se uradi kako treba, ali dosta odgovornosti tu nosi i crtač, Gera. Tako da ja nikad ne vidim samo "Aaronove Skalpirane".

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 23/08/2021 23:25:43
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/08/2021 : 23:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus



Skalpirani su mi dobri, ali ne sečem vene na njih kao mnogi. Takav ekstremni pristup mi leži kada se uradi kako treba, ali dosta odgovornosti tu nosi i crtač, Gera. Tako da ja nikad ne vidim samo "Aaronove Skalpirane".



Naravno, Skalpirani su onoliko Gerini koliko su i Aronovi, nego rekoh Aronovi jer smo pricali o Aronu. Meni su se i svi ostali crtaci dobro uklopili u Skalpirane (Furno i ostali) iako su ih mnogi kritikovali. Ali dobro to je tema za neki drugi topik.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/08/2021 : 22:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Konjan je jedan od onih junaka,koji je u mom slučaju loše ostario - proždirao sam ga nekad davno,a od kada je krenuo u Divljem maču,Hronikama,Kralju,sa izuzetkom nekih priča,nisam mogao da "se povežem" sa njim kao nekad.Ne kažem da mi je loš,ali ni blizu onog lepog osećaja kada sam ga gutao u Stripoteci,Forumovim Marvelima...
Bjusikov Konjiša je već bio po mom ukusu,i prijao mi je takav stil naracije,a evo sad je ista priča i sa Aronovim.
Kroz 12 poglavlja pratimo Simerijanca u raznim periodima njegovog života,kako se bori sa raznim alama i magovima,pri čemu je poveznica svih njih smrt našeg junaka koja ga čeka na kraju,u čast,slavu i reoživljavanje opakog mega demona Razazela.Način na koji čika Džejson vodi sve ove pričice,uključujući i glavnu,mi baš paše.
Crtači su dobri,pa i više od toga - Turčin Mahmud ima neki komercijalni stil koji se verovatno neće dopasti okorelim Konjanofilima,meni jeste,i podseća me na nekoga,ali da me ubiješ ne mogu da se setim koga;Argentinac Safino je još bolji,sa nekim mračnim stajlingom,i šteta što nije dobio veći deo kolača u stripu.

Samo izdanje je sjajno,uz opasku da meni ne smeta ovaj umanjeni format (ako bi standardi američki koštao više 350-400 kinti,uvek sam pre za ovaj),a Skroby kida.
Čudi me da se u biografiji autora pominju samo njihovi radovi za Marvel??


4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000