forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stalker - izdavačka kuća
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/01/2023 : 16:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

O, pa ovo je lijepo iznenađenje! Svaka čast na izboru.
Nadam se da Balta nije na Apaurinima

Stalker mi je sve draži i draži izdavač. Slab sam na male izdavače s probranim naslovima, uz Sputnik Stalker mi najveće osvježenje u zadnjih ihaj godina.



Bitno je da je Balta, tj. BOSONA prva objavila kompletan strip Drakula:), a sad što će neko od kolega objaviti u formi albuma, ništa strašno. Samo neka objavljuju. Mi imamo svoju koncepciju i izdavačku politiku.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/01/2023 : 16:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


quote:
Originally posted by verab

O, pa ovo je lijepo iznenađenje! Svaka čast na izboru.
Nadam se da Balta nije na Apaurinima



quote:
Originally posted by john connor

Koji je drugi?



Bosona je imala najavu i za Perramusa u knjizi, ali ga je u međuvremenu objavila Fibra.

Sada je slično i s Draculom.





Bolje što je Fibra objavila integral, jer bi se publika načekala dok bi došao kod nas na red. Bitno nam je da smo prvi u regiji objavili prvih 6 epizoda Perramusa.Mi smo mala "izdavačka kuća", i prioritet su nam neka druga integralna izdanja.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 26/01/2023 16:34:00
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6906 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/01/2023 : 16:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Manje najavljivanja, više objavljivanja.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/01/2023 : 16:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Manje najavljivanja, više objavljivanja.


Slažem se, treba raditi, a ništa ne najavljivati.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2523 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 26/01/2023 : 16:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by verab

O, pa ovo je lijepo iznenađenje! Svaka čast na izboru.
Nadam se da Balta nije na Apaurinima

Stalker mi je sve draži i draži izdavač. Slab sam na male izdavače s probranim naslovima, uz Sputnik Stalker mi najveće osvježenje u zadnjih ihaj godina.



Bitno je da je Balta, tj. BOSONA prva objavila kompletan strip Drakula:), a sad što će neko od kolega objaviti u formi albuma, ništa strašno. Samo neka objavljuju. Mi imamo svoju koncepciju i izdavačku politiku.


Ma jasno. Samo se zajebavam. Sve 5
Drago mi je da postoje izdavači koji posvećuju pažnju zaboravljenim biserima stripa i njihovim autorima. Želim vam svu sreću, i da što prije prestanu ove umobolne distribucijske blokade.

hejt, jal & rock 'n' roll

Edited by - verab on 26/01/2023 16:46:09
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/01/2023 : 16:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by verab

O, pa ovo je lijepo iznenađenje! Svaka čast na izboru.
Nadam se da Balta nije na Apaurinima

Stalker mi je sve draži i draži izdavač. Slab sam na male izdavače s probranim naslovima, uz Sputnik Stalker mi najveće osvježenje u zadnjih ihaj godina.



Bitno je da je Balta, tj. BOSONA prva objavila kompletan strip Drakula:), a sad što će neko od kolega objaviti u formi albuma, ništa strašno. Samo neka objavljuju. Mi imamo svoju koncepciju i izdavačku politiku.


Ma jasno. Samo se zajebavam. Sve 5
Drago mi je da postoje izdavači koji posvećuju pažnju zaboravljenim biserima stripa i njihovim autorima. Želim vam svu sreću, i da što prije prestanu ove umobolne distribucijske blokade.


Ma znam da se zezaš, bez zle namjere. Hvala od srca. Trudimo se da izvučemo od zaborava baš takve stripove i njihove autore.
Slažem se, mada su ovi istočni susjedi otišli predaleko. no, što se Hrvatske tiče biće nas ubrzo i u Zagrebu i u Rijeci i u Đakovu.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 26/01/2023 16:53:29
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 26/01/2023 : 17:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Just for the record, s obzirom na moj izbor da objavimo Fernandezovog Drakulu, Stalker nema nikakve veze sa zabranom uvoza Bosone.
Albumsko i magazinsko izdanje, čak i unutar iste države, nisu namenjeni istim čitaocima. Štaviše, čak i kada se uvoz svega bude obustavio, to ne bi trebalo da važi makar za strip-revije koje su ugrožena vrsta i čiji najveći kvalitet u doba luksuznih izdanja leži u autorskim tekstovima koji su i dalje na visokom nivou (i u Strip Pressingu i u Stripolisu i u Kvadratu i u Bosoni... i eto, skoro da sam ih sve nabrojao).

Ja jednostavno želim Fernandezovog Drakulu na srpskom u vrhunskom izdanju i rešio sam da ga objavim. I ovo uopšte nije nikakvo pravdanje. Bože zdravlja, ako okolnosti dozvole, objaviću i Eternauta, Blasta, Crnu rupu... takvi klasici moraju da budu široko dostupni unutar jedne kulture.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/01/2023 : 17:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Just for the record, s obzirom na moj izbor da objavimo Fernandezovog Drakulu, Stalker nema nikakve veze sa zabranom uvoza Bosone.
Albumsko i magazinsko izdanje, čak i unutar iste države, nisu namenjeni istim čitaocima. Štaviše, čak i kada se uvoz svega bude obustavio, to ne bi trebalo da važi makar za strip-revije koje su ugrožena vrsta i čiji najveći kvalitet u doba luksuznih izdanja leži u autorskim tekstovima koji su i dalje na visokom nivou (i u Strip Pressingu i u Stripolisu i u Kvadratu i u Bosoni... i eto, skoro da sam ih sve nabrojao).

Ja jednostavno želim Fernandezovog Drakulu na srpskom u vrhunskom izdanju i rešio sam da ga objavim. I ovo uopšte nije nikakvo pravdanje. Bože zdravlja, ako okolnosti dozvole, objaviću i Eternauta, Blasta, Crnu rupu... takvi klasici moraju da budu široko dostupni unutar jedne kulture.


Ma, sve OK. Želim ti uspješan rad, kao dobrom kolegi. Uopšte me nije pogodilo ni najmanje što ćeš objaviti Drakulu (kojeg ćemo i mi objaviti kad dođe na red, ali o kakvom integralu će biti riječi, to je poslovna tajna), samo naprijed. Nego sam se javio na ovom tvom topiku, jer su me kolege obavijestile. Da ne kvarimo tvoj topik, želim ti svaku sreću i puno uspjeha u daljnjem radu!

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 26/01/2023 17:18:36
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 26/01/2023 : 17:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Takođe. :)
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/01/2023 : 22:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Džimi, reče da će biti objavljen plan za '23. u januaru. Jel to ovaj naslov ili očekujemo do kraja meseca još dosta najava?


Resistance is futile.

Edited by - borg on 26/01/2023 22:15:23
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 26/01/2023 : 22:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Neće biti otkriven ceo godišnji plan. Ovaj naslov je prvi od dva koja otkrivamo povodom rođendana.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/01/2023 : 22:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Krajem januara nam je rođendan, tada ćemo najaviti program za 2023. :)





quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Neće biti otkriven ceo godišnji plan. Ovaj naslov je prvi od dva koja otkrivamo povodom rođendana.



I ti počeo da nas trolaš.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 26/01/2023 : 22:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Ma nisam ja takav. Otkriću 2/3 programa, ali nije još sve ugovorno realizovano, tako da ćemo 1/3 (gore-dole) ostaviti za neku drugu prigodu. :)
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 27/01/2023 : 09:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Dakle, evo još jedne poslastice iz Stalkerove kuhinje.

DECA MORA – nova Stalkerova manga!

Kao što ste očekivali, u 2023. nastavljamo sa mangama. Opet je reč o jednom seinenu, štivu za malo zreliju čitalačku publiku.

Serijal „Deca mora” Daisukea Igarašija, jednu od najboljih mangi u ovom veku, u pet obimnih tankobona u celini ćemo objaviti tokom ove godine!

Neki dogovori su još uvek u toku i uskoro možete očekivati još uzbudljivih najava.

Podsećamo vas da povodom Stalkerovog 2. rođendana imate priliku da svoje biblioteke obogatite po sajamskim cenama. Rođendanska akcija važi do 5. februara, samo na sajtu izdavačke kuće STALKER!

https://stalker.rs/prodavnica/


Edited by - Dzimi Gitara on 27/01/2023 15:33:52
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/01/2023 : 09:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma svaka vam čast!! Ovo se uzima pod obavezno!
Oće li ići u boji one stranice koje su originalno u boji?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 27/01/2023 09:25:05
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 27/01/2023 : 09:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
najs
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6963 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/01/2023 : 09:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Uzima se i Drakula, naravno, ali Children of the Sea je baš ugodno iznenađenje i obavezan dodatak biblioteci.

Svaka čast!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4561 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 27/01/2023 : 09:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Hvala Milanče❤️

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 27/01/2023 : 10:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ma svaka vam čast!! Ovo se uzima pod obavezno!
Oće li ići u boji one stranice koje su originalno u boji?



Hoće, sve kao u originalu. Doduše rekli su mi da su samo prve dve strane svakog broja u boji, a meni se činilo dok sam čitao da ih je bilo više. Videću ubrzo, kad dođu materijali.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/01/2023 : 10:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vrh, jedva čekam

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 27/01/2023 : 10:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na izboru i što ide u obimnim tankobonima!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13375 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 27/01/2023 : 12:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma o čemu se radi ali probaće se svakako.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1006 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 27/01/2023 : 14:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Sta znaci "obimni" tankobon? koliko je to strana?
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13375 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 27/01/2023 : 14:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
320-360
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 27/01/2023 : 15:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Da, to je dosta obimnije od proseka.

Nego, sada se nešto pitam, ako je nominativ jednine tankobon, logično da je ispravniji lokativ množine pet tankobona nego pet tankobonova (tako je i Largo napisao i u pravu je).

EDIT: te sam u skladu sa tim editovao gornju vest. :)
PS. ne obazirite se, pričam sa sobom.

Edited by - Dzimi Gitara on 27/01/2023 15:35:23
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000