forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Euro kovanice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 05/01/2023 : 00:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Kava je bitna
Tata i mama plaćaju im režije,hranu,odjeću,obuću itd,itd
A njima ostaje kava,cigareti,piva i da imaju za popušit maricu ili već šta
E zato je cijena kave bitna
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/01/2023 : 08:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by tinton

Nema tko je bio u pravu. Nije to rasprava sada.
Izmislio si da je netko napisao da 'ništa neće poskupiti', a ispalo je da sam ja napisao da 'neće sve poskupiti'. Trebao bi se ispričati za to. Razlika između 'ništa' i 'sve' je povelika.

E sada možemo i tome tko je bio u pravu. Prije svega, na ljeto 2020 (kada smo inicijalno raspravljali) još uvijek nije bilo ove globalne krize inflacije kojoj svjedočimo zadnjih godinu i pol. Naravno da se sada efekti prelijevaju i da je situacija gora nego što bi bila da smo Euro preuzeli u stabilnijim vremenima.
Kako bilo, ovo zaokruživanje cijena na gore osnovnih dobara nije neko iznenađenje (iako možda neki pretjeruju, a to ne znam jer nisam u Hrvatskoj trenutno). Pitanje je hoće li zaista poskupiti 'sve'. A sve bi uključivalo od cijena šibica, do cijena nekretnina.
Kada netko iznese podatke da je sve to poskupilo, onda će se moći reći da je poskupilo 'sve'. Za sada imamo kao dokaz da to tako nije andjusticeforalla, koji tvrdi da cijena njegovog stripa nije poskupila!


Ispričavam se, o cijenjeni gospodine, što nisan zapamtio post od prije tri godine točno u rič kako je napisan. Dobro?
Moreš ti govoriti o inflaciji i čem već sve ne ali poskupilo je sve ono osnovno u ova zadnja 3 dana, a poskupiti će i sve ostalo. Svi su iskoristili uvođenje ovog glupog eura i zaokružili cijene o čemu sam ja i govorio da će se dogoditi.
Uostalom, nije tebe ni briga, ti ni ne živiš u ovoj banana državi.
Sad me više ne pilaj, naporan si.


Zamisli ja naporan, a ti si mene našao prozivati za post od prije 3 godine (i to pogrešno).
Sljedeći puta nemoj ni započinjati raspravu koju nisi sposoban završiti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/01/2023 : 08:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kava je bitna
Tata i mama plaćaju im režije,hranu,odjeću,obuću itd,itd
A njima ostaje kava,cigareti,piva i da imaju za popušit maricu ili već šta
E zato je cijena kave bitna



Bitna je jerbo je to mnogima ritual.
A kad u to diras ljudi popizde.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/01/2023 : 18:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pokusala me prodavacica zajebat za 3 centa. Nije uspila.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/01/2023 : 20:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
jučer moja prva plaća u eurima.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/01/2023 : 16:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Pokusala me prodavacica zajebat za 3 centa. Nije uspila.


Ja se nadam da ce vremenom izbaciti iz opticaja te male cente, barem 1, 2 i 5. Mada i 10 i 20 su tak tak... Lijepo zaokruziti te cijene i mirna Bosna. Jedino kod ne znam, benzina i slicno, ili gdje su neke male malene cijene ali idu u velikim kolicinama, vazne pre svega firmama itd.
Znaci, ili zaokruzivanje ili za te obicne svakodnevne stvari da nema tih glupih X,99 € ili Y,67 €.

Ali nece se to desiti naravno. No, razlika za 1 cent ili 3 cente nije nesto da mozes reci da si "bolje prosao".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 12/01/2023 : 18:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

jučer moja prva plaća u eurima.



Verovatno mala U brojkama mislim
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/01/2023 : 19:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
sa četveroznamenkastog iznosa sam spao na troznamenkasti iznos plaće.

pa si ti misli... ;)

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/01/2023 : 19:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

sa četveroznamenkastog iznosa sam spao na troznamenkasti iznos plaće.

pa si ti misli... ;)





i ja san ako te to tješi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 16/01/2023 : 01:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Majke mu ga spalim i Euru
Više bi volija dolare sa Hrvatskim dolar kovanicama , ako ništa drugo dizajnersko-estetski su puno ljepši
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2281 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 04/10/2023 : 18:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Da li netko zna kakva je potražnja za hrvatskim jubilarnim kovanicama od 2 eura?,vidim da ih je teže za nabaviti,a po oglasima i aukcijama(ne ovdje),se već prodaju i za višestruko veće iznose od njihove nominalne vrijednosti,pa me zanima da to ne bude kao s onom kovanicom od 25 kn-Pelješki most(sad mi je žao što je nisam nabavio kada sam mogao).
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 04/10/2023 : 20:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Da li netko zna kakva je potražnja za hrvatskim jubilarnim kovanicama od 2 eura?,vidim da ih je teže za nabaviti,a po oglasima i aukcijama(ne ovdje),se već prodaju i za višestruko veće iznose od njihove nominalne vrijednosti,pa me zanima da to ne bude kao s onom kovanicom od 25 kn-Pelješki most(sad mi je žao što je nisam nabavio kada sam mogao).



Velika je potražnja ,ja sam nabavija 5 kovanica.
U medijima se tvrdilo da će bit u Fini,bankama i Hrvatskim poštama, a bilo je šipak.
Samo u rijetke banke,vrlo rijetke je to bilo.
Go to Top of Page

nebkv
Starting Member

Serbia
76 Posts

Member since 30/11/2009

Posted - 17/10/2023 : 17:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nebkv a Private Message  Reply with Quote
Uopste je tesko u opticaju naci jubilarce
Ja svuda sa putovanja odvajam euro kovanice i mislim da imam samo jedan ili dva jubilarca a izdat ih je prilican broj sirom Evrope zadnjih 20tak godina
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/10/2023 : 18:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja sam isto tako htio sakupljati jubilarce, čak sam nabavio one biltene (bilteni su zanimljivi jer unutra piše puno informacija o toj kovanici, slike su unutra,...eto stavit ču nekoliko fotografija tih biltena) ali sam odustao jer je neke stvarno nemoguče nači, barem u dobrom stanju, a da nisu skroz prljavi.

Ako nekoga zanima, mogu prodati sve biltene (imam skoro sve što je izašlo) + još tih par jubilaraca koje sam skupio, mislim da nekih 8 (trebao bi provjeriti) a može i zamjena za neki strip.














Edited by - 1Euro on 18/10/2023 18:23:28
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 18/10/2023 : 18:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Svaka članica ima pravo izdati 2 jubilarne kovanice od 2 eura godišnje.Hrvatska je otkovala 250 000 komada ,i prije ćete dobiti na loto neko je ugledati u opticaju,razgrabe je domaći i strani kolekcionari.
Ova prva jubilarna Hrvatska kovanica je lijepa sa kockicama

Najljepša jubilarna kovanica mi je Estonska,na kovanici je vuk a u pozadini šuma,prava divota.
Estonija je također izdala jubilarnu kovanicu u čast Ukrajini s glavom tradicionalne Ukrajinske djevojke koja u kosi ima cvijeće ,također lijepa
Na Ukrajinskom piše,,Slava Ukrajini,,

Edited by - RAKOSI4 on 18/10/2023 22:01:08
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/10/2023 : 22:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
I ja sam si htio nabaviti te prigodne 2eura kovanice, ali nigdje ih nisam mogao naći, pa poslao mail hnb-u, odgovor ispod.

Poštovani,

najljepše zahvaljujemo na Vašem interesu za prvu prigodnu kovanicu od 2 eura u izdanju Hrvatske narodne banke koja se izdaje u povodu uvođenja eura kao novčane jedinice u Republici

Hrvatska narodna banka nema više na svojim zalihama navedenu prigodnu kovanicu za daljnju prodaju. Ukoliko ste, pak zainteresirani za prigodnu kovanicu od 2 eura u posebnom blister pakiranju koje je pripremila Hrvatska kovnica novca d.o.o., za dodatne informacije molimo posjetite njihovu internetsku stranicu na sljedećoj poveznici https://croatianmint.hr/

S poštovanjem
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 18/10/2023 : 23:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Blister nije skup,do desetak eura je.Kovanica je dakle zaštićena u plastičnom omotu šta je čuva od vlage tj oksidacije i hrđe,šta je jako bitno.Osim toga na Blister je prekrasna motiv Dubrovačke kule.

Edited by - RAKOSI4 on 18/10/2023 23:40:28
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/10/2023 : 00:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Blister nije skup,do desetak eura je.Kovanica je dakle zaštićena u plastičnom omotu šta je čuva od vlage tj oksidacije i hrđe,šta je jako bitno.Osim toga na Blister je prekrasna motiv Dubrovačke kule.



Ma da ok je to, ali u nepunih mjesec dana su ispucali 250 tisuća kovanica, a nigdje se nabaviti ne mogu (bar koliko ja znam).
Pisalo je PBZ sve poslovnice a i neke uopće nije dolazilo. Baš mi je žao što nisam mogao doći do tih 5 kom koliki je bio kao maksimum za kupnju.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 19/10/2023 : 00:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Kad se vidimo imaš jednu od mene
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/10/2023 : 15:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kad se vidimo imaš jednu od mene




Super
Donesi na interliber, i imaš pivo.
Ma imaš pivo sa ili bez kovanice
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 19/10/2023 : 16:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kad se vidimo imaš jednu od mene




Super
Donesi na interliber, i imaš pivo.
Ma imaš pivo sa ili bez kovanice



Možda i dođem, nisam nikad bija,Dado je reka da mu se javim za kavu,dolazi Bane Kerac ......
Ali u svakom slučaju,čuvam ti kovanicu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/10/2023 : 12:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/ygG4jLPf][/url]

Najdraze male su mi od Tesle.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/10/2023 : 12:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
bez veze da ste Teslu stavili na 3 različite kovanice, ispada ko da nemate mašte ili ništa drugo za staviti.....to nije previše zanimljivo numizmatičarima. Trebali ste staviti različito za 1,2,5,10,20,50,....centa.
Uz to comemorative kovanicu za 2 eura ste radili u samo 250.000 primjeraka, što je jako malo. Npr mi stavljamo u nakladi 1. milijun po kovanici a duplo nas je manje od vas. Tako se barem svake toliko puta nađe jubilarac u obtoku, pa se ljudi razvesele, dok ste jih vi razgrabili i nema ih nigdje u opticaju pa se time gubi draž. A po drugoj strani 250.000 ipak nije toliko malo pa da budu vrijedni ko Grace kelly npr kojih je samo 5000,....tako da ne vidim poantu što ste htjeli postiči sa tako neobičnom nakladom.
Da li čete raditi 3 evro kovanicu? Ili 5 evro?
Kod nas postoje npr 3 evrske kovanice, koje vrijede samo u Sloveniji a jako teško ih se može nači u opticaju, jer ih ljudi sakupljaju.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/10/2023 : 12:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Koji smo to "mi"? pa ri da san ih ja bira.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 26/10/2023 : 13:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
A ne ,trebali smo stavit glavu Joška Jorasa borca za pravicu i meju

Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000