forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BARBATUS stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Jusuf
Starting Member

Croatia
65 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 27/07/2021 : 22:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Jusuf's Homepage  Send Jusuf a Private Message  Reply with Quote
Ako ste ga propustili na temi "Na mestu... VOJNA!", na kojoj je izlazio dvije godine, strip Gorana Duplančića šest godina nakon dovršetka konačno je ukoričen.

Zasad dostupan u Stripovima na kvadrat, Preradovićeva 34.
Za više informacija pratite: https://www.facebook.com/barbatus.stripovi




Edited by - Jusuf on 13/08/2021 11:54:50

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 28/07/2021 : 09:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Čestitke izdavaču i autoru!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/07/2021 : 10:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam čim je stiglo u Stripove na kvadrat.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2021 : 11:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ja čekan poštara . Inače san prilično skeptičan prema domaćin autorima, al dupli ga je ono baš pogodija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Jusuf
Starting Member

Croatia
65 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 28/07/2021 : 18:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Jusuf's Homepage  Send Jusuf a Private Message  Reply with Quote
Zoran Žmirić napisao je i tekst o Vojnoj na stranici GKR. Možda vas uvjeri da je trebate pročitati

https://gkr.hr/Magazin/Po-nasem-gustu/Goran-Duplancic-Vojna-Cekaonica-u-ambulanti-strave
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/07/2021 : 20:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Naravno da sam naručio čim sam vidio najavu na facebooku. Ako ovo nije najisčekivanije izdanje ovog forume, ne znam što je! ( ne računajući reprinte bonellije, tamo važe druga pravila).

Čitanju sam pristupio i s guštom i s zebnjom. Guštom jer napokon ovaj strip držim u rukama a s zebnjnom da li će to biti to ako čitam sve u komadu. Sam strip sam na forumu barem desetak puta čitao i zbog cliffhangera i komentara kao da to ipak nije kao prvi put.

Čitajući ovaj strip sam vidio sa sam griješio. Dupli tako majstorski pripovjede da je praktično svaka stranica cliffhanger na kojem možeš stati i promisliti prije nego okreneš drugu. Mislim da mu ovo izdanje stoji na čast.

Priča je već poznata, nije teme koje se rado prihvaćam, najčešće zato jer autor Priču prilagodi svojoj priči, Da bolje zvuči i ljepše izgleda. Sjećam se da je jednom bila rasprava na forumu o tome da li je moguće ispričati priču iz ratnih devedesetih da svi budu zadovoljni, da li ima takve istine? Mislim da je Gand tada zaključio da je moguće samo ako priču svedeš na priču jednog lika, na njegovu istinu, a ne pokušavati posložiti sve. Gand valjda zna što priča, ima iskustva.
Tako i Dupli. Priča svoju priču koja se protiv volje svih ukrstila sa puno većom i puno nejasnijom pričom. Ali sa jasnim opasnostima. ne mogu se poistovjetiti sa likom, barem ne van neke opće razine. Nisam proživio ništa slično niti traumatično pa ipak bio sam s Duplim tamo, u toj šumi! Tolika je moć pripovijedanja.

Samo izdanje izgleda predivno, format je taman za crtež a otisak odličan. Možda se varam ali sam stekao dojam da je crna tamnija na kolornim tablama od onih c/b. Možda od odsjaja.

Preporučam svima da što prije nabave ovaj strip jer ako je pravde, trebao bi se rasprodati u rekordnom roku.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/07/2021 : 07:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi svi morali biti zadovoljni?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/07/2021 : 09:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne moraju ali kad nitko ne želi biti u krivu…

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Jusuf
Starting Member

Croatia
65 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 09/08/2021 : 11:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Jusuf's Homepage  Send Jusuf a Private Message  Reply with Quote
Vojna se svidjela i Miljenku Jergoviću.
Tekst iz novog Expressa.


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/08/2021 : 23:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobra teksta, i Gandov i Miljenkov.

Ovaj strip je zaista nesto posebno. Jos se sjecam kako je pocelo, i polako su padali novi i novi kadrovi. A vrijeme leti. :)


Iako mozemo reci opsta prica (mislim, to sto se događa u Lj nije od presudne vaznosti, moglo se i u nekom drugom gradu), ipak mi je blizu jer sam iz Ljubljane (i ovu kasarnu sam poznavao) i u to vrijeme kao tinejdzer (13 godina) pratio sta se to desava, pa sirene, sklonista, pucnjevi PZO-a, probijanje zvucnog zida iznad grada, a ono vazno - rata tada jos nije bilo. Ne onog krvavog, najkrvavijeg, svega sto je slijedilo kasnije, ili nije se desavalo tu u Ljubljani vec vani na barikadama i granicnim prijelazima. I bas to, ta nesigurnost prvih dana, neizvjesnost situacije, sta ce da se desi, sta sve moze da se desi...
Znam da se nisam plasio i nisam isao u sklonista nego gledao u nebo kad bi cuo avione i helikoptere, pratio televiziju. Skola se upravo zavrsila i sad ovo. Pomalo me sve skupa privlacilo, intenzitet situacije. Rekoh, bio sam klinac. A i nisam imao uvid u vojnu prije toga, na srecu.
Sa druge strane, Goranu sigurno nije bilo tako, a jos je bio odgovoran za svoje ljude (u vojsci steknes drugove, jelda) u svom tom dzumbusu gdje nitko nista ne zna, a sve je blizu nekog veceg sranja. A i sam je mogao postati dio te masine za mlevenje.


Cekam da nekako stignem do primjerka i onda krenem ponovno od pocetka, mada sam prije 2 mjeseca kada se ispostavio da ce strip konacno izaci, prezivio jednu noc uz njega, ovdje na forumu u tom osnovnom topicu (dobro da su slike jos ostale).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/08/2021 : 23:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nažalost,nemoguće je kupiti ga u Srbiji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/08/2021 : 23:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nažalost,nemoguće je kupiti ga u Srbiji.


Ako se ovo ne rasproda, uzimam ti primerak, moze? Jedino jos ne znam kako i kada sa svim tim PCT potvrdama, tako i Fibru nabavljamo vec godinu dana samo postom (jedina iznimka ovogodisnji CRS, za sta sam cekao u redu za testiranje). Eh, da je barem tada bio vec vani.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/08/2021 : 00:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by anto

nažalost,nemoguće je kupiti ga u Srbiji.


Ako se ovo ne rasproda, uzimam ti primerak, moze? Jedino jos ne znam kako i kada sa svim tim PCT potvrdama, tako i Fibru nabavljamo vec godinu dana samo postom (jedina iznimka ovogodisnji CRS, za sta sam cekao u redu za testiranje). Eh, da je barem tada bio vec vani.





može!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/08/2021 : 01:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ćete poslati ovo do BiH ili Srbije, malo mi je cimanje iz Hrvatske da nabsvljam. Sjajan strip, pročitao sam ga na forumu odavno, sa zadovoljstvom se kupuje.
Go to Top of Page

Jusuf
Starting Member

Croatia
65 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 16/08/2021 : 17:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Jusuf's Homepage  Send Jusuf a Private Message  Reply with Quote
Zasad dogovaramo domaće knjižare. Stvari malo sporije idu zbog ljeta i godišnjih. Probat ćemo poslati i susjedima, ali kad, još ne znamo.
Hvala na interesu svakako!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1038 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 22/08/2021 : 22:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Sve pohvale autoru, zaista sam ostao ugodno iznenađen Vojnom.
Preporuke.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/08/2021 : 20:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Citao sam ovo dok je izlazilo na autorskom. Naravno da cu da uzimam!!!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/09/2021 : 08:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
https://radio.hrt.hr/ep/goran-duplancic-vojna/394003/

Strip na trećem 13.9.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/09/2021 : 10:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jusuf

Zasad dogovaramo domaće knjižare. Stvari malo sporije idu zbog ljeta i godišnjih. Probat ćemo poslati i susjedima, ali kad, još ne znamo.
Hvala na interesu svakako!


Ima li slučajno kakvih novosti po ovom pitanju?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2106 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 15/09/2021 : 10:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Vrijedan strip za kolekciju! S guštom (ponovno) pročitano, Dupli je zakon, izdanje odlično

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 09/10/2021 : 00:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Odlična je Vojna, majstorski ispričana.
Evo već desetak puta pišem nešto i brišem šta sam napisao i pokušavam da napišem još nešto, ali… nema potrebe.
Dobar strip, treba ga pročitati.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Jusuf
Starting Member

Croatia
65 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 19/10/2021 : 18:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Jusuf's Homepage  Send Jusuf a Private Message  Reply with Quote
Ako niste, bacite oko na facebook stranicu, dijelimo jednu Vojnu i jednu Glazbenu kutiju. Nešto za svakoga :)
https://www.facebook.com/barbatus.stripovi/
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1038 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 11/11/2021 : 18:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ekipa na HRT3 upravo priča
o Vojni.
Go to Top of Page

Jusuf
Starting Member

Croatia
65 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 12/11/2021 : 21:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Jusuf's Homepage  Send Jusuf a Private Message  Reply with Quote
Evo i linka na emisiju:
https://www.youtube.com/watch?v=ms3YnrcMSVU
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2021 : 16:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Vojna mi je bila jako prijatno iznenađenje još kada sam je čitao kao web strip (da li se tako može nazvati?) na scom-u,pa se obavezno nabavila i u papirnom izdanju.

Strip je o zadnjoj generaciji vojnika u JNA,a sa obzirom da sam i ja tu negde (u pitanju je generacija 1972.,a ja sam godinu mlađi),podosta sam upoznat sa materijom.
U stvari,sve reference koje se mogu naći u ovom amaterskom (ali kvalitetom možemo reći profesionalnom) stripu,su mi jako bliske što svakako daje priličnu subjektivnu težinu Vojni.

Goran Duplančić nas vraća u te neke lepe godine sa ružnim dešavanjima,i kroz svoj slučaj prikazuje šta se sve dešavalo leta 1991. u vojsci,a samim tim i u SFRJ.
Sasvim nepristrasan i objektivan prikaz,koji,barem mene,vraća u ta stara, lepa i luda vremena.

Ne znam kako će strip leći nekim drugim generacijama,pre svega mlađim,ali meni je sjajan.
A pošto ga je uradio totalni amater,moj najdublji naklon.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/12/2021 16:45:55
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5523 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/12/2021 : 16:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Poštovani Ante.
Dupli je amater možda samo u smislu da ne živi od stripa.
No, ja ne znam baš za puno profića, sa 300 strana graf. novele :)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000